adventni kalendar pro deti

Adventní kalendář pro děti

11 tipů na originální adventní kalendář

Děti se na Vánoce těší ze všech nejvíce a počítání posledních dnů do Štědrého dne může být v jejich očích nekonečné. Adventní kalendáře jsou skvělým způsobem, jak jim „zdlouhavé“ čekání něčím zpestřit a zařídit, aby se měli na co těšit každý jeden den v adventním období. Než tedy nakoupíte všechny dárky pro děti na Vánoce, zamyslete se nad tím, zda jim nepořídit originální adventní kalendář. Obchody jsou již plné těch klasických čokoládových – my vám však dnes chceme ukázat, jak se dá pojmout adventní kalendář pro děti originálně.

Máme pro vás tipy, jak na kalendáře, které můžete zakoupit v obchodech či online, tak návody na výrobu kalendářů vlastních – pro kreativní rodiče.

11 tipů na originální adventní kalendář pro děti

#1 Dárečky přímo od maminky a tatínka

Adventní kalendář z pytlíčků

Chcete dětem dopřát něco dobrého na zub, ale kalendáře naplněné tou nejlevnější mléčnou čokoládou nejsou přesně to, co si představujete? Chcete, aby byl obsah kalendáře pestřejší a zároveň mít nad ním jistou kontrolu? Žádný problém. Nakupte si hezké pytlíčky očíslované 1 – 24 (ti zručnější z vás si je mohou doma i jednoduše vyrobit) a naplňte je dárečky dle svého gusta. Můžete kombinovat zdravější i méně zdravé dobroty s různými malými hračkami či předměty. Vytvořit můžete také zcela zdravý adventní kalendář pro děti, který se v obchodech těžko shání. Nejlépe uděláte, když kalendář budete naplňovat průběžně a do příslušného pytlíčku vždy vložíte dáreček přes noc, když dítě spí. Zamezíte tak předčasnému nahlížení do dalších dnů, jako tomu někdy bývá u čokoládových kalendářů – některé děti jej jednoduše spořádají na posezení.

Do obchodu

#2 Pro malé stavitele

Adventní kalendář z LEGA

Nechcete-li aby byl adventní kalendář pro děti jen zdrojem sladkostí a cukrovinek (těch je přeci jen v období Vánoc všude dostatek), můžete sáhnout po kalendáři plném hraček. Obzvlášť, pokud je vaše dítě milovníkem stavebnice LEGO, ocení tento speciální adventní kalendář plný LEGO hraček. Každé okénko kalendáře ukrývá sestavitelnou hračku, která se hodí jak na hraní, tak na výstavku. Pokud již doma nějakou LEGO stavebnici máte, hračky z kalendáře s ní půjde skvěle kombinovat. Vybírat můžete z několika verzí a tématik jako např. Harry Potter, Avengers nebo Star Wars.

Do obchodu

#3 Pro mlsné jazýčky

Adventní kalendáře čokoládovny Janek

Pokud je vám už teď jasné, že to u vašich dětí bez čokoládového adventního kalendáře neprojde, zkuste vsadit alespoň na kvalitní zdroj čokolády. Oblíbená česká čokoládovna Janek má ve své nabídce jak adventní kalendáře pro děti, tak pro dospělé – radost tedy můžete udělat celé rodině. Dětem nadělíte 24 kousků pocitvé čokolády – české výroby, bez barviv, bez palmového oleje a bez lepku a sobě můžete pořídit luxusní kalendář naplněný pralinkami, čokoládou, kávou a prémiovým alkoholem.

Do obchodu

#4 Velká nadílka zdravého i nezdravého mlsání

Adventní kalendář MIXIT

Velkou oblibu si za poslední sezóny získal adventní kalendář od MIXIT. Je obrovský, designově krásně zpracovaný a v okýnkách najdete nejrůznější druhy pamlsků. Ukrývají se tam jak zdravější varianty mlsání (např. kokosová kaše nebo mix oříšků), tak ty méně zdravé (např. čokoládové preclíky nebo dobrůtky ve slaném karamelu). Podle nás jde zkrátka o takový ideální kompromis mezi tím, jaký kalendář by chtěly děti a jaký by pro ně chtěly jejich rodiče. Spolu s čokoládou do sebe totiž dostanou alespoň i zdravou porci oříšků nebo sušeného ovoce. Navíc každý den přináší úplně jiný druh pochoutky, proto bude každé okýnko překvapením.

Do obchodu

#5 Pro nadšené kreativní děti

Kreativní adventní kalendář

Specializovaný adventní kalendář najdete snad v každé kategorii. Nám se zalíbil adventní kalendář určený primárně pro kreativní děti. Další skvělá varianta kalednáře, pokud dítě nechcete už před Vánoci každý den ládovat slaskostmi. V kalendáři najdete různé drobné předměty a hračky jako je např. razítko, nažehlovačka, zapísníčeknebo také třpytivé sponky do vlasů (kalendář bychom tedy předně doporučili pro holčičky). Celý tento kalendář nese tématiku pohádkového městečka, jehož vánoční atmosféru si můžete vychutnat skrze povedené ilustrace.

Do obchodu

#6 Pro mladé čtenáře

Adventní kalendář plný čtení pro děti

A co takhle kalendář plný vánočních příběhů? V tomto krásném adventním kalendáři najdete 24 malých knížeček s krátkou povídkou či básničkou na každý den. Dohromady pak malá leporela tvoří skládačku, kterou si děti na konec mohou seskládat. Nejlepší na tomto kalendáři je, že se dá používat znovu každý rok, takže dokud děti povídky neomrzí, můžete jej používat neustále dokola.

Do obchodu

#7 Vánoční perníček pro malé i velké

Perníkový adventní kalendář

Také milujete vánoční perníčky? A co takhle si je dopřávat celý advent (tedy dopřát je dětem, ale kdo říká, že nemůžete pořídit adventní kalendář i pro sebe!). Kalendář z perníčků je hitem po domácku vyrobených adventních kalendářů a ocení jej jak děti tak dospělí. Kalendář z perníčků můžete napéct doma – nemusí jít o nic složitého, stačí perníčkové hvězdičky ozdobit čísly a navléknout na provázek. Pokud však na pečení nemáte čas ani chuť, krásné adventní kalendáře z perníčků je možné objednat od šikovných pekařek na Fler.cz.

Do obchodu

#8 Kouzelné vánoční čtení s interaktivní tužkou

Adventní kalendář Kouzelné čtení

Mají doma vaše děti kouzelnou tužku od Albi? Tato chytrá elektronická tužka „mluví“ a pomáhá dětem objevovat svět skrze interaktivní knížky a skládačky. V sérii Kouzelného čtení najedete právě i adventní kalendář pro děti. Je plný koled, básniček a vánočních pohádech – mimo jiné zde děti najdou na každý adventní den nový úkol. Pokud mluvící tužku od Albi doma nemáte, ale kalendář formou interaktivního čtení vás zaujal, můžete k Mikuláši pořídit jak kouzelný kalendář, tak mluvící tužku. Na Vánoce pak můžete věnovat další knížky ze série Kouzelného čtení a věřte, že děti budou nadšené.

Do obchodu

#9 Kouzelné vánoční čtení s interaktivní tužkou

Adventní kalendář od Matella

Adventní kalendář pro děti plný hraček můžete pořídit i od Mattela. To znamená advent plný panenek Barbie (v balení je jedna panenka a postupně z okýnek získáváte kousky oblečení a doplňky), autíček Hot Wheels (kalendář naděluje autíčka a doplňky), ale i jiných hraček, které Mattel vyrábí. V nabídce najdete i kalendáře tématicky věnované aktuálním filmům a pohádkám. Pokud je tedy vaše dítě fanoušek některého z nich, kalendář s jeho oblíbenými hrdiny jej jistě potěší.

Do obchodu

#10 Dávání a tvoření místo dostávání

Adventní zápisník

Zajímavým konceptem adventního kalendáře pro děti je Adventní zápisník. Ten děti během adventu přiměje tvořit a také výtvory darovat. V zápisníku najdou plno prostoru pro vlastní tvoření, ale také mnoho zábavných úkolů, rébusů, křížovek a legračních komiksů. Jedním z úkolů je např. vytvoření adventního kalendáře z pytlíčků (který uvádíme hned jako tip číslo jedna). Koupíte-li tento zápisníkový adventní kalendář, počítejte s tím, že budete doma v zápětí tvořit další z pytlíčků.

Do obchodu

#11 Adventní kalendář vlastní výroby

Přihrádkový kalendář k dotvoření

Zaujal vás adventní kalendář z pytlíčků, ale říkáte si, že to stále není úplně ono? Např. se bojíte, že se do pytlíčků nevlezou všechny dárečky, které před Vánoci plánujete nadělit? Pak můžete preferovat větší adventní kalendář tvořený papírovými přihrádkami. Nejlepší na tom je, že jej nemusíte pracně doma vyrábět (i když samozřejmě můžete), stačí si adventní šuplíčky zakoupit již předchystané. Vy se pak můžete kreativně vyřádit na jejich zdobení a číslování a během adventu přihrádky postupně plnit sladkostmi (či jinými dárečky).

Do zdobení navíc můžete zapojit i samotné dítě. Pokud je dítě obzvlášť kreativní a malování jej baví, můžete mu kreslení a psaní čísel na adventní kalendář zadat jako takový malý předvánoční úkol.

Do obchodu

Věříme, že ať už zvolíte jakoukoliv formu adventního kalendáře, děti budou mít obrovskou radost. Každá sladkost, povídka či dáreček jim totiž zpříjemní čekání na vytouženého Ježíška.