Eko plenky ECO by Naty – RECENZE

Testovali jsme ekologické pleny značky ECO by Naty

eco by naty recenze

Hledáte ekologické jednorázové pleny, které budou vyhovovat jak vám, tak vašemu miminku? Vyznat se na trhu plen všech možných značek, pojmenování a certifikací může být někdy pěkný oříšek. Proto vám dnes přinášíme recenzi dalšího kousku, který se řadí do kategorie eko plen. Jedná se o švédskou značku ECO by Naty, která je na eko-plenkovému trhu již celých 20 let. Jejich prioritou je jak zdraví a pohodlí miminka tak dopad na životní prostředí. Díky této myšlence vznikly šetrné plenky, které dnes držíme v rukou a budeme s vámi sdílet náš dojem.

V ECO by Naty nezůstali jen u plínek, ale v sortimentu najdete i třeba dětské šampony, tělová mléka nebo vložky do podprsenky pro kojící maminky – vše maximálně šetrné k přírodě.

Testování a recenze

Pleny jsme používali na chlapečkovi ve věku 9 – 10 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, materiál, apod.

Eko plenky ECO by Naty

Pleny jsme testovali ve velikosti Maxi 4 (7 – 18 kg) a našemu 9 kilovému chlapčekovi padly jako ulité. Opět jsme měli v plánu být shovívaví a nečekali od ekologické pleny zázraky – předpokládáme, že pokud se produkt soustředí primárně na ekologický dopad, musí ubrat zase na funkčnosti nebo jiné jeho vlastnosti. Shovívavost nakonec nebyla vůbec na místě. Plena ECO by Naty se nekompromisně zařadila mezi jedny z nejlepších jednorázových plen, které jsme zkoušeli, bez ohledu na to, zda jsou eko nebo ne.

Jediná sféra, kde se „ekologičnost“ pleny lehce projevuje, je vyšší cena produktu, ve srovnání s běžnými jednorázovými plenami.

Savost pleny je skoro dechberoucí! Plenka nám vydržela bez nehody celou noc a nikdy neprotekla i když ji měl chlapeček na sobě celých 12 hodin. Vzhledem k šetrnému složení pleny nás nepřekvapilo, že miminku plena nezpůsobila žádné opruzeniny.

Líbí se nám i minimalistický design pleny a fakt, že plenka nezpůsobuje žádné otlačky na pokožce miminka. Na dotek plena působí skoro jako látková, předpokládáme tedy, že je miminku také velmi pohodlná.

Určitě bychom se chtěli pozastavit také nad vlastnostmi produktu, které jej dělají šetrným k pokožce i přírodě. Plenka je zcela bez parfemace (miminko nepotřebuje parfemované výrobky, parfemace může způsobovat různé alergické reakce, proto je lepší se jí vyhnout), není bělena chlorem (bělení chlorem zanechává v pleně malé množství toxických látek) a je z 55-60 % rozložitelná.

Jediný detail, který nám na plence trochu chybí, v porozvnání třeba s eko plenkami Moltex, je indikační proužek. Z toho důvodu pleně udělujeme hodnocení lehce pod plný počet hvězd. To však nemění nic na tom, že jsme z pleny celkově nadšeni a budeme vřele doporučovat dál. Pokud indikační proužek není něco, co vyloženě potřebujete, určitě plenku ECO by Naty vyzkoušejte.

Jsou hypoalergenní

Běleno bez použití chloru

Našemu miminku nezpůsobovaly žádné opruzeniny

Nikdy nám neprotekla

Vydržela bez protečení celou noc (12 hodin)

Sympatický minimalistický design

Lehce vyšší cena

Chybí indikační proužek

Zjisti aktuální cenu

Proč používat plenky ECO by Naty?

Čím jsou pleny ECO by Naty jiné než klasické jednorázové pleny a proč bychom měli eko plenky upřednostňovat?

Biologická rozložitelnost

Část plen, která se dotýká pokožky je 100% rozložitelná. Celkově je plena z 55-60 % rozložitelná s tím, že celá se rozloží výrazně rychleji než klasické pleny, kterým rozklad může trvat až 400 let.

Nejsou běleny chlórem

Běžné pleny jsou často běleny chlórem. Proces v plenách zanechává malé (ale nezanedbatelné) množství toxického dioxinu. Jedním z nejhorších v této kategorii látek je tributylcín, který působí škodlivě na hormonální a nervový systém člověka.

Žádné toxické látky

Pleny neobsahují zmíněný chlór, ale ani latex, TBT (tributyltin), žádné vůně ani barviva. Produkt je složen z minimálního množství syntetických látek a je hypoalergenní.

TIP: Pořiďte si pleny v balení Economy Pack. Vyjde to lépe jak ekonomicky, tak ekologicky.

Závěr

Plenky ECO by Naty bychom všem rodičům, kteří hledají šetrné jednorázové pleny, rozhodně doporučili. Zejména těm, které zajímá dopad na životní prostředí a jejichž miminko má velmi citlivou pokožku.