Dětské boty Froddo – RECENZE

Testovali jsme dětské barefoot boty značky Froddo

boty froddo recenze

U nás v redakci jsme již dlouho fanoušky barefoot obuvi. Proto není divu, že ji chceme dopřát i našim dětem. Tentokrát jsme zkoušeli dětské boty Froddo, na které jsme prozatím slyšeli samou chválu a pozitivní recenze. Očekávání jsme tedy měli nemalé. Obstály boty v našem testování? Doporučili bychom je dále? To vše se dozvíte v našem dnešním článku.

Froddo je poctivá chorvatská značka, která funguje už od roku 1946. Zaměřují se na výrobu bot s důrazem na životní prostředí a zdraví dětí.

Testování a recenze

Testovali jsme boty Froddo velikosti 24 z eshopu Little Shoes. Boty nosil a testoval náš dvouletý chlapeček během letního a podzimního období. Je nutno brát v potaz, že každému může vyhovovat něco jiného (jiný design, materiál, apod.) a recenze bude vždy z části subjektivní. Přesto se snažíme o co nejvíce objektivní pojetí.

První dojem a design

Boty nám z eshopu dorazily rychle a v pořádku. Produkt na živo odpovídá fotce na eshopu a hned na první pohled působí kvalitně a bytelně. My jsme pro našeho chlapečka vybrali boty Froddo tmavě modré, kotníčkové (G3110195-L BLUE K), které jsou vhodné na celoroční nošení. Svrchním materiálem boty je kůže, takže předpokládáme, že (při správné péči) něco vydrží.

Značka Froddo nabízí tento model hned v několika barvách. Můžete si zvolit mezi spoustou barev svrchního materiálu a mezi žlutým a černým odstínem gumové podrážky. Mimo to, Froddo nabízí i spoustu jiných modelů barefoot bot pro děti – jak vhodných pro celoroční nošení, tak třeba vyloženě zimních do sněhu.

Barefoot a pohodlí

Boty Froddo splňují všechny požadované barefoot parametry. Gumová podrážka je dostatečně flexibilní a tenká, je však pevnější, než u klasické barefoot boty určené na letní nošení (což je běžné a žádoucí). Pokud již tedy máte barefoot botičky na léto, může vás větší tloušťka podrážky zaskočit. U zimní (nebo celoroční) obuvi je však potřebná vyšší tepelná izolace a z toho důvodu jsou i podrážky silnější. Přesto je tenčí a flexibilnější než u většiny klasické ne-barefoot zimní obuvi.

Vhodnost pro děti

Ihned jakmile jsme boty začali používat, byli jsme spokojeni. Boty se velmi dobře nazouvají, jsou na dva suché zipy a dobře drží na noze – při nošení se nezouvají. Je jednoduché si je i zouvat – to dokazuje fakt, že si je náš dvouleťák umí zout i sám.

Co nás potěšilo je, že boty zvládly i menší kaluž a celkově deštivé počasí. U dětí se nedá předpokládat, že na svou obuv budou dávat pozor a vyhýbat se nepříznivým podmínkám – spíše naopak. Proto je nutné, aby dětská bota něco vydržela a nepromočila ji první kaluž do které dítě skočí. Boty jsme také dost využívali pro jízdu na odrážedle, a ani po několika jízdách na botách nevidíme žádné šrámy nebo náznak opotřebení (jen čas od času trochu zaschlého bláta).

Cena

Jako vždy, u barefoot obuvi, je cena poměrně vyšší, než u běžné obuvi. U běžné obuvi se však také setkáte s různým cenovým rozpětím a můžete boty zakoupit za nižší i vyšší částku v závislosti na kvalitě nebo také značce výrobku. Běžnou obuv jen zkrátka máte možnost sehnat levně a méně kvalitně, kdežto u barefoot obuvi tyto varianty zatím nenajdete. A otázka je, zda vůbec chcete na zdravé a pohodlné obuvi svého dítěte šetřit.

V porovnání s ostatní dětskou barefoot obuví, Froddo rozhodně nepatří mezi nejdražší značky. Cena dětských barefoot botiček se, pokud chcete, může vyšplhat až ke 2 a půl tisícům. Boty Froddo málokdy přesáhnou částku 1500 Kč. A naopak v této nice najdete i levnější varianty značek jako např. Protetika nebo D.D.Step.

Za nás je cena barefoot bot Froddo adekvátní k tomu, jaké kvality se vám dostane. Na druhou stranu samozřejmě chápeme, že s neustále rostoucí dětskou nožičkou, je nákup bot pro děti daleko nákladnější a ačkoliv zakoupené kvalitní boty vydrží klidně několik sezón, dětská nožka z nich mezisezónně spolehlivě vyroste. Kvalitní boty které vydrží však můžete vždy prodat dál nebo nechat mladšímu sourozenci. Nekvalitní boty se pravděpodobněji rozpadnou a po sezóně letí rovnou do koše.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí recenze a závěr

S botičkami jsme nadmíru spokojeni a nemáme jim téměř co vytknout. Jsou pohodlné, suché zipy fungují tak jak mají, drží na noze a také se dobře sundávají. Doporučujeme všem rodičům, kteří mají zájem o barefoot obuv i pro své děti.

Shrnutí:

  • Dobře se nazouvají, utahují i zouvají
  • Splňují veškerá barefoot kritéria
  • Suché zipy fungují a drží
  • Boty vydrží i menší kaluž (nepromoknou), ačkoliv k tomu nejsou určené
  • Skvělé pro jízdu na odrážedle
  • Kvalitní materiál – kůže
  • Výběr z mnoha barevných variací
  • Cena odpovídá kvalitě
  • Investice do dětské barefoot obuvi může být vysoká, vzhledem k rychlosti růstu dětské nožky
Design
Barefoot
Kvalita materiálu
Vhodnost pro děti
Cena
4.9