nejlepsi opalovaci kremy pro deti

Nejlepší opalovací krémy pro děti

5 tipů na bezpečné opalovací krémy pro děti i miminka

Ptáte se jaké jsou ty nejlepší opalovací krémy pro vaše děti? Blíží se léto a s ním i horké dny plné sluníčka. V těchto dnech bude ještě důležitější než jindy chránit naše děti před slunečním zářením a jeho škodlivými dopady na zdraví. Nejde jen o to, aby se jejich pokožka nespálila. Věříme, že řadu nebezpečí při opalování dobře znáte. Víte však, proč by se neměly používat chemické opalovací krémy a jaký je rozdíl mezi těmi, které UV záření pohlcují a které UV záření odráží?

Nejnovější poznatky vědců1STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients pro vás budou možná překvapivé (stejně jako bylo pro nás). O to víc jsme se zaměřili na to, aby opalovací krémy pro děti byly nejen kvalitní a chránily dostatečně před UV zářením, ale aby jim nemohly uškodit ani vedlejšími účinky. Pět nejlepších opalovacích krémů pro děti zmiňujeme v našem výběru. Níže se pak dozvíte, na co dávat při výběru opalovacího krému či mléka pozor a proč vybírat jen ty s přírodními minerálními filtry.

Nejlepší opalovací krémy pro děti – SROVNÁNÍ

Wooden SpoonEco CosmeticsNobilis TiliaAlphanovala Saponaria
Opalovací mléko Baby & FamilyDětský opalovací krémDětské opalovací mléko JosefínkaSun Kids ve sprejiOpalovací krém pro děti a citlivou pokožku
woodenecojosefinkaalphanovaseenow
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
SPF 50SPF 45SPF 30SPF 50SPF 50
819 Kč/100 ml778 Kč/100 ml624 Kč/100 ml576 Kč/100 ml480 Kč/100 ml
recenzerecenzerecenzerecenzerecenze

5 tipů na nejlepší opalovací krémy pro děti a miminka

Bezpečný krém pro celou rodinu

1. WOODEN SPOON OPALOVACÍ TĚLOVÉ MLÉKO BABY & FAMILY

Mezi nejlepší opalovací krémy a mléka pro děti jednoznačně patří Baby & Family SPF 50 Wooden Spoon obsahující bio slunečnicový a kokosový olej, které při opalování báječně pomáhají pokožku vyživovat a posilovat přirozenou obranu kůže proti slunečním paprskům. Pomáhá jim s tím i včelí vosk a bambucké a kakaové máslo, které rovněž toto mléko obsahuje. Je voděodolné a dokonale chrání pokožku vašich dětí před UVA i UVB zářením. Mléko obsahuje také minerální filtr v non nano formě. Obsažené rostlinné oleje a másla pocházejí z certifikovaného ekologického zemědělství. Pokožku krásně vyživují, změkčují a obnovují její přirozený ochranný film.

 • Ochrana SPF 50
 • Voděodolné
 • Vhodné pro děti i dospělé
 • Žádný silikon, palmový olej, parabeny ani alkohol
 • Mléko je bez parfemace
 • K dostání v různých velikostech (50 ml, 100 ml)

Do obchodu

Nejlepší opalovací krém pro miminko

2. ECO Cosmetics Baby

ECO Cosmetics Baby je nejlepší opalovací krém pro miminko, protože je 100 % přírodní a ochrání jeho jemnou pokožku před UVA a UVB slunečním zářením díky minerálním filtrům. Tento dětský opalovací krém velmi příjemně voní, pokožku vyživuje a chrání ji kromě sluníčka i před vysoušením. Obsahuje bio extrakty z granátového jablka, oliv a rakytníku a nechybí v něm makadamiový olej, který udrží pokožku krásně pružnou. Značka Bio Cosmetics patří mezi nejlepší právem. Vyrábí 100 % přírodní kosmetiku a má přísnou certifikaci EcoCert. Jejich produkty jsou vhodné i pro vegany, neobsahují nanočástice, umělé vůně ani deriváty z ropy.

 • Ochrana SPF 45
 • Nejlepší opalovací krém pro miminko
 • 100 % přírodní
 • Vhodný i pro citlivou pokožku
 • Skvělá ochrana proti UVA i UVB záření
 • Žádné nanočástice, deriváty z ropy ani umělé vůně

Do obchodu

Dětské opalovací mléko

3. Josefínka od Nobilis Tilia

Pokud hledáte vysoce kvalitní dětské opalovací mléko pro děti chránící dostatečně před UV zářením, můžete se spolehnout na značku Nobilis Tilia a jejich dětské opalovací mléko Josefínka. Je 100 % ekologické, bez parabenů, alkoholu a bez syntetické parfemace. Před UV zářením dětskou pokožku ochrání čistě přírodní minerální filtr složený z oxidu titaničitého v non-nano formě, vitamín E a D-panthenol. Dále mléko obsahuje jojobový olej, včelí vosk a bambucké máslo, které společně posilují ochranu před slunečním zářením. Díky směsi éterických olejů mléko příjemně voní.

 • Ochrana SPF 30
 • Chrání proti UV slunečnímu záření díky minerálnímu filtru
 • Je voděodolné, dobře se roztírá a šetrně ale silně ochraňuje dětskou pokožku
 • CPK certifikace
 • Velké balení za příznivou cenu

Do obchodu

Opalovací mléko pro děti ve spreji

4. Alphanova SUN Kids

Opalovací mléka ve spreji mají vždy u dětí velký úspěch. Větší i menší děti se baví tím, když si mléko mohou na tělíčko samy nastříkat. Pokud je to navíc kvalitní opalovací mléko pro děti, které je chrání před UVA a UVB zářením, jako Alphanova SUN Kids, je to ještě lepší. Toto opalovací mléko neobsahuje nanočástice a je vyrobeno z jojobového, slunečnicového a tamanu oleje včetně extraktu z Aloe Vera. Díky tomu má účinky nejen ochranné, ale i antiseptické, protizánětlivé a regenerační. Díky minerálnímu filtru toto mléko nezanechává bílý mastný film, je voděodolné a má příjemnou vanilkovo-meruňkovou vůni. Na značku Alphanova se můžete spolehnout, neboť vyrábí čisté organické produkty a využívá lokální zdroje z Provence.

 • Ochrana SPF 50
 • UVA a UVB ochrana
 • Žádné nanočástice
 • Má ochranné, regenerační i protizánětlivé účinky
 • Voděodolné, s jemnou parfemací
 • Nezanechává bílý film na pokožce
 • Skvěle se nanáší díky rozstřikovači

Do obchodu

Opalovací krém pro dětskou a citlivou pokožku

5. Opalovací krém pro děti la Saponaria

Tento vysoce kvalitní opalovací krém pro děti je vytvořen speciálně pro jemnou dětskou pokožku a pro pokožku citlivou na slunce. Přírodními minerálními filtry ji chrání před UVA a UVB zářením, podporuje bronzové opálení a zabraňuje tomu, aby se pokožka spálila. Vyroben je v BIO kvalitě z výtažků ze slunečnice a bisabolol, které pokožku vyživují, vitamínu E, granátového jablka a antioxidantu oryzanolu, které podporují ochranu kůže, a dokonce zabraňují jejímu stárnutí. Tento dětský opalovací krém neobsahuje nanočástice a je vhodný pro tu nejcitlivější, dětskou a alergickou pokožku. Je voděodolný a má příjemnou vůni.

 • Ochrana SPF 50
 • Chrání proti UVA a UVB záření přírodními minerálními filtry
 • Pokožku vyživuje a chrání před spálením
 • Napomáhá bronzovému opálení
 • Příjemně voní a dobře se roztírá
 • Vhodný pro dětskou, vysoce citlivou a alergickou pokožku

Do obchodu

Jak vybrat opalovací krém pro děti

Opalovací krémy by měli používat děti i dospělí. Děti však o to více, o co je jejich pokožka jemnější a náchylnější k popálení. Vybírat opalovací krém s UV filtrem a vysokým SPF však nestačí. V rámci studie na University of California se totiž zjistilo, že chemické látky používané při výrobě některých opalovacích krémů se vstřebávají do pokožky a proniknou po čase i do krve2STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients. Pokud tedy vybíráte opalovací krémy – ať už pro sebe, nebo pro své děti, čtěte jejich složení a chtějte především ty bez chemických látek. Pojďme se podívat, jaký je rozdíl v opalovacích krémech, jak je správně rozlišit a na co dát pozor.

Opalovací krémy, které pohlcují UV záření

Chemická opalovací mléka a krémy UV záření pohlcují. Jsou to ta mléka, se kterými vědci v Kalifornii pracovali při svém výzkumu3STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients a tudíž ta, z nichž se chemické látky dostávají až do krve. Obvykle jsou to levnější výrobky, ale mohou se objevit i drahá opalovací mléka s chemickým složením. Je tedy lepší neřídit se při jejich výběru cenou, ale skutečně číst složení na etiketách.

Chemické opalovací krémy obsahují parabeny (konzervační látky), umělé vůně, nanočástice, hliník a chemické filtry. Především chemické filtry mohou postupně narušovat hormonální rovnováhu, nebo poškozovat některé buňky. Dobré pro tělo nejsou ani nanočástice, a chemická parfemace zase může způsobovat alergické reakce, rudnutí, pálení apod.

Opalovací krémy pro děti, které odráží UV záření

Opalovací krémy, které UV záření odráží a jejich látky se tak nedostanou do krve, obsahují přírodní minerální filtry. Takové krémy jsou většinou čistě přírodního složení, bez chemie, a tudíž bezpečné pro miminka, alergiky i osoby s vysoce citlivou pokožkou. Jejich cena může být vyšší, ale nemusí. Na trhu už objevíte i kvalitní bio opalovací krémy a mléka, která jsou zdraví neškodná.

nejlepsi opalovaci kremy pro miminka

Jak vybrat opalovací krém bez chemie?

 • Zapomeňte na lákavou reklamu a čtěte etikety a složení
 • Vybírejte především opalovací mléka a krémy s co nejvíce přírodním složením
 • Sledujte, zda má krém či mléko certifikace, jako EcoCert, BHDI, CPK nebo CPK bio

Na jaké značky se dá spolehnout?

Pokud bychom měli jmenovat konkrétní značky, které vyrábí 100 % přírodní a BIO kosmetiku, jsou to Eco Cosmetics, Lavera, laSaponaria nebo česká značka Nobilis Tilia.

Nyní už víte, na co si dát při výběru opalovacího krému pro děti pozor i proč. Věříme, že vám náš článek s výběrem pomůže. A pokud se vám nechce procházet e-shopy a zkoumat složení všech krémů a mlék v nabídce, zvolte třeba jedno z těch, které se ocitly v našem výběru. S nimi rozhodně nešlápnete vedle.

Zdroje informací o non toxic kosmetice a opalovacích krémech

Pokud vás zajímá více detailů problematiky non toxic kosmetiky a (ne)bezpečných opalovacích krémů, doporučujeme poslechnout následující podcasty.

Nejčastěji kladené otázky ohledně opalovacích krémů pro děti

Jak poznat bezpečný opalovací krém?

Ať už hledáte bezpečný opalovací krém pro sebe nebo své nejmenší, je důležité vyhnout se některým chemickým látkám, které bývají v běžných opalovacích krémech obsažené. Doporučujeme hledat opalovací krémy s přírodním složením (zde však může být marketing produktu mnohdy zavádějící) a vybírat takové krémy, které ve složení neobsahují oxybenzon (potenciálně karcinogenní), ethylhexyl metoxycinamát (hormonální disruptor), avobenzon (hormonální disruptor). Potenciálně škodlivých látek v opaovacích krémech je bohužel mnohem více a stále se objevují nové, proto se doporučuje používat opalovací krémy pouze pokud plánujete trávit čas na přímém sluníčku, nikoliv každý den.

Jaké SPF pro děti?

Pro děti do 6 let doporučujeme SPF alespoň 30. Záleží však také na fototypu dítěte a čase a intenzitě vystavení se sluníčku. Určitě volte mnohem vyšší SPF pokud jste u moře na dovolené nebo trávíte celý den na koupališti (SPF 50 a výš). Pokud vyrazíte na hodinku na hřiště za barák, kde je navíc spousta stromů a stínu, pak může být SPF nižší (případně žádné, dle vašeho uvážení).