Nosítko Be Lenka – RECENZE

Testovali jsme nosítko Be Lenka s klasickými popruhy

nositko be lenka recenze

Hledáte ergonomické nosítko pro svého malého drobečka, ale nevíte si rady, po které značce a typu nosítka sáhnout? Pevně věříme, že vám rozhodování naše recenze alespoň trochu usnadní. Dnes jsme si vzali do parády nosítko slovenské značky Be Lenka4ever & 4ever s klasickými popruhy bez možnosti křížení (zajímá-li vás, v jiném článku jsme se naopak zaměřili na nosítko s možností křížení). Nosítko je vhodné pro děti přibližně od 3 měsíců do 3 let, takže by vám mělo vystačit prakticky na celou dobu nošení jednoho dítěte. My nosítko používali denně zatím více jak dva měsíce a pokračujeme dále (v případě, že v budoucnu přijdeme ještě na nové poznatky, aktualizujeme článek).

V sortimentu Be Lenka najdete i jiné typy nosítek a to nosítka Mini (na ty nejmenší miminka), Toddler (na batolata od 18 měsíců) a také klasické šátky na nošení dětí – všechny ve spoustě nádherných designů a barvách.

Testování a recenze

Nosítko pro vás testovali manželé Pavla (157 cm) a Petr (184 cm) s jejich 10 – 12 měsíčním synem, který vážíil 9 kg a nosítko stále využívají. Naposledy jsme recenzi aktualizovali, když bylo dítěti 24 měsíců – doplili zkušenosti s nosítkem a jeho turistickým využitím. Je nutno brát v potaz, že každému rodiči může vyhovovat jiné nosítko na základě typu postavy, velikosti miminka a subjektivních preferencí.

Nosítko Be Lenka 4ever & 4ever Mandala

Když jsme modré „mandalové“ nosítko viděli poprvé, byli jsme nadšeni. Na Be Lenku máme v našich kruzích samé dobré reference, proto jsme se nemohli dočkat, až také otestujeme jeden z jejich produktů. Očekávání jsme tedy měli už předem nastaveny vysoko – jak je nosítko naplnilo?

Nosítko je měkké a příjemné na dotek, zároveň však pevné a bezpečné. Nosilo se nám pohodlně hned poprvé a po měsících používání můžeme říct, že nás nosítko za celou tu dobu nikde neřezalo ani netlačilo.

Co na nosítku oceňujeme snad nejvíce, je jeho široká variabilita a nastavitelnost. Ta je docílena dlouhými popruhy na všech potřebných místech. Pokud chtějí nosit oba rodiče a tak jako v našem případě, jsou výškově a proporčně velmi odlišní, tato nastavitelnost jim velmi usnadní život. Dlouhé popruhy, které mohou v některých případech viset dolů a zavazet se dají následně srolovat a zafixovat k tomu určenou gumičkou.

Praktická je i kapsička na drobnosti na bederním páse. Je vhodná na mobil či klíče, když jdete pryč z domu a nepotřebujete toho více (vleze se tam mobil, klíče i peněženka, pokud máte menší peněženku – klasické velké dámské peněženky už tam nevejdou). Nemusíte se tak tahat s dalším batůžkem nebo kabelkou navíc.

Další výsadou nosítka Be Lenka je srolovatelná kapucka, která lze dítěti přetáhnout přes hlavičku, když během nošení usne (pozn. na našich fotkách kapucka není uchycena správně dle návodu, podívejte se na video na konci článku, kde se dozvíte, jak správně nastavit celé nosítko). Dále je možnost dítěti v nosítku zafixovat hlavičku, tuto možnost jsme však vzhledem věku našeho miminka velmi nevyužívali – zafixování hlavičky využijete spíše u menších miminek.

V nosítku je možnost pohodlně a diskrétně kojit, stačí jen bederní pás posunout trochu níže (ideální v kombinaci s kojícím tričkem nebo s trikem s větším výstřihem). Ačkoliv kojení je možné snad ve všech ergonomických nosítkách, Be Lenka rozhodně není výjimkou. Díky kapucce můžete dosáhnout i vyššího soukromí.

Na bederním pásu jsou pojistná gumička, které nosítko jistí pro případ, kdyby se spona uvolnila (to by se sice nemělo stát vůbec, ale nějaké jištění není nikdy na škodu). Pokud bychom chtěli na nosítku najít nějakou nevýhodu ve srovnání s jinými nosítky, které jsme zkoušeli, napadla nás pouze absence bezpečnostního zámečku/pojistky přímo na sponě. Tu můžete najít např. na nosítku VeKa, které má jak zámeček, tak pojistnou gumičku. V případě nosítka Be Lenka to však nepovažujeme za závažnou nevýhodu a nestrháváme za to ani půl hvězdičky. Nosítko je totiž celkově bezpečné, spona je pevná a gumička slouží pro jistotu. Celkově pro nás bylo nosítko Be Lenka oproti nosítku VeKa pohodlnější a při výběru bychom jej upřednostnili.

Nosítko u nás tedy uspělo na plné čáře a předčilo naše očekávání. I po měsících se oběma rodičům nosí velmi pohodlně. Naše nadšení umocňuje i nádherný design nosítka. V nabídce Be Lenky najdete mnoho nádherných designů, jak nosítek, tak šátků.

Nosítko a turistika

Ačkoliv na tůry s většími dětmi doporučujeme spíše k tomu určenou krosnu na dítě, nosítko hravě poslouží na kratší treky a procházky. Jednoduše si nosítko „uvážete“ na záda jako batůžek. Nosítko tak mžůete využít i u starších dětí, které už se nechtějí tolik nosit v normálním režimu. Pokud se jim však na procházce nechce chodit, bolí je nožičky a nemáte po ruce (nebo nechcete používat) kočár, nosítko poslouží skvěle. Nám takto posloužilo dokonce i v 24. měsíci.

Shrnutí recenze:

 • Dlouhé popruhy, díky kterým je nosítko velmi variabilní – vhodné pro různé typy postav (pro mámy i táty)
 • Příjemný ale zároveň pevný materiál
 • Gumičky na srolování přebytečných popruhů
 • Kapsička na drobnosti
 • Možnost diskrétního kojení v nosítku
 • Pojistná gumička pro vyšší bezpečnost
 • Nic neřeže, netlačí – nosí se pohodlně
 • Nádherný design
 • Hodí se i na turistiku („uvázání“ na záda)
 • Absence pojistky/zámečku na sponě (ale to je vzhledem k bezpečnostní gumičce zanedbatelná drobnost)

Zjisti aktuální cenu

Jak nastavit ergonomické nosítko Be Lenka

Proč nakupovat u značky Be Lenka

 • Značka s krásným příběhem její silné a odhodlané zakladatelky Lenky
 • Slovenská značka zakládající si na kvalitě, ruční výrobě a udržitelnosti
 • Svým sortimentem se vrací k tomu, co bylo dobré, na co jsme v našem uspěchaném světě zapomněli (zaměřením na nosítka a kontaktní rodičovství a barefoot obuv, která nás zase navrací k bosé chůzi)

Nosítko Be Lenka je perfektní pro všechny rodiče, kteří chtějí své miminko dlouhodobě nosit, především pak, pokud chce nosit jak maminka, tak tatínek. Věříme, že tato nosítka si zamilujete i vy!

Do obchodu

Kdo je Lenka?

Lenka je spoluzakladatelkou Be Lenky. Je to pracující máma, manželka a žena, která svým přístupem k životu inspiruje široké okolí. Osud jí dal do vínku handicap, který ji však nezastavil ani v osobním životě, ani v kariéře vrcholové sportovkyně. „Řídím se heslem, že ve všem člověk najde vždy i to dobré a že sny si třeba plnit.“
Přečtěte si více o zakladtelce Lence.

Bezpečnost
Pohodlí
Design
5