adventni kalendar pro deti

Adventní kalendář pro děti

5 tipů na originální adventní kalendář

Děti se na Vánoce těší ze všech nejvíce a počítání posledních dnů do Štědrého dne může být v jejich očích nekonečné. Adventní kalendáře jsou skvělým způsobem, jak jim „zdlouhavé“ čekání něčím zpestřit a zařídit, aby se měli na co těšit každý jeden den v adventním období. Než tedy nakoupíte všechny dárky pro děti na Vánoce, zamyslete se nad tím, zda jim nepořídit originální adventní kalendář. Obchody jsou již plné těch klasických čokoládových – my vám však dnes chceme ukázat, jak se dá pojmout adventní kalendář pro děti originálně.

Máme pro vás tipy, jak na kalendáře, které můžete zakoupit v obchodech či online, tak návody na výrobu kalendářů vlastních – pro kreativní rodiče.

5 tipů na originální adventní kalendář pro děti

#1 Dárečky přímo od maminky a tatínka

Adventní kalendář z pytlíčků

Chcete dětem dopřát něco dobrého na zub, ale kalendáře naplněné tou nejlevnější mléčnou čokoládou nejsou přesně to, co si představujete? Chcete aby byl obsah kalendáře pestřejší a zároveň mít nad ním jistou kontrolu? Žádný problém. Nakupte si hezké pytlíčky očíslované 1 – 24 (ti zručnější z vás si je mohou doma i jednoduše vyrobit) a naplňte je dárečky dle svého gusta. Můžete kombinovat zdravější i méně zdravé dobroty s různými malými hračkami či předměty. Nejlépe uděláte, když kalendář budete naplňovat průběžně a do příslušného pytlíčku vždy vložíte dáreček přes noc, když dítě spí. Zamezíte tak předčasnému nahlížení do dalších dnů, jako tomu někdy bývá u čokoládových kalendářů – některé děti jej jednoduše spořádají na posezení.

Do obchodu

#2 Pro malé stavitele

Adventní kalendář z LEGA

Nechcete-li aby byl adventní kalendář pro děti jen zdrojem sladkostí a cukrovinek (těch je přeci jen v období Vánoc všude dostatek), můžete sáhnout po kalendáři plném hraček. Obzvlášť, pokud je vaše dítě milovníkem stavebnice LEGO, ocení tento speciální adventní kalendář plný LEGO hraček. Každé okénko kalendáře ukrývá sestavitelnou hračku, která se hodí jak na hraní, tak na výstavku. Pokud již doma nějakou LEGO stavebnici máte, hračky z kalendáře s ní půjde skvěle kombinovat. Vybírat můžete z několika verzí a tématik jako např. Harry Potter, Avengers nebo Star Wars.

Zjistit aktuální cenu

#3 Pro mladé čtenáře

Adventní kalendář plný čtení pro děti

A co takhle kalendář plný vánočních příběhů? V tomto krásném adventním kalendáři najdete 24 malých knížeček s krátkou povídkou či básničkou na každý den. Dohromady pak malá leporela tvoří skládačku, kterou si děti na konec mohou seskládat. Nejlepší na tomto kalendáři je, že se dá používat znovu každý rok, takže dokud děti pvoídky neomrzí, můžete jej používat neustále dokola.

Zjistit aktuální cenu

#4 Vánoční perníček pro malé i velké

Perníkový adventní kalendář

Také milujete vánoční perníčky? A co takhle si je dopřávat celý advent (tedy dopřát je dětem, ale kdo říká, že nemůžete pořídit adventní kalendář i pro sebe!). Kalendář z perníčků je hitem po domácku vyrobených adventních kalendářů a ocení jej jak děti tak dospělí. Kalendář z perníčků můžete napéct doma – nemusí jít o nic složitého, stačí perníčkové hvězdičky ozdobit čísly a navléknout na provázek. Pokud však na pečení nemáte čas ani chuť, krásné adventní kalendáře z perníčků je možné objednat od šikovných pekařek na Fler.cz.

Do obchodu

#5 Kouzelné vánoční čtení s interaktivní tužkou

Adventní kalendář Kouzelné čtení

Mají doma vaše děti kouzelnou tužku od Albi? Tato chytrá elektronická tužka „mluví“ a pomáhá dětem objevovat svět skrze interaktivní knížky a skládačky. V sérii Kouzelného čtení najedete právě i adventní kalendář pro děti. Je plný koled, básniček a vánočních pohádech – mimo jiné zde děti najdou na každý adventní den nový úkol. Pokud mluvící tužku od Albi doma nemáte, ale kalendář formou interaktivního čtení vás zaujal, můžete k Mikuláši pořídit jak kouzelný kalendář, tak mluvící tužku. Na Vánoce pak můžete věnovat další knížky ze série Kouzelného čtení a věřte, že děti budou nadšené.

Do obchodu

Věříme, že ať už zvolíte jakoukoliv formu adventního kalendáře, děti budou mít obrovskou radost. Každá sladkost, povídka či dáreček jim totiž zpříjemní čekání na vytouženého Ježíška.