nejlepsi detske prikrmy

Nejlepší dětské příkrmy

6 značek příkrmů bez cukru a jiných škodlivin

Hledáte kvalitní dětské příkrmy? Takové, které neobsahují cukr, sůl nebo jiná aditiva? Těmto látkám se zpravidla chceme v raném věku dítěte vyhnout a proto je škoda, že nepřítomnost cukru v dětských příkrmech není standardem u všech značek na trhu. V tomto článku se podíváme na zoubek několika značkám, které prodávají lahodné a výživné příkrmy té nejvyšší kvality bez zmíněných aditiv.

6 tipů na nejlepší příkrmy bez cukru

#1 BIO výživa skandinávské kvality

Příkrmy Salvest Ponn

Značka Salvest si zakládá na využívání jen těch nejkvalitnějších surovin z ekologicky kontrolovaného zemědělství. Proto je radost, že ve svém sortimentu nabízí i příkrmy pro děti Ponn. Kapsičky Ponn jsou vyrobeny výhradně ze zeleniny nebo ovoce v BIO kvalitě. neobsahují žádné konzervanty nebo přidané cukry. Jsou určené pro děti od 4 měsíců, ale mlsat je mohou i starší děti.

V nabídce Salvest najdete mimo kapsičky Ponn i řadu Muuti (ovocné kapsičky bez cukru), Smushie (super zdravé kapsičky pro děti od 3 let) a Prestó (výživné polévky pro děti i dospělé). Každá z nich je pak určena pro jinak staré děti.

Tip: Přečtěte si více o značce Salvest.

Čistá chuť přírodních surovin z ekologicky kontrolovaného zemědělství

Pediatry ověřená receptura

Praktické znovuuzavíratelné obaly

Vyrobeno v souladu se životním prostředím

Certifikace „BIO zebra“

Do obchodu

#2 Od michelinských šéfkuchařů a odborníků na výživu

Příkrmy Good Gout

Je libo máslovou dýni s jehněčím nebo borůvkovou snídani? Good Gout servíruje speciality od michelinských šéfkuchařů přímo do kapsiček pro vaše miminko. V Good Gout spolupracují na vývoji produktů lidé z oddělení výživy Pasteurova institutu spolu s majitelem francouzské michelinské restaurace Carré des Sens. Kapsičky jsou ze 100 % BIO surovin bez aditiv a pochutnat si na nich mohou miminka už od 4 měsíců (konkrétní věk je uveden na každé kapsičce).

Tip: Přečtěte si recenzi produktů Good Gout.

100% BIO produkty

Praktické znovuuzavíratelné obaly

Na produktech se podílí majitel michelinské restaurace

Na produktech se podílí tým z oddělení výživy Pasteurova institutu

Certifikace „BIO zebra“

Do obchodu

#3 Zdravá dětská výživa s tradicí

Příkrmy a přesnídávky Holle

Švýcarská značka Holle zajišťuje zdravou BIO výživu dětem již 85 let. To je už dost dlouhá doba na to, aby byla rodiči po celém světě prověřena a schválena. Za tu dobu jejich produkty získaly certifikaci DEMETER a tzv. BIO Zebru. V nabídce najdete různá ovocná a zeleninová pyréčka a přesnídávky bez cukru a jiných aditiv a to pro děti už od 4 nebo 6 měsíců (konkrétní věk je klasicky uvedený každého produktu).

Tip: Přečtěte si více o značce Holle.

Použití BIO surovin

Dlouholetá tradice

Certifikace DEMETER

Certifikace „BIO zebra“

Do obchodu

#4 Široká nabídka zajímavých pokrmů

Příkrmy Babybio

Babybio je oblíbená značka dětské výživy, která vyrábí své produkty výhradně z BIO surovin. V příkrmech pro děti nenajdete žádnou sůl, cukr, umělá barviva či dochucovadla a jsou vařená na páře a bez použití palmového oleje. Některé produkty však obsahují lepek, pokud se mu chcete úplně vyhnout, je nutné číst složení (což doporučujeme dělat vždy). Široký sortiment produktů nabízí vše od jednoduchých ovocných kapsiček až po komplexnější kombinace masa a zeleniny.

Tip: Přečtěte si recenzi příkrmů značky Babybio na webu radimradi.cz.

Použití BIO surovin

Čistá chuť přírodních surovin upravovaná na páře

Certifikace „BIO zebra“

Některé produkty obsahují lepek

Do obchodu

#5 Kvalita z regálů oblíbené drogerie

Příkrmy dmBio

Příkrmy s relativně čistým složením najdete i v regálech oblíbené české drogerie DM. Pod její značkou dmBio prodávají ve skleničkách širokou škálu přesnídávek a příkrmů bez přidané soli a aromat. Pokud se však chcete vyhnout lepku a zahušťovadlům, je nutné číst obsah jednotlivých produktů – ne všechny podmínku splňují (zahušťovadla obsahuje např. produkt dmBio Špaldové Špagety Bolognese v podobě špaldové mouky).

Tip: Přečtěte si recenzi příkrmů značky dmBio na webu radimradi.cz.

Použití BIO surovin

Certifikace „BIO zebra“

BIO pečeť DEE

Některé produkty obsahují lepek a zahušťovadla

Do obchodu

#6 Ovocné kapsičky bez cukru

Příkrmy Mogli

Hledáte-li ovocné pyré v čistém složení bez přidaných cukrů, podívejte se na kapsičky MOGLI. MOGLI je malá firma z Německa, složena z nadšenců do organických surovin z DEMETER zemědělství. Sortiment nabízí jednoduché kombinace doopravdického ovoce, které vašim nejmenším budou náramně chutnat i bez přidaných cukrů.

Použití BIO surovin

Praktické znovuuzaviratelné balení

Čisté ovocné složení

Certifikace DEMETER

Certifikace „BIO zebra“

Do obchodu

TIP: Podívejte se na náš výběr nejlepších termosek na příkrmy.

Příkrmy kupované nebo domácí?

Přiklonit se raději ke kupovaným nebo domácím příkrmům? Na tuto otázku nemáme jednoznačnou odpověď. Strava pro miminko by měla být plna živin bez zbytečných aditiv, natož tak aby obsahovala pesticidy a všelijaké konzervanty. Ať už příkrmy připravujete doma nebo je kupujete, je důležité dbát na tu nejvyšší kvalitu – jak surovin pro přípravu příkrmů doma, tak hotových produktů. Výše jsme vám vyjmenovali značky, se kterými u kupovaných příkrmů nešlápnete vedle (tím však nenaznačujeme, že kupovat je lepší cesta). Mnoho rodičů domácí přípravu kombinuje s kupovanými kapsičkami a neklaní se pouze k jedné možnosti. Nyní si pojďme říct, jaké výhody obě možnosti mají na základě kterých si můžete vytvořit vlastní názor.

Kupované příkrmy

Kupujete-li od kvalitních značek, máte záruku nejvyšší BIO kvality surovin (vyšší než při přípravě příkrmů z nakoupených surovin z běžného supermarketu)

Praktické balení, které můžete dítěti dávkovat, jak je potřeba

Šetří váš čas

Perfektní na cesty

Je třeba být vybíravý a číst obsah produktů

Mnoho „předních“ značek na trhu nemá nejvhodnější složení

Příkrmy připravované doma

Máte kompletní dohled nad tím, co je v příkrmu obsaženo

Zvolíte-li kvalitní BIO suroviny pro přípravu, dosáhnete nejlepší možné kvality příkrmu

Příkrmy můžete zamrazit po menších dávkách a navařit tak zásoby, které vydrží delší dobu

Pokud vaříte z běžně dostupných surovin (např. ze supermarketu), zpravidla nedosáhnete takové kvality jako u hotových BIO příkrmů (ovoce a zelenina v supermarketech zpravidla pochází ze zemědělství, kde byly pro pěstování použity pesticidy)

Časově náročnější

Proč příkrmy bez cukru?

Cukr je škodlivý a návykový1VIDEO: Food Industry's Secret Weapon (WHY Sugar is addictive & in 80% of Food) i pro dospělé. Přemíra cukru představuje třeba riziko v podobě nebezpečí vzniku diabetu ve vyšším věku, vytváří základ pro obezitu a nebo sklony ke kazivosti zubů2ČLÁNEK: Výrobci sladí i jídla pro nejmenší děti. Je to zbytečné a škodlivé. Proto není důvod, proč cukr zbytečně přidávat do dětských produktů, obzvlášť když ovocné příkrmy jsou sladké samy o sobě.

Proč BIO příkrmy?

Ať už se chystáte příkrmy připravovat doma nebo je kupovat, vyplatí se zaměřit na produkty v BIO kvalitě. Zelenina a ovoce vypěstované v ekologickém zemědělství obsahuje výrazně méně zbytků pesticidů, dusičnanů, toxických látek a těžkých kovů3ČLÁNEK: Začínáme se zeleninovými příkrmy. S těmito látkami si organismus kojence ještě není schopen poradit. Pokud tedy s nejlepším úmyslem připravujete příkrmy doma, nezapomeňte na důsledný výběr kvalitních surovin.

Tip: BIO ovoce a zelenina je jednoduše k sehnání např. na eshopu a prodejnách Country Life.

bio zelenina

Proč příkrmy bez soli?

Sůl je zásadním zdrojem sodíku (skládá se v průměru 40 % sodíku a 60 % chloridu). Organismus miminka však není schopen se s větším množstvím sodíku vypořádat, jelikož nemá plně zralé funkce ledvin. Už 1 g soli na kg váhy může pro kojence znamenat ohrožení života4VÝZKUM: Zdravotní význam sodíku ve vodách.

Nejmenší miminka by se tedy soli měla vyhnout úplně. Starším kojencům by se pak také nemělo jídlo dosolovat, vzhledem k tomu, že se sůl/sodík může nacházet už jako součást jiné potraviny (např. v pečivu).

Závěr

Pro malé děti je zkrátka ideální jednoduchá strava složená pouze ze základních surovin. Ať už tedy příkrmy připravujete doma a nebo je kupujete hotové, je důležité dbát na jejich kvalitu. Žádná dochucovadla, konzervanty, žádné průmyslově zpracované potraviny. To koneckonců platí i pro zdravý jídelníček dospělého člověka.