Anglictina pro deti

Angličtina pro děti v Ostravě

5 tipů na kurzy angličtiny v Ostravě

Hledáte výuku anglického jazyka v Ostravě pro své děti? Je jedno, zda máte doma batole, malého předškoláka nebo dítě školou povinné, které potřebuje doučování. S anglickým jazykem se vyplatí začínat u dětí co nejdříve, klidně i od dvou let. Vybrat pro ně vhodný kurz však nemusí být jednoduché. My jsme prošli a otestovali řadu lekcí a kurzů a vybrali ty, které stojí za to navštěvovat. Jaká je nejlepší angličtina pro děti v Ostravě? To zjistíte v našem článku.

5 tipů na kurzy angličtiny v Ostravě

Angličtina pro nejmenší z pohodlí domova

1. Online jazyky

Ať už bydlíte v Ostravě nebo kdekoliv jinde, pokud chcete začít s angličtinou svých dětí od nejútlejšího věku, doporučujeme online výuku od Online jazyky. Jejich Yellow Book je skvělá zábavná angličtina pro děti od tří do šesti let a leccos se při ní přiučí i rodiče. Je vedena formou hry. Rodilý mluvčí ve videích dětem představuje bydlení, zahradu, bere je do světa na různé akce – např. na karneval a vše popisuje a ukazuje. Děti se skvěle baví, a přitom se učí, aniž by vnímaly, že jde o studium.

Kromě Yellow book – Wattsenglish můžete na online jazyky najít i jednotlivé kurzy pro děti ve 3., 4. a 5. třídě, které jim mohou pomoci rozvíjet znalosti jazyka lépe než ve škole. 

 • Místo: Kdekoliv – online
 • Pro koho to je: Pro děti od 3 do 6 let a dále pro děti ve 3., 4. a 5. třídě
 • Kdo vede výuku: Rodilý mluvčí
 • Zábavná forma výuky: Ano

Přejít na web

Zábavná výuka angličtiny pro děti od dvou let

2. Helen Doron

Jedny z nejlepších ohlasů a hodnocení má od uživatelů – rodičů dětí různého věku – škola Helen Doron. Jejich pobočky najdete v mnoha větších městech po celé České republice, i v Ostravě. Kurzy angličtiny pro děti jsou zde vedeny zábavnou formou zkušenými lektorkami, které děti vzdělávají pomocí her, písniček atd. Ve škole Helen Doron v Ostravě mohou děti navštěvovat kurzy od 2 do 3 let, od 3 do 4 let, od 4 do 6 let a od 6 do 8 let věku. Velkou výhodou je nízký počet dětí v jednom kurzu. Lektorky mají čas se intenzivně věnovat každému dítěti a snadno je sehrají dohromady. Ukázkovou hodinu můžete navštívit zdarma a sami se přesvědčit, zda bude tato angličtina pro vaše děti to pravé.

 • Místo: Ostrava, Poděbradova 41
 • Pro koho to je: Pro děti od 2 do 8 let
 • Kdo vede výuku: Zkušené lektorky
 • Zábavná forma výuky: Ano

Přejít na web

Zábavná angličtina v Ostravě pro děti prezenčně i online

3. Baby English

Také škola Baby English nabízí skvělý kurz angličtiny pro děti. Tato angličtina pro děti v Ostravě je tu pro vás už od roku 2004. Mají dlouholetou praxi, plno zkušeností, a hlavně plno spokojených dětských absolventů i jejich rodičů. Učí děti od dvou do 12 let prezenční formou. Do 15 let pak děti mohou studovat angličtinu online. Nejmladší děti zde učí zkušení lektoři metodou Steva Hildebranda, což jsou různé písničky, v nichž si osvojí slovíčka i gramatiku. Jakmile děti nastoupí do školy a naučí se číst, využívá výuka angličtiny pravidla čtení podle Jolly Phonics. Se staršími dětmi se pak v kurzech hodně konverzuje, aby dostaly angličtinu tzv. pod kůži.

 • Místo: Ostrava Centrum, Rodinné a komunitní centrum Chaloupka
 • Pro koho to je: Pro děti od 2 do 12 let prezenčně, do 15 let online
 • Kdo vede výuku: Zkušené lektorky
 • Zábavná forma výuky: Ano

Přejít na web

Angličtina v Ostravě, která děti baví

4. Angličtina s úsměvem

Skvělé ohlasy a recenze má i škola Angličtina s úsměvem, kterou najdete v Ostravě Třebovice. Školu vede Ing. Iva Obermanová. Kurzy pak vede řada zkušených lektorů, se kterými děti angličtina zkrátka baví. Kurzy jsou určeny pro děti od 2 do 3 let, od 3 do 6 let, od 6 let a pak pro děti od 9 let. Jsou na sebe navzájem navazující, takže můžete tuto školu pro své děti využívat od nejútlejšího věku, dokud ji budou potřebovat. Některé kurzy probíhají v mateřských školkách a ve školách a také v rodinných centrech. Pro nejmladší děti samozřejmě za přítomnosti rodičů. Každá lekce trvá 45 minut a celkem za školní rok vaše dítě navštíví 30 lekcí. Pokud si tedy lámete hlavu nad tím, jaká angličtina pro děti v Ostravě stojí za to, ani tady nešlápnete vedle.

 • Místo: Ostrava – Třebovice
 • Pro koho to je: Pro děti od 2 let do 9+
 • Kdo vede výuku: Zkušené lektorky
 • Zábavná forma výuky: Ano

Přejít na web

Výuka angličtiny se zaměřením na konverzaci

5. Jazyková škola Hello

Na této jazykové škole můžete vybírat rovnou ze tří různých typů kurzů, a to pro děti od školky až po střední školu. K dispozici je kurz Angličtina s Cambridge, kde si děti výrazně rozšíří znalosti angličtiny ze školy a školky a mohou se připravovat na zkoušku Cambridge English. V kurzu Angličtina s rodilým mluvčím se naučí skvěle konverzovat, rozmluví se a porozumí mluvenému slovu. Kurz Angličtina zábavně je pak určen všem dětem, kterým chtějí rodiče dopřát kvalitní výuku angličtiny formou zábavných her, písniček apod. Kurz probíhá bez učebnice a důraz je kladen hlavně na komunikaci. Pokud se vám výuka na této škole pro vaše děti zalíbí, můžete je poslat i na letní tábor s angličtinou. Budete překvapení, jak se pak na zahraniční dovolené domluví s anglicky mluvícími kamarády.

 • Místo: Ostrava Poruba a Ostrava – Mariánské Hory
 • Pro koho to je: Pro děti v MŠ, ZŠ i na SŠ
 • Kdo vede výuku: Zkušení lektoři i rodilí mluvčí
 • Zábavná forma výuky: Ano

Přejít na web

Jak vybírat doučování angličtiny pro děti

Vybrat kurz angličtiny pro děti není zrovna snadné. Je potřeba zvolit takový, aby byl uzpůsobený jejich věku, a především aby je bavil. Čím menší děti, tím více by mělo být vyučování formou her, písniček apod. My jsme vybrali tu nejlepší angličtinu pro děti v Ostravě a z našich tipů si můžete vybírat i vy. I tak je dobré vědět, na co se při výběru kurzů nebo doučování angličtiny v Ostravě zaměřit.

Odpovídá kurz věku dítěte?

Angličtina pro děti v Ostravě je vhodná pro děti už od dvou let. Najdete hned několik škol, které takto malé děti učí. Na angličtinu je ale můžete přihlásit v jakémkoliv věku – ve školce, na prvním stupni ve škole, když nezvládají školní angličtinu a potřebují doučit atd. Některé z námi představených kurzů pomohou vaše děti připravit i na Cambridge zkoušky z angličtiny. Záleží proto, kolik vašemu dítěti je a jaký typ vyučování potřebujete.

Zábavná forma studia

Tím se dostáváme k dalšímu kritériu a tím je forma studia. U těch nejmenších dětí, ale i u dětí na prvním stupni je skvělé, když je výuka vedena co nejvíce hravou formou, pomocí písniček, básniček, her apod. Tak se naučí velké množství slovíček, ale také do sebe „nasají“ gramatiku zcela automaticky a přirozeně, aniž by se ji museli biflovat. U starší dětí, a především u těch, které se připravují na zkoušky, už je vhodnější výuku nakombinovat – hry propojit s klasickou formou výuky, která je na zkoušky lépe připraví.

Kdo kurz vede

Velmi důležité je také to, kdo angličtinu pro děti v Ostravě vede. Pokud se jedná o učitelku v mateřské škole, která to bere jako přivýdělek, pak to je sice fajn zábava pro vaše děti, ale výsledek studia asi nebude nejlepší. Zaměřte se proto na kurzy, kde vyučují profesionálové, kteří perfektně ovládají nejen angličtinu, ale i práci s dětmi. Pro studium konverzace je pak nejlepší, když lekce učí rodilý mluvčí.

Kde se kurzy pořádají

Kurzy angličtiny pro děti, které jsme vám v tomto článku představili, jsou všechny k dispozici v Ostravě. Jelikož je ale Ostrava velká, doporučujeme mrknout i na to, která škola je nejblíže vašemu bydlišti, abyste s dětmi nemuseli cestovat přes celé město, nebo aby školní děti nejezdily na druhý konec města sami.

Online forma výuky je pak výhodná především pro okrajové destinace Ostravy či okolí, kde je studium na dálku finančně i časově výhodnější (obzvlášť pokud potřebujete jen doučování). Využít můžete právě zmiňované OnlineJazyky.cz nebo doporučujeme náš dřívější článek, kde doporučujeme další tipy na online výuku angličtiny. K tématu si také můžete přečíst článek Jak se s dětmi učit angličitnu doma.