Termoska na prikrmy

Termoska na příkrmy

5 nejlepších termosek pro vaše děti

Jednou z nezbytností každé praktické maminky či tatínka je termoska na příkrmy. Můžete do ní nachystat svému miminku či batoleti teplý příkrm a nakrmit ho klidně až za pár hodin. Termoska teplotu udrží. Hodí se tak na procházky, na delší cesty, ale třeba i doma. Ráno jídlo nachystáte čerstvé a v poledne není nutné ho přihřívat. Termosku na příkrmy využijete ale i později, až bude dítě ve školce či ve škole. Je tou nejjednodušší cestou, jak mu nachystat třeba teplý oběd na výlet.

My jsme se zaměřili na ty nejlepší termosky na příkrmy na rok 2024 a přinášíme vám jejich přehled. A kdybyste nevěděli, jak takovou termosku vybrat, poradíme vám.

Nejlepší termoska na příkrmy pro rok 2024

Nejlepší a nejveselejší termosky na jídlo

1. Termoska Skip Hop s vidličkou

Značka Skip Hop jednoznačně zabodovala u spousty maminek termoskou na příkrmy z nerezové oceli s potisky zvířátek. Tato edice je k dostání v různých barvách – pro kluky, holky i neutrál. Termoska je nižší a širší, aby se příkrmy dobře podávaly přímo z ní. Vrchní víčko je z plastu, stejně jako držátko na příbor. Využít můžete přiloženou vidličko-lžičku (2v1) nebo upevnit jiný dětský příbor podobných rozměrů.

Objem této termosky na příkrmy je 325 ml. Je bez BPA, PVC a bez ftalátů, takže se nemusíte bát, že by do jídla uvolňovala nějaké škodlivé látky.

Jídlo udrží teplé po dobu 7 hodin, studené pak o něco kratší dobu – 5 hodin. Samozřejmě záleží na tom, jaká teplota je vně. Pokud povezete termosku příkrmem v kočárku v -5 stupních, jídlo bude chladnout rychleji.

Do obchodu

Termoska pro velkou rodinu

2. Termoska Miniland Baby Silky na jídlo

Máte více dětí nebo velkou rodinu a potřebujete termosku na jídlo s velkým objemem? Zatímco běžné termosky na příkrmy mají objem od 250 do 350 ml, termoska Miniland Baby Silky disponuje rovnou 600 ml. Dvojnásobná je však i jinak. Díky tomu, že je vyrobena z vysoce kvalitní dvoustěnné oceli, udrží teplotu jídla až po dobu 12 hodin. Materiál samozřejmě neobsahuje BPA, takže se nemusíte bát škodlivin.

Povrch termosky je potažen příjemným materiálem, který neklouže a termoska se díky němu dobře drží, což se při krmení dětí opravdu hodí. Občas to bývá hodně divoké. Termoska na příkrmy Miniland Baby má i neoprenové pouzdro na zip s držadlem, ve kterém se vám bude snadno přenášet.

Do obchodu

Praktická termoska s vidlilžičkou

3. Termoska na jídlo B.box

Další velmi praktická termoska na příkrmy je od značky B.box. I tuto si maminky chválí a opakovaně ji kupují. Je opět vyrobena z nerezového materiálu a víčko, vidlilžička a veškeré úchyty s bezpečného plastu. Velmi praktickým prvkem je ouško, za které je možné termosku nosit nebo ji třeba uchytit na kočárek. Také usnadňuje otevírání – máte-li problém s otevíráním sklenic, zde se s tímto problémem nesetkáte. Vložením prstů do otvoru vytvoříte „páku“, která vám otevírání usnadní.

Termoska má objem 335 ml a jídlo udrží teplé i studené po dobu cca 5 hodin – opět v závislosti na venkovní teplotě. Termoska má praktický široký tvar a tak se jednoduše dostanete až k poslednímu soustu.

Do obchodu

Design, který vás okouzlí

4. Termoska na příkrmy Sauvinex

Vakuová termoska Beaba, vyrobená z prvotřídní nerezové oceli s dvojitou stěnou, je skvělým společníkem pro zdravé jídlo na cestě s dětmi. Dokáže uchovat pokrmy teplé po dobu až 6 hodin a chladné až 7 hodin. Díky hermetickému uzavření je možné ji bezpečně přenášet v tašce. Široké otevření termosky usnadňuje její plnění a výdej jídla.

Tato termoska je vyrobena z nerezové oceli vysoké kvality, která je odolná vůči korozi, oděrkám a jakémukoli jinému poškození. Navíc nerezová ocel nezachycuje chutě a vůně a není reaktivní s potravinami.

Do obchodu

Termoska v severském designu

5. Termoska Bblüv Foöd na jídlo Aqua

Také termoska na příkrmy Bblüv Foöd disponuje dvouplášťovou izolační technologií. Nerezová ocel, ze které je vyrobená, je netoxická a neabsorbuje žádné pachy a chutě. Teplotu horného pokrmu udrží po dobu 6 hodin a studeného dokonce hodin 8. Je odolná proti úniku tekutiny z termosky ven a nechybí jí ani praktická skládací lžička. Její víčko navíc můžete využít jako šálek na pití nebo misku na příkrm.

Díky tomu, že má termoska nižší a širší tvar, se dobře myje, ale také se z ní jídlo dobře nabírá. Oceníte ji nejen na příkrmy, ale i pro větší děti, když chcete, aby měly teplé jídlo třeba s sebou na výlet. Veselý design a pastelové barvy navíc dodávají termosce příjemný vzhled, který okouzlí děti i rodiče.

Do obchodu

TIP: Hledáte kvalitní příkrmy bez cukru? Vybrali jsme pro vás ty nejkvalitnější příkrmy na trhu.

Jak vybrat termosku na příkrmy?

Nyní už nejspíš tušíte, že praktická maminka se bez termosky na příkrmy neobejde. Jak ale takovou termosku vybrat, aby vám sloužila co nejlépe a nesáhli jste „vedle“?

Objem

Hlavním kritériem je jednoznačně objem. Termoska pro kojence může mít jinou velikost než termoska pro dítě ve školce. Většinou se pohybují kolem 250 až 350 ml. Sekat se ale můžete i s daleko menšími termoskami, nebo naopak většími. Výjimkou není ani termoska o 600 ml. Ta už se hodí pro více dětí najednou. Vhodné pak je, když je možné do ní vložit krabičky s příkrmem, abyste tak oddělili oběd třeba pro dvě různě staré děti.

Materiál

Termoska na příkrmy bývá nejčastěji vyráběna z nerezové oceli vysoké kvality, někdy i dvouplášťové, bez BPA a jiných škodlivých látek. Existují sice i levné termosky z plastu, ale ty nejen že neudrží teplotu dostatečně dlouho, ale mohou obsahovat právě škodlivé látky, které se teplem uvolní do jídla.

Vnější plášť termosky na příkrmy může být nerezový, ale také plastový. Někdy má speciální povrchovou úpravu, aby se termoska dobře držela a neklouzala.

Termoska na prikrmy

Udržení teploty a izolace

Materiál by měl dostatečně izolovat. To souvisí s tím, jakou „výdrž“ termoska má, tedy jak dlouho udrží požadovanou teplotu pokrmu či nápoje. Obvyklá doba je kolem pěti hodin. Existují termosky na příkrmy, které vydrží méně, ale i takové, co vydrží až 12 hodin. Teplotu pokrmu neovlivňuje jen materiál a izolace, ale i množství pokrmu – čím více je ho pohromadě, tím lépe udrží teplotu, a hlavně – venkovní teplota. V mrazech bude pokrm v termosce stydnout rychleji než v létě. Naopak v letních vedrech v termosce neudržíte chladný nápoj tak dlouho, jako třeba na jaře nebo na podzim.

Pokud tedy budete termosku na příkrmy kupovat, zamyslete se, na jak dlouhé cesty ji budete využívat a kolik hodin potřebujete, aby udržela požadovanou teplotu jídla.

Pachy a chutě

S materiálem souvisí také pachy a chutě z jídla, které v termosce převážíte. Pokud zvolíte nevhodný materiál, který absorbuje pachy nebo chutě, může to ovlivnit další jídla, které budete v termosce nosit a ta pak nebudou dětem chutnat. Ruku na srdce, dali byste si jablečnou přesnídávku vonící po guláši?

Design

Design termosek na příkrmy se liší stejně jako u kojeneckých lahví, krabiček na příkrmy a dalších pomůcek pro maminky. Můžete sehnat neutrální nerezové termosky, na kterých není poznat, že jsou pro děti a klidně do ní můžete udělat kávu manželovi na služební cestu.

Termoska na prikrmy

Většinou jsou ale termosky pro děti s veselým designem, ať už v mnoha barvách či jednobarevné, s potiskem různých zvířátek nebo bez nich.

Udržování v čistotě

Udržet termosku na příkrmy čistou je nezbytně nutné. Je proto ideální, když má široký tvar, a pohodlně do ní strčíte ruku. Nejen že se z ní jídlo dobře nabírá a nepotřebujete jej přendávat do další misky, ale také se lépe vymyje. Ve špatně umyté termosce by se mohly vytvářet bakterie, a to určitě nechcete.

Vychytávky

Termoska na příkrmy může mít také různé vychytávky. Často je víčko termosky ve tvaru misky, takže nemusíte nosit s sebou žádnou náhradní. Některé termosky mají i lžičku, vidličku nebo alespoň držátko, do kterého zasunete svůj příbor. Skvělé je, když má termoska i krabičky, které se do ní vejdou. Jídlo můžete nosit buď v krabičkách uvnitř termosky, nebo ho do ní dávat přímo.

Dobrou vychytávkou je i potah – obal na termosku, ideálně i s rukojetí. Termoska se tak snáze přenáší a obal zpravidla ještě napomáhá déle udržet správnou teplotu jídla. Obaly k termoskám ale můžete často dokoupit i samostatně.

Cena

Ceny termosky na příkrmy se pohybují v řádu stokorun, ale koupit můžete i termosku za 1000 Kč a více. Ideální cena je mezi 400 – 800 Kč. Pak se můžete většinou spolehnout, že máte kvalitní výrobek z neškodného materiálu, který udrží jídlo i pití dostatečně teplé nebo studené. Termosky za méně než 400 Kč raději neberte. Materiál nejspíš nebude nejkvalitnější a mohl by být dokonce zdraví škodlivý.

Proč (ne)pořídit termosku na příkrmy?

Stále ještě nejste rozhodnuté, zda termosku na příkrmy potřebujete? Pojďme si to tedy stručně shrnout, ať je rozhodování jednodušší.

Stylová a moderní oproti klasickým taškám na kočárek

Stylová a moderní oproti klasickým taškám na kočárek

Je jedno, zda máte doma kojence, batole nebo dítě školkou povinné. Termosku na jídlo využijete po mnoho let. Hodí se na výlety, do školky a do školy i jen tak, na delší procházku do přírody. Už víte, jaká termoska na příkrmy je pro vás ta pravá?