Kojící triko CityZen – RECENZE

Testovali jsme kojící tričko značky CityZen s krátkým rukávem

cityzen recenze

Hledáte praktické a padnoucí kojící tričko? Takové, které vám nejen, že umožní disktrétně kojit, ale také dobře vypadá? Posledních pár měsíců jsme v redakci testovali kojící triko CityZen. Jedná se o funkční značku oblečení, která slibuje, že na tričku nepůjde vidět pot a do lícu nepropustí ani mateřské mléko. A to je argument, který nás kojící maminky zkrátka zaujme. V dnešní recenzi se dozvíte, jak jsme s tričkem byly spokojené, a zda opravdu stojí za koupi.

Testování a recenze

Kojící triko testovala naše redaktorka a laktační poradkyně Pavla. Vybrali jsme tričko velikosti S s krátkým rukávem v modré barvě.

První dojem a design

Kojící tričko přišlo v sympatickém značkovém balení. Hned z obalu se dozvíte spoustu informací, třeba že by tričko mělo spolehlivě odvádět pot, nezanechávat skvrny a taky že se nemačká. I pokud tedy tričko darujete jako dárek, obdarovaná se dozví hlavní výhody produktu, aniž byste museli dodatečně vysvětlovat.

Tričko nám přišlo v modré barvě, v nabídce je pak ještě růžová. Ve výběru barev vidíme hlavní nevýhodu, protože obě barevné varianty jsou velmi výrazné a ne každý preferuje takové barvy pro denní nošení. To je však snad asi jediná nevýhoda, kterou bychom tričku připsaly. A kdo má rád jasně modrou nebo růžovou, ten (nebo spíš ta) jistě nebude zklamaný.

Přikládáme fotky trička ve dvou různých světelných podmínkách. Na umělém domácím světle tričko působí až modro-zeleně, na denním světle pak hezky světle modře.

Líbí se nám také, že výstřih je řešený až ke krku – tričko tak působí i více elegantněji. Ještě více elegantnější pak bude tričko s 3/4 rukávem, které také najdete v nabídce CityZen.

Funkčnost a pohodlí

Triko CityZen má velmi dobře vymyšlený systém odkrytí prsu. Spodní část látky je dostatečně pružná a prso ke kojení tak lze velmi pohodlně vytáhnout. O co největší soukromí se zas postará horní díl látky, kterým prso můžete zeshora přikrýt. Ve výsledku tedy nemusí být při kojení vůbec vidět holá kůže.

Viditelnost potu a mateřského mléka na tričku jsme také testovaly. Tričko k našemu úžasu testem prošlo na jedničku. Pot na tričku nebyl vidět zatím nikdy, ani po lekci jógy (těžko však říct po nějaké náročnější lekci nebo kardiu).

Na triko jsme také pro účely recenze vylily odstříkané mateřské mléko. Po tričku jednoduše steklo a malé kapičky, které zůstaly, se po rozetření vstřebaly a nebyly vidět. Celý test můžete vidět na videu.

Ačkoliv tričko splňuje všechny slibované vlastnosti, jeho materiál nepůsobí uměle. Samozřejmě, o 100% přírodní látku se nejedná, ale z velké části (95%) je tričko tvořeno z prémiové bavlny, zbylých 5% tvoří elastan. Vzhledem k tomu, že naše testerka často při nošení umělých materiálů trpí na ekzémy, můžeme potvrdit, že s tímto trikem nebyl žádný problém a nosilo se jí pohodlně.

Cena

Cenově je kojící triko CityZen spíše dražší. V našich očích je však cena opodstatněná, vzhledem ke skvělým a praktickým vlastnostem, které nositelkám triko nabízí. Cena kvalitních kojících triček se na českém trhu pohybuje kolem tisíce korun a za tričko CityZen si tak jen lehce připlatíte.

Pokud hledáte tričko za více ekonomickou cenu, i taková seženete (v rámci stovek korun). V takovém případě ale neočekávejte funkční nebo přírodní materiály, ani lokální výrobu.

Závěr recenze

Tričko CityZen doporučujeme všema deseti, pokud se vám líbí výraznější barvy z nabídky. Tričko ocení především aktivní maminky – ale ruku na srdce, která maminka není aktivní, ať už sportuje nebo je aktivní kolem dítěte v domácnosti. Triko zajistí diskrétní a pohodlné kojení kdekoliv.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí

  • Funkční materiál trička
  • Nejsou vidět skvrny od potu ani mateřského mléka
  • Tekutina po tričku jednoduše zteče
  • Pohodlný přístup k dekoltu zajišťující diskrétní kojení
  • Tričko k dispozici jak s krátkým tak 3/4 rukávem
  • Malý výběr barev (2)
  • Pro někoho vyšší pořizovací cena
Design
Funkčnost
Pohodlí
Cena
4.6