jak oznamit tehotenstvi rodine

Jak oznámit těhotenství rodině

10 originálních tipů jak oznámit své těhotenství rodině či přátelům

Nosíte v bříšku váš vysněný poklad, ale zatím o něm víte jen vy a váš partner? Pokud už nastal čas oznámit tuto krásnou zprávu rodině, jistě přemýšlíte, jak to udělat co nejoriginálněji. Nápadů je spoustu, ale které z nich jsou nejlepší?

V našem článku najdete 10 tipů, jak oznámit těhotenství rodině. A pokud zatím znáte toto tajemství jen vy sama, podívejte se i na náš další článek a zjistěte, jak oznámit těhotenství partnerovi.

10 tipů, jak oznámit těhotenství rodině

Nečekaná pohlednice

1. Pohlednice s fotkou z ultrazvuku

Originálním způsob, jak oznámit těhotenství rodině, je poslání pohlednice s fotkou z ultrazvuku. Pohlednice online vám umožní ve speciální aplikaci nahrát fotografii z ultrazvuku a graficky ji doladit – můžete přidat speciální rámeček, popis atd. Na zadní stranu pak kromě adresy připíšete i vzkaz, např. „za několik měsíců budete babička a dědeček“, „těšte se, očekáváme miminko“ apod. Tento způsob jistě překvapí nečekanou pohlednicí – v dnešní době už se moc neposílají – a ještě potěší osobním sdělením.

Pohlednice s vlastní fotkou

Kdo si všimne jako první?

2. Těhotenské tričko s nápisem

Dalším způsobem, jak oznámit těhotenství rodině, může být těhotenské tričko s vtipným popiskem. Na e-shopu Rodičovo jich můžete vybrat hned několik. Když v tomto tričku přijedete k rodičům na návštěvu, nebo si ho vezmete na rodinné setkání, pravděpodobně okamžitě všichni pochopí, že se chystáte na rodičovskou roli. Případně to, jak rychle si kdo všimne, může být zábava i na celé odpoledne.

Do obchodu

Dárek a oznámení v jednom

3. Hrneček nebo plecháček s vtipným nápisem pro babičku, dědečka či tetu

Pokud hledáte vhodný dárek pro babičku, dědu nebo budoucí tetu a současně byste jim rádi sdělili krásnou novinu v podobě budoucího miminka, nabízí se další originální možnost – plecháček nebo hrneček s popiskem, který nenechá nikoho na pochybách. Nápis „Jen ta nejlepší máma se může stát nejlepší babičkou“ pochopí každá budoucí babička. Na e-shopu najdete podobné hrnky i pro dědečky nebo tety. Spojíte tak dárek s krásným oznámením.

Do obchodu

Babičko vyprávěj

4. Pořiďte babičce pohádkovou knížku

Co takhle pohádková knížka pro babičku? Bude nejspíš překvapená, proč jí dáváte pohádkovou knížku, když čte nejspíš úplně jiný žánr, nebo nečte vůbec. Když ale dovnitř vložíte fotku z ultrazvuku doplněnou o informace, kdy se budoucí vnouče narodí, pochopí, že knížku dostala, aby měla co číst človíčkovi, který se teprve chystá na svět. Vybrat můžete libovolnou pohádkovou knížku, ale v tomto případě jsou nejlepší volbou klasické pohádky, nebo i knížky, kde je v názvu přímo babička – např. Babička vypráví – České pohádky.

Do obchodu

Nechte to na sourozenci

5. Oblékněte starší sourozence do vtipných triček a body, které to řeknou za vás

Oblečením nemusíte prozradit svůj stav jen vy sama. Jestliže už vám doma jeden či více potomků pobíhá, pořiďte jim trička nebo body s vtipnými nápisy, které prozradí jejich status – „Velký brácha“, „Velká sestra“ apod., to jsou nápisy, které mohou rodině prozradit, že vás brzy bude více. Body s nápisy najdete rovněž v našem e-shopu.

Do obchodu

Rodinná kronika

6. Babičko, vyprávěj

Babičko, vyprávěj, je krásná kniha pro babičku, kterou ale musí dopsat jen ona sama. Obsahuje krásně graficky zpracované stránky, které ji motivují k sepsání vzpomínek na život. A protože součástí jejího života bude brzy i vnouče, můžete opět vložit nebo vlepit fotografii z ultrazvuku, nebo vzkaz, kterým oznámíte své těhotenství. Podobná knížka je k dispozici i pro dědečky – Dědečku, vyprávěj.

Do obchodu

Sladké překvapení

7. Upečte originální dort/koláček

Hodně zajímavým způsobem, jak originálně oznámit těhotenství, je upečení speciálních koláčků nebo buchty. Vytiskněte si fotografii z ultrazvuku, nebo si ji nechte vytisknout přímo na jedlý papír – ten pak mohou obdarovaní sníst a nemusí ho z koláčku slupovat. Nachystejte si kynuté těsto – třeba na svatební koláčky, nebo linecké těsto na buchtu/velký koláč. Připravte jej obvyklým způsobem – ozdobte marmeládou, tvarohem, mákem, a navrch položte fotografii z ultrazvuku. Při návštěvě rodiny pak naservírujte tento koláček spolu s ostatními a počkejte, až na něj návštěva narazí.

Jedlý foto papír

Oznámení hrou

8. Zahrajte si s rodinou Scrabble

Hrajete s rodinou společenské hry? Pokud ano, je skvělou variantou Scrabble. Můžete ho pořídit i jako dárek pro budoucí prarodiče, nebo pro budoucí tetu a strejdu. Společně pak hru hrajte a v nečekané chvíli sestavte z písmenek zprávu „čekáme miminko“ (písmenka samozřejmě musíte mít už přechystaná). Uvidíte, jak bude rodina překvapená. Tohle je opravdu jedinečný způsob, jak vtipně oznámit těhotenství.

Hra Scrabble

Krásné sdělení s dárkem

9. Originální přívěsek pro babičku

Přívěsek, náramek, náhrdelník… fantazii se meze nekladou. Můžete vybrat klasický přívěsek a k němu vyrobit originální kartičku s popisem, který babičce sdělí, že brzy přibude další člen rodiny. Sehnat se ale dají i přímo drobnosti, které tematicky s vaším oznámením ladí a kartičky s popisem jsou k nim už vyrobeny. Podívejte se třeba na Dárkové karty od LU. Na internetu ale jistě najdete i mnohé další varianty.

Do obchodu

Kreativní nápad

10. Řidičák na kočárek

Levným, a přitom vtipným způsobem, jak oznámit těhotenství rodičům, může být darování řidičáku na kočárek. Ten snadno vyrobíte i doma, ať už v počítači, kde si pohrajete s grafikou, nebo vezmete čtvrtku, pastelky či fixy a vyrobíte babičce, dědečkovi nebo i tetě originální řidičák na kočárek. Nezapomeňte nalepit i jejich fotografii. Pokud máte možnost, je lepší řidičák zalaminovat. Vzpomínka a zpráva zároveň tak vydrží dlouhé roky.

Řidičáky ke koupi