Interaktivní stoleček SKIP HOP – RECENZE

Testovali jsme pro vás hrací stolek Explore & More Let 'Roll značky SKIP HOP

interakticni stolecek skip hop

Interaktivní a hrací stolečky patří mezi oblíbené hračky pro batolata od nejnižšího věku. Interaktivní stolky pomáhají rozvíjet logiku a motoriku dítěte a zároveň jsou pro děti originálním zdrojem zábavy, u kterého zpravidla zvládnou udržet pozornost (samozřejmě záleží dítě od dítěte a stolek od stolečku). My jsme pro vás otestovali interaktivní stoleček SKIP HOP Explore & More Let ‚Roll, jehož testování se ujal v hlavní roli náš 8 měsíční chlapeček Vítek. Co jej nejvíce bavilo? Patří stoleček mezi jeho oblíbené hračky? A co na provedení stolečku říkáme my rodiče? To vše se dozvíte v dnešní recenzi.

Testování a recenze

S hračkou si hrál chlapeček v období od 8 do 18+ měsíců (hračku aktuálně stále používáme). Je nutno brát v potaz, že každé dítě je jiné a každé může na hračku reagovat jinak. V naší recenzi popisujeme čistě naši subjektivní zkušenost s produktem.

Provedení a materiál

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pořídit právě interaktivní stoleček od SKIP HOP, byla možnost oddělat nožky stolečku a používat jej i jako interaktivní desku na zemi. V době, kdy jsme stolek pořídili, byl náš chlapeček ještě malý (8 měsíců) a neuměl se ještě stavět na nohy. Stoleček SKIP HOP nám v tomto maximálně vyhovoval a umožnil tak hru již od začátku. Výrobce uvádí, že stolek je vhodný již od 6 měsíců a může vaše dítě zabavit až do cca 3 let.

Poté, co náš chlapeček začal stoupat a postupně se učil chodit, sloužil nám interaktivní stoleček také za účelem jakéhosi aktivního chodítka. Chlapeček se o stoleček opíral, chodil kolem do kola a později jej také tlačil před sebou. Plastové nožky jsou dostatečně stabilní a nepodkluzují, zároveň však umožňují při vyvinutí větší dětské síly, tlačit stolek před sebou, stejně jako náš Vítek. Nohy stolu lze velmi snadno sundat a opět „zacvaknout“ zpátky. Není potřeba žádného nářadí, ani větší síly a zvládne to každá máma.

Interaktivní deska funguje na baterie (3 baterie AA). Nám baterie vydržely 8+ měsíců při každodenním používání. Výdrž tedy považujeme za dostatečnou – nemusíte co měsíc pořizovat nové baterie.

Stoleček je plastový – nejedná se tedy o vhodný produkt pro rodiče preferující hračky z přírodních materiálů, ani nezapadá do konceptu hraček Montessori. Sami u nás v redakci preferujeme spíše dřevěné hračky a hračky z malých dílen. Plast jako materiál má však i své výhody a tou je jednak jeho snadná omyvatelnost a údržba, ale také lehká váha – oproti dřevu. Plastový materiál také umožňuje výrobci vyřádit se na barvách (které jsou pestrobarevné a dítě na první pohled zaujmou) a interaktivních prvcích – především těch zvukových a světelných.

 • možnost udělat ze stolečku hrací desku (odděláním noh)
 • dlouhá výdrž baterie (8+ měsíců)
 • stůl je stabilní a nožky nepodkluzují
 • nožky jsou jednoduše „nacvaknutelné“
 • snadná omyvatelnost
 • vyrobeno z plastu (někteří rodiče mohou preferovat přírodní materiály jako např. dřevo)

Zjistit aktuální cenu

Interaktivní komponenty stolečku SKIP HOP

Na stolečku naleznete 20 různých aktivit, které různým způsobem podporují vývoj dítěte (motoriku, koordinaci smyslů, rozlišování příčiny a následku a později i jednoduché počítání). Mezi tyto aktivity patří houpačka pro míček se zvukem, skluzavka pro míček se zvukem, kolotoč pro míčky, rotační aktivity, světelné piano se 3 režimy, 8 zaklikávacích míčků, průhledné kuličky se zrcátkem. Tyto prvky lze využít různými způsoby, některé děti mohou využít jen 3 aktivity, jiné mohou postupně objevit všechny a ještě vymyslet několik způsobů her navíc. Kreativitě se meze nekladou a všichni víme, že dětská fantazie je obrovská.

Dominantním prvkem stolečku je modrá skluzavka pro míček. Pokaždé, když míček dorazí do cíle, stoleček zacinká. Tento prvek se nám, jako rodičům, zdá velmi povedený, ale našeho chlapečka zatím příliš nezaujal. Je však stále možné, že se k ní časem ještě dostane.

Jsme trochu zklamání z množství a variability interaktivních tlačítek. Tlačítka označená čísly mají 3 módy. V prvním módu po stisknutí tlačítka zahraje tón, v druhém zahraje tón doprovázený o světelný efekt a ve třetím hraje po stisknutí tlačítka písnička. První a druhý mód tlačítek je velmi podobný. Daleko více bychom ocenili, kdyby výrobci místo jednoho z módů, který přehrává tóny, zvolili např. mód s přehráváním zvuků zvířátek. Tak, aby byl každý z módů pro dítě znatelně odlišný.

Je možné také tato interaktivní tlačítka vypnout úplně. Módy lze přepínat pomocí malého tlačítka na desce. Ze začátku byla potřeba, aby se o přepínání módů postarali rodiče, ale později už přepínání zvládal i chlapeček sám.

Také bychom ocenili více interaktivních tlačítek rozmístěných různě po hrací desce. Na desce SKIP HOP jsou veškerá tlačítka vydávající zvuky/světelné efekty na jednom místě vedle sebe. Měli jsme možnost vidět i jiné hrací stolečky, které měly interaktivní tlačítka rozmístěné různě po desce a dítě tak mělo možnost objevovat více tlačítek, případně bylo motivováno chodit pro další tlačítka kolem stolečku. Našeho chlapečka však tato tlačítka moc baví a to je to nejdůležitější, takže v konečném důsledku mají tlačítka úspěch.

 • 20 různých aktivit
 • klouzačka je zajímavým dominantním prvkem
 • interaktivní tlačítka mají 3 módy hraní
 • některé míčky je možné vyjmout a hrát si s nimi samostatně
 • 2 módy interaktivních tlačítek jsou téměř podobné
 • uvítali bychom interaktivní tlačítka rozmístěná různě po desce

Zjistit aktuální cenu

Zábava a interakce dítěte se stolečkem

Interaktivní stoleček SKIP HOP se vskutku stal jednou z nejoblíbenějších hraček našeho chlapečka. Již od počátku si s deskou hrál denně a vydržel u hračky poměrně dlouhou dobu. Jak rostl, tak se měnil způsob hry, jakým stoleček používal. Nejdříve ho zajímaly především míčky, které se na desce nachází. S míčkem, který je uložen v houpačce si hrál často samostatně – kutálel jej po zemi. Míčky se nám díky tomu často ztrácely – nakonec jsme je vždy našli, ale určitě by se nám hodilo dostat v balení alespoň jeden náhradní.

Také rád mačkal tlačítka s čísly. Ačkoliv my, rodiče, máme k tlačítkům jisté výhrady (viz. sekce Interaktivní komponenty stolečku SKIP HOP), syn se mačkáním tlačítek vždy spolehlivě zabavil. Později, když u stolečku rád postával, mačkal tlačítka v módu melodií. Vždy když začala hrát písnička, chlapeček se pohupoval do rytmu a říkal „tany tany“ (=tančil).

Svůj interaktivní stoleček má natolik rád, že je často tlačí před sebou a přenese si jej takto i do jiného pokoje.

 • hračka našeho chlapečka bavila, hrál si s ní denně a udržel u hračky dlouho svou pozornost
 • nejoblíbenějším prvkem jsou kuličky a tlačítka s melodiemi
 • na písničky ve stoje (opřený o stoleček) tančí
 • také stolek rád tlačí před sebou
 • z pohledu rodiče je u produktu prostor k vylepšení (dítě však stolek baví a to je nejdůležitější)
 • hodily by se nám náhradní míčky v balení

Zjistit aktuální cenu

Závěr

Celkově je interaktivní stoleček SKIP HOP povedenou hračkou. Pokud vám nevadí plastový materiál hraček ani žádné jiné námi zmíněné nedostatky (které mohou být také subjektivní), pak koupi stolečku určitě doporučujeme.

Provedení
Materiál
Interaktivní komponenty
Zábava
3.7