nejlepsi opalovaci kremy pro deti

Nejlepší opalovací krémy pro děti

5 tipů na bezpečné opalovací krémy pro děti i miminka

Blíží se léto a s ním i horké dny plné sluníčka. V těchto dnech bude ještě důležitější než jindy chránit naše děti před slunečním zářením a jeho škodlivými dopady na zdraví. Nejde jen o to, aby se jejich pokožka nespálila. Věříme, že řadu nebezpečí při opalování dobře znáte. Víte však, proč by se neměly používat chemické opalovací krémy a jaký je rozdíl mezi těmi, které UV záření pohlcují a které UV záření odráží?

Nejnovější poznatky vědců1STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients pro vás budou možná překvapivé (stejně jako bylo pro nás). O to víc jsme se zaměřili na to, aby opalovací krémy pro děti byly nejen kvalitní a chránily dostatečně před UV zářením, ale aby jim nemohly uškodit ani vedlejšími účinky. Pět nejlepších opalovacích krémů pro děti zmiňujeme v našem výběru. Níže se pak dozvíte, na co dávat při výběru opalovacího krému či mléka pozor a proč vybírat jen ty s přírodními minerálními filtry.

5 tipů na nejlepší opalovací krémy pro děti a miminka

#1 Bezpečný krém pro celou rodinu

WOODEN SPOON OPALOVACÍ TĚLOVÉ MLÉKO BABY & FAMILY

Mezi nejlepší opalovací krémy a mléka pro děti jednoznačně patří Baby & Family SPF 50 Wooden Spoon obsahující bio slunečnicový a kokosový olej, které při opalování báječně pomáhají pokožku vyživovat a posilovat přirozenou obranu kůže proti slunečním paprskům. Pomáhá jim s tím i včelí vosk a bambucké a kakaové máslo, které rovněž toto mléko obsahuje. Je voděodolné a dokonale chrání pokožku vašich dětí před UVA i UVB zářením. Mléko obsahuje také minerální filtr v non nano formě. Obsažené rostlinné oleje a másla pocházejí z certifikovaného ekologického zemědělství. Pokožku krásně vyživují, změkčují a obnovují její přirozený ochranný film.

 • Ochrana SPF 50
 • Voděodolné
 • Vhodné pro děti i dospělé
 • Žádný silikon, palmový olej, parabeny ani alkohol
 • Mléko je bez parfemace
 • K dostání v různých velikostech (50 ml, 100 ml)

Do obchodu

#2 Nejlepší opalovací krém pro miminko

ECO Cosmetics Baby

ECO Cosmetics Baby je nejlepší opalovací krém pro miminko, protože je 100 % přírodní a ochrání jeho jemnou pokožku před UVA a UVB slunečním zářením díky minerálním filtrům. Tento dětský opalovací krém velmi příjemně voní, pokožku vyživuje a chrání ji kromě sluníčka i před vysoušením. Obsahuje bio extrakty z granátového jablka, oliv a rakytníku a nechybí v něm makadamiový olej, který udrží pokožku krásně pružnou. Značka Bio Cosmetics patří mezi nejlepší právem. Vyrábí 100 % přírodní kosmetiku a má přísnou certifikaci EcoCert. Jejich produkty jsou vhodné i pro vegany, neobsahují nanočástice, umělé vůně ani deriváty z ropy.

 • Ochrana SPF 45
 • Nejlepší opalovací krém pro miminko
 • 100 % přírodní
 • Vhodný i pro citlivou pokožku
 • Skvělá ochrana proti UVA i UVB záření
 • Žádné nanočástice, deriváty z ropy ani umělé vůně

Do obchodu

#3 Opalovací mléko pro děti ve spreji

Alphanova SUN Kids

Opalovací mléka ve spreji mají vždy u dětí velký úspěch. Větší i menší děti se baví tím, když si mléko mohou na tělíčko samy nastříkat. Pokud je to navíc kvalitní opalovací mléko pro děti, které je chrání před UVA a UVB zářením, jako Alphanova SUN Kids, je to ještě lepší. Toto opalovací mléko neobsahuje nanočástice a je vyrobeno z jojobového, slunečnicového a tamanu oleje včetně extraktu z Aloe Vera. Díky tomu má účinky nejen ochranné, ale i antiseptické, protizánětlivé a regenerační. Díky minerálnímu filtru toto mléko nezanechává bílý mastný film, je voděodolné a má příjemnou vanilkovo-meruňkovou vůni. Na značku Alphanova se můžete spolehnout, neboť vyrábí čisté organické produkty a využívá lokální zdroje z Provence.

 • Ochrana SPF 50
 • UVA a UVB ochrana
 • Žádné nanočástice
 • Má ochranné, regenerační i protizánětlivé účinky
 • Voděodolné, s jemnou parfemací
 • Nezanechává bílý film na pokožce
 • Skvěle se nanáší díky rozstřikovači

Do obchodu

#4 Dětské opalovací mléko

Josefínka od Nobilis Tilia

Pokud hledáte vysoce kvalitní dětské opalovací mléko pro děti chránící dostatečně před UV zářením, můžete se spolehnout na značku Nobilis Tilia a jejich dětské opalovací mléko Josefínka. Je 100 % ekologické, bez parabenů, alkoholu a bez syntetické parfemace. Před UV zářením dětskou pokožku ochrání čistě přírodní minerální filtr složený z oxidu titaničitého v non-nano formě, vitamín E a D-panthenol. Dále mléko obsahuje jojobový olej, včelí vosk a bambucké máslo, které společně posilují ochranu před slunečním zářením. Díky směsi éterických olejů mléko příjemně voní.

 • Ochrana SPF 30
 • Chrání proti UV slunečnímu záření díky minerálnímu filtru
 • Je voděodolné, dobře se roztírá a šetrně ale silně ochraňuje dětskou pokožku
 • CPK certifikace
 • Velké balení za příznivou cenu

Do obchodu

#5 Opalovací krém pro dětskou a citlivou pokožku

Opalovací krém pro děti la Saponaria

Tento vysoce kvalitní opalovací krém pro děti je vytvořen speciálně pro jemnou dětskou pokožku a pro pokožku citlivou na slunce. Přírodními minerálními filtry ji chrání před UVA a UVB zářením, podporuje bronzové opálení a zabraňuje tomu, aby se pokožka spálila. Vyroben je v BIO kvalitě z výtažků ze slunečnice a bisabolol, které pokožku vyživují, vitamínu E, granátového jablka a antioxidantu oryzanolu, které podporují ochranu kůže, a dokonce zabraňují jejímu stárnutí. Tento dětský opalovací krém neobsahuje nanočástice a je vhodný pro tu nejcitlivější, dětskou a alergickou pokožku. Je voděodolný a má příjemnou vůni.

 • Ochrana SPF 50
 • Chrání proti UVA a UVB záření přírodními minerálními filtry
 • Pokožku vyživuje a chrání před spálením
 • Napomáhá bronzovému opálení
 • Příjemně voní a dobře se roztírá
 • Vhodný pro dětskou, vysoce citlivou a alergickou pokožku

Do obchodu

Jak vybrat opalovací krém pro děti

Opalovací krémy by měli používat děti i dospělí. Děti však o to více, o co je jejich pokožka jemnější a náchylnější k popálení. Vybírat opalovací krém s UV filtrem však nestačí. V rámci studie na University of California se totiž zjistilo, že chemické látky používané při výrobě některých opalovacích krémů se vstřebávají do pokožky a proniknou po čase i do krve2STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients. Pokud tedy vybíráte opalovací krémy – ať už pro sebe, nebo pro své děti, čtěte jejich složení a chtějte především ty bez chemických látek. Pojďme se podívat, jaký je rozdíl v opalovacích krémech, jak je správně rozlišit a na co dát pozor.

Opalovací krémy, které pohlcují UV záření

Chemická opalovací mléka a krémy UV záření pohlcují. Jsou to ta mléka, se kterými vědci v Kalifornii pracovali při svém výzkumu3STUDIE: Effect of Sunscreen Application Under Maximal Use Conditions on Plasma Concentration of Sunscreen Active Ingredients a tudíž ta, z nichž se chemické látky dostávají až do krve. Obvykle jsou to levnější výrobky, ale mohou se objevit i drahá opalovací mléka s chemickým složením. Je tedy lepší neřídit se při jejich výběru cenou, ale skutečně číst složení na etiketách.

Chemické opalovací krémy obsahují parabeny (konzervační látky), umělé vůně, nanočástice, hliník a chemické filtry. Především chemické filtry mohou postupně narušovat hormonální rovnováhu, nebo poškozovat některé buňky. Dobré pro tělo nejsou ani nanočástice, a chemická parfemace zase může způsobovat alergické reakce, rudnutí, pálení apod.

Opalovací krémy pro děti, které odráží UV záření

Opalovací krémy, které UV záření odráží a jejich látky se tak nedostanou do krve, obsahují přírodní minerální filtry. Takové krémy jsou většinou čistě přírodního složení, bez chemie, a tudíž bezpečné pro miminka, alergiky i osoby s vysoce citlivou pokožkou. Jejich cena může být vyšší, ale nemusí. Na trhu už objevíte i kvalitní bio opalovací krémy a mléka, která jsou zdraví neškodná.

nejlepsi opalovaci kremy pro miminka

Jak vybrat opalovací krém bez chemie?

 • Zapomeňte na lákavou reklamu a čtěte etikety a složení
 • Vybírejte především opalovací mléka a krémy s co nejvíce přírodním složením
 • Sledujte, zda má krém či mléko certifikace, jako EcoCert, BHDI, CPK nebo CPK bio

Na jaké značky se dá spolehnout?

Pokud bychom měli jmenovat konkrétní značky, které vyrábí 100 % přírodní a BIO kosmetiku, jsou to Eco Cosmetics, Lavera, laSaponaria nebo česká značka Nobilis Tilia.

Nyní už víte, na co si dát při výběru opalovacího krému pro děti pozor i proč. Věříme, že vám náš článek s výběrem pomůže. A pokud se vám nechce procházet e-shopy a zkoumat složení všech krémů a mlék v nabídce, zvolte třeba jedno z těch, které se ocitly v našem výběru. S nimi rozhodně nešlápnete vedle.