darek pro pani ucitelku

Dárek pro paní učitelku do školky

10 tipů na originální dárek pro paní učitelku do školky

Končí pololetí, školní rok, nebo se vaše dítko bude loučit se školkou a vy hledáte vhodný dárek pro paní učitelku do školky? Květiny už jsou dnes samozřejmostí. Pokud chcete ale ještě něco navíc, co paní učitelku potěší, je dobré trochu popřemýšlet a pohledat. Čokoládu ze supermarketu může přinést každý. Proto jsme se v dnešním článku zaměřili na dárky pro učitelky ze školky, které jsou originální, krásné, chutné i voňavé. Ty nejlepší tipy najdete níže. A pokud si nejste jisti, kdy se dárek paní učitelce do školky nosí, přečtěte si naše „rady zkušených“ na konci článku.

10 tipů na dárek pro paní učitelku do školky

Krásné poděkování za péči ve školce

1. Vonná svíčka

Jestli je dárek, kterým nepohrdne snad žádná žena, ani paní učitelka ve školce, pak jsou to vonné svíčky. Výhodou u nich je, že se dají sehnat v různých velikostech, tvarech, s různými vůněmi a samozřejmě i za různé ceny. Proto jsou ideální vlastně pro každého, ať už chcete jen levnou drobnost, nebo luxusní dárek, za který si neváháte připlatit. Mezi ty nejlepší patří svíčky sójové, ručně dělané a ideálně s dřevěnými knoty. Skvělé je také to, že některé svíčky seženete s originální etiketou, kde může být klidně i přímo popisek jako poděkování paní učitelce apod. My sázíme na svíčky Greates Candle, které se prodávají v praktické plechové dóze. Jejich vůně tak časem nevyčichne – paní učitelka si může svíčku zapálit hned jak přijde domů, ale klidně i za půl roku a bude pořád krásně aromatická. Vůně jsou různé – fík, jasmín, vanilka a mnoho dalších. Za 200 gramovou svíčku zaplatíte kolem 299 Kč, což je rozumná cena za vysokou kvalitu.

Do obchodu

Vděčné mlsání

2. Čokoládové překvapení pro paní učitelku z Čokolandia

Krásný dárek pro paní učitelku do školky je i čokoláda. Můžete samozřejmě koupit tabulku čokolády nebo bonboniéru, které jsou k dispozici běžně v obchodu, ale pokud ji chcete překvapit a darovat něco extra, vsaďte na některý z e-shopů, který se zabývá čokoládovými specialitami. My rádi nakupujeme na e-shopu Čokolandia, kde jsou k dispozici jak jednotlivé tabulky čokolády s různými a velmi netradičními příchutěmi – to může být levnější varianta pro ty, co hledají spíše levnější dárek, nebo pak čokoládové sady a bonboniéry. Sady zde můžete sehnat pro různá zaměstnání, od malířů přes automechaniky až po kadeřnici, ale sadu pro paní učitelku jsme tam zatím neobjevili. Zato nás nadchli jejich bonboiéry, které vypadají luxusně a jak jsme si sami vyzkoušeli, jejich chuť je přímo neskutečná. Bonboniéry můžete pořídit od těch malých, které stojí kolem 150–180 Kč, po veliké, kde se dostanete cenou přes 1000 Kč. Záleží tedy opět jen na vás, kolik chcete do dárku pro paní učitelku investovat. Tyto čokoládové pralinky jsou ručně dělané a každé balení je tak opravdu unikátní.

Do obchodu

Aromatické vůně pro pohodu

3. Aromasada

Pokud máte pocit, že vonné svíčky kupuje každý a chcete jako dárek pro učitelku do školky něco trochu jiného, vybírejte z různých aromasad, kterých je k dispozici poměrně dost, i když ne tolik, jako svíček. Aromatické a éterické oleje se dnes nemusí dávat jen do aromalampy, i když sada s malou lampou a jedním či více olejíčky je také krásný dárek. Oleje se dnes kapou i na speciální dřevěné či keramické destičky, keramické kameny, z nichž se vůně postupně odpařuje apod. Nádherné aromatické sady vyrábí např. firma Taoasis a najdete mezi nimi opravdu vůně, které vám doma vytvoří pohodu, zklidní mysl nebo pomohou s lepším spánkem. Mimochodem, já osobně mám s arometerapií skvělé zkušenosti právě při problematickém usínání dětí. Jako krásný dárek pro paní učitelku doporučíme např. sadu Taoasis Aroma sada Wellness, která obsahuje designovou odpařovací destičku – paní učitelka tedy nemusí mít doma aromalampu – a k tomu éterický olej ze směsi heřmánku, pomeranče a vanilky. Po dni plném dětského křiku si tak paní učitelka může dopřát dokonalou relaxaci.

Do obchodu

Sušené plody a oříšky v jogurtu, čokoládě nebo karamelu

4. Sladké mlsání

Skvělý dárek pro paní učitelku ve školce jsou i různé sušené plody, lyofilizované ovoce nebo oříšky v čokoládě – hořké, mléčné, bílé, v karamelu, jogurtu apod. Pokud nechcete opět nic běžného z obchodu a chcete paní učitelku překvapit, doporučujeme některý z e-shopů se zdravou stravou. My nakupujeme např. na Grizly, kde najdete vše zmíněné, ale i čokolády, zdravé nápoje a další produkty. S čím máme skvělou zkušenost a můžeme jen doporučit, jsou produkty od značky Mixit. Jako dárky jsou skvělé především jejich směsi oříšků nebo sušeného ovoce v papírových tubách. Luxusní jsou mandle v čokoládě s malinovým prachem nebo oříšky v karamelu. Jako dárek se nám pak osvědčily i různé směsi oříšků a ovce ve skleněných dózách přímo z produkce značky Grizly. Úžasné jsou Maliny v čokoládě s krémem White Brownie, nebo Jahody v mléčné čokoládě s krémem Jarmilla. Podobných směsí však na e-shopu Grizly najdete spoustu. Stačí jen vybírat.

Do obchodu

Krásná sada kosmetiky ukrytá v dárkovém balení v podobě staré knihy

5. Botanica Bohemia

Levandule je bylina, kterou má rád snad každý. Má výrazné antioxidační i uklidňující účinky a je tak skvělá nejen pro aromaterapii, ale i pro kosmetické využití. Značka Botanica Bohemia vyrábí kosmetické přípravky, které můžete sehnat v originálních baleních vhodných jako dárky. Nás okouzlila Dárková sada ve velké knize, která obsahuje od této značky šampon na vlasy a sprchový gel s vůní levandule o obsahu 200 ml a k tomu levandulové tuhé mádlo. Vše je zabaleno ve zmíněné krabici, která vypadá jako stará kniha. To dohromady vytvoří skvělý dárek pro paní učitelku ve školce za rozumnou cenu.

Do obchodu

Dárkové balení čajů

6. Oxalis

Báječný dárek pro paní učitelku ve školce jsou také čaje. Zapomeňte ale na čaj v krabičce z obchodu. Ten si může koupit sama. Vsaďte raději na krásné dárkové balení speciálních čajů a čajových směsí, např. těch, které vyrábí Oxalis. Na jejich e-shopu můžete nakoupit jednotlivé čaje v různě velkých baleních, od černých, bílých, zelených i ovocných nebo bylinkových čajů, až po luxusní dárkové sady i s konvičkami nebo šálky. Osobně čaje Oxalis kupuji a mám je moc ráda, proto vím, že jsou vhodné i jako dárek, kterým nikdo nepohrdne. Jako dražší variantu doporučím např. dárkové balení Čajové okouzlení, kde najdete dvě čajové směsi v dárkových dózách – Jasmín a ostružina a pak směs Kouzelné ovoce. Jako levnější varianta pak může být skvělá Česká louka, která obsahuje čajovou směs Česká louka a Z luhů a hájů, které jsou balené v krásných papírových krabičkách.

Do obchodu

Dárky pro milovnice kávy a zdravého mlsání

7. Lázeňská káva

Pokud víte, že má si paní učitelka ráda dopřeje šálek kvalitní kávy, můžete se vydat tímto směrem. Opět nedoporučujeme kupovat běžnou kávu v obchodech, ale sáhnout po kvalitní, čerstvě pražené kávě, kterou si paní učitelka opravdu vychutná. My kávu nakupujeme např. na e-shopu Lázeňská káva, kde už jsme si vyzkoušeli různé druhy. Můžete samozřejmě vybrat několik balíčků kávy různých chutí a namíchat dárkový balíček sami. Druhou možností je zvolit degustační balíček. Pokud se vám ale nechce zdržovat s balením dárku, doporučujeme jejich dárková balení kávy, kde kromě kvalitní pražené kávy paní učitelka najde i nějakou tu dobrotu na mlsání. Skvělá je např. Dárková sada káva na filtr a ořechy, která obsahuje lázeňskou kávu na filtr, Kokosová hnízda s kešu a Kokosové máslo. Podobných balíčků najdete na stránkách e-shopu samozřejmě více, takže stačí vybírat podle vlastního nápadu, chutí nebo cenových možností.

Do obchodu

Krásný dárek s praktickým využitím

8. Košíček s mýdlovými květy

Patříte spíše mezi typy, kteří darují místo pochutin a pití něco praktického nebo dekorativního? Ze zkušenosti víme, že paní učitelky mají sice z dekorativních dárků radost, ale když se jich za roky v práci nashromáždí mnoho, už je nemají kam dávat. Proto je vždy lepší sáhnout po dárku, který mohou sníst, vypít nebo využít jinak. Obojí splňuje krásný košíček z mýdlových květů, které se rozpustí ve vaně. Udělají tak několikanásobnou radost. Paní učitelka si je může v koupelně na nějaký čas vystavit a postupně si květy přidávat do koupele. Těchto košíčků se dá samozřejmě sehnat více v různých variantách – i cenových, ale nás nejvíce zaujala Růžová kytice v proutěném koši.

Do obchodu

Semínkové bomby pro paní učitelku milující přírodu

9. Blossombs

Krásný, levný a praktický dárek pro paní učitelku do školky mohou být semínkové bomby. Garantujeme, že takový dárek nedostane od každého. Vejdete se pohodlně do 200 Kč a paní učitelka bude jistě příjemně překvapená. O co je jedná? V praktickém dárkovém balení najdete 3 jílové kuličky – 100 % přírodní semínkové bomby. Tyto kuličky obsahují BIO semínka divokého lučního kvítí. Najdete tu např. vlčí mák, jetel, chrpu apod. Tato semínka – kuličky si paní učitelka doma zasadí do hlíny – do truhlíku, květináče nebo na zahrádku a bude se těšit, až vyrostou a vykvetou. Bude z nich mít radost dvojnásobně, a ještě udělá něco dobrého pro přírodu.

Do obchodu

Pro pohodu paní učitelky

10. Dárková sada relaxačních olejů

Každá žena si ráda dopřeje luxusní pečování o svou pleť a zároveň relaxaci. To v sobě spojují oleje od značky Saloos, které se dají pořídit v různě velkých baleních a s různým složením. Můžete je opět nakoupit jednotlivě a sami balíček paní učitelce vyrobit. Pokud ale nechcete balit sami, sáhnete po sadě Saloos Kouzlo relaxace, kde za rozumnou cenu pořídíte rovnou pět těchto luxusních masážních a tělových bio olejů, a to levandulový, růžový, směs Relaxace, směs Erotika a směs Devatero kvítí. Tyto oleje může paní učitelka použít jen tak – aplikovat jej na tělo po koupeli, nebo se jimi nechat masírovat. Oleje jsou baleny v praktické papírové dárkové krabici a jistě ji velmi potěší. Navíc je to opět dárek, který nedostane od každého.

Do obchodu

Kdy přinést dárek do školky?

Baví se vaše kamarádky, že shání dárek pro paní učitelku do školky a vy si nejste jisti, jestli je na to vhodná doba? Přemýšlíte, kdy donést dárek, aby z toho nebylo faux pas? Pojďme se společně poradit, kdy je vhodné dárek nosit a kdy se hodí třeba jen květina.

Vánoce

Období Vánoc je logicky i obdobím, kdy řešíme, co pořídit paní učitelce za dárek. I když se jedná o významné svátky, není nutné pořizovat velké dary. Někdo nenosí dárek paní učitelce žádný, jiný jen drobnost. Aktivní rodiče pořídí třeba i velký nákladný dar, ale je to v tuto dobu zbytečné. Pokud chcete něčím paní učitelku podarovat, je vhodné připravit si menší dárek, který jí dáte třeba i s malou květinou po vánoční besídce. V tomto případě jsou vhodné svíčky, čokolády, směsi oříšků a ovoce, nebo třeba nějaký balíček čajů.

Pololetí

Pololetí se ve školce obvykle moc neřeší – ve škole, kde se dostává vysvědčení je to jiné. Můžete samozřejmě paní učitelce něco darovat, ale pokud nechcete být jediní, nechte si dárek raději až na konec školního roku.

TIP: V pololetí určitě nezapomeňte na vaše ratolesti. Inspirovat se můžete v našem článku s tipy na Dárek za vysvědčení.

Konec školního roku

Poslední červnové dny znamenají pro školáky vysvědčení a loučení s paní učitelkou na dva měsíce. Ve školce to ale může být jiné. Pokud nemáte školku, která na prázdniny zavírá, je běžné, že vaše děti budou chodit do školky i o prázdninách. Proto můžete donést květinu a zase i nějaký menší dáreček, ale není nutné to přehánět. Dárky se v tomto případě opravdu nosí v červnu, tedy na konci školního roku, a ne až na konci prázdnin. Opět můžete sáhnout po směsi oříšků, pralinkách, čaji nebo kávě.

Loučení se školkou

Doba, kdy je vhodné opravdu vybrat dárek pro paní učitelku ze školky je loučení se školkou, tedy ve chvíli, kdy máte doma předškoláka a on odchází po prázdninách do školy. Pokud bude ještě o prázdninách chodit do školky, nechte dárek skutečně až na poslední školkový den. Vybírat můžete k větší květině i trochu nákladnější dárek, nebo jich nakombinovat více najednou. V tuto chvíli se hodí klidně i kosmetika, dekorace nebo nějaká aroma-sada, kávy, čaje atd.

Nezapomínejte, že ve školce nikdy není jen jedna paní učitelka. Obvykle jsou na třídě dvě a někdy i asistentka. Proto je vhodné vybrat dárky podle toho, kolik je na třídě vyučujících. Aby jedna dárek nedostala a druhá na ni jen nekoukala. To by bylo opravdu faux pas. Dobré je také vybrat dárek stejný, nebo stejně velký, popř. ve stejné cenové hodnotě.

TIP: Pokud hledáte další inspiraci koukněte na náš článek 10 tipů na originální dárek pro učitelku/učitele. Určitě tyto dárky ocení i paní učitelky ve školce.