pexeso k vytisknuti

Pexeso k vytisknutí

Zvířátkové poznávací pexeso a anglické pexeso na trénink slovíček

Hledáte dětské pexeso nebo anglické pexeso k vytisknutí? V redakci Rodičovo jsme pro vás vytvořili dvě verze zvířátkového pexesa ke stažení. Jedna verze je čistě obrázková, druhá je doplněna o české a anglické názvy tak, aby sloužila jako užitečná pomůcka při trénování anglických slovíček. Tato pexesa jsou k dispozici zdarma, takže žádné placení, žádné čekání, pexeso si jednoduše stáhnete do svého počítače, vytisknete a můžete hrát.

Pexesa k vytisknutí

#1 Poznávací pexeso pro nejmenší

Dětské pexeso se zvířátky

Počet kartiček: 34 (17 dvojicí)

Věk: vhodné od 2 let dítěte

Pexeso zobrazuje 17 různých zvířátek. Vaše dítě bude mít možnost touto cestou poznat několik domácích, farmářských, ale i exotických zvířat. S malými dětmi můžete hrát pexeso podle klasických pravidel a s těmi úplně nejmenšími můžete za pomocí obrázků zvířátek vytvářet různé příběhy, můžete jim o zvířátkách vyprávět a učit používát nová slovíčka.

TIP: Hledáte stolní hry pro ty úplně nejmenší děti? Přečtěte si náš článek s tipy na nejlepší deskové hry pro nejmenší.

Stáhnout pexeso

#2 Anglické pexeso pro všechny věkové kategorie

Anglické pexeso na trénink slovíček

Počet kartiček: 34 (17 dvojic)

Věk: pro všechny věkové kategorie, které chtějí potrénovat základní anglická slovíčka (perfektní pro školáky)

Anglické pexeso je doplněné od názvy vyobrazených zvířátek. Na odpovídajících si katičkách ve dvojici najdete vždy jednu kartičku s českým nápisem a druhou s anglickým nápisem. S kartičkami lze hrát pexeso podle klasických pravidel, případně je lze využít k různým jiným anglickým hrám.

TIP: Učíte se s dítětem anglicky? Přečtěte si naše články o tom, jak se s dítětem učit anglicky doma nebo také tipy na nejlepší angličtinu pro děti online.

Stáhnout pexeso

Jak pexeso vytisknout?

Jak pexeso správně uložit a násladně vytisknout?

  • Vyberte si pexeso a klikněte na tlačítko „stáhnout pexeso“.
  • Zobrazí se vám PDF soubor s pexesem.
  • Pro okamžité vytisknutí pexesa klikněte na tlačítko tiskárny (viz. obrázek).
pexeso k tisku
  • Pokud chcete pexeso vytisknout oboustranně, nezapomeňte tomu přizpůsobit tisk. Některé tiskárny to umí automaticky, u jiných je potřeba vrátit natisknutý list znovu do tiskárny opačnou stranou tak, aby se na druhou stranu natisknul rub pexesových kartiček.
  • Kartičky poté nastříhejte podél dělících čar – takové pexeso je již připraveno k první hře.
  • Nemáte-li doma barevnou tiskárnu nebo chcete pexeso vytisknout na tvrdší papír, stáhněte PDF soubor s pexesem přímo do svého počítače (viz. tlačítko na obrázku).
pexeso ke stazeni zdarma
  • Stažené pexeso můžete poslat do nejbližší profesionální tiskárny, kde vám pexeso za pár korun vytisknou. Pokud si připlatíte, tak vám ho i nařežou na kartičky – přípravu pexesa tak budete mít bez práce. Případně si takto uložené pexeso můžete vytisknout kdekoliv jinde např. v práci, pokud tam máte lepší tiskárnu než doma.

Pravidla pexesa

Pravidla pexesa jsou vemi jednoduchá, a tak je zvládne pochopit i opravdu malé dítě. Kartičky se zamíchají a vyskládají rubem (tedy žlutou plochou s naším logem) vzhůru. Hráči se dohodnou, kdo začíná jako první (může to být nejmladší hráč nebo si můžete hodit hrací kostkou). Tento hráč otočí libovolné dvě kartičky lícem vzhůru – odkryje tak dvě zvířátka. Cílem je, odkrýt dvě stejné kartičky v jednom kole. Pokud hráč odkryl dvě identické kartičky, odloží si tuto dvojici kartiček k sobě na hromádku a pokračuje dalším tahem – hraje znovu. Pokud kartičky stejné nejsou, otočí se zpět lícem dolů a pokračuje další hráč.

Takto se pokračuje až dokud nejsou rozebrané všechny kartičky. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem získaných dvojic.

Hra je skvělá na trénování paměti, u malých dětí pak i k rozvíjení fantazie a učení se nových slovíček. S malými dětmi si můžete i více povídat o tom, co je na kartičkách zobrazeno a spojovat postavy z pexesa do příběhu. Anglická verze pexesa zase poslouží (jak dětem, tak dospělým) k trénování anglických slovíček. Na jedné z kartiček ve dvojičce je vždy český název zvířete a na druhé anglický. Takto si váš mozek snáze slova propojí a spojí s obrázkem. V angličitině se vám pak slovíčka jednodušeji vybaví, když je budete potřebovat.

Doufáme, že se vám naše zvířátkové pexeso k vytisknutí líbí. Pokud ano, budeme rádi, když nám o tom dáte vědět. Buďto na náš email (info@rodicovo.cz) nebo do komentářů.