nejlepsi detska kuchynka

Nejlepší dětská kuchyňka

5 nejlepších kuchyňěk na hraní pro děti

Dětská kuchyňka nesmí chybět v žádném pokojíčku. Ať už máte doma kluka nebo holčičku, kuchyňka je jednou z nejoblíbenějších hraček všech dětí zhruba od tří let. Děti rády napodobují rodiče při práci a jistě už jste zažili, že vám chtějí v kuchyni asistovat. Naštěstí je na trhu velké množství krásných dětských kuchyněk, které dětem poskytnou zázemí ke hře. Stačí jen vybrat tu správnou.

Abyste nemuseli tápat a hledat mezi množstvím nabídek, udělali jsme to za vás. Otestovali a prošli jsme s dětmi spoustu z nich a vybrali ty nejlepší dětské kuchyňky. Najdete je v našem TOP výběru. A nechybí ani naše tradiční tipy, jak dětskou kuchyňku vybrat a na co při tom dát pozor.

5 tipů na nejlepší dětské kuchyňky

Sen každé malé kuchtičky a kuchtíka

1. Velká dřevěná kuchyňka Happy day

Mezi ty nejlepší patří jednoznačně dřevěná dětská kuchyňka Happy Day, která vypadá skoro jako opravdová a je vyrobena ze dřeva v prvotřídní kvalitě. Barevně je neutrální, takže ji můžete pořídit klukovi i holčičce. Nadchne je nejen trouba a sporák, které vydávají zvuky, jako když se opravdu vaří, ale i dřez, mikrovlnka a polička na potraviny a koření. Nechybí ani otevírací skřínka, kam můžete dětem uložit nádobíčko, aby měly na co své dobroty servírovat. Ke kuchyňce patří i nějaké doplňky, jako obracečka, sítko, nebo dětské těstoviny a další krabičky s „potravinami“.

 • Vypadá jako skutečná kuchyňka
 • Neutrální barvy – vhodné pro kluky i holky
 • Špičková kvalita
 • Vyrobena ze dřeva – je odolná a dlouho vydrží
 • Sporák, trouba, mikrovlnka – vydávají i zvuky
 • Příslušenství, aby měly děti čím a co vařit

Do obchodu

Luxusní, krásná a za skvělou cenu

2. Elis design – Dětská kuchyňka s pračkou i kávovarem

TOP mezi dětskými kuchyňkami představuje tato velká a krásně propracovaná kuchyňka od Elis Design. Je v ní vše, co děti najdou v moderních kuchyních svých rodičů – kromě sporáku, dřezu, trouby a mikrovlnky je tu i pračka a dokonce kávovar. Vyrobena je ve vysoké kvalitě ze dřeva, v neutrálních tónech. Proto bude dělat radost jak malým kuchařkám, tak kuchařům. Reálné vaření dětem připomenou zvukové efekty a nemusíte se bát, že by neměli s čím vařit – součástí je sada příslušenství.

 • Luxusní moderní kuchyňka z masivu
 • Precizní výroba, vysoká kvalita
 • Neutrální barvy – pro kluka i holku
 • Bohaté příslušenství
 • Kromě běžných spotřebičů jsou v ní i pračka, mikrovlnka nebo kávovar
 • Výborná cena v poměru k vysoké kvalitě

Do obchodu

Moderní kuchyňka, která vaše malé kuchtíky nadchne

3. Dětská kuchyňka s troubou i lednicí

Pokud jsme si mysleli, že nás už nic nepřekvapí, mýlili jsme se. Tato moderní dětská kuchyňka vypadá jako opravdová a nechybí v ní dokonce ani lednice. Je však vhodná spíše do prostorného pokoje, protože zabere více místa. Má překrásně vytvořený sporák s troubou a nechybí v ní ani dřez s dokonalým designovým kohoutkem na vodu. Indukční sporák svítí a vydává zvuky a děti jistě ohromí i retro telefon. Na tabuli na lednici mohou psát denní menu, do skříněk pohodlně uklidí kastrůlky a další náčiní na vaření a potraviny uloží do lednice. Tato dětská kuchyňka je snem každého dítěte.

 • Překrásná kuchyňka v retro stylu – a přesto moderní
 • Světelné a zvukové efekty
 • Sporák, trouba i lednice s výrobníkem ledu a pití
 • Dřez s retro kohoutkem
 • Vyrobena ze dřeva – ekologické a odolné
 • V bílé barvě se žlutými kachličkami – vhodná pro kluky i holky

Do obchodu

Dřevěná kuchyňka do menšího prostoru

4. Elis Design – Malá dětská kuchyňka

Pokud v dětském pokojíčku bojujete s malým prostorem, doporučujeme tuto dřevěnou dětskou kuchyňku od Elis Design. Má rozměry jen 47 x 70 x 30 cm, ale děti si s ní užijí plno zábavy. Najdou tu sporák, troubu i dřez, otevíratelnou skřínku na příslušenství, poličku na kořenky i hodiny. Stejně jako všechny výrobky od Elis Design i tato dětská kuchyňka je vyrobená precizně, z kvalitního dřeva, v šedo-bílých barvách. Vhodná je tak pro holky i kluky. Navíc díky kvalitnímu zpracování je i odolná a dlouho vydrží.

 • Kuchyňka malých rozměrů – do malých prostor
 • V neutrálních barvách
 • Plno zábavy při napodobování dospěláckých činností – vaření, pečení, mytí nádobí
 • Trouba, sporák, dřez i hodiny na stěně

Do obchodu

Hypermoderní kuchyňka pro malé šéfkuchaře

5. Theo Klein – kuchyňka Miele

Sledují vaše děti rády pořady o vaření a líbí se jim design moderních kuchyní? Sní o tom, že jednou budou šéfkuchaři? Pak je jistě ohromí supermoderní kuchyňka Miele od značky Theo Klein. Tato dětská kuchyňka je dokonalou kopií skutečné kuchyně. Nechybí v ní trouba a sporák se světelnými a zvukovými efekty, lednice s dávkovačem kostek na led a další moderní vybavení včetně digestoře. Líbí se nám, že dřez se dá vyjmout – pokud by děti skutečně chtěly mýt nádobí ve vodě, můžete pak vodu snadno vylít. Ke kuchyňce je i další příslušenství, které děti využijí při vaření.

 • Dřevěná kuchyňka – dřevo s certifikátem FSC
 • Moderní design i příslušenství
 • Šedé barvy jsou moderní, pěkné a neutrální – vhodné pro kluky i holky
 • Tato kuchyňka je vyšší level pro ty nejnáročnější děti a rodiče
 • Vyžaduje větší prostor v dětském pokoji
 • Vyšší pořizovací cena

Do obchodu

Jak vybrat dětskou kuchyňku?

Kuchyňky pro děti jsou dnes k dispozici v různých velikostech, barvách i s různým vybavením. Najdete kuchyňky za tisíce, ale i za pár stovek. Ne vždy se však vyplatí sáhnout po té nejlevnější. Naopak někdy můžete sehnat i kvalitní a krásnou dětskou kuchyňku za příjemně nízkou cenu. Jelikož už máme s tímto výběrem zkušenosti – teoretické i praktické (naše děti měly kuchyňky z plastu i ze dřeva, drahé i levnější), máme pro vás pár tipů, jak dětskou kuchyňku vybrat.

Materiál na prvním místě

Na první místo při výběru dětské kuchyňky klademe materiál. Podle toho, jaký zvolíte, vám dětská kuchyňka vydrží buď pár měsíců nebo dlouhé roky. Moje děti mají zkušenost se dvěma kuchyňkami v plastu, které nebyly zrovna levné, a přesto dlouho nevydržely. Byly nestabilní – takže především pro menší děti – 3 a 4 roky – nevhodné, každou chvíli se něco ulomilo, nebo to zkrátka padalo – protože sestavení takové kuchyňky funguje obvykle na jednoduché nacvaknutí, nasazení – a to zkrátka nedrží.

Třetí kuchyňku už jsme pořídili dřevěnou a kupodivu sloužila skvěle roky, a ještě si s ní teď hrají i další děti, když jsme ji poslali dál. Dřevěné dětské kuchyňky jsou pevnější a stabilnější, nevadí, když se o ně děti opřou, vydrží mnohem déle a jelikož jsou často buď z masívu, nebo se jednotlivé díly k sobě šroubují, nemusíte se bát, že dětem každou chvíli kus kuchyňky „zůstane v ruce“. Navíc dřevo je mnohem ekologičtější než plast. A co se týká ceny – i dřevěné kuchyňky dnes seženete za skvělé ceny, a naopak existují plastové kuchyňky, mnohem dražší, a přitom méně kvalitnější než ty dřevěné.

Velikost dětské kuchyňky

Při výběru dětské kuchyňky přemýšlejte nad její velikostí. A to nejen proto, že by se měla vejít do dětského pokoje a měla by kolem sebe mít ještě nějaký prostor, aby se děti mohly při vaření pohybovat, ale také z důvodu věku dítěte. Často kupujeme kuchyňku dítěti už ve třech letech a vybereme úmyslně menší – nižší, aby na ni pohodlně dosáhlo. To je sice fajn, ale po roce či dvou už mu nebude vyhovovat, protože na ni bude příliš velké. Řešením může být menší a levnější první kuchyňka, kterou následně vyměníte za větší a třeba už i s lepším vybavením. Koupit ale můžete i stabilní a velkou dětskou kuchyňku rovnou. Tak velká, aby na ni dítě pohodlně nedosáhlo jistě nebude a časem to oceníte vy i vaše děti.

Barva dětské kuchyňky

Na trhu najdete dětské kuchyňky v různých barvách – můžete zvolit modré, růžové, červené apod. Mně se osvědčily neutrální barvy – bílá a šedá, protože mám kluka a holčičku. U kuchyňky se tak střídali nebo si hráli společně a nehádali se, že barva není vhodná pro jednoho či druhého. V našem TOP výběru jsme kladli důraz i na barvu kuchyňky – najdete v něm většinou neutrální barvy, kromě bílé a šedé i žlutou apod. Jsou krásné a holčičky jistě oželí, že nemají růžovou kuchyňku, co vypadá moc dětsky. Naopak budou rády, že jejich kuchyňka vypadá opravdově, jako ta maminčina.

Vybavení

Dětská kuchyňka může mít různé vybavení. Nejčastěji ji najdete se sporákem, troubou a dřezem na mytí nádobí. Existují už ale i moderně vybavené dětské kuchyňky, které mají mikrovlnky, digestoře, kávovar nebo dokonce ledničku s výrobníkem kostek ledu. Děti také baví, když vybavení kuchyňky vydává zvuky a svítí – např. „indukční varná deska“. Mají pak pocit, že skutečně vaří, jako rodiče. Obvykle platí, že čím více vybavení, tím větší má kuchyňka rozměry. Proto vybírejte tak, aby se vám vždy kuchyňka vešla do dětského pokoje.

Příslušenství

Dětská kuchyňka se většinou prodává i s nějakým základním příslušenstvím – vařečky, obracečky, hrnce, solnička a pepřenka apod. Toto je samozřejmě u každé kuchyňky jiné. Pokud už vybíráte, zjistěte si také předem, co je součástí balení a zda budou mít děti do kuchyňky i příslušenství a „dětské“ potraviny, aby měly „z čeho vařit“.

Pokud je toho málo, nezapomeňte vybrat něco navíc a dokoupit jim nádobí a „potraviny“. I toto je dnes k dispozici jak v plastu, tak ve dřevě. Nám se opět osvědčilo dřevěné nádobí i jídlo, protože déle vydrží, nerozmáčkne se, nepraskne, a navíc se dají sehnat i kousky kuřete, kachny, pizza nebo ovoce spojené suchým zipem, které se děti mohou učit krájet a porcovat – plastovým či dřevěným nožem. To je skvělá hra pro rozvoj motoriky a oceníte to, až se děti budou učit jíst příborem.

Už víte, jaká dětská kuchyňka bude ta nejlepší pro vaše děti? Přejeme vám šťastnu ruku při výběru a dětem plno zábavy při „vaření“.