Super Greens Blendea – RECENZE

Vyzkoušeli jsme Super Greens produkty Blendea - mango, švestka, lesní plody

super greens blendea recenze

Před několika měsíci se nám do rukou dostaly Super Greens produkty od značky Blendea. Z toho jsem měla ohromnou radost, protože sama jsem tyto zelené nápoje (jiných značek) dlouhodobě užívala a měla vždy plno poznámek k tomu, co mi na drincích vadilo a co by se dalo vylepšit. Jak mé kritické oko (a hlavně chuťové buňky) zhodnotily zelené nápoje od Blendea? To se dozvíte v této recenzi.

Také chci na začátek napsat, že tento nápoj není vhodný pro děti. Je to nápoj, který doporučuji jen dospělým, rodičům, kteří třeba sami nemají tolik času na sebe a na svou vyváženou stravu. Sama si ráda super greens produkty dávám, když vím, že jsem ten den měla menší příjem zelené zeleniny a nejsem schopna na své stravě v aktivním rodičovském režimu zapracovat. Jako všechny možné doplňky stravy, nejedná se o plnohodnotnou náhradu vyvýžené stravy.

Testování a recenze

Vyzkoušeli a spotřebovali jsme 3 druhy Super Greens Blendea – švestka, mango a lesní plody. Pořídili jsme jej ve výhodném balení „Mix balíček„. Nápoje naše redaktorka Markéta využívala po dobu několika měsíců.

Shrnutí recenze

  • Příjemná chuť – není příliš sladký ani není intenzivně cítit přirozená chuť super greens
  • Super greens v BIO kvalitě
  • Čisté složení – mimo 4 super greens jen kys. citronová, stévie a přírodní aroma
  • Na e-shopu Blendea jsou neustále nějaké akční nabídky (produkty se dají téměř neustále pořídit levněji)
  • Nedoporučuji mixovat s džusem tak, jako je u produktu doporučeno (obzvlášť pokud jste pořídili produkt za účelem hubnutí)
  • Cenově patří k těm dražším super greens na trhu

Zjistit aktuální cenu

Chuť

Jak jsem již zmínila, mám zkušenost hned s několika značkami super greens. Dlouho jsem využívala nápoj od Czech Virus, ale na něm mi začalo vadit, že je příliš sladký (ačkoliv je slazen pouze stévií). Na druhou stranu vím, že spoustě lidem přirozená chuť těchto zelených drinků vadí (chlorela, zelený ječmen a spirulina zkrátka mají opravdu specifickou chuť, která nesedne každému) a raději hledají ty co nejvíce ochucené nápoje, které přebijí originální chuť.

Já sama však nemohu říct, že bych patřila k odpůrcům přirozené chuti těchto super potravin a tak podle toho přistupujte i k mému hodnocení. Co se týká chuti, tak hledám ideální zlatý střed a tím přesně tyto nápoje od Blenda jsou. Jemná nasládla příchuť je ideální, ale zaroveň mám pocit, že dělám něco pro své tělo a ne opak. Pokud by byl nápoj příliš sladký, tak už mi to přijde kontraproduktivní.

Na produktové stránce Super Greens Blendea se doporučuje smíchat zelený prášek s džusem – to může být řešení pro ty z vás, kterým by nápoj opravdu nechutnal. Osobně však doporučuji smíchat se studenou vodou. Prášek je totiž, jak jsem již zmínila, nasládlý už sám o sobě. V závislosti na tom, jaký džus byste si pro drink zvolili, by pak výsledný nápoj nemusel být velmi zdravý. Spousta džusů má v sobě přidaný cukr či jiná sladidla, takže když už si budete chtít zvolit džus, tak ideálně čerstvý bez doslazování.

Každopádně co se týká hladiny cukru v krvi, tak nedoslazovaný džus ji dokáže zvednout podobně úspěšně jako ten doslazovaný. Jedná se totiž o sladkou šťávu z ovoce, která je zbavená vlákniny. Vláknina v ovoci se vám o cukr v těle postará a nevystřelí tak hladinu cukru instatně nahoru. Z toho důvodu myslete na to, že i nedoslazované džusy byste měli pít v omezené míře – ale to už jsme se tematicky dostali trochu dál od super greens. Sečteno podtrženo – doporučuji vodu, ne džus.

Složení

A teď ke složení. Všechny super greens z našeho mixu obsahují všechny 4 zelené super potraviny – zelený ječmen, chlorela, mladá pšenice a spirulina. Všechny jsou v BIO kvalitě. Mimo tyto 3 složky ve výčtu najdete také kyselinu citronovou jakožto regulátor kyselosti a k dochucení sladidlo v podobě steviolglykosidů (sladká složka známé rostlinky stévie) a také přírodní aroma. To je za mě velmi hezké a čisté složení.

Účinky

Tuto část recenze možná nejsem schopna objektivně zhodnotit a to z toho důvodu, že jednak záleží, co má kdo s pitím tohoto nápoje za cíl, ale také proto, že nemám dostatek dat od více lidí. Abych mohla účinky dlouhodobě posoudit, musela bych udělat menší studii na více lidech a posoudit jejich zkušenost vzhledem k cílům, které si vytyčíme.

Co však mohu udělat, je sdělit vám mé subjektivní pocity. V první řadě vím, že produkt je prezentovaný taktéž jako produkt na hubnutí a na tento cíl jsem se nezaměřovala vůbec. Aktuálně se nesnažím a ani nechci hubnout. Odvažuji se však tvrdit, že ke zdravému hubnutí vám zařazení jednoho nápoje nepůmůže. Může to být leda dobrý pomocník a doplněk.

Účel za kterým používám zelené drinky já osobně, je čistě doplnění důležitých vitaminů a minerálních látek. Jak jsem již psala v úvodu, přijde mi vhod především ty dny, kdy nestíhám sníst dostatečné množtsví zeleniny. Jen si nejsem jistá, jak zde zaručeně sledovat výsledek, protože se sama dlouhodobě snažím udržovat zdravý životní styl, ctítm se dobře a zelené nápoje beru jako takovou třešničku na dortu toho všeho, co pro své zdraví dělám.

Opět zde zastávám názor, že pokud se nestravujete zdravě vůbec a zařadíte do své stravy super greens, velkou spásu nečekejte. Ovšem narozdíl od hubnutí, tohle může do jsité míry alespoň trochu fungovat, pokud trpíte deficitem určitých látek, které vám zelené nápoje dokáží dodat (např. železo, vápník, hořčík, zinek, vitamíny A, B, C, K, různé aminokyseliny… ).

Každopádně kdy můžu říct, že jsem účinky zeleného nápoje zanzamenala (nebo je to placebo?), tak na zmírnění následků po pití alkoholu. Vždy když vím, že hrozí, že padne nějaká ta sklenka vína, před odchodem z domu vypiji velkou sklenici super greens nápoje. Dávám si také během večera pozor ať piji dostatečné množství vody. Další den ráno si pak opět dám osvěžující sklenici super greens a tadá – kocovina je samozřejmě stále na světě, ale přijde mi, že ji mé tělo takto snáší mnohem lépe. Ale jak říkám, možná je to placebo a určitě mě zajímá, zda náhodou nemáte podobnou zkušenost.

Cena

Super Greens Mix balení do Blendea (3 x 90 g) běžně seženete za částku kolem 2 tisíc korun. Naštěstí jsou na e-shopu Bledea neustále nějaké akce a aktuálně, když píši tuto recenzi, je k dispozici za něco málo přes 1000 Kč, což už je značně výhodnější. Tři balení vám vystačí na nápoje na další měsíce a tak se nám tento drink nezdá zas tak drahý na to, že jde o bio kvalitu.

Na e-shopu najdete i různé jiné akce a pokud se rozhodnete koupit na zkoušku jedno balení (90 g), máte k němu automaticky jedno další balení zdarma. Nezarčuji, že tato akce bude platná během toho, co čtete tento text, ale doporučuji dění na e-shopu sledovat a určitě na nějakou výhodnou akci narazíte.

Celkově si tedy myslím, že ačkoliv se to zprvu může jevit jako vyšší investice, prášek vám vydrží delší dobu a určitě patří mezi ty lepší na trhu. Určitě však seženete levnější super greens výrobky. Já osobně bych šla i přes vyšší cenu do Blendea nápoje znovu, protože má nejlepší chuť, jakou jsem zatímu super greens vyzkoušela.

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Produktu nemám téměř co vytknout. Jediné co mi možná trochu vadí, je marketing, který tvrdí, že je nápoj vhodný na hubnutí (žádný zázračný nápoj zkrátka neexistuje bez toho, abyste vynaložili i vlastní úsilí). Jinak mi tyto super greens velmi vyhovují a koupila bych je znovu. Přístě bych šla možná klidně do neochucené varianty, protože jak říkám, chuť super greens mi vůbec nevadí. Každopádně ochucené varianty, tkeré jsme měli na testování mi moc chutnají a nepřijdou přehnaně sladké. Nedoporučuji, pokud máte rádi super greens, které jsou hodně sladké.

Složení
Chuť
Cena
4.5