KetoDiet proteinové tyčinky – RECENZE

Vyzkoušeli jsme KetoDiet tyčinky - banán a kokos, čokoláda

KetoDiet tycinky recenze

Již nějakou dobu pro vás v redakci testujeme proteinové tyčinky od firmy KetoDiet. Naše chuťové pohárky měly možnost ochutnat příchutě kokos-banán a čokoláda. Měla jsem od těchto tyčinek velké očekávání, protože jsem již vyzkoušela celou řadu těchto produktů od konkurenčních značek a často mi na nich něco vadilo, ať už příliš sladká chuť nebo nevhodné složení. Jako nutriční specialistka ráda ochutnávám nové věci, i když možná na produkty koukám trošku přísnějším okem, alespoň co se lepšího složení týče. A jak v našem testování uspěly KetoDiet tyčinky?

Hned na úvod bych chtěla zdůraznit, že tyto tyčinky nejsou určeny dětem. Jsou to produkty vhodné pro dospělé, především pro rodiče, kteří často hledají vhodné alternativy mlsání v dnešní uspěchané době. Sama si ráda dopřeji proteinové tyčinky, když vím, že jsem během dne neměla dostatek bílkovin a nebo mám jednoduše chuť na něco sladkého. Proteinové tyčinky nenahrazují vyváženou a pestrou stravu, ale jako součást aktivního života je vřele doporučuji.

Pokud hledáte keto dietu, jakožto dietní plán na hubnutí, podívejte se na naše srovnání nejlepších keto diet – ditetních plánů, kde se značka Keto Diet umístila na prvním místě.

V rámci recenze KetoDiet jsme vyzkoušeli 2 příchutě KetoDiet protein bar: Banana – Coconut a Chocolate. Každé balení obsahuje 14 tyčinek, a tak jsme mohli příchuť otestovat opravdu poctivě. Rccenzi pro vás píše nutriční specialistka Katka.

Shrnutí recenze

 • Chuť není příliš sladká a zároveň není cítit tolik proteinová chuť
 • Adekvátní cena při zohlednění 2 tyčinky = 1 porce (64 Kč)
 • Neobsahují lepek
 • Jedna tyčinka obsahuje 7,4 g vlákniny
 • Nízký obsah jednoduchých cukrů
 • Vysoký podíl vitamínů ve složení
 • Tyčinky jsou malé (36g), jako denní porci KetoDiet uvádí 2 tyčinky
 • Nižší poměr bílkovin = 10 g bílkovin v jedné KetoDiet tyčince (36g)

Zjistit aktuální cenu

Chuť

Na trhu se můžete setkat s celou řadou proteinových tyčinek, které se ale velmi liší. Je to především kvůli složení, které může být velice různorodé. Jak jsem již zmínila měla jsem možnost ochutnat proteinové tyčinky od konkurenčních značek. Často byly na můj vkus velmi sladké a nebo z nich byla cítit umělá chuť. KetoDiet tyčinky obzvláště pak s příchutí banán-kokos mě překvapily opravdu výbornou chutí. Nejsou příliš sladké a daly by se přirovnat k chuti Margot tyčinky, ale jejich složení je o poznání lepší.

Co se týče čokoládové polevy, tak je opravdu velmi dobrá. Na chuti se ve vysoké míře odráží použité kakao a polevy, je příjemně tvrdá a chutná. Také celá konzistence KetoDiet tyčinky je při kousání příjemná, jednoduše stravitelná a lehce „rožvýkatelná“. Z mého pohledu je tyčinka opravdu tak akorát sladká, pokud tedy hledáte proteinové mlsání, kdy chcete cítit jemnou sladkou chuť tato tyčinka bude pro vás ideální.

Složení

Na trhu je velké množství proteinových tyčinek, které se ale diametrálně liší ve složení. Jak se tedy ve všech nutrientech vyznat a koupit opravdu složením nadupanou proteinovou tyčinku? V České republice není pojem „proteinová tyčinka“ přímo legislativně omezen, což znamená, že výrobci mohou tento termín používat poměrně volně. Hlavní složkou proteinové tyčinky mají být bílkoviny, které by měly tvořit alespoň 30-50 % celkové hmotnosti výrobku. Při výběru proteinové tyčinky, proto doporučuji sledovat složení uvedené na obale. První ingredience na seznamu by měla být bílkovina, nikoli cukry či jiné látky.

Proteinové tyčinky KetoDiet s příchutí kokos-banán obsahují 10 g bílkovin na jednu tyčinku (36 g), což je přibližně 28 % hmotnosti, což není úplně hodně v porovnání s proteinovými tyčinkami, určenými převážně pro sportovce, ale pro účely nízkosacharidové diety toto množství dobře poslouží. Tyčinka dále obsahuje:

 • Sacharidy: 6,2 g (z toho cukry 2,8 g)
 • Tuky: 6 g (z toho nasycené tuky 2,6 g)
 • Vláknina: 7,4 g
 • Kalorie: 128 kcal

Pozitivně hodnotím obsah vlákniny a nízký obsah jednoduchých cukrů. Spousta vitaminů ve složení je pak také příjemným bonusem. Tyčinky neobsahují lepek a hlavním zdrojem proteinů jsou mléčné a sójové bílkoviny. Čokoládová poleva je slazená maltitolem, což je oblíbený cukerný alkohol, který se používá jako sladidlo pro náhradu klasického cukru. Sladkou chuť pak dále zajišťuje oligofruktóza, fruktóza a sukralóza.

Negativně hodnotím nižší podíl bílkovin ve srovnání s jinými proteinovými tyčinkami. Stále však berte prosím v úvahu, že jednu porci tvoří 2 tyčinky, tzn. zhruba 20 g bílkovin na porci, což už je celkem dobré zastoupení. Pokud ale jste například velmi aktivní sportovci, a proto hledáte tyčinku s nejvyšším podílem bílkovin, pravděpodobně seženete i lepší varianty. KetoDiet tyčinky jsou vhodné především pro ty, kteří hledají nízkosacharidovou svačinu s dostatečným množstvím vlákniny a vitamínů. Pokud jste v dietním režimu a snažíte se omezit cukry, KetoDiet tyčinky vás rozhodně překvapí výbornou chutí a mlsání pro vás bude za odměnu. Věřte, že vás tato tyčinka zasytí a uspokojí vaše chuťové buňky.

Cena

Cena jedné krabičky (14 porcí) KetoDiet tyčinek je 449 Kč. Jedna tyčinka vychází na zhruba 32 Kč. Je třeba brát v potaz, že se jedná o menší porci (36 g). Cena za denní porci je tedy přibližně 64 Kč. V porovnání s konkurencí je cena příznivá, avšak dají se sehnat levnější varianty, které ale zase mohou obsahovat vyšší procento cukrů a levnějších složek. Dalo by se říci, že cena je na střední hladině ve srovnání s ostatními produkty na trhu. Firma KetoDiet také občas nabízí slevové kódy na své produkty, především při zakoupení výhodných balíčků na hubnutí. Nezbývá nic než sledovat jejich výhodné cenové nabídky. Pokud máte zájem pouze o KetoDiet tyčinky, určitě jsou vhodnou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné proteinové tyčinky s vyváženým složením.

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

KetoDiet proteinové tyčinky jsou chuťově velmi dobré a mě osobně velmi chutnaly. Vlastně není ani poznat rozdíl, že se jedná o proteinovou tyčinku. Produkt nabízí dobrý poměr ceny a kvality. Jejich cena je konkurenceschopná, zejména když vezmeme v potaz jejich dobré složení s vyšším obsahem vlákniny. Poměr bílkovin by mohl být vyšší, ale je potřeba podotknout, že se nejedná primárně o tyčinky pro sportovce, ale spíše jsou součástí dietního plánu pro správný přechod k racionálnímu jídelníčku. Každý, kdo někdy držel dietu určitě ví, jak může být těžké dotáhnout denní počet bílkovin, v takovém případě vám mohou KetoDiet tyčinky velmi dobře posloužit. Stejně pak ve dnech, kdy vás honí mlsná a máte chuť na sladkou svačinku.

Chuť
Složení
Cena
4.6