Dovolená ve Španělsku s dětmi

Kam s dětmi na dovolenou v Španělsku?

Dovolená ve Španělsku s dětmi sice nepatří mezi nejobvyklejší, ale rozhodně byste ji neměli zavrhovat. Španělsko je nádherná země a s dětmi si ji můžete užít na ostrovech i na španělské pevnině. Rodiny s dětmi volí především Kanárské ostrovy, ale také Baleárské ostrovy nebo oblast Costa del Sol stojí za návštěvu.

V tomto článku jsme pro vás nachystali šest tipů na nejlepší místa, kam se na dovolenou ve Španělsku s dětmi vypravit. Najdete v nich od každého něco – krásné pláže, pohodové koupání, bazény s tobogány i výlety na pirátský ostrov nebo show s kosatkami.

6 tipů na nejlepší dovolenou ve Španělsku s dětmi

Ideální místo pro malé i velké děti

1. Gran Canaria

Kanárské ostrovy patří mezi nejlepší destinace pro rodiny s dětmi. Pokud vám nevadí pobyt ve městě, určitě doporučujeme ubytování podél pláže v Las Palmas. Pláž Las Canteras je světově vyhlášenou pláží, je písčitá, rozlehlá a lemuje ji pěší promanáda plná restaurací a kaváren. Na promenádě běžně potkáte plno rodin s kočárky. Pro děti je pláž Las Canteras skvělá nejen díky krásné čisté vodě a pozvolnému klesání, ale také díky dětským hřistím, které najdete jak přímo na pláži tak na promenádě. V Las Palmas je také oblíbené akvárium Poema del Mar a starší děti zabaví taktéž Technické Muzeum Elder de la Ciencia y la Tecnología.

Ubytovat se můžete jak v Las Palmas, tak na jihu ostrova (např. v oblasti Puerto Rico), kde je zase plno hotelů ihned u pláže a spousta dětských atrakcí v blízkosti (Angry Birds Activity Park, Zoo Park Palmitos, Aquapark). Teploty jsou zde poměrně stabilní celý rok. Přes léto kolem 30°C přes zimu kolem 25°C. Ostrov Gran Canaria patří mezi ty nejvhodnější, kam se nemusíte bát vyrazit ani s těmi nejmenšími.

TIP: Chystáte-li se na Gran Canarii doporučujeme pročíst průvodce Gran Canaria na blogu Hitchdiary.

 • Ideální doba na dovolenou je od února do listopadu (ale příjemně je na odstově celoročně)
 • Plno aktivit pro děti – Angry Birds Activity Park, akvárium Poema del Mar, tehcnické muzeum, aquapark a další
 • Hotely jsou ve vzdálenosti cca 500 metrů od pláže
 • Např. hotel Lago Taurito – umožňuje vstup do protějšího aquaparku zdarma, rodinné pokoje a pláž ve vzdálenosti cca 100 m

Nabídka zájezdů

Klidný ostrov s vulkanickým pískem

2. Ostrov Lanzarote

Vhodný pro rodiny s dětmi je i ostrov Lanzarote, především oblast Costa Teguise. Zde najdete pláže s černým vulkanickým pískem a několik míst (pláží) ideálních pro koupání s dětmi. Počasí na Lanzarote je během celého roku velmi příjemné a teplé, což umožňuje rodinkám užít si slunce a pobytu na pláži i mimo letní sezónu. Na Lanzarote je k dispozici hned několik aquaparků (Aqualava, Costa Teguise, Dino Park Water Park), kde se děti doslova vyřádí.

 • Zvolte např. hotel Bluebay Lanzarote, což je komplex nízkých budov ve zmíněné oblasti Costa Teguise.
 • Také komplex Occidental Lanzarote Mar nadchne vás i děti. Najdete v něm dětský bazén, skluzavky, a především klidné prostředí pro pohodovou dovolenou.

Nabídka zájezdů

Pevninské Španělsko

3. Andalusie – Costa del Sol

I když španělská pevnina nepatří mezi nejčastěji navštěvovaná místa rodinami s dětmi, i zde se najdou oblasti, kde si dovolenou ve Španělsku s dětmi dokonale užijete. Mezi taková místa patří Costa del Sol, kde najdete hned několik hotelových komplexů s rodinnými pokoji, skvělou stravou (obvykle all inclusive), krásnými plážemi, které jsou poblíž hotelů a spoustou další zábavy, kterou ocení děti i dospělí. V okolí můžete vyrazit do aquaparku Aqualand Torremolinos, do zoo Bioparc Fuengirola nebo zábavního parku Tivoli World.

 • Doporučit můžeme hotel Occidental Torremolinos Playa, který se nachází přímo u pláže a pobřežní promenády. 4 km odtud je i aquapark, kam se s dětmi můžete vypravit na výlet. Bazén najdete přímo v hotelovém komplexu.
 • Druhým hotelem, který je skvělý pro rodiny s dětmi, je Myramar, kde najdete prostorné apartmány s kuchyňským koutem (vhodné i pro rodiny s malými dětmi, batolaty atd.). Pláž je ve vzdálenosti 800 m od hotelu a poblíž je i aquapark, zoo a botanická zahrada.

Nabídka zájezdů

Kanárský ostrov s méně turisty

4. Ostrov Fuerteventura

Mezi ostrovy, na které je skvělé vypravit se i s dětmi, patří i ostrov Fuerteventura, přestože je známý spíše jako místo pro romantickou dovolenou. S dětmi si zde ale užijete klid, písečné pláže, pohodové koupání a najít můžete ubytování se stravováním all inclusive, stejně jako polopenzi, kdy dětem obstaráte jídlo sami. Některé hotely jsou obzvlášť skvělé pro děti a disponují vlastním aquaparkem. Na ostrově ale počítejte se místy silnější větrem (Fuerteventura doslova znamená španělsky silný vítr).

 • V nejkrásnější části tohoto ostrova najdete hotel Sol Fuerteventura, velmi vhodný pro rodiny s dětmi
 • Elba Sara Beach Fuerteventura je další hotel, který s dětmi oceníte. Leží na konci letoviska Caleta de Fuste, nabízí skvělé a bezpečné koupání, a navíc je cenově velmi příznivý.

Nabídka zájezdů

Moře i krásy přírody

5. Tenerife

Tento ostrov je vhodný spíše pro aktivní rodiny s dětmi, které si nechtějí jen užívat sluníčko a moře, ale také chtějí poznat přírodní unikáty ostrova, nebo kulturu a krásné a zajímavé vnitrozemí. Vyrazit byste sem měli spíše s dětmi, které už chodí do školy a dokážou ocenit aktivní dovolenou plnou zážitků. S miminky a batolaty to jde samozřejmě také, ale v tom případě lepší vychutnat klasickou hotelovou dovolenou u moře v okolí hotelu na jihu Tenerife a krásy přírody (např. horu El Teide) přijet obdivovat až budou děti větší. Pro rodinky může být příjemný i pobyt v městečku El Medáno, kde najdete písečnou pláž, hřiště na náměstí a všelijaké aktivity pro děti i rodiče.

 • Děti uchvátí Loro Park s kosatkami
 • Vhodný pro aktivní dovolenou
 • Výlety do vnitrozemí
 • Poznávání kultury, přírodních krás ostrova atd.
 • Výlet do pirátské vesnice
 • Vhodný je např. hotelový komplex Landmar Playa La Arena, s bazénem a tobogány a pláží hned naproti hotelu

Nabídka zájezdů

Ideální místo pro malé i velké děti

6. Baleárské ostrovy – Mallorka

Baleárské ostrovy nemusí být vhodné jen pro romantické dovolené ve dvou nebo párty pobyt. I s dětmi si zde užijete pohodu, klid i zajímavé zážitky. Najdete tady několik velkých aquaparků, překrásná pobřeží a vyrazit můžete i na poznání do vnitrozemí. Pláže jsou písečné, ale najdete na nich i skály a místa, kde se nejen dobře koupe, ale i šnorchluje. Teplo zde bývá od května až do října. Nejvhodnější je ostrov pro děti je Mallorka.

 • Pokud chcete dětem dopřát nevšední zážitek, vezměte je na výlet na Dračí jeskyně
 • Ideální je např. hotelový komplex na Mallorce – Globales Bougavilla, jež nabízí rodinné pokoje, hotelový aquapark a hotelový vláček, který vás i s dětmi doveze na pláž.
 • Mallorka – okraj letoviska Paguera – hotelový komplex Fergus Club Europa je komplex menších budov, které jsou jako dělané pro rodiny s dětmi. Součástí je opět aquapark a hotelová doprava vás odveze na pláž vzdálenou 800 m.

Nabídka zájezdů

Jak vybrat rodinnou dovolenou ve Španělsku?

Chystáte se na dovolenou ve Španělsku s dětmi a hledáte vhodná místa, kde si užijete krásné koupání, písečné pláže, skvělé aquaparky a plno další zábavy? Klíčové je pro krásnou dovolenou zvolit správnou oblast a také správné ubytování. Než se ale pustíte do hledání hotelů, pojďme se podívat, na co se při vybírání rodinné dovolené ve Španělsku zaměřit.

Jak velké máte děti?

V úvahu byste měli brát nejprve věk vašich dětí. Pokud máte ještě batolata nebo děti do cca 5 let, bude hledání hotelu trochu obtížnější. Měli byste se zaměřit na místa, kde se pláž do moře svažuje pozvolna a je zde vhodné koupání pro nejmenší. Dobré je, pokud má hotelový komplex bazén (třeba i s tobogány), kde si s malými dětmi užijete koupání v klidu a bez strachu, že by se jim mohlo něco stát.

Řešit byste měli také to, zda hotel poskytne postýlku pro nejmenší nebo přistýlku pro větší děti, zda nabízí stravu vhodnou pro děti nebo budete mít jinou možnost apod.

Některé hotely nabízí i hlídání dětí, dětské koutky apod. I na to se při hledání zaměřte.

U větších dětí si už můžete dovolit i místa, která jsou vhodná pro aktivní dovolenou – výlety do vnitrozemí, na další ostrovy apod.

Aktivní/pasivní dovolená

Toto kritérium se hodně kryje s výše uvedeným věkem dětí. Pokud si chcete užívat jen sluníčka a koupání, zaměřte se na místa, kde jsou pláže vhodné pro děti, aquaparky a hotely s bazénem. Pokud chcete dětem dopřát co nejvíce zážitků, volte místa, kde jsou poblíž aquaparky, výlety lodí, zábavní centra, s většími dětmi můžete zkusit třeba i šnorchlování se želvami apod.

Stravování

Stravování na dovolené byste měli rovněž přizpůsobit dětem. Pokud jsou ještě malé, budou vhodnější hotelové komplexy, které nabízí rodinné pokoje a ubytování s kuchyňským koutem, abyste jim mohli připravit dětskou stravu sami. S většími dětmi už si užijete i all inklusive, kde si mohou vybrat, na co mají chuť a co mají rády.

Oblast a hotel

Dovolená ve Španělsku s dětmi sice není tak obvyklá, jako třeba v Itálii nebo Chorvatsku, ale i zde najdete místa, kde si ji dokonale užijete. Nejčastěji jezdí rodiny s dětmi na Kanárské ostrovy, především Gran Canaria a Fuerteventura. Oblíbený je i ostrov Lanzarote. Pro aktivní rodiny je pak skvělý ostrov Tenerife. Užijete si ale i na Baleárských ostrovech, především Mallorka s dětmi vám poskytne nevšední zážitky a krásnou dovolenou.

Španělská pevnina moc obvyklá pro rodiny s dětmi není, ale i zde jsme našli místa, kde si můžete rodinnou dovolenou užít. Najdete ji v našich tipech. Ideální je volit hotely, které se zaměřují na ubytování rodin s dětmi, které nejsou daleko od pláže a nabízí i další možnosti zábavy – kromě hotelových bazénů i nedaleké aquaparky apod.