koho sledovat na instagramu rodicovstvi-2

Koho sledovat na Instagramu?

Instagramové účty pro inspiraci, zábavu i vzdělání v rodičovství

Také se na Instagramu rádi obklopujete tématy, které vás zajímají a o kterých si chcete rozšířit své obzory? Hledáte inspirativní, vzdělávací či zábavné profily, které se týkají dětí, vychovy a rodičovství? Pak jste na správném místě, protože dnes vám ukážeme, koho se na Instagramu vyplatí sledovat podle nás. Tak pojďme na to.

Koho sledovat na IG – rodičovství a „mama influencerky“

Téma: výchova

1. Děti jsou taky lidi

Jako první tip zmiňujeme za nás velmi přínosný instagramový účet @detisjoutakylidi, za kterým stojí zkušená maminka Zdeňka Šíp Staňková. V posledních letech se stará o osvětu ohledně vědomé respektující výchovy v našem českém rybníčku a jsme neskutečně rádi, že do toho jde naplno. Zaměřuje na zvyšování povědomí o právech dětí a na podporu jejich respektování jako rovnocenných lidských bytostí. Pokud vás respektující výchova zajímá, Děti jsou taky lidi je přesně ten Instagram, který začít sledovat.

Co nás na profilu baví: videa názorně ukazující sitauce ze života rodiče, naučná a vtipná videa

@detijsoutakylidi

Téma: zábava a filantropie

2. Nikol Leitgeb

Nikol Leitgeb, známá také jako Nikol Štíbrová, je česká herečka, moderátorka a influencerka. Je maminkou dvou synů a na svém Instagramu sdílí střípky ze svého rodinného života, své herecké kariéry a také své postřehy a názory na různé témata. Nikol je známá svým smyslem pro humor a její příspěvky často rozesmějí tisíce sledujících. Kromě toho se aktivně zapojuje do filantropických aktivit, podporuje různé charitativní projekty a často využívá svůj vliv k podpoře dobrých věcí.

Co nás na profilu baví: vtipná videa z každodenního života s dětmi, upřímné sdílení zkušeností s mateřstvím, motivační příspěvky a podpora pro maminky

@stibrovicnikolka

Téma: kojení a výchova

3. Laskavě k dětem

Určitě nemůžeme nezmínit profil naší redakční laktační poradkyně Pavly, která je velmi aktivní na svém instagramovém účtu @laskave_k_detem. Pravidelně se u ní dozvíte o tématech jako je bojkot kojení, dlouhodobě kojení, problematika dudlíků a marketingu umělého kojeneckého mléka, apod, Surově a bez cenzury sdílí také střípky ze svého mateřství, snahu o respektující rodičovství, fungování v rodinném životě. To poslední co u ní můžete čekat, je falešná reklama na dokonale šťastnou rodinku.

U nás na webu od ní najdete i několik článků, např. o tom jak „správně“ kojit nebo recenzi nostíka Be Lenka.

Co nás na profilu baví: ucelené informace o kojení, tipy na konkrétní sitauce, možnost ptát se Pavly na cokoliv v rámci Q&A

@laskave_k_detem

Téma: zábava

4. Ivana Fancy

Ivana Kulhánková, známá jako Ivana Fancy, je česká influencerka a moderátorka, která se dívá na rodičovství s pořádnou dávkou sarkastického humoru. Je maminkou dvou dětí, autorkou podcastu MAMA KYDY a knihy Spermie v kelímku. Na svém profilu sdílí vtipné a realistické pohledy na každodenní život rodičů. Její vtipné reels nám pomáhají najít nadhled nad náročnými situacemi v mateřství.

Co nás na profilu baví: videa nabitá humorem, alter ego Dagmar

@ivana_fancy

Téma: vývoj řeči

5. Učíme děti mluvit

Informacemi nabitý je instagramový účet @ucime_deti_mluvit odbornice na vývoj řeči Sáry Zelené. Profil doporučujeme sledovat obzvlášť, pokud jsou vaše děti malinké a řeč se u nich právě vyvíjí. Dozvíte se plno praktických užitečných rad, jak s malým dítětem komunikovat a také co raději nadělat a na co si dát pozor. My jsme např. díky získaným informacím začaly dávat pozor na to, jak často běží v domácnosti zapnutá televize a také více přemýšlíme nad tím, jaké pohádky dětem pouštíme.

Co nás na profilu baví: ukázková videa o tom, jak mluvit s malými dětmi, tipy na vhodné pohádky a knihy, zajímavosti z vývoje řeči u dětí

@ucime_deti_mluvit

Téma: finanční gramotnost

6. Mazaná matka

Dát follow profilu @mazanamatka pro vás bude více než praktické. Profil, za kterým stojí maminka Viola, nejen že vzdělává o finanční gramotnosti rodičů a dětí, ale také čas od času přinese nějaký ten praktický tip, který může přilepšit vaší finanční situaci. Přehledně se dozvíte o různých přispěvcích v mateřství a jak o ně žádat, jak to funguje s rodičákem, co a jak pokud podnikáte, a spoustu dalšího.

Co nás na profilu baví: praktické informace a návody, které mohou zlepšit vaši finanční situaci na mateřské, tipy jak na finanční gramotnost u dětí

@mazanamatka

Téma: cestování s dětmi

7. Jsme furt někde

Rádi cestujete, ale okolí vás neustále straší, že s dětma na to můžete rovnou zapomenout? Tak zapomeňte na jejich slova a začněte sledovat účet @jsme_furtnekde. Rodičovský pár, který dokazuje, že cestovat s malými dětmi se dá a to nejen na týdení dovolenou do komfortních resortů u moře. Na profilu najdete plno tipů, od destinací až po nápady, jak děti zabavit v letadle nebo na letišti.

Co nás na profilu baví: příspěvky, které dodávají odvahu k cestování i s dětmi, videa s praktickými tipy

@jsme_furtnekde

Téma: knihy, mateřství, feminismus

8. Lucie Zelinková

Lucie Zelinková, s instagramovým profilem @luciezel, není přímo mama influencerkou. Jedná se o úspěšnou knižní influencerku, která je však sama mámou a díky tomu jsou pro nás její videa zdrojem osvěžujícího mateřkého humoru. Často u ní najdete tipy na dětské knihy nebo videa komentující typické situace, do kterých se jako ženy, matky, dostáváme. Ve svých příspěvcích také kreativně a s humorem rozvíjí feministická témata, což nás neskutečně baví.

Co nás na profilu baví: vtipná videa s přesahem, tipy na knihy pro děti, příhody ze života

@luciezel

Téma: výchova

9. Jak vychovávat kluky a holky

Instagramový profil, který se zaměřuje na výchovu dětí se zaměřením na rozdílnost mezi vývojem malých chlapečků a holčiček (rozhodně to však neznamená, že by se holky a kluci měli vychovávat odlišně). Za @jak.vychovavat.kluky.a.holky stojí psycholožka a psychoterapeutka Vlaďka Bartáková, která si je vědoma rozdílů ve vývoji různých pohlaví už v ranném věku a radí, jak to realisticky skloubit s respektujícím rodčovstvím a přitom se z toho jako rodič nezbláznit.

Co nás na profilu baví: ucelené informace o výchově dětí

@jak.vychovavat.kluky.a.holky

Téma: výchova, vztahy

10. Velký holky nebrečí

Tereza Chadimová, známá svým instagramovým účtem @velkyholkynebreci, je česká influencerka a autorka. Jak sama na svěm profilu píše, boří mýty ve výchově a vztazích a pomáhá ženám na cestě k vědomějšímu přístupu k sobě, partnerovi i dětem.

Co nás na profilu baví: úvahy, které nabourávají stereotypní pohled na vztahy, reálný phled na rodičovství

@velkyholkynebreci

Téma: cestování s dětmi

11. Eliška Popková

Další z profilů, který nám v rodičovství přišel vhod, i když se netýká přímo dětí nebo mateřství – @perfekcionistkaeliska. Na tomto Instagramu najdete plno rychlých užitečných rad, jak na ekologický úklid. Ekologický úklid je pro nás, od té doby, co máme děti, velmi důležitý. Stejně tak nám přijdou vhod tipy, jak něco umýt, vyčistit či vytřídit co nejefektivněji, protože toho času na mateřské zkrátka moc není. Alespoň trochu snazší život a čistější domácnost, to vám přinese seldování Perfekcionalistky Elišky.

Co nás na profilu baví: rychlé a praktické tipy na ekologický úklid, organizovaný feed

@perfekcionalistkaeliska

Je někdo, na koho jsme zapomněli, koho rádi sledujete na Instagramu vy? Napište nám do komentářů.