Kojenecké plavky Bambino Mio – RECENZE

Testovali jsme kojenecké plavky Bambino Mio velikosti M

bambino mio recenze

Chystáte se se svým batoletem poprvé k moři? Připravujete se na léto plné bazénů a koupání? To určitě hledáte vhodnou plenu do vody! Na trhu existují jak jednorázové, tak látkové kojenecké plavečky k opakovanému použití. My se dnes podíváme blíže na kojenecké plavky Bambino Mio, které slibují udržení tuhé stolice, tam kde patří a chrání vás před nehodou přímo v bazéně.

My jsme testovali model s velrybami ve velikosti M, která má sedět dětem ve věku 6 – 12 měsíců (7 – 9 kg).

TIP: Přečtěte si náš výběr TOP nejlepších plavek pro miminka.

Testování a recenze

Plavky jsme používali napříč létem pro chlapečka ve věku 12 – 14 měsíců (9 kg). Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Kojenecké plavky Bambino Mio

Když jsme vybírali model kojeneckých plaveček z nabídky Bambino Mio, nebyli jsme si jisti volbou velikosti. Velikost M je určena pro miminka od 6 do 9 měsíců (7 – 9 kg) a velikost L pro batolata věku 1 – 2 roky (9 – 12 kg). Náš chlapeček byl přesně na hraně obou metrik a maminka si nebyla jista, zda mu větší plavečky budou sedět, proto jsme nakonec pro jistotu sáhli po těch menších – velikosti M. Plavky sedí perfektně, ačkoliv věříme, že díky stahovací šňůrce, s jejíž pomocí lze velikost v pase jednoduše přizpůsobit, by seděla i velikost L. Určitě bychom se tedy nebáli pořídit jak velikost M, tak L, pokud už se vaše ratolest blíží 1 roku.

Plavky jsou příjemné na dotek, vnější materiál je pocitově klasický plavkový, uvnitř jemná síťka. Hodně si ceníme šňůrky v pase nejen kvůli úpravě velikosti, ale také díky způsobu nasazování plaveček – tedy přes nohy. To se bude hodit obzvlášť v případě, pokud máte velmi aktivní batole a úspěšné nasazení zapínací pleny je u vás vskutku mistrovský kousek .

Kojenecké plavky mají sloužit hlavně k účelu zachycení pevné stolice. Co se týká moči, u malých dětí se zkrátka počítá s tím, že čůrat do bazénku budou. Byli jsme však příjemně překvapeni, když jsme plavky Bambino Mio podrobili testu vodou – materiál veškerou vodu v pleně udržel a nepustil ven. Předpokládáme, že v bazénku by se moč do vody stejně dostala mírně kolem nožiček, ale rozhodně se hodí, když vám mimčo nepočůrá deku mimo bazén.

Schopnost plaveček udržet stolici jsme zatím možnost otestovat neměli – náš chlapeček ve vodě zkrátka nekaká. Není to však nic zvláštního, většina batolat přímo ve vodě kakat nebude a plavky budou sloužit jenom jako taková pojistka. I bez testu si troufáme tvrdit, že pevnou stolici plavky bezproblému udrží.

Určitě se hodí mít s sebou náhradní kojenecké plavky, případně plenu – pro případ, že k nehodě opravdu dojde, aby bylo možné plavečky vyměnit.

Co nás ještě před obdržením plaveček nadchlo bylo množství barevných veselých designů, ve kterých jsou plavky k dostání. Měli jsme spoustu favoritů, ale nakonec to u nás vyhrály právě tyto modré s velrybami.

plavky Bambino mio

Celkově jsme z těchto plaveček nadšeni a rozhodně patří mezi nejlepší, co jsme zatím vyzkoušeli. Tento model je aktuálně náš nejoblíbenější a proto v této recenzi udělujeme kojeneckým plavkám Bambino Mio plný počet hvězdiček.

 • Hezky našemu chlapečkovi sedí
 • Udrží vodu a neprotečou
 • Stahovací šňůrka pro úpravu velikosti v pase
 • Natahují se přes nohy – praktické pro aktivní batole
 • Krásný design (velký výběr designů)
 • Zatím jsme neměli příležitost otestovat udržení stolice

Zjisti aktuální cenu

Proč nakupovat produkty Bambino Mio?

 • Široký výběr látkových plen a plavek pro miminka (mnoho veselých vzorů)
 • Máte-li záujem o udržitelné produkty, jste na správné adrese – udržitelnost je jedním z hlavních pilířů této britské značky
 • Firma podporuje lokální komunity – zajišťuje, aby byl dostatek látkových plen tam, kde jsou potřeba nejvíce
 • Firma podporuje globální organizace, které se snaží snížit odpady z jednorázových plen
 • Firma se zapojuje do osvěty ohledně výhod látkových plen