teepee pro deti

Teepee pro děti

5 tipů na nejlepší teepee pro děti (na zahradu i do pokojíčku)

V poslední době jsou doslova boomem teepee pro děti. Vyrábí je různé firmy, ale ne všechny jsou vhodné i pro ty nejmenší. My jsme se zaměřili na dětská teepee a stany, které jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných a pevných materiálů, s lehkou, pevnou a snadno de/montovatelnou konstrukcí. Ta nejkrásnější a nejkvalitnější teepee pro děti najdete v našem výběru.

Pokud si nejste jisti, jak správně dětské teepee vybrat, máme pro vás i pár tipů a rad. Najdete je ve druhé polovině našeho článku.

5 tipů na teepee pro děti

#1 Favorit redakce

Elis Design

Pokud chcete skutečně kvalitní, krásné a prostorné teepee pro děti, doporučujeme to od Elis Design. V jejich nabídce najdete spoustu variant, vždy se však jedná o teepee vyrobené z certifikovaných a zdravotně nezávadných materiálů, které jsou pro děti bezpečné. Elis Design vyrábí z materiálů výhradně přírodních a podporuje tak udržitelnost. Koupí jejich teepee ji budete podporovat i vy. Pokud zvolíte variantu i s polštářky, nemusíte se bát žádné alergické reakce dětí. Veškeré výplně včetně výplně podložky jsou z antialergických materiálů.

Konstrukci teepee sestavíte pomocí čtyř borovicových tyčí o délce 170 cm. Základna má rozměry 110 x 110 cm, takže je vnitřní prostor dostatečně prostorný pro hry i odpočinek.

 • Textilie na teepee i obal podložky se dají pohodlně sundat a vyprat v pračce
 • Vhodný domů, na zahradu i na terasu (najdete i speciální venkovní stany)
 • Rychlá montáž a demontáž – můžete ho vzít klidně i na dovolenou
 • Vyroben z přírodních a udržitelných materiálů
 • K dostání v různých barvách a designech
 • Možno zakoupit i s polštářky a plyšáky – jako doplňky ve stejném designu

Do obchodu

#2 Mnoho barev a designů na výběr

Teepee MaxMax

Také dětské teepee od značky MaxMax je velice kvalitní a vyrobené z čistě přírodních materiálů. Základní konstrukci tvoří dřevěné tyče o délce 170 cm a průměru 2 – 4 cm. Plachtu teepee tvoří 100 % čistá bavlna, která se dá pohodlně sundat a vyprat. Základna stanu má rozlohu 110 x 110 cm a je tvořena měkkou pohodlnou podložkou. Toto teepee pro děti se dá zakoupit v různých barvách a designech, s obrázky zvířátek, vlnek apod. Zvolit se dají i kombinace s doplňky v podobě plyšových/látkových zvířátek nebo polštářků.

 • Světlo uvnitř teepee se dá regulovat zatažením závěsů
 • Na boční straně okénko se záclonkou
 • Dovnitř teepee můžete dokoupit svítící kuličky, které prostor ještě zútulní
 • Vhodný do bytu i na zahradu
 • Uvnitř podložky je polyesterová výplň
 • Různé barvy a designy

Do obchodu

#3 Pevný stan pro hry a odpočinek

Dětský stan duha Howa

Pokud nehledáte vyloženě teepee, ale chcete svým dětem pořídit do pokojíčku krásný a pevný dětský stan, vsaďte na hrací stan howa. Vyroben je z vysoce kvalitní Tiger bavlny, kterou pevně napnete na sklolaminátové tyče konstrukce. Podlážka je protiskluzová a polstrovaná, takže se na ní bude dětem dobře odpočívat i hrát. Plachta stanu má kulatá okénka a celkový tvar připomíná orientální příbytky. Může nahradit běžné teepee i dětský stan.

 • Hrací dětský stan vhodný pro děti od tří let
 • Výška stanu je 140 cm, hloubka 115 cm
 • Nádherný design
 • Pevná konstrukce ze sklolaminátových tyčí
 • Látka se dá vyprat
 • Vhodný spíše do bytu

Do obchodu

#4 Jednoduché dětské teepee za příjemnou cenu

Teepee Etent

Pokud hledáte dětské teepee za nižší cenu a nepotřebujete žádné doplňky, doporučujeme teepee pro děti od značky Etent. Konstrukce je tvořena pevnými borovicovými tyčemi, které se dají rozložit na polovinu. Proto stan snadno sbalíte i na dovolenou – nezabere moc místa. Výška teepee je 150 cm a podlážka má rozměry 120 x 120 cm. Je polstrovaná, a tudíž dobře izoluje případný chlad od podlahy. Díky tomu je toto dětské teepee vhodné jak do interiéru, tak třeba na zahradu nebo terasu o slunných letních dnech.

 • Závěsy u vchodu se dají po stranách uchytit látkovými proužky
 • Na boku nechybí okénko
 • Jednoduchá konstrukce a rychlá montáž
 • Vhodný do bytu i na zahradu
 • Skvělý i pro cestu na dovolenou – děti budou mít známé zázemí v neznámém místě
 • Potah se dá sejmout a vyprat
 • Příjemná cena

Do obchodu

#5 Hodně zábavy za nízkou cenu

Teepee Playtive

Dětské teepee od značky Playtive patří mezi produkty obchodního řetězce Lidl. (Sehnat se dá ale i jinde.) Díky tomu je jeho cena poměrně nízká a dostupná pro více rodičů a dětí. Na kvalitě mu to však neubírá. Konstrukci tvoří pevné tyče z borovicového dřeva a látka stanu je kvalitní a poměrně odolná. Dá se prát v pračce a žehlit, takže se nemusíte bát, když se zašpiní nebo zapráší, že by teepee zůstalo špinavé. Výhodou je suchý zip, na který se upínají cípy stanu u vchodu, když je chcete nechat otevřené – šňůrky nebývají vždy praktické, při hře se často zauzlují a jdou špatně rozvázat.

 • Teepee pro děti od 18 měsíců
 • Dostatečně prostorné pro hry a odpočinek – 110 x 110 cm rozměr podlážky
 • Sestaví se rychle a jednoduše
 • Jednoduchá podlážka – lepší položit na ni deku nebo polštářky, aby od podlahy nešel chlad
 • K dostání v různých barvách a designech

Do obchodu

Jak vybrat teepee pro děti?

V našem výběru jsme vám ukázali nejlepší, nejkrásnější a nejkvalitnější dětská teepee. Pokud bychom měli zvolit absolutního favorita, jsou to jednoznačně teepee od značky Elis Design. Vy ale můžete vybrat i jiné. Poradíme vám, na co se při výběru teepee pro děti zaměřit, abyste „nešlápli“ vedle.

Umístění – domů nebo na zahradu?

První, na co byste se měli zaměřit, je místo, kde budete dětské teepee využívat, resp. kde si s ním budou vaše děti hrát. Většina z nich je vyrobena tak, aby byla umístěna primárně v interiéru, tedy v dětském pokoji. Podlážka stanu je obvykle látková a polstrovaná, venku by mohla nasáknout vodu. Pokud ale narazíte na teepee, které má podlážku zespodu z nepromokavé tkaniny, dá se umístit i na vlhké místo – ovšem opatrně, aby nenavlhl celý stan.

Námi testovaná teepee pro děti jsou vhodná jak do interiéru, tak na terasu nebo na suchou trávu – třeba na zahradě. Počítá se však s umístěním v letních dnech, kdy je sucho a podložka a stěny stanu nenavlhnou. Na večer je proto lepší umístit teepee zase zpět do domu. Díky tomu, že se dá jak plachta, tak podlážka teepee vyprat, nemělo by vadit případné znečištění hlínou, pískem apod.

elis design teepee venkovni

Velikost dětského teepee

Většina teepee pro děti má výšku do 150 cm, přičemž tyče na konstrukci jsou dlouhé kolem 170 cm. Podlážka pak může mít rozměry mezi 100 – 120 cm. Velikost stanu vybírejte podle toho, jak velké máte dítě, popř. kolik dětí si bude v teepee hrát. Nevejde se jich tam sice mnoho, ale pro odpočinek nebo ke hře (třeba na indiány) postačí i pro tři děti.

Materiál a údržba

U dětských hraček vždy sledujeme jejich nezávadnost, certifikace a pokud možno přírodní materiály. Teepee pro děti se dají sehnat z plastu – pak stojí pár stovek korun, ale pokud chcete, aby byl materiál skutečně nezávadný a vydržel i náročnější hru, vsaďte na kvalitu a přírodní materiály. U námi testovaných teepee byly tyče na konstrukci stanu většinou dřevěné. Nejčastěji se využívá pevné borovicové dřevo. Výjimkou může být konstrukce ze sklolaminátových tyčí. Ty už ale nejsou tak pevné a mohou se zlomit. Na rozdíl od dřevěných tyčí však pruží a když se o ně dítě opře, prohnou se a vydrží. Zlomí se skutečně jen při prudkém a silném ohnutí.

Látka, ze které je teepee pro děti vyrobeno, by měla být pevná, silnější, ale prodyšná. Ideální je 100 % bavlna, která se dá vyprat a vyžehlit. To je totiž důležité, aby byl stan stále čistý a zdravotně nezávadný. Podlážka může být polstrovaná – ideálně plněná antialergickým materiálem. Ideální však je, když se z ní dá potah sejmout a rovněž vyprat – samostatně. Některé podlážky se musí prát komplet i s náplní a zbytečně dlouho schnou, náplň dělá cucky a boule atd.

Bezpečnost

Aby bylo teepee pro děti skutečně bezpečné, nestačí jen zvolit zdravotně nezávadný materiál a pevné tyče na konstrukci, ale také je správně umístit. Doporučujeme, aby teepee stálo vždy v prostoru, a to i doma, byť to může být náročnější. Ne každý má dostatečně velký byt. Pokud však umístíte teepee ke zdi nebo nábytku, dítě do něj může vběhnout, nestačí „zabrzdit“ a praští se o zeď nebo nábytek, u nějž stan stojí.

Dbejte na to, abyste teepee stavěli vždy na hladkou podlahu/zem. Aby pod podlážkou nebyly žádné hračky (např. kostičky lega), venku pak klacky nebo kamínky. Nejen, že mohou látku protrhnout, ale ještě bude bolestivé, když na ně dítě šlápne nebo klekne.

Konstrukce

Konstrukci teepee pro děti, jak už jsme zmínili, tvoří převážně dřevěné tyče. Ty se nahoře spojí pružnou gumou, a ještě zpevní pruhem látky, který slouží zároveň jako dekorace. Je vyroben v barvách stanové plachty. Problémem je, že takto spojené tyče se mohou hýbat, kroutit, tu se jedna povytáhne a teepee ztratí svůj tvar. Mohou také ujíždět do stran. Proto je dobré, když má podlážka teepee v rozích úchytky, do nichž se dřevěná tyč vsune a neujíždí. Stan je pak stabilnější.

Pokud chcete skutečně pevnou konstrukci, požadujte takovou, aby byly tyče nahoře místo gumy a látky spojené kovovými nebo alespoň plastovými svorkami.

Zaměření a vybavení

Teepee pro děti se vyrábí v různých barvách a designech. Většinou jsou si všechna podobná. Mají látková okénka, někdy s roletkou, jindy se záclonkou a vchod zakrývá látka, která se dá po stranách přivázat provázky nebo přichytit suchým zipem. Uvnitř teepee je podlážka – většinou měkká, polstrovaná. K teepee pak mohou být i různé polštářky a látková zvířátka, která můžete zakoupit rovnou v celé sadě, nebo dokupovat zvlášť.

Pokud máte dvě děti různého pohlaví, je dobré volit neutrální tóny. Vybírat se ale dají i stany přímo pro holčičky či kluky, se vzory, zvířátky nebo jen v různě kombinovaném barevném provedení.

Nyní už víte, jak teepee pro děti vybrat. Věřte, že děti si jej zamilují. Zalezou si, když budou chtít chvilku klidu a jen tak odpočívat, ale může se stát i úkrytem pro různé dobrodružné hry s kamarády.