anglictina pro deti v Brne

Angličtina pro děti v Brně

6 tipů na kurzy angličtiny v Brně

V dnešní době je znalost anglického jazyka téměř stejně důležitá, jako mluvit jazykem rodným. Proto se nedivíme, když stále více rodičů hledá možnost výuky anglického jazyka, ať už v domácích podmínkách, nebo v prezenčních kurzech. Ty jsou k dispozici v každém větším městě, ale najít ty nejlepší není příliš jednoduché. Abyste nemuseli sami testovat jeden po druhém nebo pročítat recenze na internetu od ostatních uživatelů, udělali jsme to za vás. Zaměřili jsme se přitom na různá města. Chcete vědět jaké je nejlepší angličtina pro děti v Brně? V tomto článku jsme se právě na to podívali.

6 tipů na kurzy angličtiny v Brně

Angličtina pro děti z pohodlí domova

1. Online jazyky

Chcete se svými dětmi začít procvičovat angličtinu již od útlého věku, ale nechce se vám zatím navštěvovat žádné prezenční kurzy, nebo na ně zkrátka nemáte čas? Angličtina s rodilým mluvčím nebo se zkušeným lektorem je samozřejmě jedinečná, ale díky lekcím na Online jazyky můžete začít s angličtinou u svých dětí už od 3 let, a to z pohodlí domova. Tyto online kurzy nabízí hned několik balíčků angličtiny pro děti. Vedle Wattsenglish online tu najdete i balíčky angličtiny pro děti ve 3., 4. a 5: třídě. Ty mohou pomoci se zlepšením angličtiny, pokud děti ve škole nestíhají, nebo jim výuka učitelky nestačí. Kurzy budou děti opravdu bavit. Jsou vedeny formou veselých písniček, her a videí, kde je online lektor – rodilý mluvčí seznámí s různými místy běžného života a naučí je pojmenovat je v anglickém jazyce. Dostanou se k němu domů, na zahradu atd.

První dva dny kurzu si s dětmi navíc můžete vyzkoušet zdarma a zjistit, zda jim bude vyhovovat.

 • Místo: Celá ČR – online kurzy
 • Vhodné pro: Děti od 3 do 6 let, a pak kurzy pro děti ve 3., 4. a 5. třídě
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Ano – 2 dny online kurzu zdarma
 • Zábavná metoda studia: Ano

Do obchodu

Angličtina pro děti Brno – střed

2. Angličtina pro děti s Helen Doron

Pokud bychom měli hledat nejlepší kurz angličtiny pro děti v Brně, musíme zmínit kurz podle metodiky Helen Doron. Ta je vhodná pro nejmenší děti, přes děti školou povinné až po dospívající. Metodika Helen Doron je velmi úspěšná a učení baví děti i rodiče – máme to vyzkoušeno opravdu od těch nejmenších (dvou a tříleté děti). Lektoři jsou perfektně proškolení nejen v metodě výuky a skvěle ovládají jazyk, ale navíc mají úžasný vztah k dětem. Pokud váháte, zda je pro vaše děti právě tento kurz ten pravý, doporučujeme vyzkoušet ukázkovou hodinu, která je zcela zdarma.

Helen Doron angličtina je rozdělena na kurzy pro děti od 3 měsíců do 2 let, dále od 2 do 3 let, od 4 do 5 let atd. Věkové kategorie jsou vždy úměrné tomu, jak dokážou děti vybraného věku vnímat studium. Tento kurz je vhodný nejen pro učení, ale i doučování větších dětí až do 15 let, pokud ve škole jazyk třeba nezvládají.

 • Místo: Brno – střed, Zábrdovická 25/2
 • Vhodné pro: Děti od 3 měsíců až do 15 let
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Ano
 • Zábavná metoda studia: Ano

Do obchodu

Angličtina pro děti a dospívající s rodilým mluvčím

3. Jazykové centrum Correct

I když mají děti od 6. třídy angličtinu již ve škole – v dnešní době s ní začínají obvykle již na prvním stupni, ideálně v první třídě – druhý stupeň už pro ně může být pro studium jazyka složitější. Navíc angličtina ve škole je nikdy nedokáže připravit na její aktivní využívání tak, jako když mluví a učí se s rodilým mluvčím. Pokud hledáte nejlepší doučování angličtiny Brno a okolí, doporučíme Jazykové centrum Correct. Kurzy jsou zde vhodné pro děti od 6. do 9. třídy a probíhají vždy v malé skupince čtyř, maximálně osmi dětí. Kurz vede rodilý mluvčí a trvá hodinu, vždy 1x týdně. Kurzy jsou vedeny v různých jazykových úrovních, takže není problém dát dítě tam, kde se posune s angličtinou opravdu velký kus dopředu. Navíc si můžete vyzkoušet hodinu na ukázku zdarma.

 • Místo: Brno, Jakubská 1
 • Vhodné pro: Děti od 6. do 9. třídy
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Ano
 • Zábavná metoda studia: Ano – vyučování s rodilým mluvčím

Do obchodu

Zábavné kurzy pro děti na prvním stupni

4. Jazyková škola Amigas

Další výborná angličtina pro děti v Brně je k dispozici v Jazykové škole Amigas. K dispozici jsou lekce pro děti od 6 do 11 let, a to ve dvou variantách. Využít můžete pro své děti výuku pomocí konverzační Callanovy metody, nebo pak zábavné kurzy angličtiny s rodilou mluvčí, které jsou plné her. Děti se tak učí, aniž by se biflovaly. Funguje zde v podstatě vyučování ve formě „škola hrou“. Výhodou této výuky je i malý počet dětí – u konverzačních hodin je jich ve skupince maximálně pět.

Kurzy angličtiny pro děti v Brně ve škole Amigas se soustředí především na poslech a konverzaci v anglickém jazyce. Vyučujícím jde především o to, osvojit si jazyk co nejvíce přirozenou cestou a aktivně jej pak využívat v praxi – třeba na dovolené v zahraničí, kde se děti bez problémů domluví se svými vrstevníky právě v angličtině.

 • Místo: Brno, Moravské náměstí 4
 • Vhodné pro: Děti od 6 do 11let
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Nezjištěno
 • Zábavná metoda studia: Ano – vyučování s rodilým mluvčím

Do obchodu

Angličtina v Brně pro děti a teenagery

5. Jazykové centrum English4all

Také jazykové centrum Enhlish4all pořádá kurzy angličtiny, na které mohou chodit děti i dospívající a zlepšovat tak své znalosti, dovednosti, a především komunikaci v angličtině. Kurzy jsou pořádány v malém kolektivu – maximálně šest studentů a forma učení hrou zajistí, že bude výuka vaše děti opravdu bavit. A když děti učení baví, lépe jim leze do hlavy. Lekce jsou vedeny na různá témata, ať už rodina, koníčky, práce, lidské tělo apod., nebo pak směřují k cestování a využití angličtiny v praxi – třeba na dovolené v zahraničí. Škola dětem zajistí pitný režim v rámci výuky.

Tyto jazykové kurzy trvají vždy po dobu 45 minut, tedy klasická výuková hodina, a to po 12 týdnů ve školním roce. Učební materiály děti dostanou na místě a jsou v ceně kurzu. Pokud navíc děti navštěvují kurzy i v dalších letech, získají příjemnou slevu.

 • Místo: Brno, Josefovská 8
 • Vhodné pro: Děti od 4 do 17 let
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Ne
 • Zábavná metoda studia: Ne

Do obchodu

Kurzy angličtiny pro děti v Brně zábavně a se zkušenými lektory

6. P.A.R.K.

Pří výčtu nejlepší angličtiny pro děti v Brně nesmíme zapomenout na školu P.A.R.K., kde jsou nachystány lekce pro děti od 8 do 13 let a pak pro mládež od 13 do 18 let. Zvolit můžete kurzy v několika délkách – od 45 minut přes 60 minut až po 90 minut výuky. Záleží na typu kurzu a pokročilosti účastníků. Lekce vedou zkušení lektoři, a to domácí i zahraniční. Učební plány odpovídají CEFR a děti mohou po absolvování kurzů udělat mezinárodní zkoušky. Co tady úplně nenajdete, je typ výuky „škola hrou“, ale nudit se děti přesto nebudou. Ostatně jak lekce probíhá se můžete sami dozvědět, když se půjdete na výuku s dětmi podívat, což je k dispozici zdarma.

 • Místo: Brno, Staňkova 8c
 • Vhodné pro: Děti od 8 do 18 let
 • Možnost podívat se na lekce zdarma: Ano
 • Zábavná metoda studia: Ne

Do obchodu

Jak vybírat doučování angličtiny pro děti

Vybrat vhodný kurz angličtiny pro děti, nebo vhodné doučování, je velmi ošemetná záležitost. I když dáte na dojmy a hodnocení kamarádek, které už nějakou tu školu se svými dětmi navštívily, neznamená to, že musí být skvělá i pro vaše děti. Každé dítě je jiné a každému vyhovuje něco jiného. Pojďme se tedy podívat, jak doučování angličtiny Brno vybrat a na co se zaměřit.

Podle věku dětí

V první řadě je nutné najít takovou školu, která vezme děti vašeho věku. Některé kurzy jsou určeny až pro děti školního věku, jiné mají výuku speciálně přizpůsobenou i mnohem mladším dětem. Podle metodiky Helen Doron se mohou učit angličtinu už i batolata, jen je potřeba jít na to tím správným způsoben. V této speciální škole také najdete kurzy pro batolata, děti školkového věku a pak samozřejmě i angličtinu pro školáky.

Nejprve si tedy vyhledejte kurzy a výuku angličtiny v Brně pro děti konkrétního věku. Pak se zaměřte na další kritéria.

Je učení zábavné?

Většina škol a kurzů už dnes vede výuku anglického jazyka zábavnou metodou. Tzv. škola hrou je běžná a oblíbená především u malých dětí a školáků na prvním stupni. Zábavně se však chtějí učit i větší děti a teenageři. Ostatně čím zábavnější forma učení je, tím lépe „leze“ do hlavy. Zaměřte se tedy na to, zda chcete klasickou výuku angličtiny, kde se jede striktně podle učebnice, nebo zda chcete raději, aby se dítě na kurzu při učení dobře bavilo.

Kdo lekce vyučuje

Zaměřte se také na to, kdo angličtinu pro děti v Brně vede. Většinou to je zkušený lektor angličtiny, který dokáže nejen děti učit slovíčka a gramatiku, ale také je naučí dobře konverzovat. K tomu jsou nejlepší rodilí mluvčí, a to klidně i pro ty nejmenší. Děti se učí velmi rychle a když na ně bude lektor od nejútlejšího věku mluvit jen anglicky, rychle se přizpůsobí.

Potřebuje vaše dítě „papír“ na absolvování studia?

Pokud chcete – především u větších dětí – aby po absolvování studia dostali do ruky vysvědčení, svědčení apod., informujte se předem, ať vyberete vhodný kurz. Ne každá škola takové ukončení studia poskytuje. Pokud navíc budete požadovat, aby bylo vaše dítě připraveno absolvovat mezinárodní zkoušky z angličtiny, které mu mohou pomoci např. při přijetí na střední nebo vysokou školu, rovněž si zjistěte předem, která škola je na zkoušky připraví a zda v rámci vámi placeného kurzu, nebo si budou muset připlatit ještě doučování zaměřené speciálně na tyto zkoušky.

Místo výuky

Jelikož je Brno velké město, dobře promyslete také místo, kam na angličtinu s dětmi budete chodit. Někdy se nám zkrátka nechce jezdit s malými dětmi přes celé město, když můžeme mít výuku za rohem. Toto zohledněte také v případě, že máte již děti ve škole a budou muset jezdit na angličtinu sami. Především pro malé děti ať to není příliš daleko.

Pokud jste si vybrali vhodný kroužek, ale mají ho vaše děti poněkud „z ruky“, zkuste ještě popřemýšlet o nejjednodušší variantě – online kurzech. Ty mohou děti dělat v pohodlí domova a vy na ně přitom můžete dohlížet, nebo se dokonce učit s nimi. My máme nejlepší zkušenost s Online Jazyky, které nabízí hned několik variant pro malé i starší děti. Pokud vás online kurzy zajímají více, máme pro ně dedikovaný článek: Nejlepší online angličtina pro děti.

TIP: Pokud hledáte inspiraci, jak s dětmi procvičovat angličtinu, koukněte na našich 15 tipů jak učit děti anglicky doma.