nejlepsi kojici polstar

Nejlepší kojící polštář

5 tipů na kvalitní kojící polštář

Kojení miminka je jedno z nejkrásnějších období v životě maminky. Některé zvládají kojit i bez opory, jiné si pomáhají různými polštáři. Kojící polštář je v tomto případě skvělou variantou, jak poskytnout dokonalou oporu pro hlavičku miminka a zároveň ulehčit mamince. Podepře si s ním záda, nohu i hlavu a najde si vhodnou polohu, ať už v sedě, v leže nebo v polosedě.

My jsme otestovali při kojení řadu z nich a vybrali nejlepší kojící polštáře, které vyhovovaly nám i našim dětem. V našem výběru tak najdete ten nejlepší kojící polštář a zároveň i návod, jak ho vybírat. Vycházíme z osobních zkušeností a věříme, že naše rady budou nápomocny i vám.

Nejlepší kojící polštáře

Dostatečná opora a extrémně příjemný povrch

1. Kojící polštář Baby Nellys (tvar podkova)

Kojící polštář od české značky Baby Nellys jsme testovali osobně, stejně jako mnoho dalších. Patří jednoznačně na první místo v našem TOP výběru, protože má plno pozitiv a žádná negativa. Baby Nellys mají na výběr mnoho různých vzorů, přičemž barvy skutečně odpovídají fotografii. Nás nadchl extrémně příjemný povrch, který je nejlepší ze všech námi testovaných kojících polštářů. Tento polštář je příjemný a měkký, ale zároveň dostatečně pevný, aby poskytl oporu. Ani vaše část těla ani miminko se do něj nepropadne a vy si tak můžete měnit při kojení polohy s dostatečnou oporou polštáře podle své potřeby. Látka je vyrobena ze 100 % bavlny, takže se nemusíte obávat, že do kontaktu s děťátkem přijde nějaká umělotina. Na koncích má polštář šňůrku, kterou jej na sebe upevníte, třeba když kojíte v sedě. Polštář navíc mohou využít i těhotné maminky pro oporu bříška při spaní.

 • 100 % bavlna – maximálně příjemný materiál bez uměliny
 • Poskytuje perfektní oporu pro miminko i maminku
 • Vhodný pro různé kojící polohy
 • Šňůrka na zavázání je vhodná především při kojících polohách v sedě
 • Využijete pro novorozeně stejně jako pro kojení dvouleťáka
 • Výběr z mnoha krásných designů a barev

Celou recenzi na kojící polštář Baby Nellys najdete na našem webu.

Do obchodu

Pohodlné kojení v sedě i v leže

2. Kojící polštář Scamp

Také značka Scamp vyrábí nejlepší kojící polštáře. Jejich velkou výhodou je, že můžete vnější potah rozepnout a podle potřeby přidat nebo ubrat výplň. Snadno si tak regulujete, jak potřebujete polštář pevný a měkký. Např. u novorozeňat oceníte měkčí polštář, ale u větších dětí už by se vám do něj miminko zabořilo, tak je lepší výplň přidat. Tu tvoří silikonový polyester. Polštář má na koncích šňůrku, díky které si jej upevníte na tělo pro dokonalou oporu – např. při kojení v sedě. Vnitřní náplň nevrže, a tak nevyrušuje vaše miminko při kojení. Polohu si s ním můžete nastavit zcela podle sebe. Využijete ho v sedě, v leže a vhodný je i pro oporu bříška pro těhotné maminky.

 • Polštář si můžete naplnit podle sebe – otevíratelný vnější potah
 • Vhodný pro všechny kojící polohy
 • Vhodný i pro těhotné maminky
 • Využijete u novorozeňat i starších dětí
 • Šňůrky na koncích polštáře umožní připevnit si jej na tělo při kojení v sedě
 • Na výběr mnoho krásných designů a barev

Do obchodu

Kojící polštář s mašlí na konci

3. BABYMATEX

Mušelínový kojící polštář od značky BABYMATEX vás nadchne příjemným povrchem i kvalitní oporou při kojení. Využijete jej pro novorozeně i pro větší děti. Je vyroben tak, abyste si jej mohli tvarovat podle své potřeby a kojící polohy. Na koncích je opatřen širšími pruhy látky, které se dají uvázat a upevnit tak polštář kolem těla při kojení v sedě. To oporu pro miminko ještě zvýší. Tento polštář si chválí i těhotné maminky jako kvalitní oporu pro své bříško. Materiál potahu tvoří 100 % bavlna a výplň je z polyesteru. Miminko se tak nedostane do kontaktu s žádnou umělinou a látka bude na dotek příjemná vám oběma.

 • Tvarovatelný kojící polštář
 • Pro všechny kojící polohy
 • Při kojení v sedě si jej můžete uvázat kolem těla
 • Příjemný přírodní materiál – žádná umělina
 • K dispozici v příjemných barvách
 • Vhodný i pro oporu těhotenského bříška

Do obchodu

Kojící polštář ve tvaru podkovy pro kojení i odpočinek

4. Baby Nellys (tvar C)

Od značky Baby Nellys musíme zmínit ještě jeden kojící polštář – typ trochu odlišný, než jsme představili výše. Má tvar C a poskytuje perfektní oporu nejen při kojení, ale i při odpočinku, ať už při vašem nebo miminka. Jeho povrch je opět extrémně příjemný a měkký. Tento kojící polštář je navíc perfektně pružný a elastický. Nemá sice šňůrku, kterou byste si jej připevnili na tělo při kojení v sedě, ale její funkci zastává vychytaný tvar C. Díky tomu získá miminko kvalitní oporu hlavičky a vy oporu pro páteř. Výplň polštáře tvoří silikonové kuličky a duté vlákno, které jsou měkké a pohodlné, ale zároveň dostatečně pevné, aby se do polštáře miminko nepropadalo.

 • Kvalitní kojící polštář ve tvaru podkovy
 • Dokonalá opora pro miminko i maminku
 • Vhodné pro novorozence i větší děti
 • Přírodní materiál a velice příjemný povrch
 • Je lehký, měkký a elastický
 • Výběr z více krásných vzorů a barev

Do obchodu

Pevný a pohodlný polštář pro kojení i relaxaci

5. CEBA – Multifunkční kojící polštář DUO

Také značka CEBA vyrábí extrémně pohodlné a plně funkční polštáře pro kojení. Ten nejlepší kojící polštář od nich je podle nás multifunkční, tzv. duo polštář, který je vhodný jak pro kojení, tak pro relaxaci. Má tvar podlouhlé podkovy a poskytuje oporu jak maminkám pod hlavu a celé tělo, tak pro miminka při kojení. Prostřední část je tvrdší a pevnější a je určena pro oporu hlavy. Výplň tvoří polyesterové kuličky pokryté silikonem poskytující pevnou oporu. Zbytek polštáře tvoří mikroperly, které se používají do rehabilitačních polštářů. Dokonale se přizpůsobí tvaru těla a poskytnou maximální pohodlí při odpočinku. Tento kojící polštář sice nemá šňůrky na připevnění při kojení v sedě, ale i tak se dá využít. V ostatních polohách si jej budete pochvalovat jak při kojení, tak v těhotenství.

 • Pro těhotné i kojící maminky
 • Speciální dvojí výplň pro maximální oporu a pohodlí
 • Vhodný spíše pro kojení v leže
 • Skvělá opora pro miminko i maminku (a těhotenské bříško)
 • Různé designy a velikosti

Do obchodu

Jak vybrat kojící polštář?

Vybrat ten nejlepší kojící polštář nemusí být jednoduché. Na trhu jich najdete celou řadu, ale ne každý je vhodný právě na kojení. Často si maminky pořídí tzv. těhotenský polštář pro oporu bříška v těhotenství v domnění, že jej využijí i při kojení. Jenže všechny těhotenské polštáře vám neposkytnou takovou oporu a možnosti, jako polštář kojící. Naopak kojící polštáře mohou využívat i maminky těhotné, pro oporu svého bříška. Na co se tedy při výběru kojícího polštáře zaměřit?

Materiál a výplň polštáře

Kojící polštář by měl v první řadě poskytovat dostatečnou oporu pro miminko i maminku1ČLÁNEK: Laskavě k dětem o polštářích. Měl by být tvárný, pohodlný a pevný, ale zároveň ne příliš, aby netlačil miminko do hlavičky. Naopak příliš měkký kojící polštář také není nejvhodnější, protože se do něj může miminko propadat. Záleží tedy hodně na výběru materiálu, a především na výplni polštáře.

Výplň kojícího polštáře je tvořena různými materiály. Můžete se setkat s pilinami – což nedoporučujeme – jsou moc tvrdé a prašné, s pohankou, ale nejčastěji narazíte na duté vlákno a silikonové kuličky. Nejlepší kojící polštář má kombinaci obojího – jak dutého vlákna, tak kuliček. Jaký je v nich rozdíl?

Silikonové kuličky jsou měkoučké a hodně přizpůsobivé. Jsou vhodné pro novorozence, kteří ještě tolik neváží. Pokud je totiž výplň tvořena jen jimi, může se těžší miminko do polštáře propadat. Duté vlákno je pevnější, ale i tvrdší. Nemusí být pro miminko tak pohodlné, ale zase máte jistotu, že se do polštáře nepropadne. Kombinace obou těchto materiálů je proto ideální, protože poskytne dostatečné pohodlí i oporu zároveň.

Vnější materiál kojícího polštáře tvoří nejčastěji bavlna. Ta může být měkká a hebká na dotek, stejně jako hrubší. Pokud si nejste jisti, jaký je polštář na dotek a nemáte možnost jej nikde vyzkoušet, mrkněte na recenze ostatních maminek. Možností je také polštář objednat a pokud vám nepřijde vhodný, můžete ho v určité lhůtě vrátit.

Snímatelný potah

U vnějšího materiálu – potahu na kojící polštář ještě chvíli zůstaneme. Některé polštáře jsou šité napevno, takže když jej potřebujete vyprat, nezbývá, než jej vyprat i s náplní. Jiné mají možnost sejmutí a vyprání vnějšího potahu zvlášť. To je velká výhoda, neboť kojící polštář se vám může snadno zašpinit. Pokud má kojící polštář možnost rozepnutí potahu, je v tom ještě jedna výhoda – můžete do něj přidat nebo naopak ubrat výplň a přizpůsobit tak tvar a měkkost vašemu miminku.

Není tvar jako tvar

Kojící polštáře mají různé tvary a není snadné vybrat, který je nejlepší. Každý totiž může vyhovovat jiné mamince a každý má nějaké výhody a nevýhody.

Tvar podkovy

Kojící polštáře ve tvaru podkovy mají obvykle menší velikost a slouží k tomu, aby si je maminka dala kolem pasu, pod prsa a kojila v sedě, v tzv. poloze fotbalové nebo příčné. Kojící polštáře ve tvaru podkovy jsou určeny především ke kojení v sedě. Pak poskytnou dostatečnou podporu. Jsou tužší a nedají se tvarovat, tudíž v poloze v leže je moc nevyužijete.

Rovný tvar

Nenechte se zmást. Na e-shopech často uvidíte i rovný kojící polštář přepůlený tak, že vytváří dojem podkovy. Ve skutečnosti je měkký a pružný a jeho základní tvar je rovný. Můžete si jej však tvarovat zcela podle sebe a pro polohu v sedě má na koncích šňůrky, kterými si jej k tělu přivážete. Rovné tvary jsou obvykle označovány jako nejlepší kojící polštáře, protože si je maminky mohou přizpůsobit, jak potřebují a využijí je jak pro miminka, tak pro sebe. Používat se dají v sedě, v leže i jiných polohách. Pozor však dejte na to, aby nebyl polštář příliš měkký. Pak by se do něj mohlo miminko propadat a nepodpořil by dostatečně jeho hlavičku.

Kojící polštář na ruku

S tímto typem kojícího polštáře se setkáte jen zřídka, ale zmínit jej musíme. Jedná se o polstrovaný návlek na ruku, který slouží jako opora pro miminko při kojení v sedě. Nevyužijete jej však v jiné poloze, ani si s ním nepodepřete hlavu či jinou část těla.

Těhotenský nebo kojící

Maminky si často již v těhotenství pořizují těhotenské polštáře s tím, že je později využijí i při kojení. Tyto polštáře mají obvykle tvar C, popř. vypadají jako obdélník, někdy bez jedné dlouhé strany. V těhotenství poskytují skvělou oporu na těhotenské bříško a faktem je, že se dají využít i při kojení. Jejich tvar však nemusí každé mamince při kojení vyhovovat. Mohou poskytovat menší oporu pro miminko, někdy se dají méně tvarovat než kojící polštáře, a navíc nemají šňůrku, kterou si je připevníte na tělo při kojení v sedě. Lepší je tedy pořídit rovnou kojící polštář a ten využívat už v těhotenství.

Design

Svou roli může při vašem výběru hrát i design kojícího polštáře. Na trhu je obrovské množství variant, takže si jistě vybere každá z nás. Některá z nás přizpůsobí design a bary polštáře interiéru, jiná sáhne po barvách podle pohlaví miminka. Ať už preferujete cokoliv, záleží jen na vašich přáních a představách. Tady není potřeba doporučovat to či ono. Faktem je, že ideální variantou jsou kojící polštáře v neutrálních barvách, které snadno zapadnou do každého interiéru a využijete je u obou pohlaví (pokud hrajete na barvy podle pohlaví). Vůbec pak nevadí, že je pořídíte nejprve pro první dítě a využijete i pro druhé, byť je pohlaví opačného. Zvolit můžete samozřejmě i různé dětské obrázky a motivy. To už ale záleží opravdu jen na vás.

Už víte, který je nejlepší kojící polštář? Možná vám přijde vhod i náš článek o tom, jak kojit s kojícím polštářem. Věříme, že ať už zvolíte jeden z našeho výběru nebo využijete naše tipy, jak kojící polštář vybrat, nesáhnete vedle a polštář hojně využijete pro miminko i pro sebe k té největší spokojenosti.