darky na vanoce pro deti

Dárky na Vánoce pro děti

24 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 do 10 let

Vánoční čas se blíží a vy hledáte, co pořídit dětem pod stromeček? Ať už jste rodič, strýček, babička nebo rodinný přítel, chcete dětem zkrátka udělat na Vánoce radost. V tomto článku jsme se zaměřili na tipy na dárky na Vánoce pro děti cca od 3 do 10 let. Hledáte-li dárek pro starší dítě, doporučujeme náš dřívější článek: 10 tipů na dárek pro teenagera.

Počítáme s tím, že každé dítě má jiné preference, proto považujte náš seznam tipů za zdroj inspirace, nikoliv za zaručené dárky na Vánoce, které potěší úplně každé dítě bez výjimky. Věříme však, že z následujících 24 tipů si ten dárek vyberete a hon za dárky na Vánoce pro děti bude letos hračka.

24 tipů na dárky na Vánoce pro děti

Smysluplná hračka

1. Fingercar autíčko na prst

Asi první věc, jaká vás napadne při vymýšlení dárku pro malé dítě, bude hračka. Jenomže, jaká hračka? Hraček je na trhu spousta a jen málokterý dospělý se v nich s přehledem vyzná. Můžete vlítnout do supermarketu a koupit první vesele vypadající hračku, co vás trkne do oka. Budete mít úspěch? Možná! Ale také můžete věnovat více promyšlenou hračku. Můžete se zaměřit na to, aby hračka byla rozvojová a dala dítěti něco víc, než jen zábavu na pár minut. Aby byla z přírodních materiálů jako je např. dřevo. Koupí můžete podpořit českou rodinnou firmu a nebo začínající projekt soustředící se na udržitelnou výrobu hraček.

Perfektní smysluplné hračky časké výroby najdete např. pod značkou Trihorse. Jejich Finger Car autíčka budou skvělým dárkem na Vánoce nejen pro kluky od 3 let. Autíčko se ovládá jednoduše prstem a rozvíjí plno dětských dovedností, jako např. jemnou motoriku, grafomotoriku a synchronizaci těla s myslí.

Dítě si s autíčky může hrát v libovolném prostředí nebo na přiložené papírové dráze. A nejen to! Autíčko se může proměnit v nástroj pro kreslení obrazců. Jednoduše se k němu připevní fixa (sada fixů je automaticky v balení) a dítě se může umělecky projevit skrze autíčko na papír.

Další smysluplné hračky ze dřeva najdete např. v našem článku: Dřevěné hračky.

Zjistit aktuální cenu

Hraní Montessori

2. Rozvojová montessori hračka

Smysluplných hraček je již naštěstí na trhu spousta a i v této kategorii máte velký výběr. Nám se moc osvědčily montessori hračky od české značky Elis Design. Ty jsou vyrobeny z přírodních materiálů a zaroveň tak, aby podpořily různé rozvojové stránky dítěte. V obchodě můžete zakoupit jak drobné rozvojové hračky v podobě různých senzorických skládaček a activity boardů, tak větší komplexní sady, které lze různě propojovat. Do domácí montessori prolézačky můžete zapojit např. klouzačku, houpačku či Piklerové trojúhelník – to vše v krásně sladěných pastelových barvách.

Naše zkušenost: Recenze hraček ELIS DESIGN.

TIP: Obchod Elis Design mimo hračky nabízí i dětský nábytek. Díky tomu můžete do pastelových barev sladit celý dětský pokojíček.

Ukázat produkty

Zábava pro celou rodinu

3. Společenská hra pro celou rodinu

Deskovou či karetní hrou nic nezkazíte a zároveň věnujete dárek, co zabaví celou rodinu. Společenských her je na trhu celá spousta a snad pro každého člověka se najde taková, která bude bavit a neomrzí.

Pokud hru pořizujete menšímu dítěti, zaměřte se především na to, aby byla vhodná pro jeho věkovou skupinu. Na každé deskové hře je naštěstí tento údaj uveden, což dělá váš výběr o to snazším. Nestane se tak, že byste pořídili hru, jejíž pravidla jsou natolik složitá, že malé dítě odradí nebo je vůbec nepochopí.

Pro nejmenší děti (cca od 3 let) bude skvělou volbou obrázkové Člověče nezlob se, které je zkrátka klasikou mezi stolními hrami. Pro trochu větší děti (cca od 4 let) už můžete pořídit dětskou verzi oblíbené hry Activity, která rozvíjí vyjadřovací schopnosti, slovní zásobu a postará se o zábavu pro celou rodinu. U starších dětí (cca od 8 let) už můžete zvolit třeba i složitější a originálnější stolní hru. Mezi oblíbené patří například karetní hra Labilní jednorožci, která je barevná, zábavná a zároveň ve správné míře zákeřná (navíc, kdo by neměl rád jednorožce!).

TIP: Hledáte-li deskovou hru pro ty opravdu nejmenší děti, doporučujeme pročíst náš výběr 10 deskových her pro nejmenší.

Do obchodu

Náčiní pro zimní radovánky

4. Boby s volantem

Vánocemi v Česku v podstatě začíná zimní sezóna. Málokdy napadne nějaký sníh ještě před svátky. Proto se většina sněhových radovánek koná v lednu nebo ještě v období Vánoc, kdy rodiny často vyrážejí ve svém volnu do hor.

Věnujete-li dítěti sáňky nebo boby na Vánoce, máte jistotu, že je může v následujících dnech ihned využít, ať už vyrazíte s rodinou do hor nebo si dítě sáňky vytáhne na nejbližší kopec. A králem mezi všemi sáňkami a bobami jsou jednoznačně boby s volantem, které dítěti zaručeně udělají radost!

Zjistit aktuální cenu

Tabule pro studium i volný čas

5. Magnetická tabule

Pokud dítko začalo být právě školou (nebo i školkou) povinné, magnetická kreslící tabule jistě přijde vhod. Dítě si na ni může samo kreslit, ale zároveň tabuli můžete využít právě pro studijní účely. Můžete díteti vysvětlovat různé složitější věci pomocí nákresů na tabuli, procvičovat příklady do školy a nebo můžete tabuli využít pro různé kreslící společenské hry, jako jsou např. výše zmínené Activity. Menší děti si rády vyhrají i s magnetkami, které k magnetickým tabulím neodlučitelně patří. Na trhu pak najdete i speciální výukové tabule, které disponují např. i počítadlem nebo ručičkovými hodinami.

Do obchodu

Dárek, který ohromí (nejen kluky)

6. Dětské elektrické autíčko

Pokud jste se rozhodli, že letos chcete udělat obzvlášť štědrého Ježíška, a do toho víte, že vaše dítě miluje auta, pak doporučujeme kouknout na nabídku elektických autíček. Jsou to menší napodobeniny reálných aut a děti se v nich mohou normálně vozít – řídit je jako dospělí. Existují autíčka pro malé děti od roku do tří let, ale i větší auta, která spolehlivě uvezou starší děti do 50 kg. Představte si, že svého syna potěšíte napodobeninou auta, ve kterém jezdíte vy sami?

Pořídit můžete klidně malou Audi R8, Bentley bez střechy nebo pořádného Jeepa Raptora. Na druhou stranu můžete vybrat i něžněji laděné modely, které zase možná zase více potěší holky – je libo růžový kabriolet jako má panenka Barbie? Range Rover v růžové barvě splní účel.

Do obchodu

Stavebnice pro každého

7. Stavebnice Lego

Vhodnou Lego stavebnici najdete snad pro každou věkovou skupinu – od speciálních dětských stavebnic s vekými kusy kostek pro ty nejmenší děti až po komplexní stavebnice a sběratelské edice, které potěší i některé dospělé. Stačí se podívat na krabici (či info v eshopu) kde je věkový údaj vždy uveden. Pak už stačí jen vymyslet, jaká tématika Lega by vašeho obdarovávaného bavila nejvíc. Je libo bradavický hrad z Harryho Pottera, prasečí dům z Minecraftu a nebo Lego Duplo zvířátkovou farmu pro nejmenší?

Do obchodu

Bedna plná dobrot

8. Originální zásoba sladkostí

Ano, ano, nejedná se o ideální dárek pro děti z pohledu rodičů, ale z pohledu dětí, to je už jiná pohádka. Jaké dítě nenadchne hromada sladkostí, a ideálně takových, ke kterým se během roku běžně nedostanou? U CandyLife můžete pořídit právě takové boxy originálních sladkostí, spoustu z nich není běžně dostupných v českých supermarketech. Za nás je taková bednička nejlepší pro sourozence, kdy se o nálož sladkostí mohou zodpovědně podělit.

Dárek v podobě takto velké dávky sladkostí zvažte, pokud nejste rodiči dítěte. Doporučujeme se dopředu dohodnout z rodiči, zda by jim takový dárek pro jejich dítě vyloženě nevadil.

Do obchodu

Dobroty do zdravě stravujících se domácností

9. Zdravé mlsání

Nyní si pojďme trochu napravit reputaci. Kdo nechce děti podporovat v konzumaci nezdravých sladkostí, ale nějaké dobroty by pod stromeček nadělil rád, doporučujeme poskládat balíček zdravých dobrot – a že o ně dnes na trhu není nouze! Může se jednat jak o vyloženě zdravé věci jako jsou oříšky, ovoce, apod., tak o zdravější varianty mlsání, kdy je v dobrotách značně omezené množství cukru a dalších aditiv. My takové potraviny rádi vybíráme na Grizly.cz, kde najdete velký výběr oříškových másel, máčených oříšků, sušeného ovoce nebo zdravých bonbonů. Mezi naše oblíbené teď patří Grizlíci se stévií – gumoví medvídci bez cukru.

Do obchodu

Skákání je radost

10. Dětská trampolína

Kdo by jako dítě nezbožňoval všelijaké skákačky, skákací hrady a trampolíny? Pořídit dítěti k Vánocům jeho vlastní trampolínu je skoro sázka na jistotu, že se dárek bude líbit.

Rozmyslete si však pečlivě, jakou trampolínu dítěti pořídíte. Myslete přitom na možnosti jeho místa bydliště. Pokud má k dispozici za barákem velkou zahradu, určitě nebude problém ani obrovská kvalitní trampolína, na které se vyřídí jak děti, tak dospělí. Ani ta nejmenší trampolína však nemusí být tím nejlepším nápadem do malého bytu. Myslete také na to, že pokud pořídíte venkovní trampolínu, bude si na ni dítě muset počkat alespoň do jara. V dnešní době je naštěstí z čeho vybírat a tak můžete pořídit velikost a provedení na míru podmínkám.

Zjistit aktuální cenu

Pohádek není nikdy dost

11. Pohádková kniha

Skoro každé dítě má období, kdy bez pohádky na dobrou noc zkrátka neusne. Nová pohádka do sbírky jistě potěší a v dnešní době internetu a streamovacích služeb, je doopravdová papírová kniha krásným darem. Při výběru knihy pro malé dítě si dejte záležet i výběru krásných ilustrací uvnitř knihy, které dítě pozoruje během toho, co rodič čte. Existují dokonce knihy, které mohou být upraveny na míru dítěte – dítě se stane hlavním hrdinou příběhu za použití jeho jména, města bydliště nebo i přizpůsobené ilustrace. Takovou knihu si můžete objednat např. v nakladatelství Modrý slon. U dětí školou povinných se už nebojte sáhnout po klasické knize, jakou může být třeba jedna ze série nadčasového Harryho Pottera.

TIP: Pro více inspirací si přečtěte náš článek s 10 tipy na pohádky pro malé děti.

Do obchodu

Kreativní vyprávění pohádek

12. Loutkové divadlo

A nebo nechte příběh vyprávět děti samotné. Věnujte jim jejich vlastní loutkové divadlo a dejte jim tak klíč k nekonečnému množství příběhů. Mohou tak rozvíjet vlastní kreativitu a rodiče nemusí každý večer vymýšlet vlastní pohádky před spaním – mohou se s dětmi třeba střídat. Loutkové divadlo je vhodným dárkem už pro ty nejmenší děti, zhruba od věku 3 let.

Do obchodu

Panenka z reálného života

13. Panenka Barbie

Barbie je teď opět v kurzu! Nebo snad byla pořád? Dokonalá blonďatá stvoření, která roky udávala nerealistický ideál krásy všem malým holčičkám jsou naštěstí minulostí. Barbie je v dnešní době panenka různých tvarů i barev pleti. Různých oblečků a povolání a stejně jako mužská panenka Ken, která je s Barbie silně spjata, boří spoustu dříve nastavených stereotypů. Klidně můžete pořídit módního Kena se zelenými vlasy nebo Barbie hasičku. Samozřejmě v nabídce najdete i spoustu klasických blonďatých Barbie v růžových šatech s jednorožci, ale podstatné je, že každý si z kolekce může vybrat panenku, která je přesně podle jeho gusta.

Do obchodu

Bláznivá autíčka s jedinečným řidičem

14. Autíčka Crazy Motors

V tipech letos určitě nesmíme zapomenout zmínit autíčka Crazy Motors od Djeco. Je to kolekce originálních a výstředních autíček, která baví kluky i holky. Autíčka jsou kovová v měřítku 1:43, mají pryžové odpružení a pneumatiky. Každé autíčko má nezaměnitelný vzhled a svého originálního řidiče. Nejvíce nás na autíčkách baví vtipný design, který opravdu jen tak někde nevidíte.

Autíčka jsme u nás v redakci dokonce sami testovali (s asistencí malého 3 letého testera) a tak si u nás múžete přečíst i obsáhlejší recenzi sutíček Djeco Crazy Motors.

Do obchodu

Skládačky všeho druhu

15. Puzzle

Dalším tipem na dárek, který potěší všechny napříč různými věkovými kategoriemi, jsou klasická puzzle. Pro malé děti existuje spousta výukových skládaček s velkými kusy jendotlivých puzzlíků. Pro starší děti a fajnšmekry zas můžete pořídit i několika-tisíci-kouskové puzzle, které si nakonec mohou pověsit na zeď. Mimo klasická puzzle existují i speciální originální puzzle, různých tvarů, velikostí a materiálů. Můžete tak vsadit na neotřelou variantu puzzle, kdy výsledný tvar není klasický obdélník, ale např. barevný slon.

Do obchodu

Dárek s motivy internetového oblíbence

16. Dárek s potiskem

Málokteré dítě dnes nemá přístup k internetu. Ať už v podobě občasného pouštění pohádek na tabletu, nebo v prostřednictvím vlastního mobilu či počítače. Pravděpodobně má i své internetové oblíbence – YouTubery, influencery, oblíbené počítačové hry či filmové/pohádkové hrdiny. Pokud bezpečně víte, kdo nebo co je oním favoritem, můžete k Vánocům zakoupit právě tričko s potiskem oblíbeného hrdiny nebo produkty, které nabízí oblíbený influencer. Ve výsledku ani tak nejde o to, jaký produkt to bude, jako že díteti připomíná oblíbenou hru či postavu. Pro někoho to může být povlečení na motivy Minecraftu, pro jiné dítko zas osuška s Elsou, další zas poteší školní sešit s logem oblíbeného YouTubera. Pokud víte, čím dítě na internetu tráví čas, máte hned inspiraci pro dárek k Vánocům.

Do obchodu

Vzdělání na prvním místě

17. Online kurz angličtiny pro děti

Tady pozor! Rozhodnete-li se věnovat dítěti k Vánocům online kurz angličtiny, ujistěte se, že dárek nebude spíše za trest. Je to jednoduché. Dítě, které studium angličtiny nebaví a nemá z předmětu ve škole dobré známky, nebude z dárku v podobě online kurzu jásat radostí. Existují však děti, které angličtina baví (berme v potaz spíše starší děti cca od 8 let), ale ve škole ji nerozvíjí úměrně jejich potenciálu. Rádi hrají např. počítačové hry, koukají na zahraniční videa na YouTube či anglické seriály a chtěly by lépe porozumět obsahu či spoluhráčům. V tom případě pak online kurz angličtiny pro děti není úplně od věci.

Na českém trhu jsou nejoblíbenějšími jazykovými kurzy OnlineJazyky.cz. Mají k dispozici angličtinu specializovanou pro děti ve více věkových kategoriích. Kurz pro ty nejmenší je dokonce vhodný pro děti od 3 – 6 let.

Do obchodu

Dárek pro malé umělce

18. Výtvarný kufřík

Pokud už dítě umí držet tužku a rádo se umělecky vyjadřuje (nejen) na papír, trefným dárkem na Vánoce může být právě výtvarný kufřík nebo originální umělecká sada. Výtvarný kufřík dítěti nabídne širokou barevnou paletu všech možných voskovek, kříd a vodových barev – dítě se tak může seznámit se všemi základními výtvarnými pomůckami ještě než nastoupí do školy. Školou povinné děti zase takový set jistě využijí ve výtvarné výchově. Můžete také sáhnout po nějakém originálnějším výtvarném náčinní jako jsou např. foukací fixy nebo barvy na sklo.

Do obchodu

Pro tajnůstkáře a tajnůstkářky

19. Tajný deník s kouzelným fixem

Psali jste si jako malí deník? Pamatujete si, kolikrát vám to pomohlo se vypsat třeba ze „zlosti“ na sourozence? Také jste si jistě zapisovali své první lásky, přátelství a dětské trable. Když jste potom deník po letech objevili, vyvolal ve vás příliv nostalgických vzpomínek. Spousta dětí i v dnešní době tíhne k zapisování si svých vlastních tajemství. Můžete tedy pořídit deníček s klasickým zámkem a nebo sáhnout po deníčku s kouzelným fixem. Text napsaný tímto perem bude neviditelný a uvidíte ho pouze pokud na něj posvítíte UV světlem z fixy.

Deníčky však nejsou jen o tajemstvích. Dítě, které si pravidelně začne vést deník si tímto nenásilným způsobem zlepšuje svůj psaný projev, slovní zásobu a zapisování vlastních emocí na něj může mít i terapeutický vliv.

Do obchodu

Iteraktivní mluvící literatura

20. Kouzelné čtení + mluvící tužka Albi

Chcete podnítit nadšení ze vzdělávání u malých dětí v předškolním věku? Co takhle jít tomu naproti interaktivní mluvící knihou? Série knih Kouzelné čtení od Albi je vybavena interaktivní tužkou, která po jejím přidržení nad konkrétním obrázkem v knize, začne přehrávat audio spojené s daným objektem. Mluvící tužka Albi se prodává zvlášť a poté k ní můžete dokupovat jednotlivé knihy, kterých je vskutku široké množství. Knihy mohou být vysoce poučné (např. o lidském těle či s výukou angličtiny) nebo i odpočinkové pohádkové. Pokud vybíráte dárky na Vánoce pro děti předčasně a ještě není ani začátek prosince, doporučujeme také zvážit adventní kalendář od Albi, který je taktéž kompatibilní s interaktivní tužkou a skvěle se hodí jako dárek k Mikuláši.

TIP: Zajímají vás adventní kalendáře? Přečtěte si naše tipy na originální adventní kalendáře pro děti.

Do obchodu

Pro malé kouzelníky

21. Kouzelnická sada

Každé dítě žasne nad magickými kousky kouzelníků a iluzionistů. Ještě víc bude však nadšené, když se magické kousky bude moci naučit a ukázat celé rodině samo. V hračkářstvích je možné zakoupit různé kouzelnické sady, které obsahují spousty magických pomůcek i s návody, jak konkrétní triky provádět. Nakonec takového dárku mohou být nadšeni všichni přítomní kolem vánočního stromečku.

Do obchodu

Hraní s pískem bez zašpinění

22. Kinetický písek

Slyšeli jste již o tekutém kinetickém písku? Je to úžasný vynález pro všechny rodiče, jejichž děti zbožňují hrátky v pískovišti. Kinetický písek však můžete mít klidně doma v pokojíčku. Nepotřebujete zahradu, ani pískoviště, stačí kinetický písek a rovná podlaha. Kinetický písek nešpiní a nezasychá. Je stále mokrý a lze tvarovat stále a donekonečna. Můžete zakoupit i různé barvy písku a děti tak můžou stavět doma barevné hrady z písku. Tekutý písek rozvíjí pohyblivost rukou a dětskou představivost.

Zjistit aktuální cenu

Prolézání a bunkry

23. Prolézací tunel na hraní

To. že děti zbožňují různé bunkry, skrýše a tunely, není žádné tajemství. Věřte, že pokud věnujete sourozencům prolézací tunel, vyhrají si s ním na sto způsobů! Perfektní je, že existují různé druhy prolézacích dětských tunelů a tak můžete vybrat klidně obrovský bytelný tunel, který najde své místo na prostorné zahradě a nebo klidně menší skládací látkový tunel, který najde užití i v bytě bez zahrady.

Zjistit aktuální cenu

Šílená jízda s Hot Wheels

24. Autodráha Hot Wheels

Propracovaná autodráha potěší většinu malých chlapečků, ale i spoustu holčiček. Autodráhy Hot Wheels jsou originální a kreativní. Můžete pořídit Hot Wheels garáž s T-Rexem, ohnivou dráhu a spoustu dalších. Už z názvů vyplývá, že se nejedná o žádnou klasickou monotónní hrací sadu s autami, ale o produkt, který malé dítě nadchne hned po rozbalení okrasného papíru, hned co uvidí krabici.

Zjistit aktuální cenu

Jak vybrat dárek pro dítě na Vánoce?

Pokud jste nevybrali nic z našich konkrétních tipů nebo s výběrem ještě váháte, máme pro vás pár rad nakonec.

Zjistěte si zda věří na Ježíška

Nejste-li přímo rodič dítěte a nevíte, zda dítě věří na Ježíška či nikoliv, buďte s konverzací ohledně dárků v blízkosti dítěte opatrní. V nejlepším případě se rodičů dítěte přímo zeptejte na situaci, ať nedojde k nevyžádanému faux pas.

Věří-li dítě na Ježíška, jednoduše se můžete zeptat, co by letos od Ježíška chtělo dostat pod stromeček. Ačkoliv se možná dozvíte plno nerealistických, pohádkových nebo příliš drahých přání, je naděje, že vás alespoň jedno z přání inspiruje ke koupi realističtější verze dárku. Některé děti vás zas naopak vybaví přesným seznamem konkrétních hraček a v takovém případě je nákup jednoduchý.

Pokud dítě na Ježíška nevěří, je to ještě snazší – můžete se dítěte zeptat napřímo. Jestli však dáváte přednost dárku formou překvapení, čtěte dále.

Sledujte aktuální zájmy a záliby dítěte

U dětí není těžké vypozorovat, co je aktuálně baví a co jim dělá radost. Jaké jsou jejich oblíbené filmy, pohádky či postavy. Jako rodič pravděpodobně víte, pro co vaše dítě žije a z čeho bude mít radost, i pokud vám to vyloženě neřeklo. V předvánočním období zkrátka nastražte uši a vnímejte všechny indície, které by vás mohly vést ke koupi dokonalého dárku. A jako nerodič – zeptejte se rodičů.

Peníze jako dárek

Peníze v obálce velmi často řeší spoustu bezradných dárkových situací. U dospělých je to často výhodné řešení, protože pokud dospělý člověk něco chce nebo potřebuje, mnohdy si to jednoduše koupí sám a tím „zkazí“ všechny potenciální originální nápady na dárky.

U malých dětí je to však jiné. Samy si jen velmi těžko koupí vše, co chtějí, a věřte, že toho chtějí opravdu hodně. Přijít na krásný nápad na dárek na Vánoce pro dítě není tak složité a proto by byla škoda toho nevyužít a ošulit je obálkou. Všimněte si, jak dětem daleko více jiskří očička, když rozbalí konkrétní dárek, nežli při otevření obálky s penězi. Malé děti totiž často ani neznají hodnotu peněz.

Věnovat dítěti malý obnos peněz jistě není špatné a není od věci učit dítě hospodařit s financemi už od malička. Obzvlášť pokud víte, že dítě na něco šetří a darované peníze mu pomohou dosáhnout potřebné částky. Domluvte se však s ostatními členy rodiny, aby nakonec darovaná částka nebyla pro dítě zkrátka příliš a aby obálky nebyly to jediné, co pod stromečkem uvidí. A pokud nejste rodič dítěte, domluvte se s jeho rodiči – je možné, že si doopravdy nepřejí, aby jejich potomek dostával darem obálky.

Méně je více

Než-li zasypávat dítě velkým množstvím vánočních balíčků, zaměřte svůj dárkový rozpočet raději na menší množství kvalitních dárků, které vydrží a budou mít pro dítě třeba nějaký přínos. Ačkoliv hromada dárečků pod stromečkem vypadá kouzelně na fotkách i v očích dítěte, myslete na to, že dětský pokojíček není nafukovací. Příliš velké množství hraček může mít vliv i na vývoj dítěte. Velký výběr hraček snadno vytvoří chaos. Ten děti dostává do stresu – a tedy daleko od hravého nastavení1ČLÁNEK: Příliš mnoho hraček. Myslete také na to, že dárky na Vánoce pro dítě nakoupí mnoho členů rodiny, proto pod stromečkem přistane spoustu dárků, aniž byste vy sami museli pořizovat velké množství.

Dárek na poslední chvíli

Nechali jste výběr dárku na poslední chvíli a většina eshopů už nestíhá dárek doručit? Obchodní domy jsou plné a přebrané? Zkuste se podívat na naše tipy na dárky na poslední chvíli. Ne všechny jsou sice vhodné pro děti, zato všechny máte k dispozici ještě dnes.

Věříme, že ať už vyberete jakýkoliv dárek, vaše děti potěší a udělají vánoční okamžiky ještě více kouzelné.