domecek na hrani

Domeček pro děti

5 tipů na kvalitní domečky pro děti na hraní

Máte doma dítě toužící po vlastním domečku, stanu, nebo zkrátka po prostoru, kam by se mohlo schovat a v klidu si hrát? Domeček pro děti představuje svět sám o sobě. Děti si v něm vytvoří „vlastní domov“, místo, kam si mohou jít odpočinout a zároveň si zde hrát. My jsme se zaměřili na dětské domečky, které můžete využít doma i na zahradě, popř. na terase. Jsou lehké, snadno se montují a můžete je kdykoli přenést, kam je potřeba.

Na 5 nejlepších domečků na hraní se podívejte v našem článku. Níže pak najdete rady a tipy, jak takový domeček pro děti vybrat, na co se zaměřit a na co si naopak dát pozor.

5 tipů na nejlepší domečky pro děti na hraní

#1 Hravé učení na zahradu i do pokoje

Activity board domeček od BusyKids

Děti milují, když se mohou schovat do vlastního domečku a v něm si vytvořit vlastní svět. Pokud navíc takový domeček ukrývá plno zajímavých aktivit, které mohou děti zkoušet a objevovat, je to o to lepší. Dřevěný domeček pro děti Aktivity board od BusyKids je pro ty naše jendou z nejoblíbenějších hraček. Spojuje v sobě dětský domeček a mnoho aktivit. Je vhodný na hraní i na učení, rozvíjí logiku, motoriku a pomáhá dětem v přirozeném vývoji na principu Montessori pedagogiky. Díky své bytelnosti a materiálu – březová překližka, jej můžete umístit v dětském pokoji, na terasu nebo na zahradu. Jen by bylo dobré nevystavovat ho dešti. Domeček je ale lehký – 7 kg a snadno jej přenesete pod střechu.

 • Vhodný do pokoje i na zahradu či terasu
 • Vyroben z březové překližky
 • Hmotnost 7 kg
 • Nabarven netoxickými barvami vhodnými pro děti
 • Mnoho výukových prvků – vkládačky, hodiny, tkaničky, knoflíky atd.
 • Rozvíjí motoriku, logiku, trpělivost, zvídavost atd.

Do obchodu

#2 Rozveselí děti i zahradu

Domeček Magical

Hledáte-li domeček pro děti vhodný na zahradu, máte možnost volit jako materiál plast nebo dřevo. Faktem je, že plastové domečky na hraní jsou praktičtější, než dřevěné – jsou lehké a snadno je přemístíte. Domeček Magical je vyroben z kvalitního pevného plastu a k dostání je v různých barevných variantách. Vhodný je pro děti od dvou let a zábavou jim bude nejen jejich vlastní prostor uvnitř domečku, který si vytvoří podle sebe, ale i možnost otvírání okének nebo poštovní schránka na domečku. Výhodou je i rychlá a snadná montáž bez nutnosti použití nářadí.

 • Vhodný pro děti od 2 let
 • Praktický dětský domeček na zahradu
 • Vyroben z odolného plastu
 • Různé barevné varianty
 • Otvírací vrátka, okna a poštovní schránka

Do obchodu

#3 Veselý domeček s květinovou dekorací

Dětský textilní domek od Djeco

Domeček pro děti od značky Djeco okouzlí děti i vás svým roztomilým květinovým dekorem, ve kterém se ukrývá mnoho zvířátek, jako kočka, veverka nebo ptáčci. Je vyroben z polyesteru a plastových tyčí tvořících konstrukci domečku. Montáž je snadná a rychlá a díky lehké váze můžete domeček podle libosti přemisťovat po bytě, nebo v létě klidně na terasu či zahradu. Děti v něm budou mít klid a dostatek prostoru na hraní, které jim poskytnou i roletky na oknech a závěsné dveře, jež se dají v případě potřeby vyrolovat a zavázat mašlí.

 • Textilní domeček pro děti
 • Vyroben z polyesteru a plastových tyčí
 • Krásný veselý dekor plný květin a zvířátek
 • Vhodný pro děti od dvou let
 • Skladný, lehký a snadno přemístitelný

Do obchodu

#4 Domeček pro kluky i milovnice Ledového království

Hrací domeček Elis Design

Ať už máte doma malého dobrodruha, nebo slečnu co miluje pohádku Ledové království, domeček pro děti od Elis Design – Krápníková síň je jistě uchvátí. V nabídce jsou však i jiné barvy a motivy domečku, takže můžete vybrat i třeba domeček „Cukrová vata“ nebo „Mléčná dráha“.

Rám domečku je vyroben ze dřeva a dá se jednoduše a rychle složit i rozložit. Domeček je textilní, vyrobený ze 100 % bavlny. Dá se snadno přeprat, takže nevadí, když se dětem zašpiní, nebo když se zapráší. Kromě střechy a stěn má i látkovou podlahu, což je praktické ve chvíli, kdy máte doma parkety nebo dlažbu, které by mohly děti při hraní studit. Nechybí ani záclonky a měkké polštářky. Dokoupit se dá navíc podložka na podlahu, aby bylo posezení v domečku měkčí.

 • Vhodný pro děti od dvou let
 • Vyroben z bavlněné látky a dřevěné konstrukce
 • Lehký a snadno přemístitelný
 • Jednoduše se skládá i rozkládá
 • Látku lze prát
 • Možnost dokoupení měkké matrace pro pohodlnější hraní

Zjistit aktuální cenu

#5 Dopřejte dětem domeček ve stylu malé prodejny

Dětský stan Supermarket

Hrají si vaše děti rády na prodavače a nakupující? Mají doma pokladnu, nákupní košík a malé regály? A co jim takhle dopřát celý vlastní krámek? Dětský stan od firmy EcoToys je k dostání v různých designech, ale nás nejvíce okouzlila prodejna. Tento domeček pro děti/stan je vyroben z polyesteru a má plastovou konstrukci, která je velmi skladná a rychle se složí dohromady. Domeček je lehoučký, takže jej snadno přenesete na jiné místo. Má praktický vchod z látky, která se dá srolovat a připevnit po stranách, aby zůstal vchod otevřený.

 • Domeček pro děti v designu supermarketu
 • Lehoučký a snadno přemístitelný
 • Rychlá montáž
 • Vyroben z polyesteru a plastových tyček
 • Vhodný pro děti od dvou let

Do obchodu

Jak vybrat domeček pro děti?

Vybíráte domeček pro děti a lámete si hlavu, který je nejlepší? Tipy na naše favority mezi dětskými domečky na hraní už jsme vám nabídli. Nyní poradíme, jak vybrat ten, který bude nejlepší pro vaše děti.

Do pokojíčku nebo na zahradu

Nejprve si upřesněte, zda sháníte domeček pro děti na zahradu nebo do dětského pokoje. Některé jsou sice přenosné, takže je v létě snadno postavíte na trávu nebo na terasu, ale zahradní domečky pro děti, které mají být venku postaveny trvale, jsou z pevnějších materiálů odolávajících vlivu počasí. V našem výběru jsme takový domeček zmínili jen jeden, a to plastový domeček Magical, který je lehký a dá se rovněž postavit uvnitř domu i ven.

Domečky na hraní vhodné do dětského pokoje jsou většinou lehoučké, rychle se montují a vyrobeny jsou z textilie, výjimečně z lehké dřevěné překližky. Záleží, zda chcete „jen“ domeček, jako místo, kde bude mít vaše dítě klid a možnost hraní, nebo hledáte domeček s hracími prvky, jako námi první vybraný domeček Activity board.

Jaký zvolit materiál?

Jak už jsme výše uvedli, materiál dětského domečku úzce souvisí s jeho umístěním. Pokud bude v domě, může být klidně látkový, ale jestli hledáte domeček na zahradu, bude lepší plastový nebo dřevěný. Většina domečků pro děti je vyrobena z textilie, buď z bavlny nebo z polyesteru. Bavlna má výhodu – dá se snadno vyprat, vyžehlit a znovu natáhnout na konstrukci. Polyester se dá zase otřít vlhkým hadříkem, takže jej také snadno udržíte v čistotě. Bavlna však na rozdíl od polyesteru déle vydrží. Když se totiž sejde více dětí najednou a začnou v domečku „řádit“, je to často velká zkouška jeho kvality a výdrže.

domecek pro deti na hrani

Dřevěná či plastová konstrukce – je v nich rozdíl?

Pokud není domeček celý vyrobený z plastu nebo dřeva, popř. dřevěné překližky, musí mít konstrukci, na kterou se látka natáhne. Konstrukce je většinou tvořena z plastových tyčí, které se snadno zasadí do sebe a domeček stojí během pár minut. Druhou variantou je konstrukce dřevěná. Ta může být někdy bytelnější než plast, ale záleží na kvalitě a na výrobci. Když děti začnou v domečku řádit, jak jsme zmínili výše, snadno se stane, že na konstrukci padnou, sednou nebo ji přilehnou. Plast se ohne, ale většinou nepraskne a vrátí se do původního stavu. Dřevo by větší váhu udržet nemuselo.

Dejte také pozor na to, jak jsou plastové tyčky silné. Některé stany a domečky pro děti mají jen tenké ohebné tyčky, které jsou ale pružné. Jiné mají tvrdé, neohebné tyče, které zase drží lépe tvar domečku.

Domeček, stan nebo teepee?

Dobré je si také ujasnit, zda chcete koupit domeček pro děti, stan nebo teepee, které je v poslední době hodně moderní. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Teepee je většinou menší a neposkytuje tolik místa na hraní. Je však vhodné, když dítě hledá klidné místo, kde by si mohlo odpočinout.

Stan se rychle sestaví a snadno zase složí. Většinou je hodně skladný a lehký, a tak jej můžete libovolně přenášet. Jeho látka však není moc odolná.

Domeček pro děti je většinou pevný, poskytuje dostatek místa pro hru i odpočinek a vyrobený je z různých materiálů – látka, dřevo, plast. Může být těžší na přenášení a méně skladný. Opět ale záleží na tom, jaký zvolíte materiál, konstrukci apod.

Design domečku pro děti

Domečky na hraní dnes můžete sehnat v různých stylech a designech. Nejčastěji jsou vytvářeny tak, že připomínají malou chaloupku, jako pro Sněhurku a sedm trpaslíků. Pokud však máte doma nadšeného malého hasiče, policistu nebo prodavače, můžete sehnat i domeček pro děti s designem jejich hobby.

Cena

Co vás jistě hodně zajímá, je cena. My jsme ji záměrně nechali až nakonec, protože se ne vždy vyplatí rozhodovat právě podle peněz. U dětského domečku se sice dá říci, že čím levnější, tím menší kvalita, ale neplatí to vždy. Záleží totiž na tom, jaké máte požadavky na materiál, design a různé vychytávky. Zda chcete domeček pro děti na zahradu nebo do pokojíčku atd. Mezi nejlevnější dětské domečky patří stany a domečky z polyesteru a plastových tyček. Ty se dají pořídit za několik stovek. Kvalitnější domečky na hraní s dřevěnou konstrukcí, pevnou látkou nebo plastovým tělem se mohou pohybovat kolem několika tisíc.

Už víte, jaký domeček svým dětem pořídíte? Věříme, že vyberete krásný domeček pro děti, který poskytne plno radosti i zábavy. A pokud to bude některý z našeho výběru, budeme mít o to větší radost, že jsme vám dobře poradili.