jak oznamit tehotenstvi partnerovi

Jak oznámit těhotenství partnerovi

10 originálních způsobů jak oznámit těhotenství partnerovi

Splnilo se vám přání a doktor vám pogratuloval k těhotenství? Pak si možná lámete hlavu s tím, jak oznámit těhotenství partnerovi, aby to bylo originální, překvapivé a třeba si i chvíli lámal hlavu s tím, co mu chcete sdělit.

Máme pro vás článek s 10 tipy, jak oznámit těhotenství manželovi nebo partnerovi, které fungují a nepřipraví vás ani jeho o moment překvapení. A pokud už partner o příchodu miminka ví, a hledáte tipy, jak oznámit těhotenství rodině, mrkněte i na náš druhý článek.

10 tipů, jak oznámit těhotenství partnerovi

Posel dobrých zpráv

1. Domácí mazlíček jako posel dobrých zpráv

Máte-li doma kočku nebo pejska, můžete ho využít jako posla dobrých zpráv. Stačí, když vložíte, nebo barevnou stuhou přivážete, za obojek roličku se vzkazem. Vzkaz může obsahovat básničku, hádanku, nebo přímo informaci o tom, že čekáte miminko. Bude zajímavé sledovat, jak se partner tváří na zvířátko v podobě doručovatele vzkazu. 

Doplňky na obojek

Originální předání zprávy

2. Řekněte to bodýčkem

Oblíbeným způsobem, jak partnerovi sdělit těhotenství, je také využití dětských body s potiskem. Body můžete položit partnerovi na polštář nebo na peřinu na jeho části postele, můžete jej složit navrch jeho triček do skříně, nebo mu ho zabalit do balíčku a předat jako dárek. Vtipné body s potiskem budeš táta najdete třeba v našem e-shopu

Do obchodu

Největší výhra

3. Speciální stírací los

Jednou ze zajímavých možností, jak vtipně oznámit těhotenství, je využití speciálního stíracího losu. Tento los se tváří jako klasický výherní, ale po setření partner nenajde peněžní výhru, nýbrž nápis „čekáme miminko“. Věřte, že takovou výhru po setření určitě nečeká. 

Do obchodu

Krásná vzpomínka na památku

4. Fotokniha s rodinnými vzpomínkami

Praktickou, a přitom vtipnou možností, jak oznámit těhotenství partnerovi, je také fotokniha s rodinnými vzpomínkami. Tu můžete pořídit na internetu hned v několika e-shopech. Volit se dá z různých designů a velikostí. Do knihy vyberte nejhezčí okamžiky vašeho vztahu a na poslední stránku umístěte fotografii z ultrazvuku, ke které přidáte třeba nápis „čekáme miminko“, nebo datum očekávaného porodu s textem „budeme tři“. 

Do obchodu

Výhra pro všechny zúčastněné

5. Zahrajte si Scrabble

Hrajete často doma s partnerem společenské hry? Pokud mezi vaše oblíbené patří i Scrabble, je jednou ze skvělých možností, jak originálně sdělit těhotenství, právě tato hra. Navrhněte, že si večer zahrajete Scrabble, a chvíli hrajte tak jako obvykle. Když to partner nebude čekat, vyberte správná písmenka a napište do tabulky „budeme mít miminko“ nebo „čekáme miminko“. Stejný způsob můžete využít i při oznámení přátelům, pokud s nimi hrajete Scrabble.

Scrabble ke koupi

Všimne si?

6. Těhotenské tričko jako nenápadná zpráva pro budoucího tatínka

Máte pocit, že si váš partner nikdy moc nevšímá toho, co máte na sobě? Tak si ho otestujte! Pořiďte si originální těhotenské tričko s nápisem, který prozrazuje, že čekáte miminko. Tričko si oblékněte, ale partnerovi nic neříkejte. Počkejte si, až si všimne, co máte na sobě a vzkaz si přečte. Tato možnost se dá využít i ve chvíli kdy řešíte, jak oznámit těhotenství rodině. 

Do obchodu

Oznámení se vší parádkou

7. Balónky se vzkazem

V poslední době se strhla velká móda v podobě balónků nafouknutých heliem které ukrývají sladké tajemství. Pokud nevíte, jak oznámit těhotenství partnerovi, a chcete to udělat opravdu velmi originálně, pořiďte si nafukovací balónky, helium na jejich plnění a třeba i barevné konfety. Do balónku pak vložte vzkaz s tím, že očekáváte miminko. Přidat můžete i fotografii z ultrazvuku a barevné konfety. Pak balónek dofoukněte do potřebné velikosti a zavěste ho na barevnou stuhu. Ta může být v barvě růžové nebo modré, pokud už znáte pohlaví miminka. Pokud ne, zvolte stuhu jakoukoliv nebo neutrální. Nakonec její konec můžete přivázat ještě capáčky, které balónek trochu zatíží. Bude se tak vznášet ve vzduchu, třeba hned v chodbě, a čekat, až váš partner přijde domů. Jakmile balónek propíchne, vzkaz na něj vypadne. 

Helium a balónky ke koupi

Magie u ranního kafe

8. Kouzelný hrneček s překvapením

Znáte kouzelné hrnečky s překvapením? Jedná se o speciální hrnečky, které si můžete nechat vyrobit v e-shopech na zpracování fotografií. Místo fotoknihy, klasické fotky nebo fotoobrazu zvolte hrneček se speciálním efektem. Využijte vzkaz nebo fotku z ultrazvuku, která se bude ukrývat pod jednolitou barvou hrnečku. Partner se možná bude divit, do jakého hrnku jste mu to udělali ranní kávu. Jakmile však hrnek zahřeje horká voda, odhalí se překvapení v podobě fotografie z ultrazvuku nebo vzkazu, který jste na hrnek nechali vyrobit. 

Do obchodu

Naplánované překvapení

9. Večeře v restauraci pro tři osoby

Naplánujte si večeři v restauraci a pozvěte na ní partnera nebo manžela. S obsluhou se dopředu domluvte, že až vám ponese večeři, přinese současně i talíř pro třetí, dosud nepřítomnou osobu. Na talíři bude dudlík, capáčky nebo třeba výše zmíněné bodýčko s originálním vzkazem pro budoucího tatínka. Věřte, že váš partner bude překvapen, koho jste na společnou večeři přizvali. 

Do obchodu

Hádanka v botníku

10. Capáčky v botníku

Nápad, který se nám opravdu líbí, a pokud bychom ještě čekali miminko, určitě bychom jej využili, je velice jednoduchý. Pořiďte svému budoucímu miminku capáčky nebo botičky, a počkejte, až partner odejde do práce. Pak na místo v botníku, kam si běžně dává své boty, umístěte právě tyto dětské botičky. Věřte, že až přijde z práce a bude si chtít své boty uklidit, bude velmi překvapený, že je jeho místo už obsazeno.

Do obchodu