dovolena v Recku s detmi

Dovolená v Řecku s dětmi

5 tipů na nejlepší dovolenou v Řecku s dětmi

Dovolenou v Řecku s dětmi si můžete užít naplno, když vyberete správné místo přímo pro Vás. My jsme s dětmi už do Řecka cestovali několikrát a máme vyzkoušená různá místa, která stojí za návštěvu a poskytnou vám nejen dokonalý odpočinek, ale i plno zábavy a nezapomenutelných zážitků. Na své si tu přijdou milovníci koupání v moři i turisté po památkách a přírodou.

V tomto článku jsme pro vás vybrali pět nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Řecku s dětmi, a doporučujeme i spoustu zábavních parků, památek a dalších míst, které byste při své dovolené neměli opominout.

5 tipů na nejlepší dovolenou v Řecku s dětmi

Letovisko Limi Keri

1. Ostrov Zakyntos

Nádherná dovolená v Řecku s dětmi bude rozhodně na ostrově Zakyntos. Tento ostrov je úchvatný sám o sobě. Pokud ale hledáte místo, které si užijete právě s dětmi, a to i s těmi nejmenšími, doporučujeme letovisko Limni Keri. Jedná se o malou vesnici na jihu ostrova, kde si užijete romantické západy slunce i setkání se želvami. Na ostrově jsou známé především karety obrovské.

 • Pláž je vhodná i pro velmi malé děti, jelikož je vstup do moře pozvolný. Stavění hradů z písku jim tady sice moc nepůjde, protože pláž je částečně oblázková a písečná, ale i tak si užijí plno zábavy.
 • Pláž Limni Keri se pyšní modrou vlajkou Evropské unie, která označuje nejlepší a nejčistší pláže.
 • Celé pobřeží lemují krásné Tamaryšky, které dokreslují romantiku ostrova a přináší stín.
 • Pokud se budete chtít podívat do hlavního města Zakyntosu, stačí nasednout na místní autobus. Budete tam za chvilku.
 • A výlety můžete dělat i do blízkých vesnic v okolí. My doporučujeme především výlety lodí, které vás dopraví nejen na okolní pláže, ale především do tajemných jeskyní.

Nabídka zájezdů

Letovisko Agios Nikitas

2. Ostrov Lefkada

I ostrov Lefkada patří v Řecku mezi oblíbené. Má romantickou atmosféru a rodinám s dětmi dopřeje kýžený klid i zábavu. Agios Nikitas je vesnička s několika plážemi, kde se mísí oblázky a písek. Vstup do moře je i tady na většině míst pozvolný, takže se nemusíte obávat koupání i s malinkými dětmi. Ostrov poskytuje spoustu kulturního vyžití, zábavu pro malé i větší děti, vodní sporty i dostatek restaurací a barů, kde se můžete večer i během dne občerstvit. Není tak problém se najíst kolem pláží, když nemáte v hotelu objednanou plnou penzi.

 • Lefkada umožňuje koupání i na plážích trochu vzdálenějších. Dopravit se k nim můžete vodními taxíky.
 • Nechybí zde ani památky. Na některé se dopravíte pěšky, jinam si popojedete, třeba autobusem. Místní příroda rovněž stojí za procházky. Nemusíte tak ta největší vedra trávit přímo na pláži.
 • Pokud chcete zažít nádherný výlet, vyrazte na vodopád Nidri.
 • A kousek od hlavního města Lefkády je i krásná minizoo, kde se děti zabaví zase trochu jinak než koupáním v moři.

Nabídka zájezdů

Letovisko Plakias

3. Ostrov Kréta

Kdo by neznal Krétu, nejznámější ostrov v Řecku. Pro dovolenou v Řecku s dětmi patří mezi ty nejideálnější. Najdete tu totiž příjemné počasí téměř po celý rok. Horké slunce zde totiž ochlazuje vítr přicházející z Afriky, proto se zde vyhnete velkým vedrům. Počasí je tak vhodné nejen na koupání, ale i na výlety. A že je na Krétě skutečně co navštěvovat! Kréta je pro rodiny s dětmi ideální i díky krásným plážím, pozvolnému vstupu do moře a akvaparkům, které nabízí snad každé větší letovisko. Plakias je letovisko v jižní části Kréty, které nabízí nádhernou prostornou pláž s modrou vlajkou Evropské unie. Vzhledem k oblázkům však doporučujeme přibalit dětem do kufru i boty do vody.

 • Kromě velké pláže tu najdete i plno menších. Pobřeží je totiž hodně členité, a tak vytváří menší pláže i romantické zátoky.
 • U pláže Preveli si můžete užít téměř božský ráj díky palmovému háji. Rostlinstvo je tady velmi pestré. V údolí bují subtropické rostliny, některé i poměrně vzácné, v horských oblastech se ochladíte mezi další zelení a užijete si tu krásné procházky. Nemusíte tak trávit celou dovolenou jen na pláži.
 • Na Krétě doporučíme i Lyttos Beach, letovisko, kde najdete rozlehlý aquapark tvořený deseti bazény s tobogány. V hotelu jsou na malé hosty připraveni, nabízí i dětské menu. Kromě toho je v nabídce miniclub a teenclub, kde si děti užijí plno další zábavy a rodiče si tak dopřejí trochu oddechu.

Nabídka zájezdů

Letovisko Agios Stefanos

4. Ostrov Kofru

A známý je i ostrov Kofru, který rovněž nabízí krásné čisté pláže, částečně s pískem a částečně s oblázky. My doporučujeme malou vesničku v severní části ostrova – Agios Stefanos, což byla původně rybářská osada. Nabízí totiž téměř dva kilometry dlouhou pláž, která je písečná a vhodná tak i pro děti, které si rády staví hrady z písku. Pláž nabízí kromě koupání v moři i plno další zábavy, včetně různých sportů. Najdete tady občerstvení, pronájem lehátek atd. Zkrátka vše, co k pohodlně strávené dovolené potřebujete. Z pláže navíc budete mít skvělý výhled na čtyři ostrůvky poblíž Korfu.

 • Na Korfu doporučujeme výlet lodí na ostrůvky Paxos a Antipaxos. Výletní loď je zážitek už sám o sobě, ale tyrkysově modré moře a vplutí lodí do jedné z jeskyní na ostrově vás uchvátí všechny.
 • Pokud chcete dětem poskytnout nezapomenutelný zážitek, vezměte je do Aquaparku v Agios Ioannis. Najdete ho v centru ostrova a dostanete se tam proto pohodlně prakticky z jakéhokoliv letoviska. Jedná se o jeden z největších aquaparků v Řecku a vodních atrakcí a tobogánů je tam tolik, že děti budou spát celou noc.
 • Na Korfu navštivte i Akvárium Paleokastritsa, které najdete ve stejnojmenném městečku na západní straně ostrova. Děti budou uchváceny množstvím nepřeberných druhů vodních živočichů a mohou si tu podržet i živého hada.

Nabídka zájezdů

Ideální místo pro rodiny s dětmi

5. Ostrov Kos a jeho letoviska

Nádherná příroda, čisté pláže a průzračné moře najdete i na ostrově Kos, který je rovněž pro dovolenou v Řecku s dětmi ideální. Najdete tady řadu letovisek, kde budou mít děti o zábavu postaráno. Jednou z nejhezčích pláží na ostrově na např. Paradise Beach, která je lemována apartmány, jež jsou pro rodiny s dětmi naprosto ideální a jsou prakticky po celém pobřeží.

 • Dovolenou v Řecku s dětmi si tu užijete především v resortu Blue Lagoon Vilage, která nabízí zmíněné apartmány. Kromě koupání v moři se děti vyřádí v bazénu s tobogány a nadchne je pirátská loď s vodními děly. Najdete tady restaurace a bary, kde můžete bez problémů obstarat jídlo i pro děti.
 • Dalším skvělým resortem je Grecotel Kos Imperial, kde najdete pohodlné ubytování i skvělou stravu pro malé i velké. Poblíž se nachází obrovský aquapark se spoustou bazénů, tobogánů a skluzavek a dalších vodních atrakcí, z něhož budou nadšeni nejen děti, ale i dospělí.

Nabídka zájezdů

Jak vybrat dovolenou v Řecku vhodnou pro děti?

Řecko s malými dětmi nebo teenagery? Proč ne! V Řecku najdete nádherná místa, jak na pevnině, tak na ostrovech, kde se zabaví děti od těch nejmenších po věčně otrávené teenagery. Z našich tipů jste již určitě pochopili, že tady vaši teenageři zapomenou na mobily a malé děti si užijí mnohem víc než jen hrady z písku a jízdu na tobogánu. Pojďme si ale povědět, jak správně dovolenou v Řecku s dětmi vybrat, ať už jsou v jakémkoli věku.

Správné ubytování

I když už máte vybranou destinaci, kam se chcete o své letní dovolené s dětmi vypravit, doporučujeme pečlivě vybírat i samotné ubytování. Ne každé je totiž vhodné pro rodiny s dětmi. Doporučujeme do vyhledávačů zadávat přímo ubytování vhodné pro děti. Pro větší děti už to mohou být klidně hotely, které mají často i dětské menu a dětské koutky, bazén se skluzavkou apod. Pokud ale máte miminko nebo batole, kde je potřeba přizpůsobit se dítěti, jsou lepší soukromé apartmány.

Vzdálenost hotelu od pláže

U ubytování si pohlídejte také vzdálenost od pláže. Počítejte s tím, že sotva vyjdete z hotelu, už budete poslouchat, jak děti „bolí nožičky“. Pokud je nechcete nosit za krkem nebo v náručí, vyplatí se pláž co nejblíže ubytování.

Stravování v Řecku s dětmi

S většími dětmi můžete zvolit hotel, který podává stravu v podobě rautů, ale najdete i hotely, jež mají speciální dětská menu. Jídlo však v Řecku seženete i kolem pláží, v restauracích a barech, někdy i přímo na pláži. Přes den se tak snadno občerstvíte něčím lehčím a snídani a večeři můžete mít v hotelu. S menšími dětmi si pohlídejte, abyste měli možnost takového ubytování, kde jim budete moci připravit jídlo sami, kdykoliv to budou potřebovat.

Zábava nejen na pláži

Dovolená v Řecku s dětmi je skvělá nejen pro koupání v moři, kde je dobré pohlídat si pozvolný vstup do moře, ale také pro množství aquaparků a dalších atrakcí pro děti. Výhodou je, že je jich opravdu mnoho a je z čeho vybírat. Akvária, aquaparky, zábavní parky, ale třeba i výlety lodí nebo autobusy do přilehlých oblastí. Doporučujeme si vždy zjistit, co se nachází v destinaci, kam vyrážíte, abyste pak na místě netápali a nevymýšleli narychlo výlety pro děti. Také si zjistěte, od jakého věku jsou zábavní parky a aquaparky vhodné.

Lékařská péře v dosahu

Řecko s malými dětmi je zážitek plný radosti, ale také starostí. Snadno se dítě může zranit v moři (proto doporučujeme obuv do moře, protože v Řecku je na většině míst oblázková pláž a členité mořské dno) ale také úpal, úžeh, střevní a žaludeční potíže atd. Výjimkou nebývá ani angína z horka. Proto si vždy předem zjistěte, zda je v blízkém dosahu lékařská péče. Většina cestovních kanceláří uvádí tuto informaci na webech přímo u konkrétních hotelů.

TIP: Stále jste nenašli vaši vysněnou dovolenou? Prozkoumejte destinace jako dělané pro dovolenou s dětmi u moře (nejen v Řecku).