boxy na hracky

Boxy na hračky

5 tipů na kvalitní boxy na hračky pro děti

Dětské hračky rozházené po pokoji a marné hledání místa, kam je uklidit. Znáte to? Abyste hračky snadno a rychle uklidili a naučili to i své děti, je ideální pořídit boxy na hračky. K dostání jsou v mnoha designech, velikostech a materiálech. Stačí si jen vybrat.

Ty nejlepší, nejpraktičtější a nejhezčí boxy na hračky jsme vybrali do našich tipů. Pod nimi pak najdete pár rad, jak úložné boxy vybírat a na co dát při výběru pozor.

5 tipů na nejlepší boxy na hračky

#1 I při úklidu může být zábava

Úložný box Flexa Safari

Chcete-li mít hračky rychle uklizené, aby se na ně neprášilo, a aby úložné prostory rozvíjely dětskou fantazii, jsou skvělou volbou krabice na hračky Flexa Safari. Box je velký 30,5 x 30,5 x 31,5 cm a má krásný design se zvířátky ze safari. Na jedné straně je lev, na druhém zebra. Boxy jsou laděné do modra a mají praktické víko. Tento úložný box je vyroben ze 100 % bavlny a udržuje se v čistotě velmi jednoduše – stačí jej otřít vlhkým hadříkem. K dispozici jsou i jiné barevné dětské motivy, takže pokud vám nesedí zrovna safari, můžete se podívat i na další designy.

 • Praktický box s víkem
 • Veselý motiv rozvíjející dětskou fantazii
 • Vyroben ze 100 % bavlny
 • Čištění vlhkým hadrem

Do obchodu

#2 Udělejte si v pokojíčku pořádný cirkus

Dětský úložný box a sedátko

Také dětský úložný box na hračky v designu cirkusu podněcuje dětskou fantazii. S ním si snadno představí, že se ocitly v cirkusu plném artistů. Tento box na hračky má kromě úložného prostoru i praktické sedátko, takže děti při hraní nemusí sedět na zemi. Box má objem 52 l, takže tam pohodlně uložíte i více kusů najednou. Navíc se zavírá víkem a na hračky se tak nepráší. Mohou být uloženy klidně i delší dobu, než na ně přijde řada a děti si s nimi zase zatouží hrát.

 • Praktický úložný box s víkem
 • Nechybí ani sedátko pro děti
 • Veselý design na motivy cirkusu

Do obchodu

#3 Boxy na hračky (nejen) pro milovníky LEGA

Úložný box na hračky LEGO

Máte doma milovníka LEGO stavebnice a neustále řešíte, kam drobné kousky uložit? Váš problém hravě vyřeší krásné úložné boxy na hračky ve tvaru LEGO. K dispozici jsou různé velikosti a tvary. My jsme jako příklad vybrali šedý box LEGO rovnou se dvěma šuplíky, pro lepší organizaci. Velikost boxu je 51 x 25 x 18 cm a k dostání je v mnoha barevných variacích. Uložit do něj samozřejmě můžete cokoliv, nejen LEGO. Záleží jen na vás a na potřebách vašich dětí.

 • Úložný box ve tvaru obří kostky LEGO
 • Vyroben z plastu – snadno jej otřete vlhkým hadrem
 • Na výběr mnoho tvarů, velikostí a barev

Do obchodu

#4 Co ukryje dětská truhla s pohádkovým motivem?

Dětská truhla na hračky MAXMAX

Dětská truhla z lamino desek se vyznačuje hlavně velkou odolností a životností. Desky jsou na koncích zakončeny PVC ochrannou okrajů, aby se desky neštípaly. Truhla má praktické víko, které se otevírá na panty. Nemusíte se bát, že si dítě při zavírání přivře prsty, protože vpředu je dostatečná mezera právě kvůli bezpečnému zavírání. Box má velikost 69 x 40 x 40 cm a udržuje se v čistotě velmi snadno – stačí otřít vlhkým hadrem. K dostání je s několika nádhernými dětskými motivy.

 • Dětská truhla – box z lamino desek
 • Velký prostor na dětské hračky
 • Krásný design a bezpečné používání
 • Velká odolnost a dlouhá životnost

Do obchodu

#5 Uklizeno a zorganizováno během chvilky

Organizér na hračky s 9 praktickými boxy

Jeden box na hračky nestačí? Můžete zvolit i praktický organizér na hračky, kde je boxů rovnou devět, a to v různých velikostech. Konstrukce organizéru je bytelná a stabilní, se zaoblenými rohy kvůli bezpečnosti dětí. V ní jsou naskládány plátěné boxy větší či menší, které si dítě snadno může vyndat a hrát si. Po hře si do boxů hračky snadno samo rozdělí a uklidí. Rozměry organizéru na hračky jsou 82 x 60 x 30. Konstrukce organizéru je vyrobena z kvalitní MFD desky. Tento organizér koupíte v různých barvách, takže s nimi snadno doladíte dětský pokojíček.

 • Organizér s 9 praktickými boxy
 • Boxy jsou plátěné, lehké a různě velké
 • Organizér je stabilní a odolný, bezpečný i pro malé děti

Do obchodu

Jak vybrat boxy na hračky?

Vybírat boxy na hračky se může zdát snadné. Myslete však především na děti. Chceme přece, aby se je naučily uklízet samy. Boxy by proto měly být nejen dostatečně velké a pěkné na pohled, ale především bezpečné pro děti. Na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor, zjistíte níže.

Materiál

Materiál je u boxů na hračky důležitý. Měl by být nejen dostatečně pevný, aby udržel hračky uvnitř, nepropadlo se mu dno, ale také aby vydržel mnohdy i nešetrné zacházení dětí. Budou ho tahat po zemi, přemisťovat, může jim upadnout.

Plast

Tenký plast by mohl snadno prasknout, udělat ostré hrany či špičky a děti by se o něj mohly poranit. Proto je vždy lepší, když už zvolíte boxy plastové, aby se jednalo o tvrdý pevný plast, s vysokou odolností. Plast má výhodu, že se velmi snadno udržuje v čistotě.

Dřevo

Dřevěné boxy na hračky jsou krásné, praktické a většinou velmi odolné. Dělají se buď na kolečkách, nebo jako truhly na hračky. Jejich nevýhodou je velká váha. Bývají mnohem těžší, než plastové či textilní krabice, a proto by se s nimi děti zbytečně nadřely. Kolečka přemisťování usnadňují (a kromě toho mohou být i zdrojem další zábavy).

Papír

Na trhu najdete spoustu bedýnek a boxů z kartonu. Jsou sice šikovné, když tu a tam potřebujete udělat nějakou organizaci v domácnosti, ale na dětské hračky se moc nehodí. Zpravidla je koupíte rozložené a musíte je doma složit. Jejich dno není lepené a už vůbec ne vyztužené, snadno se tedy propadne. Papír se velmi snadno roztrhne, pomačká apod. Z vlastní zkušenosti vím, že takové bedny nemají v dětském pokoji dlouhou životnost.

Textil

Často narazíte i na textilní boxy na hračky. Ty mohou být buď součástí celých organizérů nebo i samostatné. Jsou lehké, vydrží poměrně hodně – i nešetrné zacházení, ale hledejte takové, které mají vyztužené a zpevněné dno, aby se neprotrhlo a hračky nepropadly spodem ven. Textilní boxy se udržují hůře v čistotě, ale některé se dají i vyprat, jiné jsou ošetřeny tak, že je stačí otřít vlhkým hadrem.

ulozne boxy na hracky

S víkem nebo bez

Když už budete kupovat boxy na hračky, přemýšlejte, zda do nich chcete uklidit hračky a pomůcky (třeba na různé dětské tvoření), které budou delší dobu ležet nepovšimnuty. Pokud v nich budou hračky, které děti používají denně, nemusíte většinou řešit víko. Pokud však má

být box delší dobu uložen na jednom místě, chtějte box s víkem, aby se na hračky a uložené věci neprášilo. Je to vždy praktičtější.

Boxy a krabice na kolečkách

Setkáte se i s boxy na hračky a dětskými bednami na kolečkách. Vyrábí se tak především velké dřevěné bedny na hračky, které jsou na přemístění těžší, ale i plastové boxy. Je to rozhodně praktické, ale dávejte pozor, co s takovým boxem děti vymyslí. Kolečka totiž lákají k povožení a ne každý box dítě udrží. Plastový by mohl prasknout a dítě uvnitř poranit.

Jak se boxy na hračky udržují v čistotě

Jak už jsme výše naznačili, vždy je ideální, když se box na hračky dá otřít vlhkým hadrem, ubrouskem, nebo podobně jednoduše a rychle očistit. Látkové boxy se někdy dají i přeprat, ovšem nesmí být vyztuženy tvrdým papírem/lepenkou. Na udržení čistoty jsou nejlepší boxy plastové a dřevěné. Pro udržení hraček bez prachu a špíny jsou zase lepší boxy s víkem.

Už víte, který box na hračky pro své dítě vyberete? Věříme, že s našimi tipy to bude hračka. A třeba se rovnou inspirujete v našem výběru, který jsme dělali nejen podle recenzí a zkušeností různých cizích maminek, ale i na základě zkušeností svých vlastních.