djeco hry

Karetní hry Djeco

Nejlepší karetní hry Djeco – RECENZE a SROVNÁNÍ

Hledáte zábavu na dlouhá odpoledne a večery s dětmi, nebo potřebujete zabavit děti na dovolené? Na obojí mám skvělý tip, který u nás doma i na cestách jednoznačně funguje. Jsou to karty Djeco. Tato francouzská firma produkuje celou řadu krásných karetních her, které jsou velmi praktické – v malých pevných krabičkách je jednoduše sbalíte na cesty, a baví děti i rodiče. My jich máme doma hned několik a postupně přikupuji další. Vybrala jsem pět z nich, které nás baví nejvíce a sepsala k nim krátkou recenzi. Pojďme se na ně podívat.

KarkulkaPiráti/ČarodějnicePovolání - Happy FamilyDinosauřiRoboti
karkulkapiratidinosauriroboti
Do obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchoduDo obchodu
4-7 let5-99 let5-99 let5-99 let5-99 let
2-4 hráči2-4 hráči2-4 hráči2-4 hráči1-4 hráči
15 minut hry15-30 minut hry15-20 minut hry10 minut hry15-30 minut hry
Princip: Černý PetrPrincip: Skládání obrázkůPrincip: KvartetoPrincip: Hra na paměťPrincip: Hra na paměť
5/5 ⭐5/5 ⭐4/5 ⭐4/5 ⭐3/5 ⭐
celá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenzecelá recenze

5 nejlepších karetních her Djeco – srovnání

Na principu Černého Petra

1. Karty Červená karkulka

Červenou Karkulku jsme měli úplně jako první karty Djeco a dodnes nás baví. A to už ji hrajeme několik let. Vhodná je pro děti od 4 let a věk je sice doporučován do 7 let, ale mohu potvrdit, že baví i rodiče a prarodiče.

Princip hry spočívá v tom, že je potřeba shromáždit dohromady karty, které dávají dohromady celý příběh o Karkulce – když je poskládáte vedle sebe, obrázky na sebe krásně navazují. Aby to nebylo tak jednoduché, je tady ještě vlk. Pokud od soupeře dostanete vlka, musíte se pustit do rozpočítávání kartiček rozložených na stole. Říkadlo je jednoduché: „Ententýky, dva špalíky, vlk má v břiše dva kamínky, dal mu je tam myslivec, a to je konec.“ Poté otočíte kartu, na kterou jste ukázali. Je-li tam vlk, musíte vyžadovanou kartu odevzdat soupeři. Pokud najdete myslivce, kartu si ponecháte a soupeř má smůlu.

 • Pro děti od 4 let
 • Na principu Černého Petra
 • Délka hry – cca 15 minut
 • Pro dva a více hráčů
 • Hodnocení: 5/5

Do obchodu

Klasika pro děti od 5 let

2. Karty Piráti/Čarodějnice

Další hry, které jsme od Djeco pořídili, jsou Piráti a Čarodějnice. Jsou obě na stejném principu, jen ve verzích pro holky a pro kluky. Lízáte jednotlivé karty z balíčku a skládáte z nich pirátskou loď, popř. zámek, vždy ve stejné barvě. Aby to nebylo tak jednoduché, mezi kartami jsou mince, za které lze odkoupit vaši kartu od soupeře, ale také piráti/čarodějnice, které vám karty ubírají. Pokud si vylosujete dělo nebo u Čarodějnic kouzelnou vílu, můžete piráta/čarodějnici odevzdat, aniž byste přišli o své karty.

Tato hra je určena pro děti od 5 let a velmi rychle ji pochopí. Výhodou je, že je to opravdu zábava i pro rodiče, takže pokud u některých her s dětmi doslova „trpíte“, pořiďte si Piráty nebo Čarodějnice a budete se na společné hry těšit. Máme to vyzkoušené.

 • Pro děti od 5 let
 • Skládáte jednotlivé karty, jež dají dohromady obrázek v jedné barvě
 • Délka hry – 15 až 30 minut
 • Pro dva až čtyři hráče
 • Hodnocení: 5/5

Do obchodu

Nevšední kvarteto

3. Karty Povolání

Poslední hrou, kterou jsme si pořídili, je Happy family, v češtině označovaná jako Povolání. Funguje na principu kvarteta, ale místo čtyř karet musíte dát dohromady vždy šest karet jednoho povolání – jedné rodiny. Každá rodina vykonává jiné povolání (Pekař, Pošťák, Zahradník apod.) a každá má jiná zvířátka. Hráči dostanou na začátku 7 karet a další si vyžádají od spoluhráčů, nebo si je berou z balíčku na stole. Tahle hra je pro děti od 5 až do 99 let. Mohu potvrdit, že baví opravdu nejen děti, ale i dospělé. Nevýhodou je, že rodin – povolání je pouze sedm. Někdy se nám stává, že máme s dětmi stejný počet rodin a o poslední se dohadujeme, tudíž se nedá dohrát. Hra končí nerozhodně.

 • Pro děti od 5 let
 • Na principu kvarteta
 • Délka hry: 15 až 20 minut
 • Pro dva a více hráčů
 • Hodnocení: 4/5

Do obchodu

Výborné procvičování paměti

4. Karty Dinosauři

Další karty Djeco, které jsou v naší sbírce a rádi je hrajeme, jsou Dinosauři, v originále Batasaurus. Tahle hra je určená především k procvičování paměti. V krabičce jsou čtyři barevné skupiny karet, z nichž každá obsahuje 12 očíslovaných karet s dinosaury. Každý hráč si vezme jednu barvu a položí si na stůl karty dinosaury nahoru. Chvíli se na ně dívá a snaží se zapamatovat, kde jsou jaká čísla. Pak se karty obrátí lícem dolů a hra začíná. Jeden hráč otočí kartu číslem nahoru a druhý má za úkol otočit kartu vyšší. Když se mu to povede, bere k sobě obě karty. Když ne, bere karty hráč, který má vyšší číslo. Takto se pokračuje, dokud se karty všechny nevysbírají. Vyhrává logicky hráč, který sesbírá nejvíce dinosaurů.

I tato hra je určená pro hráče od 5 do 99 let a je velmi zábavná. Někdy se nám podaří získat vyšší číslo spíše náhodou, ale je překvapivé, že děti si opravdu pamatují, kde jsou jaká čísla a často vyhrávají.

 • Pro děti od 5 let
 • Hra podporující paměť
 • Délka hry: 10 minut
 • Pro dva až čtyři hráče
 • Hodnocení: 4/5

Do obchodu

Trénování paměti pro pokročilé

5. Karty Roboti

Roboti jsou jediné karty Djeco, které jsme se ještě pořádně nenaučili. Ne, že bychom nevěděli, jak se hrají. Jsou však tak náročné na paměť, že pokaždé prohrajeme. Hra obsahuje sadu karet, které se postupně sbírají z balíčku. Na každé je robot, který má různě barevné ruce, nohy, tělo a hlavu. Úkolem hráčů je, najít stejně barevné části těla v menších kartičkách, které jsou rozložené na stole. Je tedy důležité pamatovat si – podobně jako u pexesa, kde se nachází jednotlivé části těla, a navíc ještě v konkrétní barvě. A to nám moc nejde. Je to však skvělý způsob, jak si paměť trénovat. Pexeso je proti tomu „čajíček“. Tahle hra je na paměť opravdu náročná, ale o to více nás baví ji stále dokola zkoušet. Výhodou je, že nemusí hrát soupeři proti sobě, ale můžete hrát s dětmi společně a hledat jednotlivé části těl robotů všichni najednou. Protože – víc hlav, víc ví.

 • Pro děti od 5 let
 • Hra podporující paměť – trochu na principu pexesa
 • Délka hry: 15 až 30 minut
 • Pro jednoho a více hráčů
 • Hodnocení: 3/5

Do obchodu

V čem jsou skvělé karty Djeco

Karty Djeco jsou vymyšlené tak, aby vyhovovaly nejen malým dětem, ale i jejich rodičům. Já na nich oceňuji pestrost zábavy, nápaditost pravidel, a přitom jednoduchost pochopení. Děti od čtyř či pěti let se je naučí hrát během chviličky, a přitom si procvičují soustředění, paměť, logiku atd. Zkrátka pokud chcete děti smysluplně zabavit, karty Djeco jsou pro to ideální.

 • Rychle pochopitelné
 • Zábavné
 • Procvičují paměť, logiku, soustředěnost
 • Praktické balení v tvrdém kartonu
 • Vhodné na doma i na cestování

Naše recenze – shrnutí

Vzhledem k tomu, že už máme doma rozsáhlou sbírku karet Djeco, asi je jasné, že patří opravdu mezi naše oblíbené. Máme samozřejmě i různé deskové hry, ale karty jsou taková rychlá zábava, když si chtějí děti něco zahrát, ale rodiče nemají moc času a nechce se jim rozkládat velké deskové hry.

Karty Djeco jsou všechny baleny v opravdu tvrdém kartonu a krabička je vysouvací. Je pevná a nevyjíždí sama, takže se nemusíte bát, že by se vám třeba otevřela, roztrhla nebo pomuchlala v tašce, když ji sbalíte na cesty. Já tyto hry beru třeba i do vlaku, když nás čeká delší cesta. Není totiž potřeba velký stůl nebo prostor, kam karty rozložit nebo odkládat. Dá se to v pohodě zvládnout i na malém vlakovém stolku nebo na sedačky.

Máme doma samozřejmě i další karetní hry, ale tyto se osvědčily nejvíce. Děti baví hlavně nápaditost hry a postupem času se učí už i taktizovat. Hlavně u Pirátů, Karkulky nebo Povolání. Hra netrvá dlouho, takže se nestane, že by děti v polovině přestala bavit. Naopak, chtějí hrát stále dokola. Navíc pokud máte dítě, které nerado prohrává, je to skvělá motivace, že když nevyhrálo poprvé, na podruhé už to může vyjít.

Karty Djeco patří u nás doma mezi stálice a nejoblíbenější hry. Já na nich oceňuji i to, že nejsou drahé, a tak si je můžeme postupně přikupovat a rozšiřovat naši sbírku. 

TIP: Pokud se vám zalíbily karetní hry od firmy Djeco, koukněte na recenze na další oblíbené hračky Djeco. Můžete také kouknout na naše tipy na deskové hry pro nejmenší.