darek za vysvedceni

Dárek za vysvědčení

5 tipů na dárek za vysvědčení pro malé i větší školáky

Blíží se konec pololetí nebo školního roku a vy už si začínáte lámat hlavu s tím, jaký dárek za vysvědčení dáte svým dětem? Svou starost můžete snadno vyřešit darováním peněz, ale je to opravdu dárek vhodný pro všechny? Teenageři jistě peněžní dar ocení, ale pro menší děti bude lepší, když se nad dárkem za vysvědčení trochu zamyslíte.

Pokud chcete ušetřit čas, přečtěte si náš článek s pěti tipy na dárky za vysvědčení. Všechny naše nápady ocení děti od první třídy až po střední. Stačí jen být kreativní a dobře vybírat – nebo se nechat inspirovat.

5 tipů na dárek za vysvědčení

Daruj hru i společný čas

1. Společenská hra

Jednou z možností, jak potěšit děti za jejich několikaměsíční lopocení ve školních lavicích, je darovat jim za vysvědčení společenskou hru. Toto je dárek natolik variabilní, že potěší prvňáčka i deváťáka. Na své si ale přijdou i středoškoláci. Stačí jen zvolit správnou hru a sledovat, pro jakou věkovou kategorii je vhodná.

Mezi nejoblíbenější společenské hry patří Ubongo Junior, skvělá karetní hra Dobble, která zabaví děti i dospělé – třeba s obrázky Tlapkové Patroly (ADC Blackfire Dobble Tlapková Patrola), Tik Tak Bum nebo Activity Junior.

Do obchodu

Zábava i poučení v jednom

2. Kniha nikdy nezklame

Mezi nejvděčnější dárek za vysvědčení, se kterým málokdy šlápnete vedle, je kniha. I tady stačí pohlídat věkovou kategorii, pro níž je kniha určena. Vhodné je také vědět, co vaše děti baví, o čem rády čtou, nebo třeba co se líbilo jejich kamarádům. Pokud tápete a nejste si jisti, jakou knihu vybrat, přečtěte si náš článek o pohádkových knížkách. Knihy pro děti vám ale doporučíme i tady. Jaké jsou ty nej?

Vynikajícím čtením na prázdniny i během roku jsou Strašidláře Hynka Klimka, ilustrované Zdeňkou Študlarovou. Které dítě nebaví čtení o strašidlech? Pro milovníky dobrodružství a napětí je skvělá série Klub tygrů od Thomase C. Breziny. Zkušenější čtenáře pak může zaujmout série Časodějové od Natalje Ščerby a za pozornost také stojí Prašina Vojtěcha Matochy.

Do obchodu

Oslaďte dětem konec pololetí

3. Rodinná oslava v cukrárně či restauraci

Ať už máte doma čerstvého školáčka, nebo teenagera, věřte, že společná rodinná večeře nebo oslava v cukrárně ho jako dárek za vysvědčení potěší. Nemusíte navštěvovat vyhlášený McDonald, kam jdete několikrát ročně. Zvolte takovou oslavu, kterou si budou pamatovat. Nabízí se restaurace, pizzerie, kavárny i cukrárny. Záleží na tom, co mají vaše děti rády. Dávají přednost pizze nebo zmrzlině?

Pokud váháte, kam děti vzít, která restaurace je pro ně vhodná, nebo kde vašim dětem dopřejete gastronomický zážitek, inspirujte se třeba na slevových či zážitkových webech, a vyberte některý z voucherů na rodinnou oslavu.

Za pozornost rozhodně stojí taková audience u Lucifera a neomezené obžerství v Pekle Čertovina, kde se pobaví a skvěle nají děti i dospělí.

Do obchodu

Dárek, na který se nezapomíná

4. Darujte zážitek

Nepatříte-li mezi milovníky restaurací či cukráren, jděte na to chytře. Vyberte vašim dětem jako dárek za vysvědčení zážitek, na který jen tak nezapomenou. Co třeba dárkový voucher do aquaparku, dinoparku nebo do některého ze zážitkových center pro děti? Po celé České republice jich je celá řada. Mezi nejlepší výlety a zážitky patří Království lesa na Lipně, Farmapark Soběhrdy nebo Outdoor Resort Březová v Rokytnici nad Rokytnou.

Nezapomenutelný zážitek ale představují i únikové hry – např. Dobrodružná hra Arkana na zámku Svijany, nebo Exit game Magický orloj. Jedinečným zážitkem může být i výcvik boje se světelným mečem. Při všech těchto hrách se vaše děti pobaví, a ještě se něco dozví nebo naučí.

Do obchodu

Pro zábavu i vzpomínky

5. Dětský foťák

Ať už vaše dítě miluje výlety nebo raději tráví čas za domem s kamarády, ocení jako dárek za vysvědčení dětský fotoaparát. Jednoznačně TOP výrobkem je pro nás v této oblasti Vtech Kidizoom Duo MX 5.0, který je k dostání v růžové i modré barvě. Jedná se o multifunkční dětský fotoaparát, na který se dá fotit i natáčet, vytvářet videa z fotek doplněná zvukem atd. Nechybí zde ani plno zajímavých efektů, blesk, nastavení samospouště nebo focení více snímků najednou dlouhým stiskem tlačítka. Foťák má navíc další funkce, jako nahrávání zvuku s měničem hlasu nebo hry. Pokud byste nechtěli, aby se vaše děti hraním her zabývaly, můžete využít rodičovský zámek a hry časově omezit, nebo zcela zakázat. Tento dětský fotoaparát je navíc velmi odolný a vydrží i nějaký ten pád nebo ne příliš jemné zacházení, které se dá u dětí předpokládat.

Do obchodu

TIP: Inspirujte se také našimi tipy na dárek pro třídní učitelku. Myslete na to, že v dnešní době už se k vysvědčení učitelkám nenosí pouze kytky.

Je vhodné dávat peníze za vysvědčení?

Peníze vládnou světem. To je nesporný fakt a v dnešní době si to velmi dobře uvědomují už i nejmenší děti. Některé si peníze pečlivě šetří, jiné utratí každou korunu hned, jak ji dostanou do ruky. Cílem tohoto článku není řešit, zda dávat dětem kapesné, nebo jak je naučit hospodařit s penězi. Zamysleli jsme se však nad tím, zda je vhodné dávat dětem peníze za vysvědčení.

Často mnozí z nás řeší, co koupit za vysvědčení. A plno z nás – přiznejme si to – raději než vymýšlet dárky, daruje peníze. Ať si děti koupí, co chtějí. Jenže peníze nejsou vždy vhodným dárkem. Na zmrzlinu jim můžeme dát pár korun kdykoliv. Samozřejmě si mohou koupit hračku, po které touží. Často to ale dopadá tak, že děti mají najednou větší obnos peněz v ruce, protože finanční dárek za vysvědčení dostanou nejen od rodičů, ale i od babiček a dědečků. Potom bloumají hračkářstvím nebo obchodem s počítačovými hrami a přemýšlí, za co peníze utratit.

penize za vysvedceni

Úmyslně jsme předchozí větu napsali takto nehezky. Máme totiž vlastní zkušenosti s tím, že děti vlastně mnohdy ani nevědí, co chtějí, nebo co si mají koupit. Touha koupit něco – cokoliv – se rodí s penězi, které se jim najednou objeví v ruce. A výsledkem je často utracení peněžního dárku za hračky, jídlo nebo věci, ze kterých se budou třeba radovat jen chvilku a po chvíli je někam pohodí. Nakoupí hračky, které je chvíli potěší, ale nepřinesou nic dalšího.

Pokud už do dětí chcete investovat peníze, buď s nimi promluvte o tom, co si za finanční dárek za vysvědčení koupit, nebo se raději sami zamyslete a vyberte rovnou dárek, který je potěší, zabaví a třeba i poučí.

A pokud byste opravdu nevěděli, věříme, že pro vás náš článek bude inspirací a pomůže vybrat to nejlepší. Určitě stojí za to prohledat i naše další články s tipy na dárky – např. tipy na dárek pro teenagera, je-li obdarovávaným školákem již starší dítě.