Frida Mom intimní sprška – RECENZE

Testovali jsme intimní spršku od oblíbené značky Frida Mom

frida mom recenze

V poporodním období je intimní péče a hygiena klíčová, a právě zde se hodí produkty jako intimní sprška (nebo také mini-bidet). Já měla možnost vyzkoušet intimní spršku oblíbené značky Frida Mom a v této recenzi se podělím o mou zkušenost. Tato sprška má za úkol usnadnit ženám hygienu a hojení po porodu, a to bez nutnosti složité manipulace nebo zbytečného namáhání. S tím rozhodně souhlasím, k tomu bych však dodala i to, že spršku bych doporučila nejen ženám po porodu. To však více rozvedu dále v recenzi.

Testování a recenze

Produkt využívá/využívala naše testerka a redaktorka v obodobí poporodním i mimo něj. Produkt měla v době psaní recenze k dispozici po odbu více jak 6 měsíců.

Shrnutí recenze

  • Praktická pomůcka pro intimní hygienu
  • Velikost nádobky je tak akorát (300 ml)
  • Proud vody je tak akorát (není příliš silný, aby při použití způsoboval bolest, ale ani není až moc slabý)
  • Skvělý nejen v období po porodu
  • V balení je praktický cestovní obal
  • Líbí se mi vtipná komunikace značky (love brand)
  • Příznivá cena
  • Celkově jsem ze spršky nadšená a využívám ji dál
  • Pokud nevysunete pumpičku dostatečně, při otočení nádoby vzhůru nohama, vyteče trochu vody (ideálně provádět otočení nad umyvadlem či zcáhodem)
  • Nápis na cestovním balení není velmi diskrétní, pokud chcete spršku přenášet na očích ostatních lidí

Zjistit aktuální cenu

První dojem a balení

Můj první dojem byl rozhodně pozitivní, protože komunikace této značky mi byla instatně velmi sympatická. Není to něco, čemu bych v hodnocení chtěla dávat velkou váhu (k čemu je nám povedený brand, pokud produkt nefunguje?), ale na první dojme rozhodně udělali dojem. Nápisy jako „a bidet for your vayay“ nebo „trust us, your vagina will thank you“ mě instatně pobavily (překladu nápisů do češtiny se zaměrně vyhýbám, protože tuším, že by se vtipné znění ztratilo v překladu, ale zkrátka dávají humorně najevo, že jim se svou intimní hygienou můžeme důvěřovat).

V balení je jednak samotná sprška, ale také sympatický cestovní obal. Ten je perfektní, pokud plánujete mini-bidet nosit v kabelce nebo s ním jakkoliv cestovat. Na tomto cestovním obalu je napsán právě jeden z vtipných nápisů „trust us, your vagina will thank you“. V tomto případě bych možná ocenila, kdyby byl obal diskrétnější. Sama jsem se sprškou zatím moc necestovala, a nebyla jsem v situaci, kdy bych ji v obalu přenášela před jinými lidmi, ale pokud bych v takové situaci byla, raději bych, aby se na obalo slovo vagína neobjevilo. Každopádně to je jen taková drobnost, která mě ve spojitosti s cestovním obalem napadá. Jinak jsem s obalem spokojená a plní svůj účel (u mě slouží především jako obal na uskladnění).

Funkcionalita

Než se dostaneme k materiálu a ceně, přejdu rovnou k tomu, jak funkční a praktická sprška je, protože to je podle mě to nejdůležitější a také hlavní důvod proč tu (předpokládám) jste. A rovnou říkám, že jsem maximálně spokojena. Sprška plní účel, pohodlně se s ní manipuluje, proud, kterým voda teče je tak akorát a směr proudu jde velmi lehce ovládat.

Do nádobky se vleze 300 ml. To bych zhodnotila jako ideální velikost. Někdy si říkám, že by bylo fajn, kdyby v nádobce bylo místa více. Někdy potřebuji nádobku i několikrát napustit znovu, abych měla pocit, že hygiena byla provedena k mé spokojenosti, ale na druhou stranu, kdyby byla věstí, už by se sní hůže manipulovalo. Představa, že mezi nohama držíte 2 litrovou lahev a jednou rukou ji musíte směřovat správným směrem není pohodlná. S 300ml lahví to ale zvládnete hravě, navíc je lehučká.

V praxi si tedy většinou vystačím s jedním naplněním nádobky, někdy ji jednou nebo dvakrát doplním, více už však většinou není potřeba. To však říkám z praxe, kdy mám k dispozici umyvadlo přímo na záchodě (v mém případě dokonce tak, že ze záchodové mísy pohodlně dosáhnu k umyvadlu). Dokáži si však představit, že pokud umyvadlo na záchodě nemáte, neustálé dopouštění nemusí být taková pohodička. I jen kvůli prvnotnímu napuštění musíte nejdříve k umvadlu a až poté na toaletu. Takže zde je využití tkové spršku na zvážení. Na druhou stranu, pořád asi praktičtější, než chodit pokaždé celá do sprchy. Úplné ideální pro naše potřeby by bylo mít na záchodě separátní spršku/bidet, ale to už je informace mimo recenzi produktu od Frida Mom.

A proč jsem s intimní spršku oblíbila i mimo poporodní období? Právě kvůli zmíněným bidetům, na které jsem si navykla během cest do zahraničí. Např. v Asii nebo v některých státech Jižní Ameriky je naprostý standard, že máte k záchodu malou spršku. Díky tomu se se svou toaletní hygienou nemusíte spoléhat jen na suchý toaletní papír. Obzlášť pokud jsou venku horka, věřím, že většina žen mi dá za pravdu, je možnost osvěžit se v intimních partiích čistou vodou, je k nezaplacení.

Tolik tedy k tomu, proč si myslím, že by tento produkt neměl být cílený pouze na ženy po porodu – osobně jej doporučuji i bezdětným kamarádkám. Mimo to se hodí pokud máte jakékoliv jiné intimní problémy a vyžadujete zvýšenou intimní hygienu (kvasinkové infekce, hemeroidy, zánět močových cest, apod.).

Materiál a provedení

Materiál je příjemný na omak, nádobka na vodu je měkká a při stlačení máte pocit, že mačkáte gumový míček. Nebyla jsem schopna dohledat konkrétní materiál (v balení tuto informaci pravděpodobně najdete, ale už jsme stačila všechny papírové materiály z balení vyhodit), jedná se však každopádně o plast.

Z měkké gumové nádobky jde pak tvrdá pohyblivá pumpička (jak viditě na fotkách) – ta lze vysunout a opět zasunout. Při užívání spršky je nádobka vzhůru nohama a pumpička ja vysunutá. V tento moment pak mačkáte nádobku a z pumpičky tryská voda.

Spršku doporučuji otáčet vzhůru nohama nad umyvadlem nebo alespoň nad záchodem, během otáčení vám z nádobky může ukápnout voda. Nejdříve mě to trochu překvapilo. Myslela jsem, že jakmile nádobu uzavřu, nic z ní nevytče, dokud nezmmáčknu. Pokud však není pumpička plně vysunuta, vzniká mezi hrdlem nádoby a pumpičkou malý otvor a tím je možné trochu vody vylít.

Pokud před otočením pumpičku plně vysunete, neměla by vám zpravidla ukápnout žádná voda, ale já jsem stejně raději opatrná.

TIP: Na závěr bych ještě doporučila, pokud se chystáte k porodu, Frida Mom nabízí i velkou sadu do porodnice, jejíž součástí je právě i tato sprška. Ve velkém balení naleznete opravdu všechno, co k vaší poporodní hygieně budete potřebovat (kojící košile, jednorázové kalhotky, sklidňující pěna s výtažky z vilínu, atd.).

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Jak už z textu recenze vyplývá, intimní spršku Frida Mom bych určitě doporučila, jak po porodu, tak mimo něj (např. pokud ze zdravotních důvodů potřebujete dbát na zvýšenou intimní hygienu nebo i po pohlavním styku).

Je to praktický pomocník na toaletu obzvášť v případě, že na toaletě máte dostupné umyvadlo. S intimními sprškami jiných značek bohužel zatím nemám zkušenost (až budu mít, doplníme odkazy), ale s touto jsem zkrátka spokojena. I když jsem našla pár detailů, co bych vytkla, např. že při otáčení nádobky, může vytéct trochu vody, nevytáhneme-li pumpičku správně, není to v běžném používání vůbec žádný problém. I cena produktu mi přijde naprosto adekvátní a střídmá.