Kojící polštář Baby Nellys – RECENZE

Testovali jsme kojící polštář české značky Baby Nellys

kojici polstar recenze

Základní podmínkou pro „správné“ kojení je především dostatečné pohodlí. Maminka i miminko se musí zkrátka cítit dobře, uvolněně. Velkou roli hraje samozřejmě i psychická pohoda, ale k tomu, abychom se při kojení cítily dobře, si můžeme dopomoci i různými pomůckami zvenčí. Jednou z nich je právě kojící polštář, který umožní pohodlně kojit v mnoha různých polohách. My jsme si pro vás dnes připravili recenzi kojícího polštáře Baby Nellys. Jak jsme s ním byly spokojené?

Testování a recenze

Kojící polštář testovala naše redaktorka a laktační poradkyně Pavla. Testovala jej při kojení svého dvouletého syna a také jej využila při vzdělávání svých klientek o kojení.

První dojem a design

Kojící polštář se nám líbil už na první rozbalení balíčku. Polštář přišel ochranném pouzdře, skrz který ihned vidíte svůj vybraný design. Z designu, který jsme si na eshopu vybrali my, jsme byli ihned nadšení – barvy na fotce produktu na eshopu odpovídají realitě, takže se nemusíte bát vybrat z velkého množství různých vzorům, které mají v nabídce.

Mimochodem, ochranný obal je na zip a lze jej opakovaně využít, např. pokud jej chcete přenášet. Nejedná se tedy podle nás o zbytečný plast na jednorázové zabalení produktu. Pouzdro na přenášení jistě ocení laktační poradkyně, které polštář využívají jako pomůcku u klientek, případně jakákoliv žena, která plánuje s polštářem cestovat (klidně jen na chalupu nebo na návštěvu k prarodičům).

Na dotek je polštář opravdu velmi měkký a příjemný. Dle našeho názoru se jedná o na dotek nejpříjemnější kojící polštář, který jsme zatím vyzkoušeli. Náš první dojem z polštáře, ať už ze strany designu nebo materiálu, byl tedy bez ztráty kytičky (resp. hvězdičky).

Pohodlí a materiál

Jak jsme měli možnost kojící polštář v čase více používat a testovat, mohli jsme více posoudit, jak je skutečně pohodlný a ergonomický. Ačkoliv je polštář Baby Nellys příjemně měkký, je zároveň dostatečně pevný na to, aby vám do něj miminko (nebo třeba vaše hlava) úplně nezapadlo. Takovou zkušenost máme totiž s jedním z kojících polštářů jiné značky – polštář je sice měkký, ale miminko se v něm propadne. Polštář zkrátka neposkytuje téměř žádnou oporu, ani když jej použijeme na podložení vlastní nohy, hlavy, apod. To u kojícího polštáře od Baby Nellys neplatí. Poskytoval nám pohodlí a dostatečnou oporu v mnoha různých kojících (ale i nekojících) pozicích.

Povrchová látka polštáře je 100% bavlna. S pokožkou miminka tedy nepřijde do styku žádná „umělotina“, pouze čistě přírodní materiál. Ve vnitřní výplni již najdete polystyrenové kuličky, které vytváří perfektní kombinaci měkkosti a pevné opory.

Využití

Polštář nám sloužil jako pomocník u mnoha kojících poloh. Využívali jsme jej pro polohu příčnou, fotbalovou nebo savčí. Při kojení vleže zase slouží skvěle pro podložení zad nebo nohy (obzvlášť pokud spíte s miminkem a kojíte v noci). Jeho podporu ocení i těhotné maminky, které již hůře hledají pohodlnou polohu ke spaní – i v tomto případě může kojící (a v tomto případě spíše těhotenský) polštář pomoci.

Díky šňůrce si polštář kolem sebe můžete zavázat,což je praktické obzvlášť při příčné nebo fotbalové kojící poloze. Šňůrka je dostatečně dlouhá, takže se nemusíte bát, že ji kolem sebe nezavážete – např. v těhotenství, při kojení mladšího sourozence (ano, i v těhotenství lze dále pokračovat v kojení).

Pro názorné fotky kojících poloh jsme pro účely recenze využili panenku. Zpravidla je kojící polštář nápomocný především v období, kdy je miminko ještě malé. Polštář je však možné využít i při kojení větších dětí, pokud jste se rozhodli pro dlouhodobé kojení. Pavla svůj polštář používá i jako pomůcku pro kojení svého dvouletého syna – ať už při savčí poloze, tak při podepření nohy či zad při poloze vleže.

V popisu produktu na eshopu najdete i možnost využití polštáře jako pomůcku při prvních pokusech dítetě o sezení. Tento způsob využití polštáře my osobně nedoporučujeme. Způsob využití polštáře je však samozřejmě na vás. O tom, jaké pomůcky využívat pro psychomotorický vývoj dítěte (např. při prvních krůčcích nebo pokusech o sezení), se však ideálně poraďte se svým pediatrem, či dětským fyzioterapeutem.

Závěr a shrnutí recenze

S kojící polštářem jsme nadmíru spokojeni. Je příjemný na dotek, měkký, ale zároveň dostatečně pevný. Lze využít pro spoustu kojících poloh jak s menšími dětmi, tak i třeba s dvouleťáky. Samotnému polštáři nemáme co vytknout a určitě doporučujeme všem kojícím maminkám. Kvalitní alternativy si můžete najít i v našem článku s výběrem nejlepších kojícíh polštářů.

  • Příjemný na dotek
  • Měkký ale dostatečně pevný, aby sloužil jako opora
  • Možnost úvazu za zády + dostatečně dlouhá šňůrka
  • Využití při mnoha kojících (i nekojících) polohách
  • Vhodné i jako pomůcka pro těhotné ženy
  • Vnější materiál polštáře je přírodní
  • Výběr z mnoha různých krásných designů
  • Nedoporučujeme polštář používat jako pomůcku při prvních pokusech dítěte o sezení jako je uvedené na eshopu (nejedná se přímo o nevýhodu produktu, ale chceme to zde uvést)

Zjistit aktuální cenu

První dojem a design
Pohodlí a materiál
Využití
5