nejlepsi keto dieta

Nejlepší keto dieta

Srovnání 5 nejlepších keto diet na trhu

Hledáte, jak rychle zhubnout po porodu, nebo se potřebujete zkrátka dostat do formy, ať už jste v jakékoliv etapě života? Jako maminky i jako ženy dobře víme, že udržet si zdravou váhu je někdy hodně složité. Je přitom jedno, zda jste doma s dětmi, nebo žádné nemáte a jste v běžném pracovním procesu. Proto jsme se zaměřily na keto diety, které jsme srovnaly a vybraly z nich 5 nejlepších.

Srovnání keto diet

V naší srovnávací tabulce zjistíte, zda vybrané keto diety splňují námi stanovená důležitá kritéria. Níže pak zjistíte, která je nejlepší keto dieta a proč, popř. čím se liší od ostatních. Pod našimi tipy jsme pak shrnuly, jak keto diety fungují a proč vůbec po nich sáhnout.

KetoDietKetoMixMyKetoProdietixChia Shake
ketodietketomixmyketoprodietixchiashake
Zjistit víceZjistit víceZjistit víceZjistit víceZjistit více
cca 51 Kč za jídlocca 50 Kč za jídlocca 46 Kč za jídlocca 50 Kč za jídlocca 35 Kč za jídlo
dostanete šejkrdostanete šejkrdostanete šejkrdostanete šejkrdostanete dárek (může být i šejkr)
jídlo na celý denjídlo na celý denjídlo na celý denjídlo na celý denjídlo na celý den
Porce na 2 týdny:
ketodiet
Porce na 2 týdny:
ketomix
Porce na 2 týdny:
ketofit
Porce na 2 týdny:
prodietix
Porce na 2 týdny:
chiashake
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

Poznámka redakce: Pokud se chcete stravovat „keto“, nemusíte si nutně kupovat žádnou dietu. Stačí se přirozeně stravovat tak, aby se vaše tělo dostalo do ketózy. Keto diety vám jen usnadní práci s přípravou jídla a nastaví režim.

5 nejlepších keto diet

Lehké i intenzivní hubnoucí plány

1. Ketodiet

Pokud máte dojem, že potřebujete zhubnout jen trochu, nebo naopak hodně, doporučujeme vyzkoušet Ketodiet. Než si objednáte první balíčky s potravinami, uděláte si na jejich webu test, který vám pomůže zjistit vaši nadváhu. Získáte také doporučení, kolik byste měli zhubnout. Od toho se pak odrazíte při výběru toho správného balíčku. Balíčky jsou děleny podle plánů hubnutí – tedy základní, střední a intenzivní. Tato keto dieta je ideální i pro maminky, které běžně nadváhu nemají, ale chtějí se po porodu rychle dostat do formy.

My jsme od Ketodiet zkoušeli hned několik produktů, nejvíce u nás bodují produkty, které nejsou samy o sobě velmi sladké. Na své si však přijdou právě i milovníci sladkého (mohou takto mlsat způsobem, který stále umožňuje shodit pár kilo). Důvod, proč jsme Ketodiet umístili na první místo jako nejlepší keto dietu, jsou především suroviny, ze kterých jsou Ketodiet potraviny vyráběny. Nejdou cestou nejlevnějších možných suroviny, ale kvality a dobré chuti.

V porovnání s ostatními keto dietami (a to je samozřejmě subjektivní názor), nám chuťově přijde Ketodiet zkrátka nejlepší.

Uživatelská recenze:

Moje zkušenost s KetoDiet je skvělá. Zvládám ji naprosto bez problémů. I když jeden problém tu je, hubnu rychleji, než stačím kupovat nové oblečení. 

Věra, zákaznice KetoDiet
 • Jídla lze objednávat podle hubnoucích plánů nebo i jednotlivě
 • Třídenní zvýhodněný balíček na vyzkoušení
 • Na webu najdete i kompletní jídelníčky a recepty
 • Pestrý výběr sladkých i slaných jídel v jejich e-shopu
 • Jednoduchá a rychlá příprava jídla

Přejít na stránky diety

Nejlepší keto dieta

2. Ketomix

Ketomix patří právem mezi nejlepší keto diety, neboť si je pochvalují ženy, muži, ale také maminky po porodu, což je pro nás důležité. Funguje, stejně jako ostatní keto/proteinové diety, tak že jíte minimální množství sacharidů, ale naopak zvýšíte příjem proteinů. Ketomix dělí dietu na několik fází, přičemž už v té první nastává stav tzv. ketózy. Trvá přibližně tři dny a od té doby můžete sledovat úbytek kil. Na Ketomix se nám líbí hlavně výběr z balíčků, které jsou na různou dobu (počet dnů/týdnů). Využít lze i ochutnávací balíček.

Podle nás jsou produkty srovnatelné s Ketodiet, chuťově (alespoň na základě produktů, které jsme měli možnost ochutnat) však mírně zaostávají (to je opět subjektivní názor v naší redakci). Obecně je však Keto Mix velmi dobře recenzovaný a spousta testů jej umístila na první příčku.

Osobně bych doporučila nejdříve od každé keto diety objednat pár produktů (např. od každé značky nějakou kaši) a srovnat, co vám osobně chuťově vyhovuje. Efekr hubnutí by měl být u všech keto diet stejný (jedná se o stejný princip).

Uživatelská recenze:

Po porodu se mi podařilo zhubnout, ale ani zdaleka jsem se nepřiblížila číslu, se kterým bych byla spokojená. Má váha tehdy přesahovala 100 kg. Největší motivací se pro mě stala žádost o ruku od mého přítele. Jako každá žena jsem si přála projít naším společným dnem jako princezna a užít si svatbu naplno. A díky KetoMixu se mi můj sen splní.

Míša, zákaznice KetoMix
 • Pestrý výběr jídel – od sladkých jídel (palačinek, pudingů) po slaná (polévky, omelety atd.)
 • Jídla jsou chutná a rychle se připravují
 • Jídla obsahují zvýšený obsah proteinu, což způsobuje chuť, na níž si některé z nás musí nejprve zvyknout
 • Balíčky obsahují jídla vždy na celý den
 • Ketomix jídla se doplňují zeleninou, oříšky a dalšími „povolenými potravinami“
 • Velmi ochotná podpora, která vám vše vysvětlí a poradí (my jsme komunikovali hlavně na live chatu)

Přejít na stránky diety

Keto dieta na míru ženám i mužům

3. MyKeto

MyKeto se označuje jako inovativní dietní plán od české rodinné firmy GOLDIM, který nabízí efektivní a pohodlný způsob, jak zhubnout. Samozřejmě se však jedná o stejný princip, jako u osatních keto diet. Pokud vybírate vhodnou keto dietu, vzala bych v potaz všechny značky na prvních 3 pozicích a jak jsem již zmínila, zkrátka na menším vzorku produktů vyzkoušejte, co vám chuťově nejvíce vyhovuje (u nás v redakci třeba nejsme mco fanoušci sladkého obecně).

Produkty MyKETO jsou bohaté na vitamíny a minerály, neobsahují konzervanty, palmový olej, syntetická barviva ani dochucovadla (ve skladkých produktech však najdete sladidla (jako u všech ostatních značek). Vhodné jsou nejen pro ženy, které chtějí zhubnout, ale i klidně pro manažery, sportovce či kohkoliv kdo nemá prostor si denně vařit. Mimo jiné, pod křídlem této firmy jsou i oblíbená kojenecká mléka Naše mléko (z kozího mléka), která jsme již na webu několikrát doporučovali.

Uživatelská recenze:

Myketo – dietní jídla kupuji delší dobu a opravdu se po nich hubne. Jsem spokojena.

Ověřený zákazník MyKeto

 • Pět dietních plánů
 • Koktejly a proteinové nápoje, polévky, kaše apod.
 • Jídla sladká i slaná
 • Jednoduchá a rychlá příprava
 • Můžete objednat i jen pár jídel na ochutnání – proteinová dieta nemusí chutnat každému
 • K dispozici jsou MyKeto poradny napříč ČR
 • Keto dieta na píru pro ženy i pro muže (vyberete si)

Přejít na stránky diety

Chutná dieta dle francouzských receptur

4. Prodietix

Pokud už jste nějakou keto dietu vyzkoušeli a jídla vám moc nechutnala, nabízí se Prodietix. Tato proteinová dieta je vyrobena z kvalitních přírodních surovin, které jsou velmi bohaté na vitamíny, minerály a samozřejmě na proteiny – bílkoviny. Chuť těchto jídel je jiná než u ostatních keto diet, neboť vychází z francouzských receptur. Díky tomu si ji chválí i ti, kteří se jinak proteinových jídlům vyhýbají.

Uživatelská recenze:

Líbí se mi, že má společnost vytvořenou dietní kalkulačku, do které člověk zadá, jaká je jeho počáteční hmotnost a jaká je cílová. Dále se tam zadává několik dalších hodnot a parametrů, ze kterých je každému spočítaná dieta na míru.

Petra, zákaznice Prodietix
 • Na webu Prodietix si lze spočítat ideální váhu a následně zvolit vhodný dietní program
 • Možnost nakoupit jídla na určitý počet dnů i týdnů
 • Pokud vám nějaké jídlo nechutná, můžete je vyměnit za jiné
 • Snadné dodržování stravování – přesný počet jídel na každý den
 • Pokud si nevíte s něčím rady, stačí se přihlásit na live chat – poradci jsou velmi vstřícní a ochotní
 • Jedinou nevýhodou je náročnější příprava jídel, než u konkurence

Přejít na stránky diety

Dieta vhodná i pro vegany

5. Chia Shake

Chia Shake je další dietní program, který je vhodný nejen pro ženy po porodu, ale kdykoliv, kdy si přejete zredukovat svou váhu. K dispozici získáte výživové poradkyně, které vám pomohou zvolit si vhodný dietní program. Dodržování už je pak ale na vás. Chia shake nabízí chutná jídla ze superpotravin, která jsou plná vitamínů a minerálů. Jsou velmi pestrá, a tak si zde vyberou i vegani, sportovci apod.

Uživatelská recenze:

Vyzkoušela jsem 2-týdenní balíček a mám dole 6 kg. I když nejsem polévková, zeleninová se dala, ostatní věci – shake (cappuccino), omeleta (sýrová), puding (lesní směs) i palalačinky byly chutově dobré, na jídlo jsem si rychle zvykla a neměla potřebu již nic dalšího kromě zeleniny (syrové, vařené), občas cottage sýr (na lívance), přidávat.

Iveta, zákaznice ChiaShake
 • Velmi pestrý výběr jídel ze superpotravin
 • Různé hubnoucí plány podle potřeby
 • Dietní balíčky na týden i na celé měsíce
 • Jednoduchá příprava jídel
 • Cenově dostupné
 • Vhodné i pro vegany

Přejít na stránky diety

Jak fungují keto diety

Ještě, než se rozhodnete, pro některou z keto diet, pojďte se s námi podívat, jak vůbec keto diety fungují. Tato dieta se často označuje jako proteinová dieta, a to proto, že funguje na snížení příjmu sacharidů a tuků na minimum, a naopak na navýšení příjmu proteinů – bílkovin. Keto stravování v původní formě je naproti tomu založeno na snížení sacharidů a navýšení zdravých tuků.

Nejlepší keto diety jsou rozděleny na několik fází. Důležité jsou všechny a každá má přitom různé časové období. První fáze trvá kolem tří dnů a nastává při ní tzv. stav ketózy. To je stav, kdy tělo začne brát energii z tuků ve vašem těle (nikoli z přijímaných tuků a sacharidů) a vaše váha začne rychle klesat.

nejlepsi keto dieta ketomix
Konjakové nudle KetoMix

Nejlepší keto diety se prezentují nejen zaručeným úbytkem kil, ale především rychlým hubnutím. Hlavně v prvních dnech a týdnech mohou jít kila dolů opravdu rychle. Postupně rychlost klesá, protože v dalších fázích se postupně vracíte k jídelníčku bez kupovaných keto potravin a najíždíte na „běžný jídelníček“. Ten by však už nikdy neměl vypadat tak, jako váš běžný jídelníček před dietou. Obsahovat by měl především vysoký příjem proteinů, dostatek zeleniny, oříšků apod.

Jak funguje ketóza

Stav ketózy způsobí, že se ve vašem těle začnou tvořit tzv. ketolátky. Ty vznikají štěpením vašich vlastních tukových tkání, které se přeměňují na zdroj energie. Ketolátky zcela nahradí sacharidy, které jste až dosud čerpali z běžného jídla (nejen ze sladkostí, ale i z ovoce, rýže, pečiva atd.)

Ketóza způsobí nejen úbytek váhy a viscerálního tuku, ale také pomáhá výrazně zlepšit náš zdravotní stav. Zvyšuje tzv. dobrý cholesterol HDL, působí dobře na cévy, srdce, snižuje hladinu inzulínu a celkově se v ketóze cítíme lehčeji, zdravěji a lépe. Nemusí tomu tak být okamžitě. Někdy je stav ketózy v prvních dnech doprovázen bolestí hlavy, únavou a nevolností. Je to proto, že si tělo na nový stav musí nejprve zvykat. Nepříjemné pocity však rychle odezní. Musíte ale dodržet dietní plán a opravdu vyřadit všechny „zakázané“ potraviny.

Proč sáhnout po keto dietě?

Nejlepší keto diety mají především řadu výhod. Proto mají také obrovské množství spokojených zákaznic a zákazníků, kteří si díky proteinové dietě nejen snížili váhu, ale také zlepšili zdravotní stav. Jaké jsou tedy hlavní výhody a nevýhody keto diety? A proč vůbec po keto dietě sáhnout?

 • Keto diety jsou vhodné pro jakýkoliv úbytek váhy (ať už máte nadváhu, nebo potřebujete shodit jen pár kilo)
 • Snadná cesta ke zdravému životnímu stylu
 • Zjistíte, jaká by měla být vaše ideální váha
 • Naučíte se nad svým stravováním více přemýšlet
 • Nemusíte se zdržovat složitým vařením – keto potraviny jsou připraveny tak, aby vám k přípravě jídel stačilo pár minut
 • Skutečně efektivní hubnutí – rychlý úbytek kil
 • Pokud dodržujete pečlivě jednotlivé fáze keto diety, vyhnete se jojo efektu
 • Nakoupíte zdravá dietní jídla na několik dnů i týdnů najednou
 • Keto dieta nemusí chutnat každému – jídla se zvýšeným obsahem bílkovin mají charakteristickou chuť
 • Balíčky s dietními pokrmy mohou být pro někoho drahé – na druhou stranu nemusíte si pak už lámat hlavu dalším jídlem (stačí dokoupit zeleninu, oříšky a popř. další povolené potraviny)
 • Je důležité dodržet dietní plán a postupovat podle jednotlivých fází keto diety. Při rychlém návratu ke stejné stravě, jako před dietou, by mohlo dojít k jojo efektu

Nyní už víte, jaké jsou nejlepší keto diety a proč si je vybrat. Věříme, že ať už se chcete dostat do formy, zhubnout z nadváhy, nebo se zbavit poporodních kil, pomůže vám proteinová dieta stejně, jako nám.