elektricka auta pro deti

Nejlepší elektrická auta pro děti

5 tipů na nejlepší elektrická auta pro děti

Rádi byste svému dítěti pořídili elektrické autíčko, ale nechcete vybrat špatně? Na trhu je jich velké množství, ale ne každé je tak skvělé, jak na první pohled vypadá. S mými dětmi jsem vyzkoušela již několik z nich a prošla si i špatnou zkušeností. Proto jsem ráda, že vám v tomto článku mohu představit elektrická auta pro děti, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle a vaše děti si je opravdu užijí.

Pokud si nejste jisti, jak správně elektrická auta pro děti vybírat, mrkněte níže, na naše tipy. V nich shrnuji vše, co je pro výběr takového autíčka důležité a co byste před jeho koupí měli zvážit. Přece jen nejde o záležitost za pár korun.

5 nejlepších elektrických aut pro děti

Nadupané autíčko až pro tři cestovatele

1. Dětský elektrický Jeep Willys

Jestli chcete skutečný TOP mezi elektrickými autíčky, pak doporučujeme tento dětský vojenský jeep Willys. Má pěnová kola, které snadno projedou i náročnější terén, takže se děti mohou vyřádit na louce nebo na poli a nemusíte mít strach, že na chodníku ve městě někoho „zajedou“. Nosnost tohoto auta je až 60 kg, takže může jezdit dítě samo, nebo se sourozencem, kamarádem apod. Ostatně je až třímístné. Nechybí mu zvukové nebo světelné efekty a dá se zde dokonce využít hudba přes připojení USB, SD, MP3 nebo Bluetooth. Děti se mohou učit jízdě postupně – auto má tři rychlosti. Bezpečnost zajišťují pásy i pohodlné měkké sedačky. Nástup a výstup usnadňují otevírací dveře. Rodiče mohou regulovat jízdu dítěte pomocí dálkového ovládání. Jeep Willys patří právem mezi nejlepší elektrická auta pro děti a jízdu v něm si rozhodně užijí naplno.

Do obchodu

Luxusní elektrické auto pro děti

2. Mercedes G (Baneo)

Mezi nejlepší elektrická auta pro děti patří i tento Mercedes G, který je vhodný pro děti od tří let. Má nosnost do 25 kg, takže se v něm narozdíl od prvního našeho tipu sveze jen jedno dítě, ale zase za něj zaplatíte více než o polovinu méně. Záleží na tom, jaké jsou vaše priority. Výkonnost tohoto elektrického autíčka je 40 W a dokáže jet 6 km/hod. Bezpečnost dítěte zajišťují bezpečnostní pásy i pohodlné sedačky. Nástup a výstup pomocí otevíracích dveří bude také bezpečný i pohodlný. Rychlost i zastavení autíčka můžete hlídat a regulovat pomocí dálkového ovládání. I toto elektrické autíčko pro děti je vhodné nejen na chodníky, ale třeba i na louku. Má odpružená zadní kola, takže projede i horší terén. Hudbu si děti mohou pouštět přes SD port, MP3 nebo pomocí USB připojení. Reálné jízdě napomáhají i LED světla.

Do obchodu

Luxusní autíčko pro malé slečny

3. Dětské elektrické auto Audi R8 Spyder

I když jsou předchozí elektrická auta vhodná pro všechny děti, svým vzhledem (především vojenským) budou lákat hlavně kluky. Abychom tedy ukázali i elektrické autíčko pro dívky, vybrali jsme to, které máme vyzkoušené nejen my (u dcery), ale i mnoho dalších spokojených zákazníků. Je jím Audi R8 Spyder, sportovní autíčko v růžové barvě, s otevíracími dveřmi a nosností do 30 kg. Cena tohoto autíčka je poměrně nízká, ale není to na úrok kvality. Spíše velikosti. Toto auto je vhodné pro holčičky od 1,5 až do 3 let, je tedy o něco menší než předchozí uvedené modely. Autíčko je stejně jako předchozí typy nabíjecí a bezpečnost můžete regulovat pomocí dálkového ovladače. Ostatně u takto malých dětí je budete vozit spíše vy. Rychlost je od 3 do 5 km/hod. Nechybí samozřejmě ani bezpečnostní pásy, měkká pěnová kola, díky kterým autíčko nebude poskakovat na hrubším terénu, a samozřejmostí jsou pohodlné sedačky z ekologické kůže. S tímto elektrickým autíčkem se vaše holčičky promění v živé panenky Barbie.

Do obchodu

Terénní elektrické auto pro děti

4. Elektrické autíčko Buggy UTV racing

Jedním z nejlépe hodnocených produktů – jak rodiči, tak různými testovacími weby, je i elektrické auto Buggy UTV racing, které je k dostání v různých barevných variantách, takže s ním potěšíte kluky i holky. Má výkon 45 W a zvládne jet rychlostí 3 až 5 km za hodinu. I tohle elektrické auto má měkká pěnová kola, která zvládnou i náročnější terén, takže se s ním nemusíte bát vzít děti na pole nebo na louku. Náhon má na všechny čtyři kola, takže si s nerovným terénem dobře poradí. Nosnost tohoto autíčka je do 30 kg. Bezpečnost opět zajišťují pásy, měkké sedačky a dálkové ovládání, kterým můžete regulovat rychlost i směr a v případě nutnosti auto okamžitě zastavit. Toto autíčko je vhodné pro děti od 2 do 6 let, ale řídit byste se měli spíše váhou a velikostí dítěte. Kromě jízdy si může užít i zvukové efekty, předem nahrané písničky, nebo si pustit hudbu pomocí MP3, USB, SD portu a AUX. S tímto autíčkem bude vaše dítě králem terénu.

Do obchodu

Sportovní elektrické auto pro kluky i holky

5. Elektrické auto Bugatti Chiron

Mezi nejlepší elektrická auta pro děti patří také toto Bugatti Chiron, které má výborná hodnocení nejen od rodičů, ale i profesionálů v oboru, kteří autíčka testují a hodnotí. Jeho rychlost je do 7 km/hod a výkon až 70 W. Na jedno nabití tak dokáže jezdit až dvě hodiny. Toto autíčko je vhodné pro děti od 3 let a nosnost má do 30 kg. Může tak vydržet dětem až do cca 5 až 6 let, podle jejich váhy a velikosti. Jeho kola jsou plastová, takže není vhodné do náročnějšího terénu. Je určeno spíše na chodníky do města než na louku nebo polní cesty. Bezpečnost zajišťuje bezpečnostní pás a dálkové ovládání, kterým můžete regulovat rychlost jízdy, směr i okamžité zastavení. Tohle elektrické autíčko má luxusní vzhled, pohodlnou měkkou sedačku a díky červené barvě okouzlí kluky i holky.

Do obchodu

Jak vybírat dětská elektrická auta?

Než se rozhodnete koupit elektrické autíčko pro své dítě, pojďte si s námi projít pár rad a tipů, jak ho správně vybrat. Jedině pokud vyberete správně, bude autíčko sloužit dlouho a dobře. V opačném případě může po pár jízdách dosloužit a spoustu peněz, které za něj dáte, bude pryč. A vaše ratolest bude pořádně zklamaná.

Elektrické autíčko jako větší investice

Pokud jste rozhodnutí koupit svému dítěti elektrické autíčko, jistě počítáte, že nebude zrovna levné. Na trhu se objevují i elektrická auta pro děti pod 3000 Kč, ale z vlastní zkušenosti je nedoporučuji. Taková cena se někde musí promítnout. Pokud to nebude nízký výkon či krátká životnost baterie, tak to bude na úkor materiálu a bezpečnosti vozu. A to jistě nechcete. V tomto případě zkrátka platí, že dražší autíčko bude kvalitnější a bude vašemu dítěti přinášet radost delší dobu.

Když pomineme levná autíčka pod 3000 Kč, cenu určuje především velikost a výkon auta. U dražších elektrických aut pro děti – kolem 8000 a výše, je to především pevnější a větší konstrukce, náhon na 4 kola, kvalitnější provedení kol, které projedou i náročnější terén a nosnost. Některá auta mohou bát i vícemístná, takže v něm mohou sedět až 3 děti. Než se ale rozhodnete vyhledávat podle ceny, doporučujeme zvážit níže uvedené parametry, které by měly být při výběru rozhodující.

Pro jak velké dítě je elektrické autíčko vhodné

Některá elektrická auta pro děti jsou vhodná už od 1,5 roku. Taková budou menší a levnější, ale vydrží vám třeba jen do 3 let dítěte. Pak už se do něj nevejde. Pokud máte dítě větší, nebo chcete, aby si autíčko užilo déle, pohlídejte si doporučený věk a samozřejmě i nosnost. Obvykle je nosnost do 30 kg, ale velká elektrická auta pro děti mohou mít nosnost až 60 kg, takže v něm mohou jezdit i dvě až tři děti. Taková auta jsou pak i vícemístná.

Velikost a váha auta

Velikost auta je důležitá nejen kvůli tomu, aby se do něj vaše dítko vešlo, ale i proto, že když budete chtít s autíčkem popojet někam do parku nebo za město, kde bude moci vaše dítě bezpečně jezdit, musí se vám vejít do auta. Veliké auto nemusíte nacpat do každého kufru. S přemisťováním pak souvisí i jeho váha. Pohybuje se obvykle kolem 20 Kg, některá autíčka ale váží i více. Pokud je tedy budete z domu tahat ven v ruce, dost se pronesou.

Pevnost konstrukce

Pro bezpečnost vašich dětí je důležitá i pevnost materiálu a celková konstrukce auta. Terénní autíčka jsou obvykle dražší, ale z pevné konstrukce, která něco vydrží. Pokud sáhnete po levnější variantě, může se stát, že dítě nevybere zatáčku a ulomí zrcátko (vlastní zkušenost), plast promáčkne nebo praskne. Nejde jen o to, že se tím autíčko znehodnotí, ale především o bezpečnost vašeho dítěte.

Bezpečnost autíčka

S bezpečnou konstrukcí souvisí i další bezpečnostní prvky. Pokud je vaše dítě malé, pohlídejte si, aby bezpečnostní pásy – které by měly být samozřejmostí – jsou dostatečně pevné a vaše dítě skutečně udrží na místě. Pokud koupíte auto pro větší dítě, pásy nemusí jít zmenšit dostatečně a nebudou vaše dítě správně držet na místě. Když pak autíčko narazí do překážky nebo ho rychle zastavíte, může to s dítkem cuknout a uhodí se o volant. Proto je důležité mít kvalitní pásy, a hlavně je používat.

Bezpečnost vašeho dítěte zajišťuje i dálkové ovládání. To slouží nejen k tomu, abyste malé děti, které ještě neumí auto zprovoznit samy, ovládali. Můžete s ním regulovat rychlost, směr jízdy, couvání, ale především v případě potřeby autíčko okamžitě zastavit.

Jaké má auto kola

U dětského autíčka sice nebudeme řešit zimní a letní pneumatiky, přesto jsou u něj kola důležitá. Levnější elektrická auta pro děti mají kola plastová, takže jsou vhodná pro hladký terén, obvykle dvorek u domu nebo chodníky ve městě. Pokud koupíte autíčko s pěnovými koly, dostatečně velkými a ideálně odpruženými, můžete jít s dětmi jezdit třeba i na louku nebo polní cestu. S terénem si hravě poradí. Některá autíčka mají dokonce kola 4×4, takže jsou pro takový terén ještě vhodnější.

Doba jízdy po nabití

Než elektrické autíčko koupíte, pohlídejte si, jak dlouho vydrží baterka nabitá. Některá autíčka vydrží jezdit jen půl hodiny, jiná až dvě hodiny. To je důležité především ve chvíli, kdy vyrazíte s autíčkem do města. Pokud se vám ve městě baterka vybije, budete jej muset zpátky nést v ruce a při jeho váze se dost pronese.