dovolena v Chorvatsku s detmi

Dovolená v Chorvatsku s dětmi

5 tipů na nejlepší dovolenou v Chorvatsku s dětmi

Když se chystáme na dovolenou s dětmi, je potřeba přizpůsobit se co nejvíce především jim. Čím menší děti máme, tím více je nutné na jejich potřeby a dispozice koukat. Dovolená v Chorvatsku s dětmi patří mezi nejoblíbenější, a je to v podstatě sázka na jistotu. Destinací, které jsou tu pro rodiny s dětmi vhodné, najdete opravdu hodně. My jsme do našeho článku vybrali ty nejkrásnější, které vám Chorvatsko s dětmi promění v nezapomenutelný zážitek.

5 tipů na nejlepší dovolenou v Chorvatsku s dětmi

Letovisko Lopar

1. Ostrov Rab

Pokud chcete opravdu úžasné pláže, které jsou pro dovolenou v Chorvatsku s dětmi naprosto ideální, zvolte ostrov Rab a v něm letovisko Lopar. Pláže tam do moře klesají postupně, takže se nemusíte bát ani o nejmenší děti. Modrou vlajkou je zde oceněna především Rajska plaža. Díky tomu budete vědět i to, že je zde průzračně čistá voda. Pláž je navíc perfektně vybavena kabinkami na převlékání, toaletami a nechybí ani občerstvení.

 • Moře je zde dlouho mělké, takže na cákání a řádění v moři ideální. Pokud si budete chtít zaplavat, budete muset cca 600 metrů dále od břehu. Písek je zde krásně jemný a pro stavění hradů naprosto ideální.
 • Kromě Rajske plaže tu najdete i další, některé dokonale schované mezi stromy, kde si užijete soukromí – pokud už je tedy nenašel někdo před vámi.
 • Ostrov Rab je ideální nejen na koupání, ale i na procházky lesem. Užijete si tu zábavu, ale i božský klid.

Nabídka zájezdů

Krásné pláže s pozvolným vstupem do vody

2. Zadarská riviéra a její letoviska

Nádherná je i Zadarská riviéra, která je oblíbeným místem v Chorvatsku nejen pro rodiny s dětmi. Najdete tady řadu písečných pláží, kde se děti vyřádí v moři, ale také si díky jemnému písku mohou stavět úžasné velké hrady, tunely atd. Ideální jsou především letoviska Sabunike, Nin a Privlaka. Najdete tady postupný sklon pláže, takže vás nepřekvapí hluboká voda hned na začátku. To ocení především rodiny s maličkými dětmi.

 • Na některých místech jsou dokonce pláže s peloidním bahnem, které má léčivé účinky. Můžete ho na sebe naplácat, nebo se do něj celí zabalit.
 • Pokud máte větší děti nebo adolescenty, mohou vyzkoušet školu kitesurfingu nebo stand up pedaling.
 • Nádherná pláž Ninska laguna v letovisku Nin vám bude připomínat Karibik. Jen za něj zaplatíte o něco méně.
 • Krásné a klidné pláže najdete i v Sabunike. Pro děti je skvělá i Královnina pláž.
 • A pokud byste hledali pláže o něco divočejší, zamiřte do východní oblasti Privlaky.

Nabídka zájezdů

Ostrov stvořený pro malé objevitele

3. Ostrov Pag

V severní části chorvatského pobřeží se nachází malý ostrov Pag, který poměrně dlouho unikal pozornosti turistů. Přitom je to velká škoda. Písek je tam jemný nejen na plážích, ale i v moři a pro děti je toto prostředí jako dělané.

Ostrov s rozlohou 300 metrů čtverečních má hned několik míst, kde si rodiny s dětmi užijí nádhernou dovolenou. Pláže jsou tu nejen písečné, ale i oblázkové. To může pro děti znamenat zase další zdroj zábavy.

 • Písečné pláže najdete především v severní části ostrova, kde se nachází letovisko Stará Novalja. Zvolit můžete nejbližší pláž Planjka nebo trochu vzdálenější pláže Potočnica a Čista plaža. Vhodné jsou především pro rodiny s těmi nejmenšími dětmi.
 • S většími dětmi pak doporučíme vyzkoušet pláž Planjka, kde kromě koupání v moři a zábavě v písku děti využijí i místní atrakce, jako je bezplatná klouzačka do moře, kajaky nebo šlapadla.
 • Jednou z nejoblíbenějších destinací na ostrově je letovisko Povljana, přibližně 11 kilometrů od Vlašiči. Oblíbená je především pláž s jemným pískem, která je skvělá pro hry malých dětí.
 • Vlašič je pak malé letovisko přímo u moře, které se nachází na východní části ostrova. Letovisko je tak blízko, že se můžete pohodlně usadit s koktejlem či kávou na terase restaurace a sledovat své děti, jak si hrají v písku.

Nabídka zájezdů

Vsaďte na oblíbenou destinaci

4. Makarská riviéra

Jednoznačně nejoblíbenějším místem pro dovolenou v Chorvatsku s dětmi je Makarská riviéra. Pro rodiny s dětmi je naprosto ideální, především pro pozvolný vstup do moře. Na své si tak přijdou i ti nejmenší, kteří se tu mohou bez obav cákat. Pláže sice nejsou jen čistě písečné, najdete tady oblázkové pláže, nebo kombinaci písku a oblázků, ale i z těch se dají stavět hrady. Důležité je, že do vody děti nepotřebují boty, nabízí se tu spoustu pěkného ubytování v různých cenových kategoriích a pro děti i dospělé je tu plno zábavy, nejen u moře.

 • Vybírat můžete letoviska naprosto klidná, kde strávíte většinu času u moře. Najít se dají ale i rušnější, které využijí spíše rodiny s většími dětmi.
 • U moře si užijete zábavu na šlapadlech, vodních banánech, vodních skútrech, půjčit si můžete kajak nebo se dá vyzkoušet parasailing. Nechybí tu ani skákací nafukovací hrady, které děti milují.
 • Z této části Chorvatska se pokocháte nádherných výhledem na horský masiv Biokovo.
 • Pokud byste se snad na plážích začali nudit, můžete vyrazit i na výlety lodí, třeba na blízké ostrovy Hvar, Korčula nebo Brač.

Nabídka zájezdů

Zábava pro děti i dospělé

5. Omiš a Duče

Nádherným místem pro dovolenou v Chorvatsku s dětmi jsou i města Omiš a Duče. Ta tvoří dohromady jednu velkou destinaci, kde najdete snad vše, co si od dokonalé dovolené přejete. Jsou zde krásné pláže vhodné pro malé i větší děti, zábava pro děti i dospělé, obchůdky, restaurace a bary a mnoho dalších atrakcí. Pláže jsou zde oblázkové i písečné a vstup do moře na většině míst pozvolný. Co víc si přát?

 • Zatímco Omiš nabízí pláže oblázkové, v Duče si mohou vaše děti užít stavění hradů z písku. Vstup do moře je všude pozvolný a ideální i pro nejmenší děti.
 • Duče má většinu pláží písečných a dostupných z mnoha ubytovacích zařízení, které najdete v různých cenových kategoriích. Aby byly přístupy k plážím co nejjednodušší, projdete se na některých místech tunelem.
 • Pro ty, kteří mají rádi i nějaký ten výlet, je z Omiše dostupná tvrz Mirabella, nebo hrad Fotica stojící na jednom z vrcholů pohoří Dinara.
 • Z obou destinací můžete také vyrazit na různé výlety, např. města Split, Baška Voda nebo Makarska. Krásné jsou i výlety lodí na okolní ostrovy, např. Brač, Hvar nebo na Korčulu.
 • A když už se nacházíte ve vnitrozemí, navštivte určitě i překrásná Imotská jezera.

Nabídka zájezdů

Jak vybrat dovolenou v Chorvatsku vhodnou pro děti?

Dovolená v Chorvatsku s dětmi může být báječná, je však potřeba ji dobře vybrat. I když zde najdete plno destinací, které jsou pro děti vhodné, dát na doporučení známých nebo kolegů z práce se nemusí vyplatit. Nejde totiž jen o zábavu, ale také o vhodné ubytování, vzdálenost od moře, stravování a lékařskou péči. To vše může hrát velkou roli, a co vyhovovalo jiným nemusí být ideální pro vás.

Ubytování vhodné pro děti

Když budete do filtrů zadávat ubytování, kromě destinace zadávejte vždy i požadavek na ubytování vhodné pro děti. Pro ty nejmenší jsou ideální bungalovy, kde jste jako rodina sami, nebo vily, kde může být více rodin najednou – třeba pojedete i s přáteli. Můžete tak lépe přizpůsobit režimu vašich dětí spaní, vstávání, jídlo atd.

TIP: Pokud hledáte pro dovolenou v Chorvatsku s dětmi konkrétní ubytování, neváhejte prozkoumat 9 tipů na ubytování s dětmi v Chorvatsku.

Pláže a moře

I když je v Chorvatsku plno pláží s nádherně jemným pískem, najdou se i takové, které mají jen oblázky, nebo kombinaci obojího. Pro nejmenší děti, které budou chtít stavět z písku hrady, dělat bábovičky atd., vybírejte raději pláže písečné. Důležitý je také pozvolný vstup do moře, který umožní dětem, které ještě neumí plavat, se pohodlně a bezpečně koupat na okraji moře. Některé pláže mají „brouzdaliště“ i 500 metrů a pak se teprve terén začne svažovat.

Pokud jedete s dětmi k moři, je vždy lepší pořídit jim do moře vhodnou obuv. Když ale zvolíte správnou pláž, mohou se děti v moři pohodlně pohybovat i bez bot.

Myslete také na to, jak daleko je pláž od vašeho ubytování. Čím menší děti, tím menší by měla být vzdálenost k pláži. Děti budou nedočkavé, a navíc počítejte s tím, že ponesete plno věcí potřebných k pobytu na pláži – od osušek, jídla a pití, krémů na opalování, po nafukovací hračky, kyblíčky atd.

Jak se s dětmi v Chorvatsku stravovat

My dospělí si snadno zajdeme do restaurace, nebo využijeme bar či rychlé občerstvení na pláži. S většími dětmi to můžete dělat podobně. Pokud ale máte malé děti, které ještě potřebují specifickou stravu, vybírejte ubytování, kde vaří i pokrmy vhodné pro děti, popř. zvolte takové, kde si jídlo můžete uvařit a nachystat sami, nejlépe v jakoukoli dobu potřebujete.

Dostupná lékařská péče

I když budete děti bedlivě hlídat, někdy se může nějaký ten úraz přihodit. Dovolená v Chorvatsku s dětmi může znamenat i úpal či úžeh, spálenou pokožku nebo střevní a žaludeční potíže. V každém případě je dobré, aby byl co nejblíže lékař, který bude moci vaše dítě ošetřit. Většina velkých letovisek má poblíž i lékařskou péči. Raději však na to nespoléhejte a než konkrétní místo vyberete, zjistěte si, jak daleko je lékařské středisko.

Kdy se ubytovat

Obvykle turnusy začínají v sobotu. V tu dobu ale jede do Chorvatska většina lidí. Pokud máte malé děti a chcete se vyhnout stání v kolonách a zbytečné prodlužování vaší cesty, zkuste se domluvit na ubytování v jiný den. Ideálně v neděli nebo klidně i v týdnu. Velké hotely vám nejspíš vstříc nevyjdou, ale pokud budete domlouvat ubytování v soukromém  bungalovu nebo plážové vilce, může se dohoda podařit.