Hračky Elis Design – RECENZE

Testovali jsme houpačku a Piklerové trojúhelník značky Elis Design

elis design recenze

Pokud jste rodiči už nějaký ten pátek, určitě vás neminula alespoň zmínka o české značce ELIS DESIGN. Zaměřuje se na výrobu dřevěných hraček a dětského nábytku. My se dneska podíváme na zoubek hračkám z jejich dílny a to konkrétně na montessori houpačku, piklerové trojúhelník a také doplňky. Jak dopadly v naší recenzi?

Testování a recenze

Dřevěnou houpačku ELIS DESIGN má doma hned několik rodičů z naší redakce. My jsme houpačku pořídili, když bylo synovi cca rok a půl. Piklerové trojúhelník jsme měli možnost otestovat v dětském hracím koutku, který pravidelně navštěvujeme.

Shrnutí recenze

  • Nabídka mnoha krásných (nekýčovitých) designů hraček (pastelové a přírodní barvy)
  • Přírodní materiály (převážně dřevo)
  • Montessori houpačka má úcyhty (madla) po celé délce – je bezpečná, náš syn se na ní nikdy nezranil
  • Možnost dokoupit plno doplňkových produktů, které jsou mezi sebou kompatibilní
  • Hračky jsou bytelné a stabilní, vydrží vám dlouho
  • Někteří rodiče u montessori houpaček preferují úchyty v podobě tyčí (jako má např. Utukutu)
  • Piklerové trojúhelník s klouzačkou není vhodný do malého pokojíčku

Zjistit aktuální cenu

Montessori houpačka ELIS DESIGN

Montessori houpačka (5v1) je podle mě nejpopulárnější hračka od ELIS DESIGN (alespoň v mém okolí). Skoro neznám rodiče batolete, které by tuto houpačku (nebo podobnou od jiné značky) nemělo doma. Osobně mám však zkušenost pouze s tou od ELIS DESIGN, tak se zde budeme bavit čistě jen o ní.

Jako první bych chtěla podotknout, že houpačka je opravdu krásná (jsem velký fanoušek hraček ze dřeva a přírodních materiálů), bytelná a není to zkrátka žádný kýč, takže hezky sedne i do jemně laděného designu interiéru. Velkou výhodou pro milovníky interiérového designu je i širší škála barev, v jakých si můžete houpačku pořídit (i v přírodní abrvě dřeva) a dále také různé doplňky a polstrování (které rozhodně doporučuji, dítě se pak může v houpačce i hezky uvelebit).

Co se týká montessori houpaček, na trhu najdete v podstatě dva typy – s tyčí a s madly. Jak tyč, tak madla slouží k úchytu dítěte při hře. Naše houpačka ELIS DESIGN má madla po stranách (vidíte na fotkách), jiné houpačky (např. Utukutu) mají tyčky po celé šířce.

Bohužel aktuálně nemůžeme srovnat na základě osobní zkušenosti, protože máme zkušenost pouze s ELIS DESIGN, obecně se však mezi maminkami na internetu říká, že se děti tyče chytí mnohem lépe a bezpečněji. Otázka je, zda ti, kteří tohle tvrdí, mají zkušenost s oběma verzemi houpačky (klidně nám dejte vědět, pokud máte přímé srovnání, případně až otestujeme obě varianty, doplníme info).

Za nás mohu říct, že náš syn si s houpačkou vyhrál už od roka a půl naprosto bezpečně, úchyty po stranách mu nedělaly problém a nikdy nedošlo k žádnému úrazu ani plakání. V houpačce se rád houpal a někdy se v ní i uvelebil a odpočíval (ale to spíš málokdy). Na naší houpačce vidím také výhodu v tom, že má úchyty po celé délce, což houpačky s tyčí zase nemají.

Malé srovnání houpačky ELIS DESIGN a Utukutu

Houpačka má v názvu 5v1, tedy měla by mít 5 funkcí. Osobně v ní vidím hlavně dvě a to houpaní v houpačce a pak lození po konstrukci, když se otočí vzhůru nohama. Ještě tedy můžeme přičíst třetí funkci – odpočívání v kolíbce, ale k tomu už určitě doporučuji pořídit měkčený polstr. Další funkce se pak podle mě přičítají, pokud dokopíte další prvky a doplňky. Každopádně ať už má funkcí kolik chce, jako montessori houpačka zkrátka poslouží skvěle.

A nakonec, jak říkám, houpačka působila bytelně a bytelná také je. Vydržela u nás doma bez újmy a ukázkou toho, že něco vydrží, je i fakt, že již přežívá nějaký ten rok i v dětském koutku, kam chodíme.

První testování houpačky doma

První dojmy z montessori houpačky nejlépe odprezentuje video prvního dojmu našeho syna (obličej je z důvodu zachování soukromí schovaný, ale můžu vám říct, že měl nadšený výraz).

Piklerové trojúhelník ELIS DESIGN

Pro Piklerové trojúhelník platí podobné věci, jaké jsem zmínila u houpačky. Je dřevěný, kvalitní a bytelný – hezky se hodí do pokojíčku (taktéž v různých pastelových a přírodních barvách) a bezproblémově kombinuje se zbytkem hraček a nábytku od ELIS DESIGN. Trojúhelník však doma bohužel (nebo bohudík? – máme málo místa) nemáme, máme s ním však zkušenost právě ze zmíněného dětského koutku a to, že přežil tam, to je za nás ulitmátní test.

Líbí se mi, že lze krásně kombinovat s dalšími prvky. Spolu s deskou utvoří klouzčku a zajímavou prolízačku. Moc se mi líbí také desky s lezeckou stěnou – kdy na jedné straně je deska plochá a utvoří klouzačku, na druhé má úchyty jako na lezecké stěně. V kombinaci s více deskami, houpačkou a dalšími trojúhelníky, můžete vytvořit komplet domácí hřiště (pokud na to máte místo).

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Já osobně hračky od ELIS DESIGN zbožňuji. Jejich design, kvalita a komunikace značky mi jsou moc sympatické. Největší zkušenost máme s houpačkou, kterou mohu doporučit všemi deseti. Hodí se především pro malé děti. Pro větší (myslím třeba od 4 let) mi už přijde zábavnější skládat větší hřišťátka třeba právě z Piklerové trojúhelníku a z houpačky. Každopádně to, zda bude hračka vaše děti bavit vám nezaručím (vždyť to znáte, děti někdy mnohem spíš zaujme kde jaký klacek, než pečlivě vybraná hračka). Ale pokud vaše děti rády na něco neustále lozí a jsou akční, určitě bych nějaké hračce od ELIS DESIGN dala šanci.

A rada na závěr, já určitě tedy doporučuji pořídit k houpačce i měkčený polstr.

Nemohu dát jiné hodncoení než plný počet hvězdiček. Na hračkách ELIS DESIGN se zkrátka těžko hledá chyba (houpačce jsme udělila 4,9 hvězdiček za absenci tyčky, ale to nám stejně v průměru dává plný počet).

Montessori houpačka
Piklerové trojúhelník
5