sonicky kartacek pro deti

Sonický kartáček pro děti

SROVNÁNÍ: Jaký je nejlepší sonický kartáček pro děti?

Že je preventivní péče o zuby náramně důležitá, vám potvrdí každý stomatolog či dentální hygienik. Proto by se správné návyky denní hygieny měly pěstovat u dětí již od malička. V poslední době se v péči o zuby dostaly do popředí především sonické kartáčky a kdekterý dentální hygienik vám jej doporučí jako ten z nejlepších, nejefektivnějších a nejpohodlnějších nástrojů k čištění zubů. Na trhu existují i sonické kartáčky pro děti, které jsou dělané na míru malým rukou a dětským zoubkům. Jaký dětský sonický kartáček je ten nejlepší?

Srovnání sonických kartáčků pro děti

PhilipsTrueLifeSeagoBob a BobekETA
Sonicare For KidsSonicBrush Baby GSG-977BabySonetic
philipstruelifeseagobobabobeketa
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
na nabíjenína bateriena bateriena bateriena baterie
cca 1100 Kčcca 400 Kčcca 600 Kčcca 600 Kčcca 400 Kč
3-7 let3-6 letod 4 let0-5 let3-10 let
s interaktivní aplikacís výukovou animacís barevným podsvíceníms podsvíceníms barevným podsvícením
31000 stěrů/minutu32000 stěrů/minutu24000 stěrů/minutu17000 stěrů/minutu16000 stěrů/minutu
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

5 tipů na nejlepší sonický kartáček pro děti

#1 Jednička na trhu s interaktivní hrou

Philips Sonicare For Kids

Nejoblíbenějším sonickým kartáčkem pro děti je bezkonkurenčně Philips Sonicare for Kids – a oprávněně! Je vidět, že Philips myslí opravdu na všechno a ví, jak zaujmout dětskou pozornost a přetvořit potenciálně otravnou denní povinnost v zábavu. To se jim daří především díky mobilní aplikaci/hře, která je s kartáčkem spárovaná. Na mobilním telefonu či tabletu dítě čištěním zubů provází sympatická animovaná postavička – Sparkly.

V praxi tak čištění zubů může probíhat jako hra. Jakmile si začne dítě čistit své zoubky, začne si zoubky čistit i animovaný parťák Sparkly. Dítě na obrazovce vidí, jak Sparkly projíždí svým kartáčkem zub po zubu a tím postupně mizí i přítomné bakterie. Aplikace tak pohlídá čas a způsob, jakým si dítě zuby vyčistí. Za úspěšné čištění zubů dítě v aplikaci získává odměny a to jej může udržet lépe motivované. Hra má u dětí, především u těch nejmenších, velký úspěch.

Kartáček patří se svými 31000 stěry za minutu mezi ty výkonnější na trhu. Nabíjení je prováděno přes akumulátor – tedy je potřeba dobíjet na dobíjecí stanici. Kartáček je navrhnut tak, aby padl do ruky dobře jak dítěti, tak dospělému, který může s čištěním zubů pomáhat.

Uživatelská recenze:

Velmi jednoduché ovládání, dcera 8 let si krásně sama vyčistí zuby, s aplikací je čištění zábavnější a zdá se rychlejší. Pro kompletní péči je nutné používat také mezizubní nit nebo kartáček. Ještě jsme přikoupili hlavici na čištění jazyka, celkově velká spokojenost.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#2 Sonický kartáček s výukovou animací

TrueLife SonicBrush Baby G

Dalším výrobcem sonických kartáčků, který se k čištění dětského chrupu staví kreativně, je TruLife. Po koupi kartáčku SonicBrush Baby G budete mít k dispozici video animaci se žralokem, který si bude čistit zuby spolu s vaším dítětem. Tato doprovodná hra sice není tak sofistikovaná jako u kartáčku Philips, i tak je mezi dětmi, které kartáček používají, velmi oblíbená.

Kartáček disponuje největším výkonem (32000 stěrů/minutu) mezi sonickými kartáčky, které jsme v redakci srovnávali, takže pokud vám jde především o výkon, TrueLife j vskutku jednička (výkon kartáčku Philips je však jen nepatrně nižší, téměř srovnatelný).

V čem se TrueLife sonický kartáček pro děti liší od Philips a většiny kartáčků pro dospělé, je způsob nabíjení. Kartáček je napájený z klasické AAA baterie, což jej dělá skladnějším a uzpůsobilejším k cestování (jako např. i na přespání u prarodičů). Výhodná, oproti ostatním sonickým kartáčkům, je také jeho pořizovací cena – nejlevnější mezi nejlepšími.

Uživatelská recenze:

Truelife kartáčky jsou nejlepší kartáčky na světě, dobře se s nimi čistí zuby. Používáme již dlouho, jiné ani nekupuju. Konečně mají dětskou verzi. Dcera je nadšená.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#3 Roztomilý kartáček s žirafou

Seago SG-977

Sonický kartáček pro děti od Seago se také snaží zaujmout dětskou pozornost a proměnit čištění zoubků v zábavu. Jde na to cestou duhového LED podsvícení, které bliká po celou dobu čištění zubů. Dětské oko a představivost potěší i vyobrazená žirafa, kterou najdete na každé barevné verzi kartáčku.

Kartáček disponuje dostatečným výkonem na důkladné vyčištění zoubků (24000 stěrů/minutu), je lehký a skvěle padne do dětské ruky. Napájen je z klasické baterie, tedy opět velmi vhodný i na cestování či časté přesuny k prarodičům.

Uživatelská recenze:

Přístroj je tichý, vibrace dětem nevadí, díky barevnému podsvícení vydrží opravdu celou dobu čištění. … Mohu srovnávat i s dražším sonickým kartáčkem a tento mi přijde ergonomičtější , stejně kvalitní a hlavně levnější, všechno to jsou plasty, při pádu na zem nevydrží nic, tento zas až tolik nezamrzí.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#4 Vstávat a čistit!

Bob a Bobek Baby

Oblibu u dětí a rodičů si získal i sonický kartáček pro děti – Bob a Bobek Baby. Je lehký, zaoblený a dostatečně výkonný na dokonalé vyčištění dětského chrupu. Výrobce uvádí, že kartáček je vhodný pro děti od 0 – 5 let, osobně však doporučujeme dětem ordinovat elektrické kartáčky až od 3 let věku (o tom proč, se můžete dočíst níže v článku). Pokud však chcete kartáček pořídit pro dítě od mladší 3 let, Bob a Bobek je skvělou a hlavně šetrnou volbou.

Kartáček vyobrazuje postavy Boba a Bobka – což dělá kartáček pro děti zajímavějším. Největší radost však budou mít vaše ratolesti z podsvícené hlavice kartáčku. A co si budeme povídat, cokoliv co bude vaše dítě k čištění motivovat, je vítáno.

Uživatelská recenze:

Kartáček mohu doporučit, použití roční dcerou – drží sama, rukojeť je dostatečně široká a zároveň krátká. Chod je velice tichý. Oceňuji 2min. časový interval chodu po zapnutí kartáčku. Dcerku zaujal i po stránce designu. Součástí balení je i baterie a malý šroubovák, před prvním použitím nemusíte doma nic dohledávat.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

#5 Šetrný kartáček s barevným podsvícením

ETA Sonetic

Poslední z pěti kartáčků, které by jsme s klidem doporučili každému rodiči, je sonický kartáček pro děti ETA Sonetic. Pro zaujmutí dětské pozornosti a jejich motivaci k pravidelné dentální hygieně, je kartáček barevně podsvícený – děti tak bude manipulace s kartáčkem více zajímat a bavit.

V balení najdete dva kartáčky. Jeden poslouží dětem ve věku 3-6 let a druhý později ve věku 7-10 let. Tento kartáček tak může být investice na spoustu let.

Uživatelská recenze:

Vnučky spokojeny,stačí jeden kartáček a má dvě velikosti násady,takže pro mladší i starší vnučku,objednala jsem i náhradní násady obou velikostí. Vnučky zatím spokojené,dárek se jim líbil,sonická funkce je jemnější než klasická rotace.

Ověřená zákaznice, Heureka

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat sonický kartáček pro děti?

Výkon – počet stěrů za minutu

Princip sonických kartáčků spočívá ve vysokorychlostním stírání (velmi rychlý stírací pohyb kartáčkové hlavice). Výkon sonických kartáčků se tedy měří v počtu stěrů za minutu. Ačkoliv můžete předpokládat, že čím větší výkon, tím lepší produkt, není tomu tak úplně pravda. S vyšším výkonem získáte dokonalejší vyčištění chrupu, ale na příliš vysoký výkon mohou být háklivé vaše, potažmo dětské, zuby. Výběr kartáčku podle výkonu závisí především na tom, jak moc citlivé máte zuby.

Sonické kartáčky pro děti, jsou tomu uzpůsobené. U dětských kartáčků nenajdete výkon vyšší než 35 tisíc pohybů za minutu (u některých výkonných sonických kartáčků pro dospělé se můžeme setkat s výkonem až 80 tisíc pohybů za minutu). Při koupi dětského sonického kartáčku se tedy nemusíte obávat, že výkon bude až příliš na mléčné dětské zoubky. Pokud však naznáte, že je výkon kolem 30 tisíc stérů na vaše dítě až příliš intenzivní, určitě můžete zkusit nižší.

Kartáčky v našem výběru se všechny drží v hodnotách mezi 16 – 32 tisíci pohyby za minutu, a všechny dokáží chrup vyčistit perfektně.

Motivace dítěte k čištění

Čištění zoubků zpravidla nepatří mezi nejoblíbenější dětské činnosti. Velmi často se spíš setkáme s odporem a snahou se každodenní dentální hygieně vyhnout. Proto velmi oceňujeme, když se výrobci dětských kartáčků snaží z čištění udělat zábavu. Různé značky se k tomu staví různou formou. Můžeme najít kartáčky s aplikací/hrou do telefonu (např. Philips a TrueLife), která má u dětí asi největší úspěch. Spolu s animovanou postavičkou si mohou zuby čistit společně, získávat virtuální odměny a díky tomu u čištění zubů vydrží déle (ideálně po celý doporučovaný čas 2 minut) a na čištění zubů se tak často i těší.

sonicky kartacek pro deti aplikace

Některé sonické kartáčky sází na barevné podsvícení rukojeti či hlavice kartáčku. Pro nás dospělé to sice může znít jako nezajímavá drobnost, ale děti jsou z barevného blikání (obzvlášť v tmavé koupelně) nadšené. A jelikož kartáček bliká po dobu 2 minut, děti si zoubky čistí doporučované 2 minuty. Kartáčky s podsvícením najdete např. u Seago nebo ETA.

Radost udělají i různé samolepky (kterými můžete rukojeť kartáčku polepit) nebo přímo obrázky na kartáčku.

Baterie vs. dobíjení

U elektrických kartáčků pro dospělé jsme zvyklí zpravidla na kartáčky s dobíjecí stanicí. Takové kartáčky najdete i mezi dětskými (např. od Philips nebo Oral-B). Jsou ideální na domácí použití, kdy kartáček můžete pravidelně dobíjet a nabíječku mít umístěnou na jednom stálém místě. U dětských kartáčků je však populární využití klasických AAA baterií. Ty zas umožňují kartáček snadněji převážet (např. k babičce nebo na tábor). Sami si zvolte, jaká forma napájení kartáčku pro vás bude nejvýhodnější.

Časté dotazy ohledně sonického kartáčku pro děti

Je sonický kartáček vhodný pro děti?

Sonické kartáčky jsou šetrnější, než např. oscilační kartáčky, proto jsou mezi elektrickými kartáčky ty nejvhodnější pro dětský chrup. Oproti manuálním kartáčkům jsou sonické kartáčky zase preciznější a vyčistí chrup dokonaleji, než pouhý pohyb dětskou rukou. Elektrické kartáčky obecně se však nedoporučují pro děti mladší 3 let a to z toho důvodu, aby se dítě nejdříve naučilo manipulovat s běžným kartáčkem a navyklo si na pohyby ruky, které je potřeba k vyčištění zubů udělat. Sonické kartáčky vyrobené speciálně pro děti však nejsou obecně pro dětský chrup škodlivé (spíše naopak). Jednotlivé produkty na trhu sonických kartáčků mají vždy uveden doporučený věk, a některé uvádí dokonce 0 – 5 let.

Je pro děti vhodnější sonický nebo oscilační kartáček na zuby?

Mezi elektrickými kartáčky je pro děti vhodnější kartáček sonický. Oproti oscilačním kartáčkům je totiž šetrnější k dětským zoubkům.