pripravky na menopauzu

Nejlepší přípravky na menopauzu

Přípravky na menopauzu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ SROVNÁNÍ

Menopauza je přirozenou součástí života každé ženy. Jedná se o období, které s sebou přináší mnoho změn a nových výzev. Existuje mnoho způsobů, jak tyto změny úspěšně zvládnout a prožít menopauzu s lehkostí. Prvním pomocníkem nám mohou být přípravky na menopauzu. Jak se ale v širokém spektru těchto doplňků zorientovat a vybrat ty nejlepší přípravky na menopauzu?

Vybrali jsme 5 nejúčinnějších přípravků na menopauzu a přinášíme vám jejich srovnání. Ať už hledáte přírodní doplňky nebo jiné tipy na zvládnutí tohoto přechodného období, pomůžeme vám se rozhodnout, jaký přípravek na menopauzu bude pro vás tou nejlepší volbou.

Nejlepší přípravky na menopauzu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ srovnání

Důkladně jsme prošli složení každého přípravku na menopauzu a vybrali jsme pro vás 5 v našich očích nejúčinnějších. Pokud jste zvědaví, jaké to jsou, koukněte do naší tabulky. Podrobnosti a rozšířený popis našeho výběru naleznete níže, v našich obsáhlých mini recenzích.

VeniraBlendeaVerra.AporosaAdvance Nutraceutics
menopauzaWoman’s VitalityMenopauzaMenopauza HerbaMenoxin - Menopauza
venirablendeaaporosamenoxin
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
Přírodní produktPřírodní produktPřírodní produktPřírodní produktPřírodní produkt
11 účinných látek12 účinných látek19 účinných látek8 účinných látek7 účinných látek
2 kapsle denně2 kapsle denně3 kapsle denně1 kapsle denně1-2 kapsle denně
cca 16 Kč/den cca 11 Kč/den cca 27 Kč/den cca 3 Kč/den cca 12 Kč/den
celá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenze

5 tipů na nejlepší přípravky na menopauzu

11 účinných látek v jedné kapsli

1. Venira

Doplněk stravy od značky Venira vám pomůže překonat náročné období spojené s menopauzou. Menopauza je spojena s hormonálními změnami, které mohou výrazně ovlivnit psychickou pohodu každé ženy. Pokud hledáte způsob, jak tyto změny lehce zvládnout, zvolte přípravek na menopauzu od značky Venira. V každé kapsli se ukrývá 11 účinných látek včetně extraktu z přesličky rolní, pivoňky čínské, chřestu hroznovitého a jetele červeného. Tyto látky mají za úkol doplňovat klesající produkci estrogenů v období menopauzy, jejichž pokles je zodpovědný za návaly horka, nadměrné pocení a emocionální výkyvy v období menopauzy. Extrakt z tolice vojtěšky s isoflavony obnoví nejen sníženou hladinu estrogenů, ale také pomůže navýší klesající sexuální apetit. Extrakt z přesličky rolní, který je bohatý na křemík potěší i ženy toužící po krásných nehtech, zdravé pokožce a pevných kostech.

 • Účinné látky: Jetel červený, Pivoňka čínská, Chřest hroznovitý, Přeslička rolní, Tolice vojtěška, Včelí pyl, Andělika čínská, Mateří kašička, Vitamin C, B5 a B6
 • Přírodní produkt
 • Bez cukru, lepku a laktózy
 • Dávkování: 2 kapsle denně
 • Balení: 80 kapslí

Do obchodu

12 účinných látek v jedné kapsli

2. Blendea

Pokud stále tápete v kategorii přípravky na menopauzu, které skvěle podpoří váš hormonální systém, vsaďte na Woman’s vitality od značky Blendea. Ženská hormonální rovnováha by neměla být přehlížena. Unikátní kombinace látek obsažených v těchto rostlinných kapslích podporuje nejen menopauzální komfort, ale také období předmenstruační a menstruační. Pečlivě vybrané přírodní látky jsou doplněny o hořčík, který přispívá ke snížení míry únavyk elektrolytické rovnováze a normální činnosti nervové soustavy. Mezi jeho další schopnosti patří příznivý vliv na psychickou pohodu. Dále také obsahuje zinek, který udržuje normální stav vlasů, nehtů a pokožky. Dehydratovaný prášek je umístěn v kapslích, které jsou vyrobeny z čistě rostlinných materiálů.

 • Účinné látky: Maca peruánská, Ženšen pravý, Kotvičník zemní, Drmek obecný, Pepř černý, Zinek, Hořčík, Vitamin B3, B6 ,B2, B12, D3
 • Přírodní produkt
 • Bez lepku, vegan
 • Dávkování: 2 kapsle denně
 • Balení: 60 kapslí

Do obchodu

19 účinných látek v jedné kapsli

3. Verra.

Přípravek na menopauzu od značky Verra. svým unikátním složením přispívá k menopauzálnímu komfortu, regulaci hormonální aktivity a normálnímu stavu pokožky. Obsahuje unikátní složení látek Verra Menopause Booster™, který se skládá z extraktu z chmele otáčivého, pupalky dvouleté a extraktu z chřestu hroznovitého. Chmel otáčivý má uklidňující účinek, přispívá k dobrému spánku a menopauzálnímu komfortu. Kromě toho je také antioxidantem a má příznivý vliv na rovnováhu vaginální mikroflóry. Pupalka dvouletá podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu a zajištuje předmenstruační pohodu. Tento přírodní komplex doplňuje celá řada vitaminů a minerálních látek.

 • Účinné látky: Chmel otáčivý, Pupalka dvouletá, Chřest hroznovitý, všechny vitaminy skupiny B, Vitamin C, E, D, Zinek, Selen, Železo, Vápník a Cholin
 • Přírodní produkt
 • Bez lepku, bez laktózy, vegan
 • Dávkování: 3 kapsle denně
 • Balení: 90 kapslí

Do obchodu

8 účinných látek v jedné kapsli

4. Aporosa

Prémiový doplněk stravy od české značky Aporosa obsahuje komplex sedmi bylin a sójových isoflavonoidů, které podporují správnou hladinu estrogenů. Podle řady průzkumů mají pozitivní vliv na organismus. Jejich estrogenní působení je výrazně nižší než u estrogenů (je asi na jedné tisícině jejich účinku). 1EDUKAFARM.CZ:https://edukafarm.cz/temata-a-clanky/gynekologie/isoflavony-v-soucasne-medicineV období menopauzy je produkce estrogenů v těle snížená, a tak isoflavonoidy mohou doplňovat nižší hladinu těchto hormonů v ženském těle. Tento doplněk stravy z kategorie přípravky na menopauzu má zde své místo nejen díky svému složení, ale také kvůli příznivé ceně, která také může být pro vás klíčovým faktorem.

 • Účinné látky: Andělika čínská, Jetel červený, Ploštičník hroznatý, sojové isoflavonoidy, Smldinec chlupatý, Lékořice lysá, Zázvor lékařský, Griffonia simplicifolia
 • Všechny látky odvozené z přírodních zdrojů
 • Dávkování: 1 kapsle denně
 • Balení: 120 kapslí

Do obchodu

7 účinných látek v jedné kapsli

5. Advance Nutraceutics

Mezi nejlepšími přípravky na menopauzu má své místo také Menoxin od Advance Nutraceutics. Tento produkt obsahuje pouze přírodní aktivní látky, které pozitivně ovlivňují ženský komfort při menopauze. Obsahuje vyváženou kombinaci rostlinných extraktů z jetele lučního, šalvěje lékařské a lnu setého, které ulevují při projevech menopauzy. Jetel luční mimo jiné přispívá k normálnímu krevnímu tlaku a má vliv na normální stav kostí. Šalvěj lékařská podporuje normální činnost štítné žlázy a podporuje hormonální rovnováhu. Je také významným antioxidantem. Přípravek na menopauzu je dále doplněn o kyselinu pantothenovou a pyridoxin, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

 • Účinné látky: Jetel luční, Sója luštinatá, Len setý, Šalvěj lékařská, Mateří kašička, Vitamin B5 a B6
 • Přírodní produkt
 • Bez lepku, bez laktózy
 • Dávkování: 1-2 kapsle denně
 • Balení: 60 kapslí

Do obchodu

Jak vybrat nejlepší přípravky na menopauzu?

Výběr nejlepšího přípravků na menopauzu závisí na individuálních potřebách každé ženy. V první řadě se zaměřte na pochopení vlastních potřeb a symptomů, které pro vás představují největší diskomfort. V našem srovnání jsme se zaměřili na volně dostupné přírodní produkty, které vám mohou pomoci doplnit potřebné estrogeny, vitaminy a minerální látky. Zaměřte se na klinicky ověřené produkty, čtěte recenze a složení jednotlivých doplňků stravy. Pokud ale cítíte, že volně dostupné přípravky na menopauzu nejsou pro vás dostačující, doporučuji konzultaci s gynekologem nebo odborníkem, který vás informuje o dalších možnostech, jak tuto přechodnou fázi života s přehledem zvládnout.

Co je to menopauza?

Menopauza2PUBMED:https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30401346/ je v podstatě konec menstruačního cyklu ženy. Jedná se o zcela přirozený biologický proces, který je součástí stárnutí. K menopauze obvykle dochází mezi 45. a 55. rokem života ženy. Některé ženy však prochází menopauzou dříve. Toto období je spojené s mnoha hormonálními změnami, které vedou k ukončení produkce vajíček ve vaječnících, a tím ke snížení hladiny hormonů, zejména estrogenu. Tyto drobné změny a konec reprodukčního období vedou k jedné zásadní – nemožnosti otěhotnět a mít miminko.

Fáze menopauzy a její příznaky

Menopauza obvykle začíná, když je žena již 12 měsíců bez menstruace. Období před menopauzou se nazývá perimenopauza.3HEALTHLINE.COM:https://www.healthline.com/health/perimenopause-anxiety Jedná se o období, které může trvat i 4 roky před samotnou menopauzou. U některých žen to může být jen pár měsíců nebo klidně i 10 let. V této fázi vaječníky produkují stále méně estrogenu. Obvykle začíná okolo 40 let věku, ale může to být i dříve. Těsně před koncem tohoto období, kdy ženské tělo produkuje postupně méně a méně estrogenu, dochází k pociťování prvních příznaků menopauzy. Může se jednat o návaly horka, citlivost prsou, únavu, změny nálad, problémy se spánkem, snížené libido a další. 4HEALTHLINE.COM:https://www.healthline.com/health/menopause V tomto období i přes pokles hormonů je stále možné otěhotnět.

Prvním znakem nastávající menopauzy může být nepravidelný menstruační cyklus. Jakmile se objeví nepravidelnost, menstruace vymizí nejpozději za 4 roky. Příznaky bývají podobné jako v době perimenopauzy. Projevy mohou být individuální u každé ženy, ale mohou ovlivnit komfort a pohodu vašeho života. Je vhodné zařadit přípravky na menopauzu, dostatečně odpočívat, sportovat, starat se o sebe a dopřát si dostatečně kvalitní stravu. V případě potřeby neváhejte váš zdravotní stav konzultovat s lékařem.

7 tipů na úspěšné zvládnutí menopauzy

Příchod menopauzy může být pro každou ženu jinak náročným obdobím. Abyste se v každé fázi svého života cítila lépe, zkuste následující tipy:5ZIVOTAVYZIVA.CZ:https://zivotavyziva.cz/nejlepsi-prirodni-leky-menopauza/

 • Zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu, zkusit můžete také cviky na posílení pánevního dna
 • Konzumujte zdravou a vyváženou stravu
 • Nekuřte a nepijte příliš mnoho alkoholu
 • Vsaďte na sociální interakce a scházení se s přáteli
 • Pravidelně odpočívejte
 • Pijte studenou vodu, abyste zamezily návalům horka
 • Zkuste novou aktivitu: jógu, pilates, masáže nebo hluboké dýchání

Závěr

Menopauza je náročné období a další výzvou v životě ženy. Ale se správným přístupem dokážete překonat i toto nelehké období. Dodržujte vhodnou životosprávu, pokud je to možné volte přírodní přípravky na menopauzu, které vám pomohou doplnit chybějící estrogeny. Zaměřte se na jejich složení a původ. Některé přípravky na menopauzu obsahují také vyvážený poměr vitaminů a minerálních látek, které vám pomohou překonat nepříjemné příznaky začínající menopauzy. V případě dalších zdravotních problémů neváhejte kontaktovat svého lékaře.