anglictina pro deti online

Angličtina pro děti online

Angličtina pro batolata i školáky

Hledáte způsob, jak své nejmenší vzdělávat v angličtině již od útlého věku? Víte, že existují online materiály, které pomáhají rozvíjet angličtinu již u batolat? K dostání jsou i skvělé online kurzy a aplikace angličtiny pro děti již od 3 let. A nakonec, existuje spousta online materiálů pro děti školou povinné. Ty mohou podpořit běžnou školní výuku, která bývá různé kvality a záleží především na konkrétním učiteli. Pokud chcete, aby vaše ratolest měla v budoucnu všechny možnosti otevřené, anglický jazyk byste rozhodně neměli zanedbávat. Jaká je tedy ta nejlepší angličtina pro děti online?

Nejlepší angličtina pro děti online

Vybrali jsme pro vás 8 nejlepších online kurzů/materiálů pro vzdělání vašich dětí v angličtině.

#1 Pro děti od 3 let i školáky

Online jazyky: Angličtina pro děti online

Nejlepší online kurzy jazyků na českém trhu poskytují bezkonkurenčně onlinejazyky.cz. Mezi jejich nejprodávanější produkty patří základní kurzy angličtiny, němčiny nebo španělštiny, které získávají od svých studentů téměř bezchybné hodnocení.

V jejich široké nabídce najdete i několik kurzů vytvořených přímo pro děti. Kurz pro ty nejmenší (online kurz Wattsenglish) je vhodný už pro děti ve věku od 3 – 6 let a provede vás společně krok za krokem osvojováním nové řeči. V tomto kurzu si budete 20 minut 3x týdně hrát, bavit se, užívat si společných chvil a vaše děti se budou anglicky učit mimoděk. Rozhodně se nejedná o žádné otravné biflování slovíček.

Každý online kurz je možné vyzkoušet na několik dní zdarma, takže se nemusíte bát, že zaplatíte za něco, co vám ve výsledku nebude vyhovovat.

Online kurzy pro děti:

Náhled do aplikace:

Shrnutí:

Angličtina pro nejmenší i starší děti

Zábavná interaktivní výuka

Pozitivní ohlasy studentů

Mobilní i desktopová aplikace

Možnost vyzkoušet zdarma

Přejít na nabídku kurzů

#2 Angličtina pro batolata

GoKids: Angličtina pro batolata

Pokud hledáte angličtinu pro ty úplně nejmenší prcky, vašemu hledáčku by neměl uniknout program od GoKids. Jeho obsahem jsou anglické písničky, hravá videa a zpěvníky, díky kterým budou vaše děti obklopené angličtinou již od raného věku. Koupí kurzu získáte i přístup k webináři Jak dítě naučit angličtinu (i když ji sami dokonale neovládáte). Dozvíte se v něm, kdy je nejlepší začít s výukou angličtiny, proč je maminka nejlepším učitelem a mnoho dalších informací.

GoKids také chystá program přímo pro maminky, které chtějí své dítě učit anglicky již od malička. Na ten si sice budete muset počkat, ale můžete se už teď přihlásit k odběru novinek. Jakmile bude program spuštěn, budete mezi prvními, kdo o něm bude vědět.

Online kurzy pro děti:

Náhledy videí:

Shrnutí:

Angličtina pro nejmenší

Dítě se učí angličtinu s maminkou/od maminky

Komunita rodičů kolem GoKids

Ověřeno maminkami

K libovolné zakoupené sadě webinář zdarma

Přejít na nabídku materiálů

#3 Videokurz angličtiny hrou

Angličtina hrou pro děti i dospělé

Základem kurzu Angličtina hrou pro děti i dospělé je zábavné učení. Formou videí vás kurzem vás provede pedagogická psycholožka Pavlína Dostálová, která vašim dětem pomůže zdokonalit anglický jazyk přirozenými metodami výuky jazyka – to je pomocí písniček, říkanek, pohádek, pohybu, obrázků a znakové řeči. Tento kurz je ideální pro ty z vás, co preferujete výuku formou videa (video si můžete pustit např. na televizi a koukat pohodlně z gauče) oproti interaktivním online kurzům, kdy je potřeba sedět u počítače.

Kurz najdete na výukovém portálu kurzyproradost.cz, kde po registraci získáte kredity uplatnitelné na nákup kurzů. Pokud tedy na portálu ještě profil nemáte, můžete mít tento kurz zcela ZDARMA.

Online kurz:

Uživatelská recenze:

Skvělý kurz angličtiny, zábavný a poučný. Děti se naučí něco nového a rodiče si to rádi zopakují. Koukáme celá rodina. Určitě doporučuji, kurzy se mi moc líbí.

Účastnice kurzu, kurzyproradost.cz

Shrnutí:

Angličtina formou hry

Vhodné pro celou rodinu

Výuka formou videa

Pozitivní ohlasy rodičů

Možnost získat celý kurz zdarma

Přejít na stránku kurzu

#4 Od tvůrců Help for English

Englishme!

Englishme! je aplikace na výuku angličtiny od českých autorů. To může být pro děti velkou výhodou, protože všechny gramatické jevy, cvičení i chyby jsou vysvětlené v češtině, takže výkladu porozumí. Aplikace umožňuje vybrat si tematický okruh na učení, dítě si tak může vybrat, jestli se začne učit o zvířátkách nebo třeba dopravních prostředcích. Navíc samozřejmě nechybí zábavné herní prvky, spousta obrázkového učení, doplňovačky nebo oblíbená hra “šibenice”. Aplikace Englishme! se stala i oblíbenou podporou online výuky angličtiny v distančním režimu.

Webové stránky aplikace:

Uživatelská recenze:

Děkuji za celý váš super projekt EnglishMe. Při distanční výuce je pro nás nepostradatelný při učení nové slovní zásoby, ale využíváme samozřejmě i další možnosti.

Učitelka ZŠ, englishme.cz

Shrnutí:

Aplikace na výuku angličtiny online

Komplexní výuka od slovíček po gramatiku

Od českých autorů – srozumitelný výklad i česká podpora

Týden na vyzkoušení zdarma

Přejít na stránku kurzu

#5 Angličtina pro děti metodou Imitum

Angličtina bez biflování pro děti

anglictina bez biflovani

Angličtina bez biflování k výuce využívá metodu imitum. Jedná se o studijní metodu založenou na vědeckých poznatcích UNESCO, díky které se slovíčka a gramatiku nebiflujete, ale poslechem porozumíte způsobům, jakým se anglické věty ze slovíček skládají dohromady. Tato metoda přinesla úspěchy u mnoha dospělých studentů a aplikace Angličtina bez biflování teď tuto metodu zpřístupňuje i pro děti.

Aplikace Angličtina bez biflování pro děti navazuje na běžnou školní výuku, je tedy ideální pro děti školou povinné. Veškeré audio nahrávky namluvili rodilí mluvčí a jejich děti. Tráví-li vaše děti spoustu času az počítačem a vy byste rádi, aby jej trávili alespoň smysluplně, Angličtina bez biflování je skvělou a osvědčenou volbou.

Aplikace pro děti:

Náhledy do aplikace:

Shrnutí:

Angličtina navazující na školní výuku

Využití osvědčené metody imitum

Pozitivní ohlasy rodičů

Možnost vyzkoušet zdarma

Přejít na stránku kurzu

#6 Animovaná aplikace pro děti i dospělé

Angličtina prectime.cz

Prectime.cz je unikátní online kurz jazyků, vhodný jak pro školáky, tak pro dospělé. Lekce jsou hezky animované a krátké (jen 5 – 15 minut) a neklade se v nich takový důraz na gramatiku, jako spíše na schopnost v jazyku komunikovat. Jsou v nich uplatňovány metody z neurovědy či metalearningu, díky nimž se vaše děti budou učit rychleji a efektivněji. Mimo angličtinu si můžete zvolit např. němčinu nebo španělštinu. Všechny jazyky máte v ceně kurzu. Můžete si tak rozvíjet svůj druhý jazyk, během toho, co se vaše ratolest bude vzdělávat v angličtině.

Kurz je k dispozici jak pro desktop, tak v podobě mobilní aplikace. Ta vám zajistí přístup ke studiu odkudkoliv.

Online kurzy pro děti:

Náhled do aplikace:

Shrnutí:

Vizuálně orientované a animované lekce

Vyžaduje studium pouhých 10 minut denně

Všechny jazykové kurzy v ceně (ihned máte k dispozici i němčinu a španělštinu)

Možnost vyzkoušet první lekci zdarma

Přejít na stránku kurzu

#7 Angličtina do školy i na doma

Hry SciLearn English

SciLearn je další způsob, jakým vaše dítě může procvičovat svou angličtinu. Jedná se o počítačovou hru, která je vhodná pro děti základní školou povinné. Může být skvělým pomocníkem jak přímo učitelům angličtiny při výuce, tak rodičům, kteří chtějí pro své dítě hravé procvičování na doma. Jednotlivé hry se zaměřují na tzv. přípravu mozku na angličtinu a za pomoci poznatků neurovědy tak trénují kognitivní funkce dítěte v angličtině.

Náhled do hry:

Shrnutí:

Příprava mozku na angličtinu formou her

Využití počítačově roztažené řeči

DEMO na vyzkoušení zdarma

Přejít na nabídku

#8 Zábavné procvičování pro školáky

Webová stránka umimeanglicky.cz

Pokud hledáte místo, kde by si vaše dítě mohlo vědomosti spíše procvičovat a upevňovat (ne se vyloženě jazyk učit) a nechce se vám investovat do žádného placeného kurzu, vřele doporučujeme stránku umimeanglicky.cz. Je to angličtina pro děti online, kde najdete plno zajímavých procvičovacích her různých obtížností. Webové stránky jsou ideální pro školáky, kteří se učí angličtinu ve škole, nemají v ní velké nedostatky, a chtějí si procvičovat slovíčka nebo gramatiku.

Náhled webu:

Shrnutí:

Webová stránka s procvičovacími hrami

Různé úrovně obtížnosti – ideální jak pro třeťáky, tak pro středoškoláky

Zdarma

Přejít na webové stránky

Kdy začít s angličtinou u dětí?

Názory na to, kdy začít své dítě učit angličtinu se různí. Mnoho vývojových psychologů se shoduje, že výuka druhého jazyka by měla začít nejdříve ve věku od 3 let1ČLÁNEK: Angličtina pro děti – kdy začít?. Oproti tomu značnou výhodu do budoucna mají děti, které žijí v bilingvních rodinách. Ty se druhý jazyk učí od narození automaticky a tyto dva jazyky nemají v budoucnu problém samostatně používat. Proč tedy s výukou angličtiny čekat?

Tip: Chcete se v angličtině vzdělávat sami? Podívejte se na článek: Jak se naučit anglicky v 10 krocích.

Proč (ne)učit dítě anglicky od malička?

Je možné získat úroveň rodilého mluvčího

Děti mají vysokou neuroplasticitu potřebnou k učení nových věcí

Malé děti snadněji zachytí a zopakují intonaci a rytmus řeči

Raná výuka druhého jazyka podporuje celkový kognitivní vývoj dítěte

Aby se dítě naučilo plně nový jazyk, musí mu být vystaveno denně

Výuka s malým dítětem nemůže být systematická, nemůžeme dítě do výuky nutit

Je potřeba aby jazyková úroveň učitele byla na úrovni rodilého mluvčího (proto je lepší využití různých kurzů, pohádek a písniček namísto vlastní výuky)

Jednoduše řečeno, buďte opatrní s výukou angličtiny u dětí mladších 3 let, pokud vaše angličtina není perfektní. Dítě by se snadno naučilo vaše chyby a daleko obtížněji by se jich v budoucnu zbavovalo. Pokud máte o vzdělávání v angličtině zájem již od narození vašeho miminka, doporučujeme se náležitě vzdělat a využít např. námi doporučované materiály.

anglictina pro deti

Nejdůležitější ze všeho ale je, aby angličtina vaši ratolest bavila a byla podávána formou hry. Pokud dítě výuce značně odporuje, nelámejte nic přes koleno.

U starších dětí je pak vhodné zapojit angličtinu do běžného života. Dívat se společně na anglické filmy/pohádky, poslouchat anglické písničky a překládat si jejich význam a nechat je hrát počítačové hry dle jejich výběru, pokud se v nich jakýmkoliv způsobem objevuje angličtina. Ať už je výuka angličtiny na škole sebe víc kvalitní, pokud není jazyk zapojen do běžného života, dítě se plynule konverzovat nenaučí.

TIP: Hledáte doučování angličtiny v konkrétních městech. Máme pro vás následující články:

Často kladené dotazy ohledně výuky angličtiny u dětí

Jak se s dětmi učit anglicky?

Důležitým pilířem domácí výuky je zábava. Díte se doma nechce cítit jako ve škole, chce si hrát. Zapojte tedy do výuky angličtiny různé zábavné prvky – hry, filmy, knihy… Pokud vás zajímají konkrétní tipy, přečtěte si náš článek na téma domácí výuky: 15 tipů jak učit děti anglicky doma.