odsavacka mleka

Nejlepší odsávačka mléka

5 nejlepších odsávaček mateřského mléka

Každá budoucí maminka chce pro své miminko to nejlepší. Kojit své miminko je to nejkrásnější, co mohou novopečené maminky zažít. Není však vždy tak jednoduché, jak se může zdát. Kojení může být zpočátku bolestivé a prsa budou potřebovat úlevu. Proto je nezbytnou výbavou každé nastávající maminky odsávačka mléka.

Ať už budete odsávačku mléka využívat na úlevu v příliš plných prsech, nebo bude třeba odsát mléko na dobu, kdy se musíte od miminka vzdálit a bude s ním třeba tatínek, vybírejte pečlivě. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, i které odsávačky mléka patří mezi nejlepší a nejoblíbenější.

Srovnání odsávaček mléka

TrueLifePhilips AventCanpol BabiesMaMNuk
Nutrio BP Electric NaturalEasyStart2v1Jolie
truelifeaventcanpolmamnuk
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
elektrickámanuálníelektrickáelektrická i manuálnímanuální
cca 1800 Kčcca 1100 Kčcca 1200 Kčcca 2500 Kčcca 600 Kč
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

Nejlepší odsávačky mléka pro rok 2024

#1 Nejlepší elektrická dosávačka na trhu

TrueLife Nutrio BP Electric

Pokud budete odsávat pravidelně (i nepravidelně) větší množství mléka, oceníte pomocníka, který to udělá za vás. Jedním z těch nejlepších je elektrická odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric, která má 9 úrovní odsávání a k tomu automatický mód. Vydrží na jedno nabití odsávat až 100 minut a pohodlně ji nabijete přes USB kabel. Má automaticky nastavený čas odsávání na 30 minut, ale lze jej samozřejmě přizpůsobit vaší potřebě.

Skvělá je i pro začátek kojení, kdy maminkám chvíli trvá, než začne téct mateřské mléko v dostatečném množství. Má tři chody – stimulaci, sání a masáž, což podporuje přirozenou tvorbu mléka – napodobuje totiž skutečné sání miminka. Nástavec je vyroben z kvalitního silikonu bez škodlivé sloučeniny BPA, který je měkký a poddajný, a dobře a pevně přilne k vašim prsům.

Uživatelská recenze:

Vyzkoušela jsem snad všechny výrobce a tahle je prostě top , oceňuji super víčko, díky kterému nic nekape – což není bohužel samozřejmost. Doporučuju všema deseti.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktualni cenu

#2 Manuální odsávačka – nejvyhledávanější klasika

Philips Avent Natural

Mezi nejoblíbenější odsávačky mateřského mléka patří jednoznačně Philips Avent Natural. Jedná se o ruční – manuální odsávačku, která má zásobník 125 ml a většinou se dá zakoupit v balení rovnou s pěti pohárky k uložení mléka do lednice či mrazáku. Základem je měkká masážní vložka, která se pevně přisaje k prsu, ale přitom nezpůsobí bolest.

Odsávačka Philips Avent Natural odsává mléko jemně a přitom efektivně. Její chod je tichý a dá se s ní pracovat poměrně rychle. Přesto počítejte s tím, že pokud budete pravidelně několikrát denně odčerpávat větší množství mléka z obou prsů, je lepší odsávačka elektrická. Z této manuální by vás po chvíli bolela ruka. Pro odčerpání menšího množství nebo jen jednou za čas je to ideální pomocník.

Pokud tedy preferujete elektrickou odsávačku, i v tomto případě můžete vsadit na Philips Avent a podívat se na jejich elektronickou řadu.

Uživatelská recenze:

Myslela jsem si, že nejlepší bude elektronická odsávačka, ale musím říct, že s touto odsávačkou jsem naprosto spokojená. Nemám s ní žádné problémy, všechno jsem pochopila hned napoprvé a také hned na poprvé super výsledek. Určitě bych neváhala a odsávačku doporučila i ostatním maminkám.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#3 Špičková odsávačka mateřského mléka za příznivou cenu

Canpol Babies EasyStart

Canpol Babies EasyStart je sice mezi odsávačkami mléka novinkou, přesto už si získala značnou oblibu a vysoká hodnocení. Není divu. Díky příznivé ceně je tato elektrická odsávačka mléka dostupná spoustě maminek, pomáhá odsávat mléko citlivě ale efektivně, a navíc pomáhá tvorbě mateřského mléka způsobem, jakým pracuje. Má totiž tři stupně regulace sání, které probíhá ve dvou krocích. Nejprve odsávačka napodobí rychlé intenzivní sání dítěte, načež přechází k pomalejšímu hlubokému sání. Díky tomu dostane dítě z vašeho prsu jak přední mléko, tak tzv. mléko zadní.

Tuto odsávačku mléka můžete napájet ze sítě, ale použít se dají i baterie. To oceníte především na cestách nebo na výletech, kde nemáte možnost připojení kabelu do elektriky. Mléko můžete odsávat do úzké kojenecké láhve, nebo do zásobníku sloužícímu k uchovávání mléka v lednici či mrazáku.

Uživatelská recenze:

Používám již při druhém dítěti, funguje perfektně, používala jsem i manuální Avent ale při ní mě bolely prsa nesrovnatelně a odsátí nebylo dostatečné, rozhodně doporučuji všem maminkám není to investice kterou si nemůže někdo dovolit cena je velice příznivá.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#4 Elektrická i manuální odsávačka 2 v 1

MAM – Odsávačka mateřského mléka

Nemůžete se rozhodnout, zda koupit elektrickou či manuální odsávačku? Faktem je, že někdy je jednodušší sáhnout po té manuální, protože potřebujete odsát jen zbytek mléka z prsu, nebo jen trochu pro rychlou úlevu. Jindy odsáváte větší množství a z manuální odsávačky by vás bolela ruka a trvalo by to příliš dlouho. Odsávačka mateřského mléka MAM myslí na obojí – můžete si měnit nástavec dle potřeby – na manuální nebo elektrické odsávání. Je tichá, má 9 úrovní intenzity sání a dvě fáze – první napodobuje rychlé počáteční sání miminka, druhá pak pomalejší intenzivní hluboké sání. Nástavec k prsu dobře přilne a netlačí. Ergonomický tvar odsávačky umožňuje pohodlně odsávat, ať už zvolíte jakoukoli variantu – manuál či elektriku.

Uživatelská recenze:

Snadná manipulace. Je velmi kompaktní a praktický. Snadno se čistí.

Zákaznice, přeloženo z němčiny, pinkorblue.cz

Zjistit aktuální cenu

#5 Rychlá a komfortní pomoc

Ruční odsávačka NUK Jolie

Pro rychlou pomoc při odsávání mateřského mléka je ideální manuální odsávačka NUK Jolie. Skládá se jen z několika částí, takže ji rychle sestavíte a snadno zase rozložíte k umytí. Mýt se dá dokonce i v myčce nádobí. Materiál je velmi kvalitní – vyrobený v Německu.

Tato odsávačka se používá velmi pohodlně. Díky ergonomickému tvaru se dobře drží, má dostatečný tah, a rychlost s intenzitou si můžete regulovat sami dle potřeby. Odsávání zpříjemňuje i zefektivňuje zároveň silikonový nástavec, který díky vzoru dobře přilne k prsu a zároveň jej masíruje a podporuje tak tvorbu laktace. Tato manuální odsávačka je ideální na doma i na cesty. Nemusíte řešit připojení do sítě, ani dobíjení baterie. Kompatibilní je navíc se všemi produkty řady NUK First Choise.

Uživatelská recenze:

Trochu jsem se bála koupit manuální odsávačku a uvažovala jsem i nad elektrickou, ale tato je velice dobrá a jsem s ní spokojená.
Super nákup. Doporučuji maminkám.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat odsávačku mléka?

Odsávačka mléka je nezbytnou pomůckou pro všechny maminky, které se rozhodnou kojit své děti. Pomáhá při počátečních obtížích s kojením, uleví vám při velké produkci mléka a pomůže ve chvílích, kdy miminko nemůžete nakojit a potřebujete odsát mléko do lahvičky nebo do zásoby.

Vybrat tu správnou odsávačku mléka může být pro budoucí maminky trochu oříšek. Tady se totiž nevyplatí orientace podle ceny. Odsávačka mléka musí splňovat určité požadavky, bez nichž byste nebyla spokojená. Abyste vybrala tu správnou, sestavili jsme jednoduchého rádce.

Manuální nebo elektrická odsávačka mléka?

V první řadě popřemýšlejte nad tím, jak budete odsávačku využívat. Chcete ji jen na občasné odsátí mléka, když nebudete moci zrovna nakojit miminko, nebo budete chtít podpořit laktaci? Nebo budete pravidelně odsávat velké množství mléka s tím, že jej uschováte v lednici či mrazáku na pozdější využití? V prvním případě postačí manuální odsávačka mléka, kterou si regulujete rychlost a tok odsávání ručně. V druhém případě je lepší odsávačka elektrická, která vám usnadní práci. Elektrická odsávačka je také lepší pro podporu laktace – např. když se po porodu mléko nechce spustit, nebo ho máte málo.

Na baterie nebo do sítě

U elektrické odsávačky je dobré předem zjistit, jakým způsobem se napájí. Některé odsávačky se zapojují přímo do sítě, jiné se nabíjí přes USB kabel, nebo se do nich kupují baterie. Nejideálnější je, když má odsávačka kombinované napájení – doma ji připojíte do sítě a na cestách využijete baterie.

Příslušenství a kompatibilita

V dnešní době už se většina odsávaček vyrábí tak, aby byly kompatibilní s dalším příslušenstvím, jako jsou kojenecké lahvičky, kelímky na uchovávání mléka apod. Většinou je však kompatibilita možná vždy jen v rámci jedné značky. Proto pokud máte kojenecké lahve již nakoupené a budete chtít odsávat mateřské mléko přímo do nich, dívejte se po odsávačce mléka od stejné značky.

Nástavec

Nástavec odsávačky mateřského mléka by měl být pohodlný, příjemný po přiložení k prsu a dostatečně pevný. Ideální jsou nástavce ze silikonu – vždy dbejte na to, aby neobsahoval škodlivé látky. Jsou dostatečně měkké, takže při odsávání netlačí a dobře přilnou k prsu. Vhodné je také, aby byly tvarované – měly strukturu, která při odsávání masíruje prs a podporuje tak tok mléka.

Fáze a regulace síly sání

Zatímco u manuální odsávačky mléka si rychlost a tok regulujete sami stlačováním pístu, u elektronické hledejte minimálně dvoufázové odsávání. První fáze napodobuje rychlé sání miminka a napomáhá toku mléka, druhá pak napodobuje dlouhé pomalé sání, které pomáhá odsát mléko do hloubky.

Elektrické odsávačky mléka mají také možnost nastavit si intenzitu sání, což je důležité pro pohodlí maminky. Některé vyhovuje, že mléko odtéká rychle, jiné je odsávání nepříjemné a dá přednost pomalejšímu toku. Pokud se dá regulace nastavit dle potřeby, je to vždy lepší.

Cena

Na závěr jsme si nechali výběr podle ceny. Ta by neměla u vašeho rozhodnutí hrát roli, protože přednost by měla mít vždy výše zmíněná kritéria. Jsme si však vědomi, že ne každá maminka si může dovolit dát za odsávačku mléka až 5000 Kč a bude hledat levnější variantu.

Podle ceny samozřejmě vybírat můžete. Manuální odsávačky mléka jsou vždy levnější než elektrické. I při výběru podle ceny však dbejte na to, aby měla odsávačka výše uvedené funkce. Mohlo by se totiž stát, že dáte za odsávačku sice méně, ale nebude vám vyhovovat, a nakonec budete kupovat novou, za větší peníze. Ve skutečnosti tak zaplatíte mnohem více, než kdybyste zvolili dražší odsávačku hned napoprvé.

Co by měla mít dobrá odsávačka mléka:

  • Několik fází sání (nejméně dvě)
  • Možnost regulovat rychlost odsávání
  • Měkký pohodlný nástavec, který dobře přilne k prsu a nebude tlačit
  • Nástavec se strukturou, která masíruje prs a pomáhá stimulovat laktaci
  • Ergonomický tvar pro pohodlné držení v ruce
  • Měla by být kompatibilní s příslušenstvím, které již máte doma

Nyní už víte, jak vybrat tu nejlepší odsávačku mléka právě pro vás. Každá maminka je jiná a každá má jiné potřeby. Přesto ručíme za to, že s produkty, které jsme vyzkoušeli a vybrali jako ty nejlepší, nešlápnete vedle.