Sonett prací gel Sensitive – RECENZE

Testovali jsme šetrný prací gel od Sonett a porovnávali s ostatními pracími prášky

sonett praci prasek recenze

Hledáte-li, stejně jako my, co nejšetrnější prácí prášek (nebo gel), který můžete využít ať už pro sebe nebo na prádlo a pleny pro miminko, pak vás určitě bude zajímat i zkušenost s pracím gelem oblíbené značky Sonett. Koho téma ekologické domácnosti zajímá už nejaký ten pátek, značku určitě zná, pokud jste v tematice noví, tak vás zase ubezpečuji, že o ní ještě uslyšíte. V nabídce mají snad každý jeden čistící produkt v ekologické verzi (např. tablety do myčky, čistič do koupelny nebo odstraňovač vodního kamene) a zatím jsme na ně slyšeli jen samou chválu. Ale jaká je naše reálná zkušenost s pracím gelem Sensitive?

Zajímá-li vás, který ekologický prací prášek/gel je podle nás nejlepší, koukněte také na článek Nejlepší prací prášek vhodný pro miminka.

Testování a recenze

Zkoušeli jsme tekutý prací gel Sonett ve verzi Sensitive. V průběhu několika měsíců jsme využili celou lahev pro praní nejrůznějšího druhu oblečení. Tento prací gel jsme pořídili v obchodě Econea.

Shrnutí recenze

  • Je non-toxic
  • Neobsahuje žádnou parfemaci
  • Nevoní (nezapáchá např. po octu jako jiné ekologické přípravky)
  • Funguje skvěle na klasické praní
  • Někomu může vadit basence vůně
  • Se skvrnami má trochu problém

Zjistit aktuální cenu

Složení a konzistence

Obvykle začínáme recenze nějakým prvním dojmem z produktu (např. co se týká designu a provedení), to však u pracích prostředků není směrodatné, a tak začínáme rovnou složením. Co si na první pohled můžete všimnout je to, že balení (to 2 litrové, které máme doma), je opravdu velké (koukněte např. ve srovnání s ostatními pracími prostředky) a k tomu nakonec musíme přihlídnout nakonec, když bude posuzovat cenu výrobku.

Čeho si taktéž lze všimnout na první pohled (nebo spíše přičichnutí), je vůně – a to, že prací gel od Sonettu nevoní nijak. Neobsahuje totiž parfemaci a to je u ekologických pracích gelů velmi důležité. Ačkoliv vím, že spousta z vás bude hledat co nejvoňavější prací gel a případně aviváž, tak u ekologických přípravků vás budu muset zklamat – moc voňavých nenajdete. Parfemace není tou nejpřírodnější složkou a při jejím nakumulování pro nás může být orpavdu škodlivá1ČLÁNEK: 8 Things to Know About the Safety of Chemicals in Fragrance. Na druhou stranu, můžeme být rádi, že Sonett nevoní, protože už jsem vyzkoušela nětkeré řpírodní přípravky na praní, které vyloženě smrdí a smard zanechají i na oblečení – to naštěstí vůbec není případ tady Sonettu.

Co když chcete voňavý prací prostředek, ale nechcete používat klasické poměrně toxické přípravky? Osobně mohu odporučit prací gel od Mulieres, ten je taktéž přírodní a ekologický, ale vůně je dodána přírodními esenciálními oleji. Je to jemná příjmená vůně, nečekejte takovou intenzitu jako po běžné aviváži (já však na Mulieres nedám dopustit).

Další variantou je dokopat si do nevoňavého přípravku jako je Sonett vlastní mix esenciálních olejů. Je to běžná praktika mezi „vyznavačstvem“ ekologické domácnosti. Vůni si můžete vybrat dle vlastních preferencí, jen pozor na oleje, které mají nějakou barvu. Malá kapička do praní by však neměla být problémem nikdy.

Složení přípravku Sonett je opravdu čisté a lze jej zařadit dokonce do non-toxic, kam lze zařadit jen tu nejčistější a nejpřírodnější kosmetiku a přípravky.

Běžné praní

S běžným praním si tento gel pohodově poradí. Prádlo je po vyprání s použitím doporučené dávky čisté, voní čistotou a zkrátka je takové, jaké chci, aby prádlo po vyprání bylo. Nejde z něj cítit žádný ocet a nic podobného.

V prostředku jsem prala především barevné prádlo, zase tolik bílého doma nemáme na to, abychom jej třídili. Tento prací gel je však vhodný jak na bílé, tak barevné prádlo. Pokud prádlo třídíte, tak možná oceníte i existenci pracího gelu Sonett speciálne na bervné prádlo. Dále od Sonettu najdete také prostředek na vlnu nebo hedvábí.

Skvrny

U skvrn je to pak těžší, ty úplně nevypere (samozřejmě záleží jak které, já zkoušela nějaké výrazné od přírkmů), ale to jsem trochu očekávala, vzhledem k tomu, že s těmi má problém kdejaký prací prostředek. S nějakým běžným umazáním od čokolády si poradil v běžném praní, ale takové ty zažrané barevné skvrny, na to je krátký. Určitě by stálo za to vyzkoušet i speciální sprej od Sonettu na skvrny – tak třeba vyzkoušíme někdy přístě.

Cena

Toto balení seženete za něco přes 3 stovky a 1 dávka praní vychází na cca 12 Kč. Mezi ekologickými prášky se jedná o cenu normální až vyšší, když pak porovnáte s klasickými prostředky na praní, tak je cena rozhodně vyšší. Platíte si zde však za kombinaci kvality, čistého složení a to, že produkt opravdu prádlo vypere do čista. Cena zde je zkrátka uměrná výsledku.

Zjistit aktuální cenu

Závěr recenze

Prací gel rozhodně doporučuji. Myslím si, že svým složením patří mezi to nejlepší na trhu ekologických pracích prostředků. Pokud by nebyl mým osobním favoritem prací gel od Mulieres, volila bych pro běžné praní rozhodně tento. Když budete prací gel kupovat berte však na vědomí, že je ekologický a tím pádem, pokud jste doteď byli zvyklí na voňavé konvenční prací prášky, možná vás Sonett instantně nenadchne. Říkám však, dejte mu šanci. Uvidíte, že po několika měsících používání ekologických gelů bez vůně, už vám běžné aviváže budou smrdět a budou na vás zkrátka moc. A pokud bez vůně zkrátka nemůžete, tak tento prací gel rozhodně není nic pro vás.

Složení
Běžné praní
Skvrny
Cena
4.2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Složení
Běžné praní
Skvrny
Cena
Celkové skóre