dovolena v italii s detmi

Dovolená v Itálii s dětmi

5 tipů na nejlepší destinace na dovolenou v Itálii s dětmi

Chystáte se letos na dovolenou do Itálie a přemýšlíte, jakou oblast zvolit, aby se tam líbilo vám i vašim dětem? My do Itálie s dětmi jezdíme moc rádi – je totiž poměrně blízko České republiky a děti přejezd pohodlně zvládnou. Dali jsme proto dohromady 5 tipů na nejlepší dovolenou v Itálii s dětmi, kam byste se měli určitě podívat.

5 tipů na dovolenou v Itálii s dětmi

Zaměřeno na rodiny s dětmi

1. Caorle – Lido Altanea

Dovolená v Itálii s dětmi je naprosto ideální pro ty, co nechtějí cestovat moc daleko, nebo létat letadlem. Do Itálie se pohodlně dostanete za pár hodin autobusem i vlastním autem. Caorle je jedna z nejoblíbenější destinací pro rodiny s dětmi a hledáte-li část, která se na rodiny přímo zaměřuje, je Lido Altanea ideál. Ubytovat se zde můžete v rezidencích či villaggio, což jsou prázdninové areály s moderním zařízením.

Lido Altanea je nově vybudovaná moderní část Caorle, jen cca 5 km od centra. Nabízí plno zábavy, od sportování – kromě koupání i cyklistické trasy, ale i golfová hřiště, bary, kavárny apod. S dětmi oceníte dětská hřiště, bazény i písečnou pláž, která pozvolně klesá do moře a je tak pro děti jako dělaná.

 • Písečné pláže pozvolně klesající do moře
 • Bazény pro děti
 • Dětská hřiště
 • Cyklotrasy a bruslařské stezky
 • Moderní ubytování přizpůsobené rodinám s dětmi
 • Jen 5 km od centra Caorle

Nabídka zájezdů

Ráj pro děti u Benátek

2. Lido di Jesolo

Lido di Jesolo je od Benátek co by kamenem dohodil. I když by musel házet přes moře. Doplout se do nich ale dá lodí, klidně i pirátskou, což vaše děti jistě nadchne. Stejně jako 15 km dlouhá pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, která okouzlí vás i vaše děti. Podél ní se táhnou letoviska, restaurace, kavárny i obchody. Nemusíte tak řešit, kde se s dětmi přes den najíte. Občerstvení najdete na každém rohu. Co děti v Lido di Jesolo rozhodně uchvátí, je vyhlášený aquapark Aqualandia, který vytvořen ve stylu karibského ostrova. Navštívit s nimi můžete také auquarium Sea Life nebo místní Lunapark.

 • Dlouhá písečná pláž
 • Pozvolný a bezpečný vstup do moře
 • Spoustu míst podél pláže vhodných k občerstvení
 • Velké atrakce pro děti – pirátská loď, Aqualandium, Lunapark a aquarium Sea Life

Nabídka zájezdů

Nejoblíbenější oblast pro dovolenou

3. Bibione

Bibione je u nás snad nejznámější a nejvyhlášenější italská oblast, kam jezdí ročně na dovolenou spousty rodin s dětmi. Je to moderní letovisko, kde najdete široké pláže, pozvolný vstup do moře, které není hluboké, a proto je na koupání dětí ideální. V Bibione najdete také spoustu zeleně, především borové lesy, kterými vedou cyklostezky, kde se můžete s dětmi klidně i jen tak procházet. V Bibione je plno zábavy, sportovního vyžití a kultury nejen pro dospělé.

Co na Bibione oceňují rodiny s dětmi, je možnost ubytování. Zvolit můžete levnější i luxusní hotely, ale nejoblíbenější jsou místní villaggia, což jsou jakési vesničky s bungalovy pro rodiny, s bazény a zelení kolem. Vaše děti si tu léto dokonale užijí, a přitom budou v bezpečí.

 • Široké pláže a mělké moře
 • Ubytování ve villaggiech s bazény
 • Možnost stravování na pláži i v hotelech
 • Cyklotrasy mezi stromy
 • Ubytování levné i dražší – v luxusních hotelech

Nabídka zájezdů

Dovolená u jezera

4. Lago di Garda

Dovolená v Itálii s dětmi nemusí probíhat jen u moře. Krásně si odpočinete a zároveň si užijete plno zábavy i v Lago di Garda. Nenajdete tu moře, ale jezero, jehož jižní část je nejideálnější na dovolenou s dětmi. Kromě koupání v čisté vodě zde budou mít klid, zábavu a možnost mnoha výletů. Podívat se můžete do okolních měst a městeček, ale děti určitě ocení výlet do Gardalandu, což je jeden z největších zábavních parků v Evropě. Kromě něj navštivte i Canevaword s aquaparkem nebo Safari Parco Natura Viva. A když už tam pojedete, zkuste popojet o kousek dál a vychutnat si historické uličky nádherné Verony. Ubytovat se můžete např. v Belvedere Village Apartments, což jsou pohodlné apartmány s bazény a spoustou vodní zábavy.

 • Koupání v čistém jezeře
 • Klid pro rodiny s dětmi
 • Ubytování v různých cenových kategoriích
 • Mnoho možností na výlety okolo
 • Nákupy, jídlo i kultura v okolních městech

Nabídka zájezdů

Turistické výlety i koupání

5. Livorno – Toskánsko

Pokud milujete Toskánsko a chcete se i s dětmi věnovat nějaké té turistice, zvolte ubytování tak, abyste jim vyvážili turistické výlety. Jistě ocení, když si po courání po památkách užijí vodních radovánek a vy jistě také. Skvělý je v tomto případě ubytovací kemp přímo v srdci Tonskánska – Park Albatros Campsite. Nachází se u vesničky San Vincenzo a nabízí velikou plochu se šesti bazény a lagunou. Laguna i bazény mají různou hloubku, takže je ocení i rodiny s těmi nejmenšími dětmi. Vedle vodních radovánek je k dispozici dětské hřiště nebo půjčovna kol. A pokud by vám přece jen chybělo moře, můžete se k němu projít na pláž vzdálenou cca 800 m.

 • Ubytování v srdci Toskánska
 • Možnost mnoha výletů do okolí
 • Kemp vhodný pro rodiny s dětmi
 • 6 bazénů s vodní zábavou a lagunou – vhodné i pro nejmenší
 • Dětská hřiště
 • Půjčovna kol
 • 800 m vzdálená pláž

Nabídka zájezdů

Jak vybrat dovolenou v Itálii s dětmi

Dovolená v Itálii s dětmi je skvělý nápad. Chce to však vědět, kam vyrazit, aby měly děti veškeré pohodlí, dostatek zábavy a bezpečí. Protože jen spokojené a zabavené dítě vám poskytne dostatek prostoru, abyste si dovolenou užili i vy a mohli si zároveň odpočinout. Jak dovolenou v Itálii s dětmi vybrat?

Máte vysněnou oblast?

Než se rozhodnete, kam do Itálie s dětmi, popřemýšlejte nad konkrétní oblastí. Chcete si užívat pláže a sluníčko, vodní atrakce a zabavit především děti? Pak by byla nejlepší dovolená přímo u moře. Pokud dáváte přednost výletům po památkách, můžete zvolit třeba Toskánsko a jako kompromis hotel s bazénem, kde si děti po výletech užijí koupání. Obojí se však dá i zkombinovat – např. v Lido di Jesolo u Benátek.

Proto si nejprve ujasněte, co chcete na dovolené dělat a kam se chcete podívat. Správnou oblast ale můžete zvolit i jinak – nechcete cestovat s dětmi moc dlouho (příliš daleko)? Zvolte oblast, která je k České republice blíž. Teprve poté, co vyberete konkrétní oblast, se poohlížejte po správném hotelovém či plážovém resortu a ubytování.

TIP: Pokud vám na destinaci nezáleží, doporučujeme projít i náš článek s tipy na nejlepší dovolenou u moře s dětmi. Dozvíte se, které destinace jsou ty nejvhodnější pro dovolenou s těmi nejmenšími (nejen v Itálii).

Ubytování vhodné pro děti

Ubytování, které zvolíte, by mělo být přizpůsobeno dětem. S většími dětmi už se můžete bez problémů vypravit do hotelů, kde s vámi budou snídat, obědvat i večeřet v hotelové restauraci, nebo si dáte oběd vždy někde na pláži. Pro rodiny s nejmenšími dětmi jsou skvělé bungalovy a villaggia, kde si občerstvení zajistíte sami. Nemusíte tak řešit, že vaše děti ještě hotelovou stravu jíst nemohou.

Ubytování by mělo respektovat, pokud vezete cestovní postýlku, nebo vám samo dětskou postel nabídnout. V restauraci se pak mohou nabízet dětské vyvýšené židle.

Zábava i bezpečí

Vhodné je, když jsou pláže nebo bazény blízko hotelu či bungalovu a když je v okolí dětské hřiště, kde si děti pohrají, než vy si vypijete drink. Pokud volíte hotel s bazénem, zjistěte si, pro jak velké děti je vhodný a zda mají i brouzdaliště pro nejmenší. Zda jsou v bazénu skluzavky a další vodní atrakce. U pláže chtějte pozvolné klesání do moře a pokud možno moře mělké, alespoň zpočátku, aby si vaše děti mohly hrát na písku a zároveň se bezpečně „cachtat“, i když třeba zatím neumí plavat.

Zábavu ale mohou poskytnout i různé zábavní parky, aquaparky atd., které se nachází v okolí ubytování, nebo si tam můžete vyjet na výlet. Zážitek si z dovolené dovezete vy i děti a na svou dovolenou v Itálii jen tak nezapomenete.