omalovanky dinosaurus tisk

Omalovánky Dinosaurus

Omalovánky plné dinosaurů k tisku

Miluje vaše dítě dinosaury a hledáte proto omalovánky přesně na míru jeho zálibě? Máme pro vás sérii omalovánek zdarma k vytisknutí právě s oblíbenými dinosaury. Můžete si vytisknout celou sérii Omalovánky Dinosaurus a nebo každou stranu zvlášť (pokud se vám třeba zalíbí jen jedna). Z naší zkušenosti, děti mají vždy větší radost, když mohou vymalovávat obrázky, které se jim líbí a zaujmou je. Vyberte jim práve proto jejich nejoblíbenější motiv.

Zdarma k tisku

Omalovánky Dinosaurus

V této mini sérii omalovánek najdete jenom a pouze dinosaury. Dinosauří děti, jak si hrají, dinosauří rodinku nebo dinosauří mámu s mládětem. Většina stránek je potištěna roztomilými dinosaury, ale pro starší a ostřílenější kluky a holky máme i jednu omalovánku s Tyranosaurem Rexem.

Děti obecně milují motiv dinosaura a často to jsou právě malí chlapečci. Dinosauři představují svět plný dobrodružství a tajemna, který podněcuje jejich fantazii. Tyto pravěké bytosti jsou pro děti fascinující nejen kvůli jejich obrovským rozměrům, ale i díky tomu, že reprezentují minulost, o které se mohou učit a kterou mohou objevovat.

Omalovánky s dinosaury jsou pak skvělé, protože podporují jejich kreativitu a jemnou motoriku. Doporučujeme si s dětmi u malování i povídat o tom, co na obrazcích vidí. Vybarvování dinosaurů pak může podnítit i zajímavou diskuzi o tom, kdo to dinosauři byli a proč pravděpodobně vyhynuli.

Stáhněte si celou sérii k tisku nebo klikněte na některou ze stránek v galerii, uložte si ji a vytiskněte samostatně.

Stáhnout omalovánky

Další omalovánky s dinosaury

Pokud vám naše dinosauří minisérie nestačí, nesplňuje vaše požadavky a nebo nemáte možnost, si omalovánku vytisknout, doporučujeme kouknout na naši oblíbenou Krajinu Omalovánek (s pestrým výběrem), na Zuty.cz (ideání pro starší děti) případně pohledat na Heurece. Omalovánky zpravidla stojí pár korun a některé děti jsou schopné zabavit na hodiny.

Můžete si také prohlédnout naše další série omalovánek, s jinými motivy, a to v sekci Omalovánky k tisku.

Jak naše omalovánky vytisknout?

Jak omalovánky správně uložit a násladně vytisknout?

  • Klikněte na tlačítko „stáhnout omalovánky.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s omalovánkami.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
  • Nemáte-li doma tiskárnu nebo chcete omalovánky vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s omalovánkami přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
  • Stažené omalovánky můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám omalovánky za pár korun vytisknou. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, u kamarádky, apod.

Doufáme, že naše (či jakékoliv jiné) omalovánky vaše děti potěší. Určitě se podívejte i na naše další omalovánky, které jsou stejně jako tyto zdarma k vytisknutí. Každá naše minisérie omalovánek se zaměřuje na jiné dětmi oblíbené téma.