Opalovací mléko Josefínka Nobilis Tilia – RECENZE

Testovali jsme opalovací mléko pro děti Josefínka od Nobilis Tilia

nobilis tilia josefinka recenze

Hledáte opalovací krém, který vás a vaše děti ochrání před sluníčkem, ale zároveň je přírodní, vhodný pro děti a obsahuje pouze minerální filtry? Pro nás jsou právě tato kritéria důležitá a proto jsme si letos zvolili opalovací mléko Josefínka od Nobilis Tilia. Nobilis Tilia je česká značka zaměřující se výhradně na přírodní kosmetiku – spoustu produktů mají právě pro děti, stejně jako tento opalovací krém. Je však samozřejmě vhodný pro celou rodinu.

Pokud hledáte opalovací krém s minerálními filtry s minimem škodlivých látek pak doporučujeme i naše srovnání opalovacích krémů pro děti, kde najdete i krémy s vyšším SPF než 30.

Testování a recenze

Opalovací krém jsme s sebou měli na dovolené na Kanárských ostrovech a dále jsme jej celá rodina používali během léta v Česku. Zakoupili jsme je v na Biooo.cz.

Složení

Když hledáme bezpečný opalovací krém pro sebe nebo své děti, snažíme se vyhnout některým chemickým látkám, které bývají v běžně dostupných opalovacích krémech obsažené. Koukáme tedy po opalovacích krémech s co nejvíce přírodním složením – neobsahující oxybenzon (potenciálně karcinogenní), ethylhexyl metoxycinamát (hormonální disruptor) nebo avobenzon (hormonální disruptor). Vybíráme si tedy především ty s minerálními filtry (oxid titaničitý, oxid zinečnatý), které jsou aktuálně povážovány za ty nejbezpečnější1ČLÁNEK: Přírodní vs. syntetické přípravky na opalování.

Pozor je potřeba dávat i při výběru těchto opalovacích krémů s minerálními filtry, u nich zase dáváme pozor na to, aby zde nebyly v příliš malých částicích – tedy chceme, aby ve složení nebyly nano částice2ČLÁNEK: Přírodní vs. syntetické přípravky na opalování.

Opalovací mléko Josefínka od Nobilis Tilia má ve svém složení minerální filtr oxid titaničitý a neobsahuje nano částice. Značce Nobilis Tilia navíc důvěřujeme, protože jejich výrobky používáme už léta a moc se nám líbí jejich filozofie.

opalovaci kremy srovnani

Konzistence a vstřebatelnost

V této kategorii je pro nás náročnější hodnotit objektivně, protože se zde velmi rozcházejí požadavky různých lidí. Někdo totiž považuje za pozitivní, když se krém vstřebá do pokožky a nejde poté na kůži vidět, jiní (a sem patřím i já) neřeší, jak bude krém na pokožce vypadat, hlavně že ochrání, ale zároveň nezatíží tělo chemikáliemi.

Přípravky s chemickými UV filtry se vstřebávají do pokožky a málokdy nám takové krémy zanechají na pokožce bílý film. Naopak minerální UV filtry na pokožce zůstávají – nejdou do těla, ale za to velmi často zanechají vaši pokožku nepřirozeně bílou (jen krátkodobě samozřejmě). To zrovna pro nás dospělé není ideální, pokud si krém naneseme na obličej. Při lenošení na pláži se to dá zvládnout, ale když jdete do města nebo na výlet, možná nechcete působit až nemocně bílým dojmem.

Ale zpátky k Josefínce – jelikož se jedná o přírodní opalovací krém, bílý film na kůži zkrátka zanechává (a dejte nám prosím vědět, pokud znáte přírodní netoxický opalovací krém, který bílý film nezanechává). Není to zkrátka opalovací krém, který si dáte pohodlně pod make up a vyrazíte ven. Na druhou stranu, jedná se o opalovací mléko PRO DĚTI! Dětem vážně nezáleží na tom, jaký odstín má jejich pokožka při hrátkách venku a tak jsme se rozhodli za tento aspekt nestrhávat velkou část hvězdičky.

Ochrana

Nás Josefínka před spálením ochránila i během poledních hodin při pobytu na Kanárských ostrovech. Jedná se sice o SPF 30, což pro někoho může být málo. Záleží však na vašem fototypu a vy sami musíte vědět, zda vám SPF 30 stačí nebo nikoliv. Používali jsme jej při delším pobytu na pláži nebo na výletech v kombinaci s pokrývkou hlavy a spálení pokožky a úpaly se nám úspěšne vyhnuly.

V Česku už nebyl vůbec žádný problém. Mléko jsme využívali hlavně v horách a na chalupě a taktéž nedošlo ke spálení pokožky i v situacích, kdy se jíní (nenamazaní) členové rodiny spálili.

Cena

Cena opalovacího mléka Nobilis Tilia se pohybuje v rozmezí, kam spadá cena většiny opalovacích krémů. Není tedy rozdíl v ceně mezi konvenčními opalovacími krémy s chemickými filtry a těmi s minerálními. Ceníme, že Josefínku zakoupíte v lahvičce 100 ml, kterou si můžete přibalit i do příručního zavazadla. Oceníte, pokud letíte na výlet bez odbaveného zavazadla.

Zjistit aktuální cenu

Shrnutí recenze a závěr

Opalovací krém Nobilis Tilia Josefínka bychom určitě doporučili pro vaše děti (pokud vám stačí ochrana SPF 30). Pro nás dospělé je trochu nepříjemné, že krém na kůži zanechává bílý filtr, je to však vlastnost, které se jen těžko vyhneme, pokud cílíme na více přírodní složení opalovacích krémů bez nanočástic.

  • Opalovací mléko s minerálními filtry (oxid titaničitý)
  • Neobsahuje nanočástice
  • Před spálením nás ochránil
  • Máme rái výrobky a filozofii značky Nobilis Tilia
  • Krém zanechává na kůži bílý film
Složení
Konzistence a vstřebatelnost
Ochrana
Cena
4.4