darek pro tridni ucitelku

Dárek pro třídní učitelku

10 tipů na originální dárek pro učitelku/učitele

Blíží se konec školního roku, pololetní vysvědčení nebo Vánoce, a vy si lámete hlavu, jaký dárek pro třídní učitelku vašeho dítěte vybrat? V dnešní době už se nedávají učitelkám jen květiny. Populární je dávat vtipné a důmyslné dárečky, které potěší. Jak ale vybrat dárek pro třídní učitelku, když ji nejlépe zná vaše dítě?

Vybrali jsme 10 dárků, které potěší každou třídní učitelku. V článku také zmiňujeme, jak takový dárek vybrat, abyste nešlápli vedle a z dárku nebylo místo radosti faux pas.

10 tipů na dárek pro třídní učitelku na rozloučenou

Sladká tečka za školním rokem

1. Luxusní čokoláda – čokoládovna Janek

Jedním z nejoblíbenějších dárků pro třídní učitelku jsou vedle květin čokolády. Pokud chcete darovat třídní učitelce vašeho dítěte čokoládu opravdu neobyčejnou, vsaďte na ruční výrobu. Čokoládovna Janek má ve své nabídce doslova čokoládové poklady. Vyberete zde luxusní čokolády, pralinky, kusové čokolády a výběrové čokolády v krásném balení. Najdete zde ale i různé čokoládové krémy, lízátka či čokoládová srdíčka. Jako dárek pro třídní učitelku můžete zvolit balíček pro učitele na míru. Nám se také zamlouvají čokolády řady Passion, kde je kvalitní mléčná čokoláda kombinována s ovocem a dalšími prvky nebo sada pralinek dle výběru v dřevěném obalu s možností gravírování vlastního textu.

Do obchodu

Klasika v novém kabátku

2. Čokoládové kytice

U čokolády ještě chvíli zůstaneme. Pokud máte rádi „starou dobrou klasiku“ – květiny, můžete vybrat zajímavý dárek a nakombinovat květinu s čokoládou. Samozřejmě můžete koupit klasickou květinu a k ní darovat čokoládu. Mnohem nápaditějším dárkem však bude čokoládová kytice značky Frutiko, kterou lze vybrat v různých variantách. Tyto kytice jsou instalovány v květináčích či hrnkách a na jejich výrobu je kromě čokolády použito čerstvé ovoce nebo bonbony. Na Frutiko najdete bohatý výběr těchto jedlých kytic. Nás nejvíce zaujala Mini fantasie, kde najdete banány, jahody, jablka, bílou a mléčnou čokoládu a čokoládový posyp.

Do obchodu

Humorné či motivační potisky

3. Hrnky či trička s vtipnými nápisy pro učitelky/učitele

Pokud má vaše dítě učitelku, která má ráda humor, můžete sáhnout po odvážnějším dárku, např. z e-shopu T-shock. Najdete zde trička pro muže i ženy s vtipnými nápisy, které pobaví i potěší. Pozor však na učitelky s nulovým humorem. Pokud vyberete tričko s „ostřejším“ nápisem, mohla by se urazit. Bezpečnější cestou pak jsou hrnečky s nápisy, které se dají v tomto e-shopu vybrat v různých variantách a barvách. Nám se líbí především porcelánový hrnek s nápisem Nejlepší učitelka na světě, který se dokonale hodí právě pro třídní učitelku. Potěší, a navíc je to praktický dárek, který využije.

Do obchodu

Kávou neurazíte

4. Výběrová káva

Originálním dárkem pro třídní učitelku může být i kvalitní káva. Pokud chcete vsadit na tuto variantu, zapomeňte na výběr kávy v supermarketu. Raději se podívejte na pražírny, které nabízí různorodé kávové směsi a kvalitní kávu z celého světa. Při objednání máte jistotu, že bude káva čerstvě upražená a skutečně chutná. Zkusit můžete např. výběrovou lázeňskou kávu Nicaragua – Finca Los Pocitos nebo levnější variantu z e-shopu Upraženo – Cascara – Costa Rica Hacienda. Můžete si zde nechat ale také namíchat vlastní směs. Doporučujeme se zeptat i v lokálních kavánrách ve vašem městě, které mohou mít vlastní pražírnu.

Do obchodu

Nejlepší dárek pro třídní učitelku

5. Vonné svíčky

Snad nejlepší dárek pro třídní učitelku je svíčka. Potvrdily to nezávisle na sobě různé učitelky, ať už ve školce, tak ve škole. My doporučujeme pořídit kvalitní svíčku, která vydrží dlouho a krásně vonět, např. Village Candle nebo Yankee Candle, které je možné vybrat v různých velikostech i vůních. Skvělou volbou jsou také originální a mnohdy ručně vyráběné bio svíčky. Zkuste např. svíčky značky Tropikalia, které svůj bio původ demonstrují i tím, v jaké nádobě jsou nality – např. v kokosové skořápce. Za pozornost stojí i svíčky značky Kerzenfarm nebo The Greatest Candle In The World.

TIP: Podívejte se na náš článek s tipy na konkrétní přírodní svíčky.

Do obchodu

Zdravé mlsání

6. Oříšky, semínka či sušené ovoce

Mezi oblíbené dárky pro třídní učitelky patří i různé oříškové směsi, semínka nebo ovoce v jogurtu, čokoládě a dalších polevách. V posledních letech roste i obliba lyofilizovaného ovoce. Zkuste vybrat nějaké dobroty třeba v e-shopu Grizly, kde najdete snad vše, co vás napadne, od ořechových smění, ovoce, müsli tyčinek po čokoládové a ořechové krémy a másla. Zkusit můžete třeba kokosové mandle v bílé čokoládě nebo Křupavé ovoce a ořechy v čokoládě od značky Mixit.

Do obchodu

Udělá radost každé ženě

7. Kosmetika v dárkovém balení

Mezi další oblíbené dárky pro třídní učitelku patří i různé kosmetické balíčky. Když zapátráte na internetu, najdete e-shopy zabývající se dárkovými balíčky a předměty, které jsou směřované konkrétním osobám. Pro učitele a učitelky je skvělý např. Plechový dárkový box – Pro svělou paní učitelku, kde najde kromě dárkové plechové krabice i plechový hrnek s originálním nápisem, kosmetiku a dřevěné zapichovátko. Krásné dárkové balení však najdete snad na každém eshopu nebo v obchodě, kde kosmetiku nabízí. Stačí si jen vybrat – Notino, Biooo, Douglas

Do obchodu

Po domácku a luxusní produkt v jednom

8. Ručně vyrobená mýdla

Originální dárek pro třídní učitelku jsou také mýdla, ideálně ručně vyráběná, s originální směsí vůní, bylinek a v pěkném balení. Mýdlo můžete zkusit doma vyrobit i s dětmi. V takovém případě se dítě učitelce rádo pochlubí, že jde o vlastní výrobu a radost bude o to větší. Pokud si však na výrobu mýdla v domácím prostředí netroufáte, mrkněte třeba na mýdla značky Almara Soap. Jsou přírodní, krásně voní a poslouží i jako designový kousek do koupelny.

Do obchodu

Originální čaj jako sladký dárek

9. Čajoví medvídci

Dárek pro třídní učitelku na rozloučenou mohou být také různé čajové směsi v krásném balení. Pokud nevíte, jakému čaji dává učitelka vašeho dítěte přednost, zkuste vsadit na sladké překvapení v podobě čajových medvídků. Najdete mezi nimi i krásně nachystané balíčky s děkovnými nápisy a čajovými medvídky různých příchutí. Zároveň se jedná o dárek, který vám nezruinuje peněženku. Jeden balíček stojí kolem 50 Kč. My jsme vybrali Akční balíček pro paní učitelku, kde jsou rovnou tři balíčky, každý s jiným nápisem a každý s jinou příchutí čajových medvídků.

Do obchodu

I drobné dárky potěší

10. Drobnosti do domácnosti

Drobným krásným dárkem mohou být i různé zápichy do květináče, s děkovnými optimistickými nápisy – např. Děkuji, že mi pomáháte růst. Vybrat můžete i různé cedulky, proutěné dekorace nebo zápisníky. Radost jistě udělá i obrázek, nakreslený vaším dítětem doplněný o poděkování.

Do obchodu

Jak vybrat dárek pro třídní učitelku?

Vybrat dárek pro třídní učitelku může být pořádný oříšek. Kytici dostane od každého, ale vy byste za její celoroční péči o vaši ratolest vybrali i něco navíc, co ji potěší? Poradíme vám, jak vybírat, abyste neudělali chybu a vybrali dárek, který skutečně udělá radost.

Jak dobře učitelku znáte?

Ideální je, když alespoň trochu třídní učitelku svého dítěte znáte. To samozřejmě není tak jednoduché. Někdy se ale podaří, že společně trávíte výlet nebo víkendový pobyt v přírodě. Pokud však netušíte, co má paní učitelka ráda, zda pije kávu nebo čaj či jakou vůni preferuje, je lepší vybírat obezřetně.

Existují dárky pro třídní učitelky, kterými rozhodně chybu neuděláte. Patří mezi ně různé svíčky, mýdla nebo krém na ruce. Vůni vybírejte raději citrusovou a svěží květinovou. Těžké vůně nemusí sedět každému. Chybu neuděláte ani čokoládou v dárkovém balení, různými oříšky či sušeným ovocem. Nabízí se i různé hrnečky s vtipnými či děkovnými nápisy. Tady však dejte pozor, jaký nápis to je. Vám může připadat vtipný, ale paní učitelka by se mohla urazit.

Dejte slovo svým dětem

Pokud vy sami třídní učitelku dětí neznáte, dejte jim volnou ruku. Posaďte se s nimi k počítači, najděte dárkový e-shop a nechte děti, ať vyberou sami. Můžete samozřejmě jejich výběr usměrňovat. Pokud nechcete, aby vybraly dárek příliš drahý, nastavte na filtru maximální cenu za dárek, který smí vybrat. Pokud mohou děti paní učitelce sdělit, že dárek vybíraly sami, budou na to náležitě hrdí a v případě, že to nebude dobrá volba, budete ušetřeni trapných okamžiků. U dětí je větší schovívavost na místě.

Na tohle si dejte pozor

V poslední době se objevují mezi dárkovými předměty i láhve s vínem a jiným alkoholem, které mají rovněž nápisy „Nejlepší učitelce“ apod. Dárek je to sice pěkný a v krásném balení může potěšit, ne vždy je však vhodný. Celkově se nedíváme příliš pozitivně na to, když nezletilé děti nosí do školy alkohol, i když je to za účelem obdarování třídní učitelky.

Už víte, jaký dárek pro třídní učitelku svého dítěte vyberete? Věříme, že s našimi tipy budete mít výběr mnohem jednodušší a paní učitelka bude opravdu potěšena.