Látkové pleny Bamboolik – RECENZE

Testovali jsme 2 svrchní kalhotky a AIO

novorozenecke svrchni kalhotky bamboolik

Hledáte vhodné látkové pleny pro vaše miminko? Uvažujete mezi různými značkami a nemůžete se rozhodnout? Testovali jsme látkové pleny Bamboolik a připravili pro vás rozsáhlou recenzi jak all-in-one plen (AIO), tak novorozeneckých a jednovelikostních svrchních kalhotek. Věříme, že vám náš článek výběr usnadní.

Bamboolik je jednou z předních značek na české plenkové scéně. Pokud rádi podporujete české podnikatele, Bamboolik je určitě jedna z možností. Značka vyrábí své produkty s ohledem na naši planetu, šíří osvětu o ekologické domácnosti a pojem udržitelnost jim není cizí. V sortimentu Bamboolik najdete mimo širokou škálu ekologických přebalovacích potřeb i vybavení ekologické domácnosti a ekologické potřeby pro ženy (jako jsou například látkové vložky nebo pratelné odličovací tamponky).

Testování a recenze

Pleny jsme používali na miminku od narození do věku 6 měsíců. Je nutno brát v potaz, že každé miminko je jiné a může mu vyhovovat něco jiného – jiné velikosti, střihy, apod.

Novorozenecké svrchní kalhotky Bamboolik

Novorozenecké svrchní kalhotky Bamboolik Minimimi jsme si velmi oblíbili. Díky patentkům pro zvětšování/zmenšování nám vydržely poměrně dlouho. Miminku, na kterém jsme je testovali, seděly do 6 kg (to však může být individuální miminko od miminka). Díky těmto patentkům sedí plena perfektně jak ve 3 tak 5 kg, což je ohromný rozdíl. Nastavíte ji vždy jak potřebujete, podle toho, jak miminko roste.

Za jednu z hlavních výhod považujeme dvojité gumičky kolem stehýnek, což je velmi praktické především u novorozenců. Tekutá stolice se stejně jako vlhkost mnohem spolehlivěji udrží uvnitř.

Při praní v pračce je potřeba chránit suchý zip, protože by se mohl jednoduše poničit (u každých plen či jakéhokoliv oblečení). Novorozenecké svrchní kalhotky bamboolik je potřeba prát zapnuté (tak jako na miminku). Některé pleny mají k dispozici tzv. protisuchy (ochranu, kterou přilepíte na vnitřní stranu suchého zipu a po vyprání zase odejmete), ty však u těchto konkrétních plen nejsou k dispozici. Svrchní kalhotky Bamboolik mají suché zipy do obloučku (tzn. nejsou hranaté), což zaručuje, že se neodchlípnou okraje během praní a zip zůstane neponičený.

Je důležité brát v potaz, že gumičkové okraje nemusí vyhovovat všem miminkům, zejména těm citlivějším nebo s baculatějšími stehýnky. Některé děti mohou otlačovat a některé s nimi nemusí mít vůbec žádný problém. U nás lehce otlačovaly, ale alespoň vždy vše udržely, tam kde měly. Alternativou ke gumičkovým okrajům jsou pak měkčí flísové okraje, které najdete např. u Petit Lulu.

Dvojité gumičky kolem stehýnek

Patentky na úpravu velikosti

Systém suchých zipů (do obloučku)

Chybí protisuch

Gumičkové okraje mohou některé citlivější děti otlačovat

Pro děti s baculatějšími stehýnky jsou vhodnější flísové okraje

Zjistit aktuální cenu

Jednovelikostní svrchní kalhotky Bamboolik

Pokud chcete využívat systém AI2 (all-in-two) dejte pozor na to, jakou svrchní plenu kupujete. Bamboolik před pár lety měnil systém připínání (starý systém je označován jako AI2, nový jako AI2 DUO). Je potřeba tedy dbát na to, aby svrchní a nacvakávací plena byly kompatibilní a byly obě buďto se starším systémem a nebo obě s novým. Pokud AI2 systém nepoužíváte (používáte např. kalhotkové pleny nebo klasické české čtverce) kompatibilitu vůbec řešit nemusíte. My jsme měli na testování svrchní kalhotky se starším systémem AI2.

Opět si zde ceníme patentek na úpravu velikosti. Plena je tak použitelná od narození až než se dítě naučí na nočník. Plena má protisuchy, takže pro praní v pračce nemusíme zapínat. Stejně jako novorozenecké svrchní pleny mají dvojité gumičky kolem nožiček, což opět může dělat problém citlivějším miminkům (v takovém případě preferujeme flísové), ale pokud s nimi vaše miminko problém nemá, spolehlivě udrží vlhkost uvnitř. My jsme zde s otlačkami problém neměli vůbec.

Existují dvě varianty zapínání: na suchý zip a na patentky. My jsme testovali verzi na suchý zip, jelikož nám přijde praktičtější, že lze pleny utáhnout na libovolnou velikost v pase – miminku na míru. Patentky nám taktéž umožní upravovat velikost pleny v pase, ovšem pouze na předem patentkami nastavené velikosti.

recenze bamboolik srovnani
Srovnání jednovelikostních a novorozeneckých svrchních kalhotek Bamboolik

Hodnotíme jako jedny z našich nejoblíbenějších jednovelikostních svrchních kalhotek.

Dvojité gumičky kolem stehýnek

Patentky na úpravu velikosti

Mají protisuch

AI2 (duo) systém (přichycení na patentky nebo do kapsiček)

Systém suchých zipů (do obloučku)

Gumičkové okraje mohou některé citlivější děti otlačovat

Pro děti s baculatějšími stehýnky jsou vhodnější flísové okraje

Zjistit aktuální cenu

AIO Bamboolik (vše v jednom)

Bamboolik AIO (all-in-one, vše v jednom) je velmi praktická a mnoho rodičů ji volí, aby šetřili čas. Nasadí se podobně jednoduše jako jednorázová plena a pak se opět celá sundá a hodí do prádelního/plenkového koše. Případně můžete na praní vyjmout savé jádro z pleny a prát zvlášť, výrazně tak urychlíte proces schnutí. Po vyprání a uschnutí plenu opět složíte dohromady.

Jako každá plena Bamboolik má patentky na úpravu velikosti, díky čemuž můžete plenu používat na miminka po celou dobu cca od 4 do 15 kg. U této pleny však nenajdeme dvojité gumičky, což není většinou problém, ale nám se u této pleny jednou stalo, že stolice vytekla ven.

Bamboolik nabízí dvě verze AIO pleny a to bambusovou a flísovou (materiál na dotykové vrstvě s pokožkou). My jsme testovali plenu bambusovou, protože flísový materiál našemu miminku způsoboval opruzeniny. Volba mezi flísem a bambusem je individuální a je dobré vyzkoušet obě varianty, co nejlépe bude sedět vám a vašemu miminku. Flís spolehlivě odvádí vlhkost od pokožky a zaručuje pocit sucha i v počůrané plence. Bambusový materiál je čistě přírodní a je perfektní pokud dítě učíte na nočník – aby vědělo, že se počůralo.

Savé jádro lze vyjmout a prát zvlášť (schne tak rychleji)

Patentky na úpravu velikosti

Mají protisuch

Systém suchých zipů (do obloučku)

Krásně sedí a nedělá „objemný zadeček“ (je tenká)

Před použitím je nutné sestavit dohromady (pokud jsme prali savé jádro zvlášť)

Nemá dvojité gumičky

Zjistit aktuální cenu

Tip: Přečtěte si také recenzi plavkové pleny Bamboolik.

Proč si pořídit látkové pleny značky Bamboolik?

Některé věci mají všechny produkty Bamboolik společné. Pojďme se podívat na to, proč nakupovat u značky Bamboolik:

Česká značka, česká výroba

Nádherné barevné designy

Téměř polovina produkce pochází z chráněných dílen

Značka se zasloužila o návrat látkových plen do povědomí rodičů

Zjistit aktuální cenu

Novorozenecké skvrchní kalhotky
Jednovelikostní svrchní kalhotky
Plena AIO
4.4