Nepromokavé kalhoty Lupilu (z Lidlu) – RECENZE

Testovali jsme nepromokavé kalhoty z Lidlu

kalhoty lupilu recenze

Dnes jsme se v naší recenzi zaměřili na jeden konkrétní kousek oblečení Lupilu – značky, kterou můžete znát z řetězce Lidl a jejíž produkty jsou k dostání za velmi lidové ceny. Jak je to však s jejich kvalitou? Testovali jsme nepromokavé kalhoty Lupilu, které slibují, že vaše dítě udrží v suchu a ochrání před větrem. Přečtěte si, jaká byla naše zkušenost.

Testování a recenze

Nepromokavé kalhoty Lupilu nosí už přes rok náš chlapeček (ve věku od 2 let). Za tu dobu jsme měli možnost kalhoty zkoušet i v náročnějších podmínkách. Fotky, které do článku přikládáme jsou foceny již po roce používání.

Design a první dojem

Jako první se dostaneme k vzhledu a prvnímu dojmu z kalhot. Určitě se nejedná o nejvíc designové a slušivé kalhoty na trhu, ale to není ani jejich hlavní účel. Jsou jednoduché, jednobarevné s reflexními pásky (o těch si ještě povíme) a zkrátka svým designem neurazí, nenadchnou.

Výhodné je, že si můžete vybrat z více barev a když si připlatíte, můžete mít kalhoty potisknuté oblíbeným hrdinou (např. Spider-Manem) nebo jiným veselým motivem. Různé barvy najdete napříč mezi chlapeckými a dívčími nepromokavými kalhotami Lupilu – ačkoliv nechápeme nutnost rozdělování na kluky a holčičky. Náš chlapeček má např. barevnou kombinaci, která je zamýšlena pro dívky, není v nich však žádný jiný, než barevný rozdíl. Určitě se tedy nemusíte omezovat na pohlaví svého dítěte, pokud se vám líbí barva z „druhé strany“.

Funkčnost a materiál

Vnější nepromokavý materiál tvoří polyester, s polyuretanovou povrchovou úpravou. Na omak je to měkká gumová látka, která již na první dojem působí, že bude dobře chránit před vodou a vlhkostí obecně. V reálu samozřejmě nečekejte divy – pokud vám dítě skočí do hluboké kaluže bez holinek, nějaká voda se skrze otvory na nohy dovnitř dostane.

My jsme našeho chlapečka podrobili zátěžovému testu, kdy v Lupilu kalhotkách poskakoval na okraji rybníka. Úplně v suchu se nám nevrátil, na druhou stranu byl sušší, než jsme čekali. Kalhoty Lupilu jinak udrží dítě naprosto v suchu při sezení na mokré trávě, při hrátkách v menších kalužích nebo obecně v mokrém počasí.

Uvnitř kalhot je fleecová podšívka, která je poměrně teplá. Nedělá z nich vyloženě kalhoty na zimu, ale i při pozdním podzimu byl náš kluk v kalhotech v teple (při nižších podzimních teplotách však i spolu s punčocháčkama). Jakmile napadne sníh, saháme však po klasických zimních oteplováčkách a nepromokavé kalhoty ukládáme na zimu.

Kalhoty se zapínají přes bříško na kšandy. My zapínáme do kříže, protože tak nám lépe drží. Na spod mají kalhoty patentky na boty, dají se tak lépe uchytit. My je však často nepoužíváme, protože většinou není potřeba. Hodí se však pokud je dítě menší/hubenější.

Celkově jsou kalhoty spíše větší, takže pokud přemýšlíte mezi dvěma velikostma, nebojte se vzít menší. Samy o sobě jsou kalhoty široké a vleze se do nich dítě jakýchkoliv proporcí.

Ceníme reflexní pásek na nohavičkách. Jedná se o důležitý bezpečnostní prvek. S praním a používáním však poměrně sešel a nevypadá velmi vzhledně. Na funkčnost to však tolik vliv nemělo.

Zjistit aktuální cenu

Závěr a shrnutí recenze

Mimo to, že reflexní páska na kalhotách velmi dlouho nevydržela (resp. s praním se rychle opotřebila), jsme s kalhotami Lupilu velmi spokojení. Za málo peněz, hodně muziky. Nosíme kalhoty všude, kde je jen trochu mokro a dává nám to větší svobodu v tom, jak moc musíme našeho prcka hlídat a kontrolovat (ať nesedí v mokru např.).

  • Rozumná cena
  • Spolehlivě ochrání před vlhkem
  • Promyšlené zapínání
  • Teplejší fleecová podšívka (vhodné i do chladnějšího počasí např. spolu s punčocháčkama)
  • Reflexní páska se po několika opráních opotřebila
  • Podivné rozdělení barev podle pohlaví na eshopu
Design
Funkčnost
Materiál
Cena
4.4