darek na posledni chvili

Dárek na poslední chvíli

15 tipů na super dárky na poslední chvíli (ještě dnes!)

Vypustili jste datum narozenin svého blízkého příbuzného? Nebo snad patříte mezi jedince, co tradičně shání dárky k Vánocům na poslední chvíli? Ať už hledáte dárek pro své děti, kolegy, kamarády či rodiče, v dnešním článku jistě najdete inspiraci na perfetkní dárek. Všechny dárky, které zde najdete, budete mít k dispozici (po zakoupení) ještě dnes, do pár hodin či minut, případně jej ste schopni pořídit cestou na oslavu narozenin. Bezpečně tak během dneška vybavíte dárky pro celou rodinu či pro jakéhokoliv oslavence.

15 tipů na dárek na poslední chvíli

1.Poukaz do oblíbeného obchodu

Rychlou a jasnou volbou, která potěší hlavně starší děti a dospělé, je poukázka do oblíbeného obchodu. Ideálně takového obchodu, který nabízí zakoupení poukazu online. Vy tak vybraný poukaz pouze objednáte, zaplatíte a během pár minut jej máte v mailu. Následně jej můžete vytisknout (máte-li k dispozici tiskárnu), vložit do obálky a máte dárek, který zaručeně potěší. Pokud tiskárnu nemáte k dispozici, dárek můžete poslat i elektronicky (např. těsně před potřesením ruky pošlete poukaz na email oslavence). Poukaz také můžete vyrobit doma ručně a pouze na něj přepsat kód poukázky.

V dnešní době nabízí své poukazy online snad naprostá většina eshopů. Vy tak máte k dispozici nepřeberný výběr voucherů a poukázek. Uvádíme pro inspiraci příklady námi ověřených eshopů.

Doporučujeme:

 • Biooo.cz – dárkové poukazy na přírodní kosmetiku, perfektní pro maminku, dospívající dceru nebo kamarádku
 • AngryBeards.cz – kosmetika pro pořádné chlapy, ideální dárek pro manžela, kamaráda nebo tátu se smyslem pro humor
 • BrainMarket.cz – vitamíny, doplňky stravy a další zdravé vychytávky, skvělé pro kohokoliv, kdo se zajímá o zdravý životní styl
 • Pilulka.cz – dárkové poukazy do online lékárny, ideální pro babičky, dědečky nebo maminky s malými dětmi
 • Feedo.cz – obchod s výbavou pro děti, miminka a maminky, dárkový poukaz vhodný pro maminky v očekávání nebo čerstvé rodiče
 • Pod7Kilo.cz – cestovní vybavení, poukaz ocení vášniví cestovatelé nebo milovníci hor
 • Econea.cz – ekologické produkty do domácnosti i kosmetika šetrné k přírodě, ocení všichni, kteří se snaží omezit negativní dopad na přírodu
 • Domaci-pivoteka.cz – poukaz na pivo, kvalitní a originální značky piva, skvělý dárek pro tátu, manžela nebo dědečka

2. Online kurz jako dárek

Dalším způsobem, jak sehnat dárek teď hned v kyber prostoru, je zakoupení online kurzu. Online kurzy se v poslední době řadí mezi velmi oblíbené dárky nejen na poslední chvíli. Jsou vhodné především pro oslavence, kteří se rádi sami vzdělávají, případně jsou zapáleni do konkrétního koníčku.

Dokážeme si představit, že kurz zpěvu nebo hry na akustickou kytaru, může být skvělým dárkem pro spoustu začínajících talentů. Jazykový kurz zase může přijít vhod studentovi, který se chystá na přijímací zkoušky z angličtiny. Naopak se raději vyhněte koupi odborných kurzů, jejichž oboru sami nerozumíte nebo výběr tématu kurzu úplně naslepo. My vám zde opět doporučíme námi ověřené a ozkoušené platformy s online kurzy, které nabízí i dárkové poukazy.

Doporučujeme:

 • Kurzy pro radost – platforma s online kurzy všech odvětví, najdete zde kurzy kreslení, pletení, cvičení pilates, péče o dítě a nebo i o ovocné stromy
 • Online Jazyky – online jazykové kurzy (angličtina, španělština, němčina, ruština, francouzština, italsština) pro všechny věkové kategorie
 • ArtMaster Academy – profesionálně zpracované hudební a umělecké online kurzy (např. hra na kytaru, zpět, břichomluvení…)

3. Zážitek

Zakoupením zážitku, resp. zážitkového voucheru, můžete vykouzlit úsměv na rtech snad úplně všem. Zážitků, které můžete zakoupit darem, je totiž velká spousta a tak lze zážitek na míru najít opravdu pro každého. Mohou to být adrenalinová dobrodružsví, gurmánské zážitky nebo můžete darovat zkušenost s virtuální realitou.

Doporučujeme:

4. Rozvoz květin

Dárek, který potěší každou ženu (ale někdy i muže), je jednoznačně květina. Výhodou dnešní doby je, že květinu dle výběru můžete zakoupit online a nechat expresně poslat na adresu příjemce. Nejen tedy, že se jedná o perfektní dárek na poslední chvíli, ale také tímto způsobem můžete vyřešit dárek na dálku – v situaci, kdy jste např. v zahraničí a chcete potěšit blízkou osobu doma v Česku. Květinářství s rozvozem existuje spousta, proto doporučujeme prozkoumat jich více a najít takové, které je schopné doručit zásilku co nejdříve i ve městě, ve kterém potřebujete. Také počítejte s tím, že např. na Den Matek, Valentýn nebo MDŽ mají zpravidla rozvozy na poslední chvíli již naplněné kapacity.

Doporučujeme:

 • Frutiko – květiny, ovocné květiny a dorty, expresní doručení Praha a Brno
 • Květiny Expres – květiny a doplňkové dárky, doručení do 120 minut po praze
 • Fleurop – rozvoz květin po ČR id o zahraničí

5. Wellness pobyt či dovolená

Voucher na wellness pobyt nebo dokonce na dovolenou udělá velkou parádu a máte šanci jej rychle pořídit i 10 minut před začátkem oslavy. Takto stědrý dar pak zcela kompenzuje i to, že jste na celou oslavu třeba zapomněli – říkáme tomu dokonalý dárek na poslední chvíli.

Vybrat můžete wellness pobyt v horách, glamping v Česku nebo dovolenou u moře v zahraničí. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici na pár kliknutí, takže nakonec záleží jen na tom, jak moc štědří chcete být. Určitě ale nekupujte pobytový voucher pouze pro jednoho. Málokdo si vyrazí na víkendový pobyt o samotě rád (čest výjimkám). Voucher kupte minimálně pro dvě osoby, ať už počítáte s tím, že s obdarovanou osobou pojedete vy či nikoliv.

Doporučujeme:

 • Adrop – glamping, wellness pobyty, víkendy v horách
 • Zážitky.cz – wellness, romantické pobyty pro dva
 • Travel King – wellness pobyty, eurovíkendy i dovolená u moře

6. Dárková karta PlayStation, Xbox nebo Steam

Velmi jednoduše se hledá dárek na poslední chvíli, pokud je oslavenec fanouškem počítačových nebo konzolových her (např. PlayStation, Xbox). To pak stačí pořídit PlayStation nebo Xbox kartu s nabitými kredity a dokonalý dárek je na světě. Tyto karty lze zakoupit jak v kamenných prodejnách, tak online. Příjemce daru si pak za kredity může pořídit jakoukoliv hru v rámci konzole.

Doporučujeme:

7. Dárek z Alzy

Velmi rychle pořízeným dárkem může být v dnešní době i věcný dárek. Jak? Pokud jste z většího města, stačí objednat na Alze některý z produktů, který je na skladě a Alza vám jej během dne doručí do Alza boxu (případně si jej také můžete vyzvednout na prodejně). Pokud máte na hledání dárku den či dva, je tato volba ideální. Mnohem snazší (a také příjemnější), než shánět dárek na poslední chvíli po městě či obchoďáku.

A pokud nestíháte nebo vámi vybraný produkt nestíhají doručit? Nevadí. I Alza nabízí jako poslední záchranu poukazy, které stačí koupit online.

Přejít na Alzu

8. Příspěvek na dovolenou

Různé cestovní kanceláře nabízí k zakoupení své dárkové šeky v různých hodnotách. Ty přijdou vhod ať už chcete oslavenci na dovolenou přispět nebo pokrýt celý zájezd. Nejlepší však je, že vy pouze přispějete vámi zvolenou hodnotou a příjemce daru už si sám vybere dovolenou podle svého gusta. Může ji aplikovat na plánovanou rodinnou dovolenou u moře nebo jím pokrýt víkendový poznávací zájezd.

My doplňujeme naše doporučení na cestovní společnosti, které dárkové poukazy nabízí.

Doporučujeme:

 • BlueStyle – oblíbená česká cestovní kancelář, specializuje se na klasické pobyty u moře
 • Invia – nabídka různých zájezdů mnoha různých cestovních kanceláří, velký výběr
 • CK Fischer – cestovní kancelář s širokou nabídkou destinací

9. Předplatné (časopisu, kávy, ponožek…)

Předplatné jsou také oblíbeným dárkem všech Vánoc. Když se však řekne předplatné, představíme si v první řadě předplatné časopisu – v dnešní době tedy spíš online magazínu. Předplatit ale můžeme ledacos – od kávy, přes ponožky, až po kosmetiku. U takových předplatných si často můžete vybrat, zda chcete první zásilku věnovat osobně darem a nebo věnovat pouze poukaz s informací o tom, že první zásilka přijde již na adresu příjemce. Pokud nemáte na koupi dárku příliš času, druhá varianta je ideální. Vy pouze vytisknete poukaz a o pravidelný přísun dárečků už se postará firma.

Jaké různé originální předplatné můžete objednat. Přečtěte si naše doporučení.

Doporučujeme:

10. Elektronická nebo audio kniha

Nadšeného čtenáře knihou neurazíte. Hezkou knihu můžete poměrně rychle zakoupit v nejbližším knihkupectví, úplně nejrychleji však dárek pořídíte online. Pokud tedy nemáte času nazbyt (nebo víte, že kniha v online podobě potěší více), doporučujeme pořídit elektronickou knihu do čtečky (pokud ji oslavenec vlastní) nebo audioknihu do sluchátek. Dárek v podobě audioknihy můžete vyřešit i třeba darovaným kreditem na audioknižní platformě (např. Audiolibrix nebo Audible). Příjemce daru si tak bude moct novou knihu vybrat sám.

Doporučujeme:

 • Knihy Dobrovskýpořiďte e-knihu, audioknihu nebo dárkový poukaz
 • Audiolibrix – možnost zakoupit audioknihy především v českém jazyce (ale některé i v cizích jazycích)
 • Audible – možnost předplatit členství nebo darovat kredity, audioknihy v angličtině

11. Stírací losy

Na chvíli zase odbočíme z online světa dárků a přesuneme se k dárkům, které je jednoduché sehnat cestou na oslavu či událost. V každé trafice, na poště nebo benzince, najdete stírací losy! Pokud hledáte vánoční dárky, každoročně bývají k dispozici i speciální vánoční losy, které jsou sice dražší, za to má příjemce větší šanci něco vyhrát (alespoň symbolicky). Takový dárek sice může dopadnout i neúspěšně – obdarovaný nic nevyhraje, za to bude mít radost ze stírání a šance potenciální výhry. Potěšíte tak především své hravé a soutěživé příbuzné. Také se jedná o originální způsob věnování finančního obnosu starším dětem (např. můžete věnovat obálku s menším obnosem peněz + los).

12. Předplatné streamovací služby

Radost rozhodně uděláte darováním předplatného oblíbené streamovací služby. Případně můžete potěšit i streamovací službou, kterou příjemce daru sice zatím nevyužívá, ale jste si jsiti, že by ji ocenil. Kdo by dneska nechtěl přístup k Netflixu nebo HBO? Milovníci českých seriálů zase jistojistě mile překvapí přístup na českou streamovací platformu Voyo.

Před koupí daru zvažte, nakolik oslavenec využívá televizi a zda vůbec televizi doma má. Pokud totiž není ani občasným fanouškem televizní zábavy, doporučujeme vybrat spíše jiný dárek.

Doporučujeme:

 • Netflix – nejznámější streamovací platforma, velký výběr filmů i seriálů
 • Voyo – česká streamovací platforma TV Nova, potěší např. fanoušky Ulice

13. Lístky do divadla/na koncert

Lístek do divadla či na koncert máte v emailu také během pár minut od zaplacení. A přitom je to tak skvělý a pozorný dárek. Kdo by nebyl nadšený po obdržení vstupenky na koncert svého nejoblíbenějšího interpreta? Se vstupenkami se nemusíte omezovat jen na divadlo a koncerty. Zabrouzdejte možnostmi vstupenkových portálů a pořiďte lístky na kouzelnou show, burlesque vystoupení nebo veletrh. Na portálu TicketMaster můžete dokonce zakoupit poukaz, za který si příjemce daru nakoupí vstupenky dle své libosti.

14. Balíček plný dobrot

Nad dárkem nemusíte příliš dlouho přemýšlet, pokud netrváte na jeho originalitě a nápaditosti. Na poslední chvíli můžete zaskočit do nejbližšího supermarketu nebo krámku se zdravou výživou a poskládat balíček plný dobrot. Má oslavenec rád maso a uzeniny? Nakupte salámy, výběrové šunky, sýry a třeba omáčku na maso, vložte do hezké krabičky či dárkové tašky a máte hotovo. Stejně tak si můžete vyhrát se sladkostmi, zdravými potravinami, čaji, kávou, apod.

15. Vlastní výroba

Na poslední chvíli vás může zachránit i vaše zručnost a kreativita. Mezi partnery jsou oblíbené např. šekové knížky, kde svému partnerovi vypíšete poukázky na nejrůznější aktivity, které si může kdykoliv vybrat (např. masáž chodidel, romantická večeře dle výběru, společný den v horách…). Vyrobit však můžete jakýkoliv dárek vás napadne (a na který máte doma materiál). Spoustu inspirace najdete na Pinterestu. Zapojit můžete i své nejmenší členy rodiny, protože jakou babičku by nepotěšila umělecká kresba svého vnoučete s věnováním?

Doufáme, že vám naše tipy na dárky na poslední chvíli pomohly a alespoň vás inspirovaly k výběru toho pravého dárku pro vaši příležitost. Naštěstí to s dárky na poslední chvíli v dnešní době není tak těžké, díky tomu, že lze spoustu věcí zařídit online.