drobne darky pro deti

Drobné dárky pro děti

10 osvědčených tipů na drobné dárky pro děti

Drobné dárky pro děti se vždy hodí mít po ruce, ať už máte doma vlastní a chcete je odměnit za dobrou známku ve škole, dát jim bolestné za návštěvu u lékaře nebo je odměnit za vysvědčení. Drobné dárky využijeme i ve chvíli, kdy jdeme na návštěvu k někomu, kdo má děti. Já to řeším celkem často. Proto mám už své „oblíbence“ mezi hračkami i praktickými věcmi pro děti, které nestojí mnoho a děti potěší.

Tentokrát jsme naše tipy nedělili podle věku dětí, ale zaměřili jsme se spíše na velikost dárku a na jeho cenu. Obvykle se pohybují kolem 200 kč i méně, ale pár dárků jsme vybrali i do 400 Kč. Např, za vysvědčení nechceme dětem kupovat nic velkého, ale zase to nemusí být barevné gumy do školy za pár desítek korun.

Věříme, že si z našich tipů vyberete, ať už máte doma školáka, předškoláka nebo vaše dítko chodí teprve do školky.

10 tipů na drobné dárky pro děti

Pro malé umělce

1. Pastelky nebo výtvarný kufřík

Každé tvořivé dítě – od těch nejmenších až po velké školáky potěší vlastní výtvarný kufřík, případně pastelky či fixy. Kufříků je na trhu plno, podle toho, pro jak velké děti jsou určeny. K dostání jsou za pár korun, ale dostanete se i přes tisícovku. My jsme na ukázku vybrali kufřík od firmy Maped, který je vhodný pro děti už od 1 roku a obsahuje fixy, voskovky i plakát k vymalování. Je to navíc skvělý dárek, když jdete na návštěvu k lidem s dítětem a nechcete přijít s prázdnou, zároveň však nevíte, co přesně koupit.

Do obchodu

Malý pokus

2. Pěstování svítících krystalů

Ať už hledáte drobný dárek pro děti jako odměnu za vysvědčení (mimochodem, za tímto účelem máme i celý speciální článek: 10 tipů na nejlepší dárek za vysvědčení), k svátku, nebo jen tak, když jedete na návštěvu a nechcete dorazit s prázdnou, chybu rozhodně neuděláte, vsadíte-li na svítící krystaly. Jedná se o set, kde si děti sami pomocí chemického pokusu vytvoří – vypěstují krystal. Tento navíc krásně svítí ve tmě. Děti tato „hra“ baví už jen proto, že mohou pozorovat fascinující kouzlo růstu krystalu. Sada je vhodná pro děti od 6 ti let (s dohledem rodiče) a dá se pořídit jak v tomto malém balení, které je ideální pro začátek, tak ve velkém balení, kde se dá tvořit větší množství krystalů. To už by ale byl dárek dražší, vhodný např, k narozeninám či Vánocům.

Do obchodu

Zdravější mlsání

3. Zdravé chipsy

Drobný dárek pro děti do školy pak může být i pozornost v podobě sáčku chipsů. Je nám jasné, že ty klasické – nezdravé – budou ve středu jejich zájmu. Existují ale i tzv. zdravé chipsy, které jsou vyrobeny „zdravým“ způsobem, z přírodních ingrediencí, budou jim chutnat a zároveň mohou být i zdravější svačinou do školy. Zkusit můžete Rice Up Rýžové chipsy nebo Chipsy s červenou řepou. Spoustu podobných zdravých pochoutek, kromě chipsů i tyčinky, sušenky nebo sáčky s ořechy najdete na e-shopu Grizly.

Do obchodu

Kreativní tvoření

4. Vyškrabávací obrázky

Mezi drobné dárky pro děti, které stojí pár korun, a přitom poskytnou plno zábavy, patří i různé vyškrabávací bloky, „omalovánky“ a sety. My jich doma máme hned několik. Dají se sehnat i běžně v papírnictví, nebo pak kvalitnější a kreativnější na e-shopech. Pro ukázku jsme vybrali Vyškrabávací set – Safari, kde najdete několik listů s předtištěnými motivy zvířátek ze safari. Děti si je pak speciální tužkou vyškrabávají do různých vzorů nebo celých barevných ploch. Tím vznikají zajímavé a krásné obrázky, které děti baví obvykle i více než jen „obyčejné“ kreslení. Jsou totiž tajemné – nikdy nevíte, jaká barva se pod vyškrabávanou částí nachází.

Do obchodu

Malý praktický dárek

5. Láhev na pití

Do školy i do školky se vždycky hodí kvalitní lahev na pití. A z vlastní zkušenosti vím, že jich není nikdy dost. Zároveň se jedná o drobný dárek pro děti, který je potěší a zároveň ho skutečně využijí. Uděláte jim radost nejen při obdarování, ale pokaždé, když lahev použijí. Vybírat se dají lahve za pár korun, obvykle plastové, které ale nevydrží příliš dlouho. Špatně se totiž čistí. My dáváme přednost lahvím tritanovým, které se čistí mnohem lépe a udržet je stále čisté a zdravé je důležité. Nechcete přece neustále bojovat s plísní ve víčku apod. Zvolit se dají lahve s vytahovacím pítkem, s brčkem, které se jednoduše zaklapne dovnitř lahve, nebo – pro větší děti – s klasickým šroubovacím uzávěrem. Nám se osvědčila např. tato tritanová láhev, která se dá sehnat s různými motivy, např. s Mickey Mousem.

Do obchodu

#1 vše důležité v jednom

6. Tetování pro děti

Pokud hledáte opravdu drobný dárek pro děti, spíše jen takovou malou pozornost, jistě neurazíte setem samolepek nebo dětským tetováním. Např. na e-shopu Agátin svět kupuji pro děti krásné barevné sety tetování pro holky i pro kluky. Tetování se snadno nanáší – obvyklým způsobem pomocí vody, jaký známe už ze svého dětství, kdy jsme využívali „tetování“ ze žvýkaček. Vydrží jen pár dní, takže se nemusíte bát, že dítě dostane ve škole poznámku za nevhodnou ozdobu. A hlavně to zvládnou děti samy, a to už od školky.

Do obchodu

Mini verze klasické stavebnice

7. LEGO

Mezi oblíbené hry/hračky patří jednoznačně LEGO. Je přitom úplně jedno, zda máte doma dítě chodící do školky nebo školy. Stačí, když si pohlídáte doporučený věk na krabičce LEGA. I když se běžně jedná o dražší záležitost, i LEGO se dá pořídit za pár korun jako drobný dárek pro děti. Stačí zvolit některý z menších setů – obvykle jsou to různá autíčka, motorky, lodě, stánek se zmrzlinou apod. Vejdete se i do dvou stovek a dítě bude mít radost i zábavu. Jako ukázku jsme vybrali Ohnivou kaskadérskou motorku LEGO City, ale k dispozici je obrovské množství různých setů. Opravdu je z čeho vybírat.

Do obchodu

Zábava pro celou rodinu za pár korun

8. Karetní hra

Skvělý drobný dárek pro děti ve školce i v na prvním stupni základní školy jsou různé karetní hry. Na trhu jich najdete mnoho, ale nám se doma nejvíce osvědčily ty od značky Djeco. Máme doma už asi 10 různých her, ale pokud chcete více zábavy v jednom balení, sáhněte po Zvířátkovém triu. Výrobcem sice není Djeco, nýbrž 4bambini, zábavu ale poskytne dokonalou. V jedné krabičce děti najdou karty vhodné pro hraní Černého Petra, Pexesa i Kvarteta. Karty jsou krásně provedené, lesklé a pevné do ruky a dětem se líbí hlavně motivy zvířátek a plno barev na pozadí. Vás navíc takový dárek nebude stát ani dvě stě korun.

Do obchodu

Lehce edukativní omalovánky

9. Oblékáme panenky z různých konců světa

Krásným drobným dárkem pro holčičky jsou tyto omalovánky doplněné samolepkami, ve tvaru panenky. Výrobcem je vydavatelství Ella a Max a na svém kontě mají celou řadu takových panenek – my vybrali jako příklad indiánskou panenku Aponi. Každá z panenek je z jiné země a má své typické oblečení. Holčičky mohou vybarvovat, doplňovat samolepkami apod. Kromě těchto omalovánek pak vydavatelství nabízí i velké sešity – se stejnými panenkami, kam si děti mohou čistě jen lepit. Obojí je krásný drobný dárek a u nás se těší velkému zájmu.

Do obchodu

Stavebnice jako módní doplněk

10. LEGO DOTS – Náramky

Ještě jeden tip vám dáme od značky LEGO. Je to však trochu něco jiného než klasické stavebnice, které znáte. LEGO DOTS jsou ploché kostičky, které se připevňují na plochu nebo na kus silikonu, plastu apod. a vytváří se s nimi různé obrázky. Skvělým dárkem pro holky, ale i pro některé kluky, můžou být LEGO DOTS náramky. My už měli doma těchto sad několik a je faktem, že jich je nepřeberné množství. Můžete koupit sadu se čtyřmi náramky za vyšší cenu, nebo jen malou sadu s jedním náramkem za pár korun. Najdou se i motivy, které vyhovují klukům. I toto je dárek kreativní, který děti potěší i zabaví, a navíc si ho budou užívat pokaždé, když si náramek nasadí na ruku. A vzory? Ty si mohou podle libosti měnit a mít tak každý den nový náramek.

Do obchodu