lego duplo pro holcicky

LEGO Duplo pro holčičky

5 tipů na LEGO stavebnice pro malé holčičky

LEGO Duplo je dokonalou stavebnicí pro malé děti již od 1,5 roku. Oproti klasické stavebnici LEGO má Duplo kostky větší velikosti – je tak snazší k manipulaci malými ručičkami a zároveň nehrozí riziko spolknutí příliš malé částečky. Můžete se spolehnout, že stavebnice Duplo bude děti bavit až do věku cca 5 let (starší děti už jistě spíše ocení klasickou LEGO stavebnici). My se v dnešním článku zaměřujeme na nejlepší LEGO Duplo pro holčičky od 1,5 roku do 5 let.

Vybíráte-li stavebnici pro holku, není nutné se držet stereotypního rozřazení na „vhodné pro holky“ a „vhodné pro kluky“. To, že holčičku může bavit hra s autíčky, roboty nebo dětským nářadím, je nám už v dnešní době jasné. Pokud však víte, že vaše dítě typicky dívčí motivy ocení, jste na správném místě. Koneckonců zde můžete vybrat perfektní hračku i pro chlapečka.

5 tipů na LEGO Duplo pro holčičky

#1 Variabilní domeček pro panáčky/panenky

LEGO Duplo Domeček na hraní

Také jste v dětství toužili pro velkém domku pro panenky? Nikdy jste však svůj vysněný domek nedostaly, protože je prý drahý a zabral by moc místa? Samozřejmě, na domeček s panenkami pro vás, už je pravděpodobně pozdě, ale vaši malou ratolest můžete potěšit právě takovým domkem z LEGA! Není příliš velký, takže nezabere spoustu místa, za to je plně variabilní a pomocí LEGO kostek jej můžete přestavět hned do 3 různých podob – hlavní dům, dům z věží a obytný domek.

S malými dětmi můžete nejen stavět, ale také rozvíjet fantazii pomocí různých příběhů, které se v domku pod vaší režií odehrají. Balení zahrnuje figurky maminky, tatínka,dítěte, pejska a medvídka, ale do hry můžete zapojit i různé jiné hračky, které dítě má – případně figurky z jiné stavebnice LEGO Duplo.

 • 129 dílků
 • dítě, maminka, tatínek, pejsek a medvěd

Do obchodu

#2 První krok do světa LEGA

LEGO Duplo Velký box s kostkami

Ať už máte doma malou stavitelku či stavitele, LEGO kostky všech tvarů a barev je rozhodně potěší. Velký Duplo box je v podstatě takovou vstupenkou a prvním krokem do LEGO světa. V krabici najdete květiny, dárky, auta a spoustu dalších kreativních dílků, doplňujících klasické stavební kameny z LEGA. Navíc v balení najdete i kostky s čísly, ideální pro první počítání.

Velký Duplo box můžete později doplnit o další Duplo stavebnice a kostky různě kombinovat (jak už to tak u LEGA bývá, kostky do sebe zapadají napříč různými tématickými stavebnicemi).

 • 85 dílků
 • auto, okna, květiny, balónky, dárky, dort a kostky s čísly 1 až 5 pro první počítání

Do obchodu

#3 Elsa a Anna z LEGA

LEGO Duplo Zámek z Ledového království

Zbožňuje vaše holčička Ledové království a princeznu Elsu? Pak je LEGO Duplo s tématikou Frozen jasnou volbou. Z kostek je možné postavit ledový zámek a hrát si s postavičkami, které znáte z pohádky – princeznami Elsou a Annou a dokonce i sněhulákem Olafem.

Jako každý jiný set, i tento můžete doplňovat různými prvky z jiných setů – fantazii se meze nekladou. Pokud však chcete zachovat ducha Ledového království, můžete set doplnit o LEGO Duplo Čajový dýchánek Elsy a Olafa.

 • 59 dílků
 • princezna Elsa, princezna Anna, sněhulák Olaf

Do obchodu

#4 Kavárna pro Disney postavičky

LEGO Duplo Disney – Kavárna Minnie

S Disney postavičkama asi nikdy nešlápnete vedle. Můžete tedy vsadit na LEGO Duplo Kavárnu Minnie doplněnou také o postavičku Daisy. Mimo kostky, pomocí kterých poskládáte útulnou kavárnu, najdete v krabici také kytičku, konvici na čaj i na zalévání květin a další roztomilé prvky, které jsou potřebné k udržování chodu kavárny.

Prostředí je skvělé k vytváření různých příběhů a také k rozvíjení klíčových dovedností dítěte.

 • 91 dílků
 • Minnie, Daisy, konvice na čaj, konev na zalévání květin, květina, koště, stoly, talíř, pečivo, zmrzliny, míchačka na zmrzlinu

Do obchodu

#5 Zvířátka všech barev

LEGO Duplo Zvířátka

Oblíbeným mezi všemi malými dětmi je LEGO Duplo kreativní set se zvířátky. S krabicí získáte plno barevných kostiček, které slouží ke stavění prostředí pro zvířátka a také samozřejmě kostky samotných zvířátek. Ideální, pokud s dětmi právě poznáváte různá zvířátka a určíte je, jaký zvuk které zvířátko vydává. Stavebnice však zabaví i děti, které již zvířátka poznávají s přehledem, a stavebnici tak využijí spíše k vlastním hrám a vytvářením příběhů se zvířátky.

 • 175 dílků
 • opice, tygr, tukan, panda, slon, žirafa, krokodýl, tučňák a velryba, a navíc také 3 úžasná prostředí: Arktida, džungle a savana

Zjistit aktuální cenu

Proč pořídit stavebnici LEGO Duplo?

 • Perfektní pro rozvoj jemné motoriky u malých dětí
 • Možnost kombinovat různé sety LEGO Duplo (jsou vzájemně kompatibilní)
 • Kostky jsou však větší – proto se dětem dobře drží a nehrozí nebezpečí spolknutí dílku
 • Na každé krabici máte uvedenou přesnou věkovou kategorii, pro kterou je konkrétní stavebnice určena
 • V budoucnu můžete navázat dalšími LEGO stavebnicemi, které jsou vhodné pro větší děti jako LEGO Junior, LEGO Friends a nebo LEGO Classic

Doufáme, že vám naše tipy usnadnili výběr té správné stavebnice LEGO Duplo pro vaši holčičku.