Látkové pleny Breberky – RECENZE

Testovali jsme svrchní kalhotky a kalhotkové pleny Breberky

breberky recenze

Hledáte, jaká látková plena je ta nejlepší na trhu? Našimi plenkovými recenzemi vám chceme usnadnit rozhodování. Tentokrát jsme pro vás testovali látkové pleny značky Breberky. Vyzkoušeli jsme jak novorozenecké, tak jednovelikostní svrchní kalhotky (obě z PULu) a k tomu i jednovelikostní kalhotkovou plenu této oblíbené české značky. Jaký dojem na nás pleny udělaly, jak seděly na miminku a co bychom Breberkám vytkli? Je vůbec něco?

Přečtěte si celou recenzi a pokud máte s Breberkami vlastní zkušenost, dejte nám ji vědět dole do komentářů.


Testování a recenze

Pleny jsme používali na miminku od narození do věku 6 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Novorozenecké svrchní kalhotky Breberky

Jako první se nám do rukou dostaly novorozenecké svrchní kalhotky z PULu se zapínáním na cvočky. Kalhotky našemu miminku hezky sedly, ale jelikož jsme je začali používat až od 3. týdne, poměrně rychle nám z nich vyrostlo. Velikost se dá díky cvočkům pohodlně regulovat, takže věříme, že skvěle sednou i miminku hned po narození.

Plena má flísové okraje, které neotlačují a zároveň nepropustí. Chválíme, že jsou hezky ploché a přizpůsobí se nožičkám (ideální jsou však na baculatější dítě). Pokud je vaše miminko drobnější, můžete zvážit i kalhotky lemované gumičkou stejné značky, které více pruží okolo nožiček a postarají se, aby vše zůstalo tam kde má. Nám však flísové okraje plně vyhovovaly a nikdy během používání nedošlo k žádné nehodě.

Celkově nám novorozenecké kalhotky Breberky moc sedly a to tak, že jsme nebyli schopni najít na produktu skoro žádné negativum. Jediná věc, která nám přijde nepraktická, jsou flísové okraje při navlhnutí – poměrně dlouho schnou (v porovnání s jinými značkami).

Krásně sedí – jsou měkké, poddajné

Regulace velikosti

Dvojité gumičky (s křidélky)

Pohodlné flísové okraje (neotlačují)

Flísové okraje déle schnou

Zjisti aktuální cenu

Jednovelikostní svrchní kalhotky Breberky

Jednovelikostní svrchní kalhotky máme také z PULu, tentokrát však se zapínáním na suchý zip. K zipu je i protisuch, což je praktické, bohužel se zipy i tak v pračce vždy lehce poničí, a to díky hranatému okraji, kterí se snáze odlepí.

Celkově mají jednovelikostní kalhotky stejné výhody (a nevýhody), jaké jsme našli na těch novorozeneckých. Opět jsme zvolili kalhotky s flísovým okrajem, který na baculatější miminko sedí perfektně – je plochý, měkký, poddajný a nikdy nedošlo k nehodě v podobě protečení. Stejně tak, jako jsme uvedli výše, pro drobnější miminka stojí za zvážení kalhotky ve verzi lemované gumičkou, které více obepínají.

Ačkoliv nám flísový okraj sedl perfektně, při navlhnutí poměrně dlouho schne, což bylo mnohokrát velmi nepraktické.

Chválíme si dvojité gumičky, které pojistí, že opravdu nic neproteče (na eshopu Breberky je najdete pod klíčovým slovem s křidélky). Celkově jsme se svrchními kalhotkami moc spokojeni a až na drobné výhrady můžeme vřele doporučit dál.

Krásně sedí – jsou měkké, poddajné

Dvojité gumičky (s křidélky)

Pohodlné flísové okraje (neotlačují)

Mají protisuch

Suchý zip má hranaté okraje (ničí se v pračce)

Flísové okraje déle schnou

Zjisti aktuální cenu

Jednovelikostní kalhotková plena Breberky

Kalhotková plena od Breberek našemu miminku sedla perfektně, ačkoliv jsme měli na první pohled obavy (je objemnější, než pleny, které jsme doposud zkoušeli). Plena má skvělou savost a přitom je hezky prodyšná. Líbí se nám, že je vyrobena z přírodních materiálů v BIO kvalitě.

Používali jsme plenu se zapínáním na suchý zip, kde bychom opět měli jedinou výhradu k hranatému okraji zipu (snadněji se odchlípne a poškodí v pračce). Plena má však protisuch, což je zase plusový bod.

K pleně jsme využívali i praktickou krytku na patentky, kterou můžete k plenám dokoupit na eshopu. Pokud nepoužíváte vkládací plenu, krytka zakryje patentku a netlačí vaše miminko do zad.

V porovnání s ostatními plenami poměrně déle schne. Usuzujeme, že je to především díky většímu objemu a nařasení kolem zad a nožiček. Mimo zmíněné drobné nedostatky je plena v našich očích perfektní.

Hezky našemu miminku sedí

Spolehlivě saje

Možnost využití krytky na patentky

Mají protisuch

Suchý zip lze zapnout přes sebe

Suchý zip má hranaté okraje (ničí se v pračce)

Objemnější oproti jiným plenám, které jsme zkoušeli

Gumičky jsou více zřasené a déle schnou

Zjisti aktuální cenu

Velká testovací sada novorozeneckých plen

Pokud stále váháte, Breberky pro vás nabízí velmi praktické řešení – velkou novorozeneckou testovací sadu za zvýhodněnou cenu. V sadě najdete různé druhy plen a kalhotek, různé střihy, zapínání, materiály a designy – ideální na to, abyste se s jednotlivými novorozeneckými produkty seznámili a rozhodli se, co vám sedí nejlépe.

latkove pleny - testovaci sada

Testovací sada Breberky obsahuje:

 • Svrchní kalhotky PUL (suchá zip, dvojité gumičky)
 • Svrchní kalhotky PUL (natahovací)
 • Svrchní kalhotky FLEECE (suchý zip, dvojité gumičky)
 • AI2 (patentky)
 • Kapsová plena (suchý zip)
 • Kalhotková plenka (suchý zip)
 • BIO Plenka na snapku (na snapku)
 • Fleecová separační plena
 • BIO Vkládací plenky SET
 • BIO Vícevrstvá plena
 • BIO Prefold
 • PUL pytel S

Koupit testovací sadu

TIP: Zajímá vás, jaké jsou ty nejlepší pleny na trhu? Přečtěte si náš výběr nejlepších látkových plen.

Proč si pořídit látkové pleny značky Breberky?

Co mají všechny pleny Breberky společné? Proč nakupovat právě tuto značku? Vypsali jsme to nejdůležitější v bodech.

 • Sympatická česká značka z Poděbrad
 • Výroba z přírodních materiálů v BIO kvalitě
 • Velký výběr mezi nádhernými barevnými designy
 • Možnost zakoupení výhodné testovací sady
 • Spokojenost napříč spousty maminek a tatínků

Do obchodu

Novorozenecké svrchní kalhotky
Jednovelikostní svrchní kalhotky
Jednovelikostní kalhotková plena
4.4